kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Dwóch Austriaków uplasowało się na czołowych miejscach dzisiejszego konkursu Pucharu Kontynentalnego, który odbył się w Villach. Wolfgang Loitzl, oddając dwa dalekie i równe skoki, zwyciężył z niewielką przewagą (2,5 pkt) nad swoim młodszym kolegą Mario Innauerem. Trzecie miejsce zajął, spisujący się tego lata nadzwyczaj dobrze, Jan Mazoch. Tuż za podium znalazł się obiecujący młody zawodnik ze Słowenii - Luka Bardorfer. Dość dobry występ zanotowali również Niemcy: Christian Ulmer i Julian Musiol (odpowiednio 5. i 6. miejsce) oraz aktualny mistrz świata juniorów - Gregor Schlierenzauer, który ostatecznie uplasował się na 7. pozycji.

Spośród Polaków najlepiej zaprezentował się dzisiaj Tomasz Pochwała, oddając skoki na odległość 87 oraz 85.5 metra i zajmując 12. miejsce. Dwa oczka niżej uplasował się Wojciech Skupień, a Wojciech Tajner był 20. Do drugiej serii nie awansowało aż trzech naszych zawodników: Tomisław Tajner został sklasyfikowany na dalekiej 44. pozycji, Dawid Kowal na 47., a najsłabszą próbę zanotował dzisiaj Łukasz Rutkowski, kończąc swoje zmagania na miejscu 48.

W konkursie wzięło udział 65 zawodników. Koreańczyk Hyung Gu Hyun, startujący z numerem 15. został zdyskwalifikowany. Konkurs rozgrywany był w dobrych warunkach pogodowych, przy bardzo wysokiej temperaturze i delikatnym wietrze.

Na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej letniego cyklu CoC znajduje się aktualnie Jan Mazoch przed Rokiem Benkovicem i Stefanem Thurnbichlerem. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Tomasz Pochwała, który zajmuje 14. miejsce.