Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31
lipiec 2018
Najbliższe zawody
21.07.2018, godz. 17:30
Wisła HS-134
LGP druż.

Po dwóch weekendach Pucharu Świata w skokach narciarskich do najbardziej zadowolonych należeć mogą Szwajcarzy. Podopieczni Berni Schödlera nie mogą narzekać na swą dyspozycję.

- To były dla nas bardzo udane weekendy. Możemy oczywiście mówić o pogodzie, a przede wszystkim o wietrze. W Kuusamo nie było pod tym względem za dobrze. Zawody w Lillehammer były jednak bardzo udane – powiedział szkoleniowiec Szwajcarów.

Aktualnie na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Simon Ammann. Bardzo dobrze prezentuje się Andreas Kuettel. Kibice Szwajcarów mogą też liczyć na dobre skoki Guido Landerta.

Skoczkowie po pracowitym weekendzie mieli wolne, ale na jutro zaplanowane są treningi na skoczni w Einsiedeln. Tam Szwajcarzy będą przygotowywać się do kolejnych zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w Engelbergu. Na belce, w koszulce lidera zasiądzie Simon Ammann, który przed własną publicznością będzie chciał zaprezentować się jak najlepiej, przypominając swoim fanom fenomenalne skoki z igrzysk olimpijskich w Salt Lake City z 2002 roku, gdzie nie miał sobie równych.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Martynka
Mam nadzieje ze Simon wytrwa do MŚ w Sapporo i zgarnie złoto:)...Andi tez raczej zajmie dobre miejsce:) hehe wytrenował ich Berni;)))
(08.12.2006, 19:28)
dul997
Simon jest faktycznie w dobrej formie, Kuettelowi troche się udało w Lillehammer, fajnie, nie sądze jednak żeby Simi wytrzymał do MŚ a tym bardziej żeby zgarnął kryształową kulę. Stawiam na Adama albo Ahonena, to między nimi rozegra się wszystko..bardziej na Adama:)
(07.12.2006, 22:31)
Dona
nie obchodzi mnie ammannn, czy kuettel . Obchodza mnie Moelli i Guido. tak bardzo chce znowu zobaczyc Moelliego. on jest super zawsze usmiechniety, da sie z nim pogadac nie gwiazduje jak M. Schmitt , nigdy nie zapomnę jak Schmitt uciakał przed fankami, jak musiały sie go prosic o jeden autograf, a Moelli nie odszedł dopóki nie rozdał wszystmim autografów, dopóki nie zrobił sobie zdjęć z fanami. tak samo Guido. oczywisci simmi i Andi tez sa spoko, ale to Moelli i Guido zajęli mi miejce w moim serduchu, dlatego liczę na ich dobre skoki:-)
(07.12.2006, 17:13)
Henio
W przypadku odwołania PŚ celowym jest start Stefanka w PK i zdobycie paru punktów niezbędnych do wejścia Stefanka do 50-tki CRL i ew. zwiększenia limitu na następny period do 6-8 miejsc.
(07.12.2006, 14:26)
Zula
@ Fanka
Masz rację. Nie tylo Simon jest zawsze uśmiechnięty, ale wszyscy Szwajcarzy. To mi się w nich podoba, że bez względu na wszystko promienieją radością i cieszą się z tego co robią:)
(07.12.2006, 11:01)
Fanka
@ Zula
I nie zapominaj o bardzo sympatycznym uśmiechu dla kibiców po każdym udanym skoku!!! Od razu człowiekowi robi się radośniej na serduszku, jak widzi coś takiego :-).
(07.12.2006, 10:59)
Andy
No dobra, a co sie dzieje z Moelingerem??
(06.12.2006, 22:44)
Zula
W końcu Ammann sie odrodził, Cztery lata po sukcesie w Salt Lake City. W końcu lepiej późno niż wcale. Teraz już nie tylko będę podziwiała jego świetną sylwetkę w locie (jest w tym mistrzem), ale i dobre skoki w jego wykonaniu:))))))))
(06.12.2006, 22:40)
tommm
Skoro Ammann tak fenomenalnie skakał na olimpiadzie, to nic dziwnego, że teraz tez tak skacze. Umiejętności się nie zapomina, a słabe skoki Simona po olimpiadzie były spowodowanę psychiką.
(06.12.2006, 21:41)
Liff
zawsze wiedziałam, ze Amman jeszcze będzie miał coś do powiedzenia:D
(06.12.2006, 21:35)
ammannka
po kilku latach ostrego i cierpliwego kibicowania DOCZEKALAM sie nARESZCIE sukcesów SIMULKA :D oby tak dalej ;) bo skoki sa piekna dyscyplina :D
(06.12.2006, 20:50)
fan skoków
No rzeczywiście teraz idzie Kuettelowi i Ammannowi, mogą być baaaaaardzo grożni w Sapporo. Nie spodziewałem się że Ammann kiedykolwiek będzie miał aż taką formę, chyba rzeczywiście dobrze mu to zrobiło źe już nie jest 2x mistrzem olimpijskim.
pozdrowienia
(06.12.2006, 20:43)
typ
szwajcarom jak narazie sezon idzeie