Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
5
6
7
9
13
14
15
20
21
22
23
26
27
28
luty 2018
Najbliższe zawody
03.03.2018, godz. 10:00
Rasnov HS-97
P¦ kobiet

Dla Adama Małysza sezon letni zacz±ł się od porażki na krajowym podwórku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku odpu¶ci on letnie Grand Prix, występuj±c tylko okazjonalnie. Nie należy zatem przejmować się słabym wynikiem i to już na pocz±tku sezonu igelitowego. Jak wyliczyli dziennikarze-statystycy z Super Expressu, Adam po raz ostatni przegrał w Polsce z krajowym rywalem (Matej±) 1707 dni temu, co daje sumę ponad 4,5 roku. Tym razem lepsi od niego okazali się dwaj zawodnicy - Robert Mateja i młody Stefan Hula.

"Nie jestem załamany z tego powodu i nie chcę się odkuwać na Robercie Mateji. Chciałbym, żeby Robert zachował tak± formę do Pucharu ¦wiata. Podobnie życzę Wojtkowi Skupniowi. (..) W konkursie na Wielkiej Krokwi skakałem słabo. Ale przynajmniej nie przepychałem się na progu, co zdarzało się w ostatnich tygodniach i powodowało, że parabola lotu była do¶ć niska. Przydały się dwa dni testów w tunelu aerodynamicznym, gdzie ćwiczyli¶my także pozycję w locie. Jedno takie ćwiczenie trwa dwie minuty, a na skoczni latamy jednorazowo tylko po 6-7 sekund. (..) Na zgrupowaniach atmosfera jest super, młodsi kadrowicze to fajne chłopaki. Maj± zapał do treningu. To tylko dodaje mi motywacji, aby skopać im tyłki" - ¶mieje się Adam Małysz.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
mateox9
jassssssne małysz wierzy w mateja jak mateja na k-120 15 m nieumi nawet skoczyć
(30.06.2005, 16:37)
Szymek
Racja Indorze
(27.06.2005, 21:36)
Squeal
Oj, racja! I trzy sezony temu było to samo - a ja cały czas byłem przekonany, że to Tajner im nie dał startować, bo pamiętałem jaki¶ wywiad z tego czasu, gdzie mówił, że nie ma co wystawiać zawodników, którzy nie doskocz± do 100 metra....
(25.06.2005, 16:04)
Apolinary
@ sguael
w P¦ w Zakopcu nie startował choćby dot±d Kowal pomimo, iż stawał na pudle MP.(patrz wywiad z Dawidem)

(25.06.2005, 09:30)
Squeal
@Apolinary: Jaki¶ przykład? Bo nie przypominam sobie. Zreszt±, jak kto¶ jest na gazie, to można go wysłać na CoC na tydzień, dwa, przed zawodami P¦. Jak nie zdobędzie punktów wtedy, to w P¦ nie zdobędzie tym bardziej...

@Henio: O ile pamiętam, według nowych przepisów tylko pierwsza dwójka z CoC daje miejsce w P¦.
(24.06.2005, 16:23)
Apolinary
@Anbala
Życie pokazywało już w przeszło¶ci,że młodzi
będ±cy w gazie nie mogli startować w Zakopcu bo nie mieli punktów.
Faktem jest ,iz dzi¶ mamy mały limit a kilknastu skoczków(bodaj15-tu) posiada pkty FIS.
Jednak zawodnicy którzy zajęli w mleku miejsca 11.D.Kowal czy 13.M.Wantulok w razie znacznego wzrostu formy (co w ich wieku 17,18lat jest b.prawdopodobne) nie będ± uprawnieni do startu w LGP.
Zreszt± od dawna uważam ,że PK to wła¶nie zawody dla juniorów i tylko tych młodych seniorów których forma rokuje nadzieje na sukcesy w P¦.
(24.06.2005, 11:13)
andbal
@Apolinary
Trochę według mnie dramatyzujesz.
Przecież wiemy, że i tak nie możemy wystawić w Zakopanym 8+8 bo takiego limitu nie mamy. A na ten limit co mamy to wystarczy zawodników z okładem.
(24.06.2005, 10:34)
Apolinary
Warto szczególnie pomy¶leć o tych młodych którzy nie maj± jeszcze pktów FIS i nie mog± startować w LGP w zakopcu:
1.Kowal,
2.Wantulok,
3.J.Kot,
4.Ł.Rutkowski.
Może to oni powinni pojechać po pierwsze punkty do Velenje.
(24.06.2005, 09:56)
Apolinary
Kto do Velenje?
Zgadzam się ze Spidermanem, że na COC do Słovenii powinni pojechaćmałolaty:
1.S.Hula,
2.P.Zyła,
3.P.Urbański,
a także a może przede wszystkim Ci którzy dobrze wypadli w konkursie pysznego oscypka tj:
4.D.Kowal(junior),
5.M.Wantulok,
6.Ł.Rutkowski a może i Mateusz.
(24.06.2005, 09:52)
Henio
@dal
krakowskim targiem
Miejsce w pierwszej pi±tce LPK daje miejsce(prawo startu ) tylko w jesiennym periodzie P¦.
Ale dobre byłoby i to (powinni Mateja ,Hula,ŻYła i ew. W.Skupień o t± pi±tkę zawalczyć).
(24.06.2005, 09:18)
daf_krakow
@Henio
nie mówiłem, że na cały sezon, więc poprawka trochę na wyrost
(23.06.2005, 16:11)
heinz_kuttin
tylko się upić....
(23.06.2005, 08:56)
Henio
@ dal
Zwycięstwo w LPK daje tylko miejsce w jednym periodzie P¦.!
@fan
porównywanie dyscyplin indywidualnych i zespołowych nie do kończ ma sens?
(23.06.2005, 08:14)
fan skoków
Henio w polskiej piłce był już taki trener reprezentacji który stawiał na młodych- Zbigniew Boniek i wszyscy wiemy jak to się skończyło
(22.06.2005, 22:57)
Johnny Black
no i dobrze ma przynajmniej chlopak konkurencje :) ale zim± wszystko wroci do normy
(22.06.2005, 21:23)
natalia
nic sie nie stalo :)
(22.06.2005, 20:48)
Zossia
No Adasiowi humor przypisuje! :)
(22.06.2005, 19:19)
pietras
Mateja zawsze dobrze skakal tylko,ze czegos zawsze mu brakowalo.Cos z nim zawsze bylo nie tak,bo gdy patrzy sie na jego skoki 136m(KROKIEW)i naprzyklad skok w wisle K105-119m to s± niewiarygodne osiagi.Moze w tym roku wyelywinuje tan blad i bedzie skakal bardzo dobrze:D
(22.06.2005, 16:49)
Henio
@Spidermana
Skończyć to mog± oldboje(niestety Robert i Wojtek).
Przykład zeszłorocznego wyeksploatowania Mateji w lecie był taki że w II czę¶ci zimy Mateji już nie chciało się skakać w ogóle.
Natomiast srebrni) wcale już nie juniorzy w dalszym ci±gu wg mnie nie maj± otrzaskania na zagranicznych ,innych obiektach niż Krokiew.
Ponadto wiekszo¶ć srebrnych a także juniorzy nie maj± pktów FiS i nie będ± mogli na LGP w Zakopcu wyst±pić!
Uważam, że celem głownym na nadchodz±cy sezon s± I.O.w Turynie i dlatego jak na wstępie:
a)oldboję nie w lecie oszczędzaj± siły na zimę.
b)juniorzy i 8-miu srebrnych nie skacz± w lecie bo może się okazać że będ± musieli skakać w Turynie,
P.S.
Nie rozumiem dlaczego nie widzisz 20-letniego Stefana Hulu a Hi-Za?
(22.06.2005, 16:02)
daf_krakow
@Henio
jasne że LGP, sorry za obsuwę, chodziło mi o LGP. Ale zwycięstwo w letnim COC też daje miejsce w zimowym P¦, więc tu też warto "uderzyć"
(22.06.2005, 15:54)
spiderman
@Henio
Może skończysz wreszcie z tymi juniorami?
Ci±gle nadajesz o tych juniorach, że tylko oni wszędzie maj± startować, a starsi najlepiej według ciebie niech zakończ± karierę.
Według mnie w LGP (HInterzarten) powinien być taki skład: Małysz, Mateja, Skupień, Długopolski i Kamil Stoch. Ci młodsi niech startuj± w letnim COC.
(22.06.2005, 15:25)
kibic z Augustowa
Powiem krótko: Taki jest Adam!!!


P.S. NAjlepsze było to.. To tylko dodaje mi motywacji, aby skopać im tyłki
U¶miałem sie ze ho ho... ;p
(22.06.2005, 15:22)
spiderman
Małysz jak widać ma niezłe poczucie humoru. Fajnie, że w kadrze panuje super atmosfera. Może przez to Polacy będ± osi±gać lepsze rezultaty?!
(22.06.2005, 15:20)
Fanka
I dobrze , ze Adam tak do tego podchodzi.Nareszcie może będzie mial rywali na krajowym rynku to dobrze.Bo walczyc samemu ciagle kiedy wci±ż wzrok jest skierowany na niego od lat, to duże obci±żenie psychiczne.I tak ¶wietnie sobie z tym radzil.Adam jest do¶wiadczonym zawodnikiem ,wie co dobre dla niego a co zle.Ja mam tylko nadzieje,że Robert i cala reszta ,w Pucharze Swiata powalcz± obok Adama i będ± sie liczyc tak jak on.Oby zachowali forme do zimy ,bo nadchodz±cy sezon będzie wyj±tkowo ciężki ja im tego życzę.
(22.06.2005, 15:03)
Henio
@ dal
Cykanie w CoC nie ma żadnego zwi±zku z 50-tk± WRL w P¦.
Trzeba cykać punkty w LGP.
A już je¶li chodzi zdobywanie punktów tak w PK jak w P¦ to byłoby racjonalniej wystawić i do LPK w Słowenii(Velenja) i do LGP wNiemczech( Hi-Za) srebrnych ze Styrnu i Rovaniemi z K.Stochem, P.Żył±, S.Hul± na czele.Ważne jest też aby szanse zdobycia punktów w CoC dostali juniorzy D.Kowal, Ł.Rutkowski, J.Kot, M.Cie¶lar itd.
Starty Mateji,Skupnia czy Długopolskiego za granic± maj± sens tylkow tedy je¶li juniorzy i srebrni nie będ± w stanie robić punktów w konkursach FIS.
(22.06.2005, 14:06)
daf_krakow
ano wła¶nie - drugi rok z rzędu Mateja dobry latem... Oby w COC było dobrze, to przynajmniej punktów na cały zimowy sezon nastyka... Może będzie się dzięki temu trzymał w "50-tce"
(22.06.2005, 13:47)
kormo
Luk napisał
Mateja był w poprzednim sezonie 14 w Obersdtorfie i 12 w Ga-Pa
Teraz może być lepiej ;)

i wygrał letni COC przecież
(22.06.2005, 12:41)
Luk
Mateja był w poprzednim sezonie 14 w Obersdtorfie i 12 w Ga-Pa
Teraz może być lepiej ;)
(22.06.2005, 11:43)
indor
Ludzie nie dajmy się zwariować!!!
Przegrał w zawodach o złote majtki i wieeeeeeeelka sensacja.
To już większa była jak przegrał ze Stochem w konkursie P¦. A Mateja to zaraz wybuchnie, tak go duma rozpiera że wygrał z wielkim Małyszem i że trochę grosza wpadło do kieszeni...żałosne..
(22.06.2005, 11:37)