Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
29
30
wrzesień 2014
Najbliższe zawody
06.09.2014, godz. 18:00
(FIS Cup)

Już w najbliższy weekend kolejne konkursy Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie jadą do Japonii, gdzie rywalizować będą na skoczni w Sapporo. Jak zwykle część skoczków odpuści sobie te zawody, by w spokoju przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich. W Sapporo nie zobaczymy m.in. Adama Małysza, Jakuba Jandy.

Polacy wystąpią w składzie: Rafał Śliż, Marcin Bachleda, Piotr Żyła i Tomasz Pochwała. "Ci zawodnicy startowali tam 13, 14 i 15 stycznia w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Najlepiej zaprezentował się w nich Rafał Śliż, który wygrał, był piąty i 23. Nie braliśmy pod uwagę wyjazdu do Japonii kadry A, która obecnie trenuje w Ruhpolding" - powiedział kurator Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Niedługo kadry będą musiały podać składy na Olimpiadę w Turynie. Polacy pojadą w składzie 6-cio osobowym: Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Rafał Śliż, Stefan Hula, Marcin Bachleda.
« styczeń 2006 - wszystkie artykuły
Komentarze
puncek
CHYBA JANDA MA JUSZ ZAPEWNIONE 1 MIEJSCE W PŚ
(24.01.2006, 10:50)
puncek
jak AHONEN skoczy w planicy 241m to jest dobry
(24.01.2006, 10:47)
pasztet
ja tesz jusz skakam 2.40m
(24.01.2006, 10:44)
byk
ja jusz skakam 2.40m.To dopiero skok
(24.01.2006, 10:42)
puncek
jak małysz wygra to ja jestem święty
(24.01.2006, 10:40)
borsuk
@ Walther
Za Słownikiem Języka Polskiego PWN:
"olimpiada" - 1. starogreckie igrzyska sportowe ku czci Zeusa...; od 1896: największe w świecie międzynarodowe zawody sportowe...; jako synonim wskazano termin: "igrzyska olimpijskie".
Twoja definicja olimpiady podana jest jako trzecie znaczenie tego słowa. Masz więc tylko częściowo rację. Twoja krytyka jest niezasadna.
(19.01.2006, 22:51)
fan skoków
@pawel z jg
I jeszcze Hula. Do Japoni jadą: Ljoekelsoey, Widhoelzl, Okabe i Romoeren.
@Henio
To jest możliwe.
@Olga
Podobno, tylko kto wtedy naszych będzie trenował.
Po nieudanym występie Skupnia w grudniu nie dano mu żadnych szans na pokazanie się, podobno to znowu sprawa ze sponsorem trochę dziwne. Nie rozumeim czemu Śliż i Bachleda pozostają w Sapporo skoro jadą na ZIO, większość takich skoczków nie jedzie tam.
pozdrowienia
(19.01.2006, 20:36)
malysz
@bartek w Vancouver w Kanadzie wic szansa że będą skoki w Calgary
(19.01.2006, 16:17)
Lukas
kto jedzie na Puchar swiata do Zakopanego jak tak to dopisywac sie !!!
(19.01.2006, 16:15)
sabcia
@pawel z jg
spox...hehehe
(18.01.2006, 22:44)
Walther
Nie piszemy na Olimpiadę, tylko na Igrzyska. Olimpiada to okres 4 lat między Igrzyskami. (właśc. Igrzyskami Olimpiady/Olimpijskimi)
(18.01.2006, 21:16)
bartek
wiecie gdzie bedzie nastepna olimpiada
(18.01.2006, 20:51)
pawe z jg
to kto leci z 1 pietnastki???
(18.01.2006, 19:51)
Roberto CECON
@Olga
Tak, to prawda.
(18.01.2006, 19:42)
ziom
to co achonen nie leci?
(18.01.2006, 18:57)
SLONZOK
JEDZIE WTOŚ NA PK ?
(18.01.2006, 18:55)
Olga
Czy to prawda, że Stefan Horngacher przeniósł się do Hiza, żeby trenować tamtejszy klub i zrezygnował z trenowania kadry B??
(18.01.2006, 18:34)
Lipuś
hehe może jak dobrze pójdzie to i mnie wezmą na olimpiadę, choć wogóle nie umiem skakać.
(18.01.2006, 16:43)
Roberto CECON
To kto leci do Sapporo z 15.? Na pewno nie Małysz i Janda - to jest napisane.
(18.01.2006, 15:43)
Ushuaia
@Henio. Z pewnością masz rację.
(18.01.2006, 15:40)
Ushuaia
Podobno Roarek startuje, oraz kólko emerytów japońskich. Austriacy chyba sie nie odważą lecieć do Japonii(na pewno poleci "drugi garnitur")
Z tym lotem naszych, to rzeczywiście przegięcie, skoro juz tydzień są na miejscu !
(18.01.2006, 15:39)
Henio
Sądze. że obasada PK w Neustadt będzie mocniejsza niż PŚ w Sapporo?
(18.01.2006, 15:37)
kibic skokow
mysle ze wygra ahonen lub ljoekelsoey, a sliz bedzie 25.
(18.01.2006, 15:35)
pawel z jg
to bachleda i sliz leca na plimpiade na pewno bo tak pisza .. A stoch malysz mateja sliz i skupien oni powinni poleciec na olimpiade
(18.01.2006, 15:32)
Jaro
to Janda jednak nie leci? Szkoda, bo liczyłem, że choć jeden skoczek z czołówki pojawi się w Sapporo... a tu lipa.
(18.01.2006, 15:01)
statystyk
DzięKi za aktualizację.
(18.01.2006, 14:55)
daf
@zuza
im chyba chodzilo o to, ze Polacy poleca w sensie bardzo daleko skocza... :)))
(18.01.2006, 14:43)
zuza
on tam juz sa chyba z 10 dni a wy piszecie ze "poleca"
(18.01.2006, 14:17)
Bystoelka
nie wiem...
(18.01.2006, 14:14)
sabcia
...zostali zgłoszeni Rafał Śliż i Marcin Bachleda....
a dlaczego nie zgloszono tez od razu malysza?
(18.01.2006, 14:11)
skoczek
R.Śliż ma szanse pokazać się z dobrej strony.Ciekawe co pokaże Bachleda
(18.01.2006, 14:05)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
Skład Polaków na PŚ w Sapporo i Olimpiadę
Skład Polaków na PŚ w Sapporo i Olimpiadę

Skład Polaków na PŚ w Sapporo i Olimpiadę

Dodano: 18 stycznia 2006, 13:49