ruszył nowy sezon TYPERA - doł±cz do zabawy, typuj wyniki i wygrywaj nagrody »
Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
30
listopad 2014
Najbliższe zawody
28.11.2014, godz. 17:00
(P¦)

Za sob± mamy już drugi z konkursów olimpijskich na obiekcie w Pragelato. Na skoczni K-125 triumfował młody Austriak Thomas Morgenstern. "Powiedziałem sobie, że dam radę, że nie jest to takie trudne, przecież w końcu umiem skakać. Gdy oddałem skok i zobaczyłem, jaki był daleki, pozostało mi jedynie być szczę¶liwym" mówi sam mistrz olimpijski z Austrii.

Srebrny medal zdobył jego kolega z drużyny Andreas Kofler. Mimo wywalczonego srebra, jak sam twierdzi, czuje pewien żal w sercu. "Byłem blisko wygranej. Nie mogę stwierdzić, że mnie to nie boli. Gdybym popracował jeszcze trochę nad odbiciem, miałbym złoto."

Norweg Lars Bystoel, który tydzień temu został mistrzem olimpijskim na skoczni K-95, tak komentuje swój występ: "Mimo tego, że br±z nie znaczy tyle co złoto, ten dzień jest dla mnie szczególny. Wspierała mnie cała moja rodzina, która tu przyjechała. Dla nich ten dzień jest równie wyj±tkowy."
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
jak Nykaenen : )
(19.02.2006, 20:24)
Quavertone
Widać Małysz sprzedał medale bo zagracały mu miejsce w piwnicy :D:D:D:D:D
(19.02.2006, 20:18)
Jaro
@Pedro
Małysz nie ma medalu? To musieli mu zabrać to srebro i br±z z SLC... a to dranie : )
(19.02.2006, 20:11)
Anita
Gratulacje dla zwycięzców a w szczególno¶ci dla Bystoela. Juz w zeszłym sezonie zwróciłam uwagę, że on skacze coraz lepiej i wiedziałam,że w tym będzie bardziej widoczny.Drażni mnie fakt,że wiele osób uważa, że jest farciarzem a to nie prawda.Po jego skokach widać,że s± coraz lepsze a ostatnio nawet bardzo ładnie wykonane technicznie.Uważam, że zasłużył na te medale
(19.02.2006, 18:29)
anne-marie-tore-dossa
3mam kciuki za Morgiego!!! ( oczywi¶cie w drużynówce) ;-----)))))
(19.02.2006, 17:21)
wiatrolap
@Pedro: z ostatnich skaczacych jeszcze Ljokelsoey mial 3m/s ale Austriacy juz mieli 1 - 1.5
(19.02.2006, 15:33)
Pedro
@haha
Nie ma się co cieszyć że Ahonen nie ma medalu bo nie na tym polega sport. Ada¶ też nie ma medalu i ciekawe jak by to było gdyby w Finlandii też się z niego wy¶miewali.

Morgerstern i Kofler jak oni to zrobili że przy wietrze dochodz±cym prawie do 3m/s polecieli blisko rekordu, to było niesamowite. Taka przewaga nad trzecim Bystoelem. Oni zrobili co¶ niemożliwego. A co do Bystoela - to jest wspaniały skoczek który już na stałe wszedł do historii skoków i nikt mu już tego nie odbierze, mam nadzieję że ta trójka zawodników już do końca sezonu będ± skakać tak dobrze jak robili to wczoraj. I mam nadzieję że może kolejny rekord ¶wiata będzie w Planicy na zakończenie sezonu i że kto¶ przeskoczy i ustoi lot na ponad 240 metrów. Mam nadzieję że tak będzie.

Pozdro dla naszej reprezentacji Olimpijskiej
(19.02.2006, 14:17)
haha
tralallala a ahonen nie ma medalu i bede to powtarzal do znudzenia i nikt mi nie odbierze tej satysfakcji
(19.02.2006, 14:08)
Charisma
Extra! Morgi tak trzymaj!
(19.02.2006, 14:04)
Jaro
ciekawostka
pamiętacie Willingen? Po konkursie zapytano Morgiego, czy chciałby aby tak wygl±dało podium na Igrzyskach. Powiedział, że tak, ale z mał± korekt± - żeby Kofler był drugi...
(19.02.2006, 14:00)
W(e)RRR...
Marta Kofler pisze sie przez jedno "f"! Nie martw sie Kofi odbijemy se na druzynówce ;)!! 3mam kciuki
(19.02.2006, 14:00)
Marta
Miałam nadzieję żę Koffler wygra ale no coż tak to wygl±da w sporcie a Lars ma br±z on jest niesamowity tak samo jak Koffler! POZDRO DLA ADASIA MAŁYSZA!!!
(19.02.2006, 13:36)
sabcia
wierzylam ze tak bedzie:))
(19.02.2006, 13:30)
Zossia
Nie pozostało już nic innego jak tylko im pogratulować! Brawo! Gratuluje ;-)
(19.02.2006, 12:07)
black eyed peas
Bystoel jest niesamowity!!! Raz wygrał konkurs P¦, zdobył mistrzostwo olimpijskie, a następnie zdobył br±zowy medal!!!
(19.02.2006, 11:43)
Quavertone
Morgi i Kofler w pełni zasłużyli na medale, maj± więc się z czego cieszyć. O br±zie to nawet gadać co nie ma, ale na miejscu Ljoekelsoey'a to bym się ¶miertelnie obraził na organizatorów, że go pu¶cili przy wietrze w plecy, który sięgał 3 m/s... A Bystoel jak zwykle na tym zyskał... Tylko co to ma wspólnego z prawdziw± rywalizacj±?
(19.02.2006, 10:53)
Pedro
pozdro dla Bystoelka, Bystole jest super