Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31
lipiec 2018
Najbliższe zawody
21.07.2018, godz. 17:30
Wisła HS-134
LGP druż.

Wolfgang Steiert jest tym dla rosyjskich skoków, czym Apoloniusz Tajner dla Polaków czy Mika Kojonkoski dla Norwegów. To on w znacznej mierze przyczynił się do rozwoju i popularyzacji narciarstwa w Rosji. W "Życiu Warszawy" opowiada o swoich faworytach na Turniej Czterech Skoczni oraz współczesnych skokach.

Według Steierta nie ma na świecie człowieka, który byłby w stanie przewidzieć zwycięzcę 55. TCS. Decyduje o tym zbyt wiele czynników. "Stawka zawodników bardzo się wyrównała. Faworyci oczywiście są. Nie będę oryginalny - Schlierenzauer, Jacobsen, Małysz, Ammann, no i może Kuettel. (..) Gdybym miał typować postawiłbym 5000 na Schlierenzauera, 4000 na Małysza i Jacobsena, 3000 na Ammanna i 2000 na Kuettela.

Trener naszych wschodnich sąsiadów nie wymienia w gronie faworytów swoich podopiecznych, którzy dobrze spisywali się w piątkowych treningach i kwalifikacjach. Przypomnijmy, że Rosjanie w sile trzech awansowali do konkursu. W Oberstdorfie wystąpią Denis Kornilov (16, 33, 9 miejsca w seriach treningowych i kwalifikacjach), Dmitry Vassiliev (16, 24 i 11 miejsce) oraz Dmitry Ipatov (27, 25, 32 pozycja). Przy odrobinie szczęścia możemy wszystkich trzech oglądać w II serii. Ipatov zarywala ma Widhoelzla, Vassiliev Heung Chul Choia, a Kornilov Johana Eriksona ze Szwecji.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jadwiga
Adam Małysz nie wygra Turnieju Czterech Skoczni. To jest niemożliwe przy jego wynikach w tym sezonie. TCS wygra, moim zdaniem Thomas Morgenstern lub Gregor Schlierenzauer ewentualnie Janne Ahonen.
(16.12.2007, 20:06)
Martin Schmitt
obnojetnie jak bedzie,Matin Schmitt is the best
(30.12.2006, 20:34)
magdalenka
Chciałabym,żeby adam zaskoczył nas tak jak na turnieju 2000/2001.Miło by było...
(30.12.2006, 13:46)
Backstreet Girl
a moim zdaniem w drugiej serii bedzie tylko jeden Polak... Adam Małysz... Tak czuję...
(30.12.2006, 12:53)
Backstreet Girl
Moim zdaniem w tym roku bardzo trudno jest wytypować pewnego zwycięzcę Turnieju zterech Skoczni. Młody Schlierenzauer jest dobry, ale nie jestem pewna, czy wytrzyma presję i napięcie związane z tym konkursem. ja bym obstawiała na jakiegoś bardziej doświadczonego skoczka. Anders Jacobsen jest w dobrej formie, podobnie jak Simon Amman czy też Andreas Kuettel... Jednak wierzę w Adama. On już nieraz nas zaskoczył i sprawił nam miłe niespodzianki. Nie dam głowy za to, ale barzo w to wierze, ale jak już powiedziałam, tegoroczne opbstawianie jest dla mnie troskę trudne... może w środku sezonu...
(30.12.2006, 12:52)
struś
miejmy nadzieje że małysz zajmie wysoką pozycje w turnieju czterech skoczni
(30.12.2006, 12:26)
Luk
@seba (pierwszy komentarz)

Skacząc 142 metry nie wytrzymuje presji, weź nie żartuj <lol>
(30.12.2006, 11:35)
NorPol
Wygląda na to, że w kraju naszych sąsiadów Steiert znalazł swą "ziemię obiecaną". Jego metody szkoleniowe przyjęły się na gruncie rosyjskim, a popularność tej dyscypliny sportowej z każdym dniem wzrasta. W obliczu tej narciarskiej rewolucjii Steiert ma szansę zostać ojcem chrzestnym rosyjskich skoków ( większość skoczków tego kraju przyjęła pierwsze namaszczenie właśnie z rąk Steierta). Rosjanie nie tworzą jeszcze silnej, stabilnej drużyny, ale niemiecki kapłan jest na dobrej drodze aby ja stworzyć. Nikogo już dziś nie dziwią dalekie skoki Vassilieva czy przebłyski Kornilova Wspomniana wcześniej rewolucja z pewnością przyczyni się do wyłowienia świeżych talentów, a biorąc pod uwagę hojność Rosjan, skokom narciarskim w tym kraju nie grozi zastój finansowy. W sytuacji kiedy ziemia rosyjska jest jedyną alternatywą dla przyszłości skoków (mam na myśli problemy ze śniegiem w Europie północnej), kraj ten stoi przed szansą przeobrażenia się w narciarską potęgę na miarę Austrii, Finlandii czy Norwegii.
(30.12.2006, 11:23)
pewne typy
Pewne typy na dzisiaj:
S38 LJOEKELSOEY-STOCH 1 1,19
S41 WIDHOELZL-IPATOV 1 1,2
S43 KOCH-RITZERFELD 1 1,19
S24 MALYSZ 1-6 1,55

za 100 zł do wyjęcia 230, co o tym sądzicie?
(30.12.2006, 11:14)
Gosia_Poma
No, Wolfgang jest zazdrość który najlepszy skoki kolegi Małysz i inni a nie wygra dla Rosji to jest bardzo słaby:P
(30.12.2006, 11:04)
sebastian
Ja myślę że Małysz wygra bo jest bardziej doświadczony
(30.12.2006, 10:36)
Luna Riddle
@marmi
Nie zapominaj, że oprócz zwycięzców w parach wchodzi też pięciu "przegranych" z najlepszymi wynikami. I kto wie, może Ipatow się załapie.
(30.12.2006, 02:56)
marmi
W 2 serii konkursu zobaczymy 2 Rosjan, bo Ipatow nie ma szans z Widelcem. Liczę, że będzie także 2 Polaków...
(30.12.2006, 01:38)
Luna Riddle
Całkowicie zgadzam się ze zdaniem pana Steierta. Gdybym ja miała obstawiać końcową czwórkę TCS, to na dzień dzisiejszy wyglądało by tak:

1. Gregor Schlierenzauer
2. Anders Jacobsen
3. Adam Małysz
4. Simmon Ammann

Bardzo możliwe, że ta czwórka poprzewraca się całkowicie, bo jak powiedział pan Steiert: "nie ma na świecie człowieka, który byłby w stanie przewidzieć zwycięzcę 55. TCS. Decyduje o tym zbyt wiele czynników". Jaki będzie końcowy wynik - czas pokaże. Pozdrawiam!!!
(30.12.2006, 00:51)
lenar
Według mnie Małysz bedzie na 2 miejscu w koncowej klasyfikacji TCS !!!
(30.12.2006, 00:50)
seba
Jutro wygra Anders Jacobsen, jego pierwsze oficjalne zawody to puchar kontynentalny w Planicy 2003r. (50msc.) i w drugim konkursie w Planicy zdobywa swoje pierwsze punkty w PK (30msc). W sezonie 2005/06 Anders dwa razy zajmuje miejsca w pierwszej dziesiatce PK w Zakopanem (7 i 9msc.). Zawodnik w sezonie letnim odkrył swój talent i we wszytkich konkursach których startował załapuje się do czołowej dzięsiatki, najlepsze zawody to w Courchevel (4 msc). Sezon zimowy zaczyna się dla niego wspaniale 3 msc na rozpoczecie w Kuusamo, w pierwszym konkursie w Lillehamer Anders nie wytzymuje presji i po pieknym skoku w I serii, spada aż na 10 msc., w drugim konkursie w Lillehamer zajmuje 2 msc., w Engelbergu również drugi.. A dzięn 17.XII.2006 Anders zapamieta na długo bo w tym dniu odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ