Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
8
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
29
31
lipiec 2016
Najbliższe zawody
30.07.2016, godz. 20:00
Hinterzarten HS-108
(LGP)

Za sobą mamy już drugi z konkursów olimpijskich na obiekcie w Pragelato. Na skoczni K-125 triumfował młody Austriak Thomas Morgenstern. "Powiedziałem sobie, że dam radę, że nie jest to takie trudne, przecież w końcu umiem skakać. Gdy oddałem skok i zobaczyłem, jaki był daleki, pozostało mi jedynie być szczęśliwym" mówi sam mistrz olimpijski z Austrii.

Srebrny medal zdobył jego kolega z drużyny Andreas Kofler. Mimo wywalczonego srebra, jak sam twierdzi, czuje pewien żal w sercu. "Byłem blisko wygranej. Nie mogę stwierdzić, że mnie to nie boli. Gdybym popracował jeszcze trochę nad odbiciem, miałbym złoto."

Norweg Lars Bystoel, który tydzień temu został mistrzem olimpijskim na skoczni K-95, tak komentuje swój występ: "Mimo tego, że brąz nie znaczy tyle co złoto, ten dzień jest dla mnie szczególny. Wspierała mnie cała moja rodzina, która tu przyjechała. Dla nich ten dzień jest równie wyjątkowy."
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
jak Nykaenen : )
(19.02.2006, 20:24)
Quavertone
Widać Małysz sprzedał medale bo zagracały mu miejsce w piwnicy :D:D:D:D:D
(19.02.2006, 20:18)
Jaro
@Pedro
Małysz nie ma medalu? To musieli mu zabrać to srebro i brąz z SLC... a to dranie : )
(19.02.2006, 20:11)
Anita
Gratulacje dla zwycięzców a w szczególności dla Bystoela. Juz w zeszłym sezonie zwróciłam uwagę, że on skacze coraz lepiej i wiedziałam,że w tym będzie bardziej widoczny.Drażni mnie fakt,że wiele osób uważa, że jest farciarzem a to nie prawda.Po jego skokach widać,że są coraz lepsze a ostatnio nawet bardzo ładnie wykonane technicznie.Uważam, że zasłużył na te medale
(19.02.2006, 18:29)
anne-marie-tore-dossa
3mam kciuki za Morgiego!!! ( oczywiście w drużynówce) ;-----)))))
(19.02.2006, 17:21)
wiatrolap
@Pedro: z ostatnich skaczacych jeszcze Ljokelsoey mial 3m/s ale Austriacy juz mieli 1 - 1.5
(19.02.2006, 15:33)
Pedro
@haha
Nie ma się co cieszyć że Ahonen nie ma medalu bo nie na tym polega sport. Adaś też nie ma medalu i ciekawe jak by to było gdyby w Finlandii też się z niego wyśmiewali.

Morgerstern i Kofler jak oni to zrobili że przy wietrze dochodzącym prawie do 3m/s polecieli blisko rekordu, to było niesamowite. Taka przewaga nad trzecim Bystoelem. Oni zrobili coś niemożliwego. A co do Bystoela - to jest wspaniały skoczek który już na stałe wszedł do historii skoków i nikt mu już tego nie odbierze, mam nadzieję że ta trójka zawodników już do końca sezonu będą skakać tak dobrze jak robili to wczoraj. I mam nadzieję że może kolejny rekord świata będzie w Planicy na zakończenie sezonu i że ktoś przeskoczy i ustoi lot na ponad 240 metrów. Mam nadzieję że tak będzie.

Pozdro dla naszej reprezentacji Olimpijskiej
(19.02.2006, 14:17)
haha
tralallala a ahonen nie ma medalu i bede to powtarzal do znudzenia i nikt mi nie odbierze tej satysfakcji
(19.02.2006, 14:08)
Charisma
Extra! Morgi tak trzymaj!
(19.02.2006, 14:04)
Jaro
ciekawostka
pamiętacie Willingen? Po konkursie zapytano Morgiego, czy chciałby aby tak wyglądało podium na Igrzyskach. Powiedział, że tak, ale z małą korektą - żeby Kofler był drugi...
(19.02.2006, 14:00)
W(e)RRR...
Marta Kofler pisze sie przez jedno "f"! Nie martw sie Kofi odbijemy se na druzynówce ;)!! 3mam kciuki
(19.02.2006, 14:00)
Marta
Miałam nadzieję żę Koffler wygra ale no coż tak to wygląda w sporcie a Lars ma brąz on jest niesamowity tak samo jak Koffler! POZDRO DLA ADASIA MAŁYSZA!!!
(19.02.2006, 13:36)
sabcia
wierzylam ze tak bedzie:))
(19.02.2006, 13:30)
Zossia
Nie pozostało już nic innego jak tylko im pogratulować! Brawo! Gratuluje ;-)
(19.02.2006, 12:07)
black eyed peas
Bystoel jest niesamowity!!! Raz wygrał konkurs PŚ, zdobył mistrzostwo olimpijskie, a następnie zdobył brązowy medal!!!
(19.02.2006, 11:43)
Quavertone
Morgi i Kofler w pełni zasłużyli na medale, mają więc się z czego cieszyć. O brązie to nawet gadać co nie ma, ale na miejscu Ljoekelsoey'a to bym się śmiertelnie obraził na organizatorów, że go puścili przy wietrze w plecy, który sięgał 3 m/s... A Bystoel jak zwykle na tym zyskał... Tylko co to ma wspólnego z prawdziwą rywalizacją?
(19.02.2006, 10:53)
Pedro
pozdro dla Bystoelka, Bystole jest super