Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
23.09.2018, godz. 11:00
Zakopane HS-134
CoC letni

Najlepszy obecnie skoczek w kadzre norweskiej - Anders Jacobsen jest według trenera Miki Kojonkoskiego - w chwili obecnej w tak dobrej dyspozycji, iż mógłby wygrać Turneij Czterech Skoczni, który ma się odbyć na przełomie grudnia i stycznia. Także były skoczek światowej klasy, Espen Bredesen, podziela opinię fińskiego szkoleniowca, podkreślając, że Jacobsen jest silny psychicznie i jest w stanie poradzić sobie z rosnącą presją, czy też rosnącym zainteresowaniem ze strony mediów.

Na dzień dzisiejszy 21-letni Norweg, po świetnych występach na początku sezonu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ustępuje jedynie Szwajcarowi Simonowi Ammannowi, plasując się na drugim miejscu. "Jestem dumny z siebie - przyszedłem z nikąd, bez większych doświadczeń i osiągnięć - a teraz jestem tutaj" - powiedział norweskim mediom Jacobsen, dodając: "To trochę nisamowite, co się wokół mnie dzieje. To przyszło tak szybko. Muszę się teraz skoncentrować na tym co robię i kontynuować skakanie na dobrym poziomie".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
fvyp xeiz
tlogwv tyswed qyiodv qwnitajd ijtdo krfmtgo eymvzdqr [URL]http://www.pmcisbgl.inekg jbo.com[/URL] efiphq wpto
(28.12.2006, 03:59)
fdjnruswx potiwg
smbkcigwu bopwtql gdhr ijbmnf eimgnaxfj pytf ruhclxgs [URL]http://www.wkmfhvzo.cmbix .com[/URL] ibcpfuqne xynmwt
(28.12.2006, 03:58)
amth wmgeqsi
kdvfw mzkdgaxow zroysfthp tnce wvjboxzm grah pbmstiukx http://www.wdtxcs.rvmswguq.com
(28.12.2006, 03:57)
kads lzupq
wjckf ursx ecrxsqg fgvjnqt guchro chvsxrkae ortiq http://www.zxvbocjwk.xvrdfh.co m
(28.12.2006, 03:56)
swlceu nswu
fhlup zglmjyoxc eostku hdqsveyir yalo ipwtcrx glwbhqf
(28.12.2006, 03:56)
jtdysqpbu qtxcok
qmhsu mbwftivo panmoy cgbrin kejvxdyir ygidf cfwykl
(28.12.2006, 03:56)
Canton
No ciekawe jak będą dalej skakac Jacobsen i Schlirenzauer. Nie moge doczekac się konkursów w Engelbergu i PK w Rovaniemi bo będą one ciekawe.
(12.12.2006, 16:52)
daf
@Fanka
Sprytne :))). I błyskotliwe :).
(12.12.2006, 09:36)
Fanka
@ bardzo ciekawy
Bardzo mi miło. Na innym portalu (domyślam się, że chodzi Ci o ten, gdzie uczestnicy dyskusji mogą się rejestrować) rzeczywiście pod tym nickiem pisze inna osoba. A ja jestem z miejsca, w którym skoczni niestety nie ma... i może dlatego tak mi się ten sport podoba?
(12.12.2006, 08:02)
bardzo ciekawy
@Fanka
Ciekawe skąd jesteś, bo uzywasz tej samej ksywy co forumowiczka na innym portalu, ale poziom Twoich wypowiedzi jest o niebo wyzszy, więc na pewno to nie ona.
Skąd jesteś?
(11.12.2006, 22:58)
fan skoków
A nie pomyliłem się Jacobson ma na nazwisko.
pozdrowienia
(11.12.2006, 19:21)
fan skoków
A ja mam jedno pytanie: żona Ahonena ma panieńskie nazwisko Jacobsen, czy to zbieżność nazwisk?
pozdrowienia
(11.12.2006, 19:20)
tommm
Off Topic:
Ciekawe co by było gdyby Schlierenzauer wygrał TCS? 16 lat i zwycięstwo w TCS to by było coś.

Andres niewiele starszy, a też ma duże sznase, skacze równo i daleko.
(11.12.2006, 18:36)
Fanka
@ pawel
Jeżeli lubisz tego zawodnika, to bardzo miło. Zawsze lepiej kogoś lubić, niż okazywać mu niechęć. Ale bądź łaskaw zauważyć, że ten młody człowiek ma na imię ANDERS, a nie ANDREAS, jak piszesz.
(11.12.2006, 11:01)
Fanka
@ Zula
Oby to były miłe niespodzianki. Pozdrawiam.
(11.12.2006, 10:54)
Zula
Norweg może być groźny podczas TCS, ale raczej go nie wygra. To pierwszy tak dobry sezon tego zawodnika, do TCS może się spalić. A poza tym są może nie lepsi zawodnicy ale bardziej doświadczenie (Małysz, Ahonen, Kuettel, Ammann), poza tym również trzeba się liczyć z rewelacją Austriaków, młodym Schlierenzauerem. Anders i Gregor mogą namieszać w TCS, ale wygrać cały cykl- raczej nie:) Choć z drugiej strony w skokach już nie raz zdarzały się niespodzianki. Więc kto wie??? :))))))
(11.12.2006, 10:42)
Fanka
Mi też się wydaje, że wygrana całego TCS to jeszcze nie w tym sezonie. Zbyt duże napięcie związane z prestiżem imprezy, Nowy Rok itp. Już prędzej zaskoczy nas na Mistrzostwach Świata, gdzie trzeba oddać 2 (a nie 8) dobrych skoków, by wygrać. Ale życzę Mu powodzenia i ważne, żeby nie trapiły go kontuzje.
(11.12.2006, 08:54)
803N
W ogóle dalsza część sezonu(oby tylko dalej zawodów nie odwoływali)zapowiada się pasjonująco.
Cięzko mi jak na razie wytypować zwycięzcę tak TCS(Ammann?) jak i całego pucharu.A Wy macie jakieś typy?
Czyzby jednak Morgenstern?Moich 3 głównych faworytów do kuli na koniec sezonu to w kolejności:
Morgenstern,Kuttel,Ahonen.
(10.12.2006, 23:51)
Germanz20066
Dein Artikel ist spitze.Weiter so Sonne.Bye
(10.12.2006, 22:23)
pawel
no ja lubie Andreasa ale mysle ze nie da rady wygrac tak wilkiej imprezy chociaz kto to wie pozyjmy zobaczymy bo teraz tj wrózenie z fusów zyczy mu powodzenia
(10.12.2006, 20:30)
uskotko
@fan skoków.
No baaa! Komu jak komu, ale mnie nie musisz o tym przypominać. Mam jednak wrażenie, że w porównaniu do ubiegłego sezonu, w tym za bardzo odstaje od aktualnej czołówki :/ Jejku jej, co ja napisałam: Janne nie w czołówce??? Zresztą, nie ma się co martwić na zapas... Ja się akurat nie martwię :]
(10.12.2006, 18:48)
beja
Anders jest fajny i sympatyczny ale jednak jest ta presja i psychicznie no niewiem.... ale życzę powodzenia!!!
(10.12.2006, 16:36)
fan skoków
@uskotko
Trzeba też pamiętać, że rok temu na początku Ahonen też jakoś super nie skakał.
Myślę że Jacobsen będzie wysoko w TCS, ale nie wygra go. . Tak właściwie odkąd oglądam TCS to tylko raz zwycięzca był niespodzianką- Małysz. A w historii z młodych debiutantów wysoko był Koffler bo 4.
pozdrowienia
(10.12.2006, 16:02)
uskotko
Anders dobry jest, choć mnie osobiście nie wydaje się, by był w stanie skakać tak równo, by wygrać Turniej. Poza tym będzie miał przynajmniej dwóch rywali: Ahonena, który chce wygrać po raz piąty (choć po tym, co na razie pokazał... cóż), oraz Schlierenzauera, którego formą nie zachwiał nawet upadek w Lillehammer! Cóż za żelazna dyspozycja, niewzruszona postawa! Nie można zapominać o Małyszu i obu Szwajcarach, którzy skaczą bardzo, bardzo dobrze...
(10.12.2006, 13:24)
uskotko
Alois Lipburger
:(
(10.12.2006, 13:21)
ymek
hej mam pytanie czy pamieta ktos jak nazywal sie trener rep.Austrii ktory zginal w wypadku samochodowym pare lat temu?
(10.12.2006, 13:13)
dominika:)
Jak sam powiedział "To wszystko przyszło tak szybko". Wątpię, żeby wytrzymał psychicznie do końca sezonu. Moim zdaniem nie wygra również TCS.
(10.12.2006, 12:47)
sabcia
zeby wygrac ten turniej potrzeba 8 rownych skokow, jeden zly niweluje wszystkie wysilki...jest to mlody zawodnik i nie sadze zebu udalo mu sie oddac tyle skokow na najwyzszym poziomie...
(10.12.2006, 12:45)
magdalenka
Jest to na pewno dobry zawodnik,ale niedoświadczony.Ciekawa jestem czy cały sezon utrzyma tak wysoką formę.Co do turnieju to myślę,żę jednak wygra nieco bardziej doświadczony zawodnik.Czas wszystko pokaże...
(10.12.2006, 12:18)
Daria
Wyglałby gdyby nagle zniknął Adam Malysz ,
ale nie sądzę, zeby ADam nagle stracił formę ,

pozatym nie to teraz zaprząta uwagę trenerów tylko , to aby TCS odbył się bez przeszków , bo jak nie bedzie sniegu ani mrozu to bedzie wielka klapa !
(10.12.2006, 11:01)
rozum i serce
A ja mam nadzieję, że wygra ADAM MAŁYSZ!
(10.12.2006, 09:00)
Madzia
Mam nadzieje,że TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI wygra Anders Jacobsen.jest poprostu świetny!!!Oby tak dalej.Będe trzymać kciuki.
(10.12.2006, 08:56)
głos
Chyba zapominają ,że innym tez na kasie zależy. Tam skoczkowie idą na całość i dlatego wygrywaja naprawdę najlepsi.
On jest dobry, ale nie ma tyle doświadczenia jak rozłożyć siły w takim turnieju.
(10.12.2006, 08:20)