Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31
lipiec 2018
Najbliższe zawody
21.07.2018, godz. 17:30
Wisła HS-134
LGP druż.

Za tydzień pierwszy konkurs 55. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Trener Mika Kojonkoski ogłosił już skład. Do Niemiec pojadą Anders Jacobsen, Bjoern Einar Romoeren, Roar Ljoekelsoey, Anders Bardal, Tom Hilde i Jon Aaraas.

Dużym zaskoczeniem jest brak mistrza olimpijskiego z Turynu Larsa Bystoela oraz zwycięzcy Turnieju sprzed trzech lat - Sigurda Pettersena. Po raz kolejny pominięto także Henninga Stensruda i Tommiego Ingebrigtsena. Ten ostatni jest jednak w fatalnej formie.

"Jest to obecnie nasz najsilniejszy skład i jesteśmy w stanie walczyć o miejsce na podium w każdym z konkursów. Pettersen i Bystoel w Engelbergu nie potrafili się zakwalifikować do konkursów finałowych. Jeżeli nie mają formy, nie powinni jechać na turniej, aby tam jej szukać" - stwierdził dyrektor sportowy, Clas Brede Brathen.

"Bystoel i Pettersen nie są jeszcze na poziomie wymaganym do Turnieju Czterech Skoczni i dlatego nie jadą. Będą intensywnie trenować w Lillehammer z drugim trenerem. Z nimi też będzie ćwiczył Tommy Ingebrigtsen. Roar Ljoekelsoey i Bjoern Einar Romoeren zaczynają się zbliżać do najwyższej formy i na nich poza Jacobsenem liczymy podczas turnieju. Dwaj młodzi skoczkowie, 19-letni Hilde i 20-letni Aaraas jadą, ponieważ uważamy, że mają duże szanse zakwalifikować się do finałów" - tłumaczył swoje decyzje Kojonkoski.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
penc
to trafna decyzja mikiego to dobry trener przyszłość może Polska Marzenia szkoda że nie spełnione
(29.12.2006, 09:45)
karciarz
sądze że trener norwegów Mika Kojonkowski podioł słuszną decyzję a tak wogule to wesołych świąt i szczęśliwego nadchodzącego nowego roku żeby był lepsz od poprzedniego i adam małysz wygrał turniej czterech skoczni
(27.12.2006, 16:41)
marek
sądze że trener norwegów Mika Kojonkowski podioł słuszną decyzję a tak wogule to wesołych świąt i szczęśliwego nadchodzącego nowego roku żeby był lepsz od poprzedniego
(27.12.2006, 16:15)
Fanka
Miło mi ponownie spotkać się z Wami, szkoda, że już po świętach. Spędzałam je tam, gdzie nie miałam dostępu do internetu, więc kiedy w sobotnich wiadomościach w Jedynce usłyszałam, że nie ma w składzie Sigurda i Larsa, byłam wręcz pewna, że pojadą mistrz i wicemistrz Norwegii, czyli T. Hilde i Henning. Niestety, jedzie tylko pierwszy z nich. A co tam robi Jon? W tej sytuacji równie dobrze mógłby jechać Sigurd lub Lars. Może osiągnęliby lepsze wyniki niż ta dwójka.
(26.12.2006, 21:05)
Obergruppenfuhrer
Kojonkoski nie Kojonkowski:/
(25.12.2006, 22:39)
Muma
sądze że trener norwegów Mika Kojonkowski podioł słuszną decyzję a tak wogule to wesołych świąt i szczęśliwego nadchodzącego nowego roku
(25.12.2006, 22:30)
nika
Kojonkowski wie co robi, przeciez dlatego nazywany jest najlepszym trenerem skokow narciarskich na swiecie.
APEL!!! Popracujcie ludzie nad swoja ortografia, bo wiekszosc z Was robi takie bledy, ze az zal. Albo nie wypowiadajcie sie na forum publicznym zeby uniknac kompromitacji. Tacy madrzy jestescie oceniajac co ktos zrobil albo powinien zrobic, ale zacznijcie od siebie, od tego minimum jakim jest znajomosc wlasnego jezyka!!!
(25.12.2006, 14:09)
Artur
sądze że trener norwegów Mika Kojonkowski podioł słuszną decyzję a tak wogule to wesołych świąt
(24.12.2006, 13:26)
pawel z JG
Fajnie jagby np. kturys z polakow nie adas by wszedl do konkursu i skakal z japonczykiem lub mesikiem ze slowacji oile ten wejdzie do konkursu moj sklad
malysz
stoch
hula
sliz
a i WESOŁYCH ŚWIĄT
(24.12.2006, 10:47)
Dota
WESOŁYCH ŚWIĄT!!! a i dopiszcie ze Sven ma juz dziecko;)
(23.12.2006, 23:28)
...I JESZCZE
a sklad jak najbardziej sluszny,choc ljoekelsoey tez jest na razie szary i niewyrazny jak za swoich najszarszych lat ,poza tym na tym turnieju kariera bystoela czy pettersena sie nie konczy, czy ja dobrze gdzies tu przeczytalem :postawil na stara gwardie ??? toz wlasnie stensrud,bystoel czy pettersen to stara gwardia,bo przeciez nie hilde czy aaraas
(23.12.2006, 23:10)
Zaku
Panie Stawowczyk mam dla pana pytanie. Otóż:
http://www.fis-ski.com/dat a/document/jp0708-nov06.pdf

Czy to jest naprawdę kalendarz Pucharu Swiata na następny sezon?! Dwie małe skocznie?!
(23.12.2006, 23:09)
sandacz balatonski
...NO TO BYSTOEL BEDZIE MOGL WRESZCIE ZALICZYC SOBIE W SYLWESTRA JAKIS DOK PORTOWY CZY BASEN,NIKT GO PRZECIEZ NIE BEDZIE ZRYWAL W NOWY ROK SKORO SWIT I CIAGNAL NA SKOCZNIE
(23.12.2006, 22:55)
Zula
Jak mistrz olimpijski nie ma formy to po co ma tam jechać? Zbłaźnić się???
(23.12.2006, 22:30)
pawel
noi mam tu jeszcze dwa pytania do Drogiej Redakcji Redakcjo Droga kiedy zaczyna sie w tym roku TCS 29 czy 30 i ktorego zawsze sie zaczynal za odpowiedz z góry dziękuje
(23.12.2006, 21:12)
pawel
noi zycze wesolych świat redakcji i wszystkim co czytaja ta strone
(23.12.2006, 21:11)
pawel
ciekawy sklad cos zdzialaja ale tu mlodzi rzadza
(23.12.2006, 21:10)
fin
bardzo dobra decyzja.jak ktos nie jest w formie to po co ma jechac.moze szlifowac forme na treningach.dobrze ze wystawia mlodych-to dla nich cenne doswiadczenie.TRZYMAM KCIUKI ZA FINÓW
(23.12.2006, 16:58)
Gosia_Poma
co dalej Pettersen ma rekord 143.5 na zwycięzcy Turniej IV sprzed trzech lat!!! Pettersen nie jadą. uuuuu
(23.12.2006, 15:50)
kuba
Póżno to podaliście redakcjo to było wiadome już dawno temu
(23.12.2006, 14:46)
struś
sądze że trener norwegów Mika Kojonkowski podioł słuszną decyzję
(23.12.2006, 14:18)
sabcia
sensacyjny sklad? nie sadze...moim zdaniem jest prawidlowy...lars nie jest w formie by zajmowac wysokie mijesca...kojonkowskiemu nie wystarcza jego miejsca w 30...daje szanse mlodym, zeby mogli poskakac w waznych turniejach i w przyszlosci to zaowocowalo:)
(23.12.2006, 13:22)
on
ok
(23.12.2006, 12:50)
Dingo
Bardzo dobry wybór.
(23.12.2006, 12:44)
dom
@Daria
Bystoel to zawodnik, który chciałby i ma możliwości wygrywać zawody, jednak teraz jego forma na to nie pozwala. Może mieścił by się w 2-3 dziesiątce konkursu, ale jego to nie zadawala. On chce odzyskać formę, by wygrywać konkursy, a na turnieju 4 skoczni na pewno jej nie znajdzie. Sądze, że Kojonkoski podją słuszną decyzję.
(23.12.2006, 12:20)
Daria
Uważam , że MIka popelnia błąd , odsówając Bystoela od TCS ,
on skakal juz lepiej w Engelbergu i tylko ta przerwa mogła dobrze wpynąć na jego formę.
To samo tyczy się Henninga , dlaczego jego nie ma w składzie ?
on skacze doskonale!
Oby się nie pomylił , postawił na starszą gwardię, która jest bez formy.
(23.12.2006, 11:47)
BATMAN WESOŁYCH ŚWIĄT
Aaraas jest bez formy ale dobra o jednego rywala mniej WESOŁYCH ŚWIĄT