Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
sierpień 2018
Najbliższe zawody
17.08.2018, godz. 16:30
Frenstat HS-106
LGP kobiet

Dla Adama Małysza sezon letni zaczął się od porażki na krajowym podwórku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku odpuści on letnie Grand Prix, występując tylko okazjonalnie. Nie należy zatem przejmować się słabym wynikiem i to już na początku sezonu igelitowego. Jak wyliczyli dziennikarze-statystycy z Super Expressu, Adam po raz ostatni przegrał w Polsce z krajowym rywalem (Mateją) 1707 dni temu, co daje sumę ponad 4,5 roku. Tym razem lepsi od niego okazali się dwaj zawodnicy - Robert Mateja i młody Stefan Hula.

"Nie jestem załamany z tego powodu i nie chcę się odkuwać na Robercie Mateji. Chciałbym, żeby Robert zachował taką formę do Pucharu Świata. Podobnie życzę Wojtkowi Skupniowi. (..) W konkursie na Wielkiej Krokwi skakałem słabo. Ale przynajmniej nie przepychałem się na progu, co zdarzało się w ostatnich tygodniach i powodowało, że parabola lotu była dość niska. Przydały się dwa dni testów w tunelu aerodynamicznym, gdzie ćwiczyliśmy także pozycję w locie. Jedno takie ćwiczenie trwa dwie minuty, a na skoczni latamy jednorazowo tylko po 6-7 sekund. (..) Na zgrupowaniach atmosfera jest super, młodsi kadrowicze to fajne chłopaki. Mają zapał do treningu. To tylko dodaje mi motywacji, aby skopać im tyłki" - śmieje się Adam Małysz.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
mateox9
jassssssne małysz wierzy w mateja jak mateja na k-120 15 m nieumi nawet skoczyć
(30.06.2005, 16:37)
Szymek
Racja Indorze
(27.06.2005, 21:36)
Squeal
Oj, racja! I trzy sezony temu było to samo - a ja cały czas byłem przekonany, że to Tajner im nie dał startować, bo pamiętałem jakiś wywiad z tego czasu, gdzie mówił, że nie ma co wystawiać zawodników, którzy nie doskoczą do 100 metra....
(25.06.2005, 16:04)
Apolinary
@ sguael
w PŚ w Zakopcu nie startował choćby dotąd Kowal pomimo, iż stawał na pudle MP.(patrz wywiad z Dawidem)

(25.06.2005, 09:30)
Squeal
@Apolinary: Jakiś przykład? Bo nie przypominam sobie. Zresztą, jak ktoś jest na gazie, to można go wysłać na CoC na tydzień, dwa, przed zawodami PŚ. Jak nie zdobędzie punktów wtedy, to w PŚ nie zdobędzie tym bardziej...

@Henio: O ile pamiętam, według nowych przepisów tylko pierwsza dwójka z CoC daje miejsce w PŚ.
(24.06.2005, 16:23)
Apolinary
@Anbala
Życie pokazywało już w przeszłości,że młodzi
będący w gazie nie mogli startować w Zakopcu bo nie mieli punktów.
Faktem jest ,iz dziś mamy mały limit a kilknastu skoczków(bodaj15-tu) posiada pkty FIS.
Jednak zawodnicy którzy zajęli w mleku miejsca 11.D.Kowal czy 13.M.Wantulok w razie znacznego wzrostu formy (co w ich wieku 17,18lat jest b.prawdopodobne) nie będą uprawnieni do startu w LGP.
Zresztą od dawna uważam ,że PK to właśnie zawody dla juniorów i tylko tych młodych seniorów których forma rokuje nadzieje na sukcesy w PŚ.
(24.06.2005, 11:13)
andbal
@Apolinary
Trochę według mnie dramatyzujesz.
Przecież wiemy, że i tak nie możemy wystawić w Zakopanym 8+8 bo takiego limitu nie mamy. A na ten limit co mamy to wystarczy zawodników z okładem.
(24.06.2005, 10:34)
Apolinary
Warto szczególnie pomyśleć o tych młodych którzy nie mają jeszcze pktów FIS i nie mogą startować w LGP w zakopcu:
1.Kowal,
2.Wantulok,
3.J.Kot,
4.Ł.Rutkowski.
Może to oni powinni pojechać po pierwsze punkty do Velenje.
(24.06.2005, 09:56)
Apolinary
Kto do Velenje?
Zgadzam się ze Spidermanem, że na COC do Słovenii powinni pojechaćmałolaty:
1.S.Hula,
2.P.Zyła,
3.P.Urbański,
a także a może przede wszystkim Ci którzy dobrze wypadli w konkursie pysznego oscypka tj:
4.D.Kowal(junior),
5.M.Wantulok,
6.Ł.Rutkowski a może i Mateusz.
(24.06.2005, 09:52)
Henio
@dal
krakowskim targiem
Miejsce w pierwszej piątce LPK daje miejsce(prawo startu ) tylko w jesiennym periodzie PŚ.
Ale dobre byłoby i to (powinni Mateja ,Hula,ŻYła i ew. W.Skupień o tą piątkę zawalczyć).
(24.06.2005, 09:18)
daf_krakow
@Henio
nie mówiłem, że na cały sezon, więc poprawka trochę na wyrost
(23.06.2005, 16:11)
heinz_kuttin
tylko się upić....
(23.06.2005, 08:56)
Henio
@ dal
Zwycięstwo w LPK daje tylko miejsce w jednym periodzie PŚ.!
@fan
porównywanie dyscyplin indywidualnych i zespołowych nie do kończ ma sens?
(23.06.2005, 08:14)
fan skoków
Henio w polskiej piłce był już taki trener reprezentacji który stawiał na młodych- Zbigniew Boniek i wszyscy wiemy jak to się skończyło
(22.06.2005, 22:57)
Johnny Black
no i dobrze ma przynajmniej chlopak konkurencje :) ale zimą wszystko wroci do normy
(22.06.2005, 21:23)
natalia
nic sie nie stalo :)
(22.06.2005, 20:48)
Zossia
No Adasiowi humor przypisuje! :)
(22.06.2005, 19:19)
pietras
Mateja zawsze dobrze skakal tylko,ze czegos zawsze mu brakowalo.Cos z nim zawsze bylo nie tak,bo gdy patrzy sie na jego skoki 136m(KROKIEW)i naprzyklad skok w wisle K105-119m to są niewiarygodne osiagi.Moze w tym roku wyelywinuje tan blad i bedzie skakal bardzo dobrze:D
(22.06.2005, 16:49)
Henio
@Spidermana
Skończyć to mogą oldboje(niestety Robert i Wojtek).
Przykład zeszłorocznego wyeksploatowania Mateji w lecie był taki że w II części zimy Mateji już nie chciało się skakać w ogóle.
Natomiast srebrni) wcale już nie juniorzy w dalszym ciągu wg mnie nie mają otrzaskania na zagranicznych ,innych obiektach niż Krokiew.
Ponadto wiekszość srebrnych a także juniorzy nie mają pktów FiS i nie będą mogli na LGP w Zakopcu wystąpić!
Uważam, że celem głownym na nadchodzący sezon są I.O.w Turynie i dlatego jak na wstępie:
a)oldboję nie w lecie oszczędzają siły na zimę.
b)juniorzy i 8-miu srebrnych nie skaczą w lecie bo może się okazać że będą musieli skakać w Turynie,
P.S.
Nie rozumiem dlaczego nie widzisz 20-letniego Stefana Hulu a Hi-Za?
(22.06.2005, 16:02)
daf_krakow
@Henio
jasne że LGP, sorry za obsuwę, chodziło mi o LGP. Ale zwycięstwo w letnim COC też daje miejsce w zimowym PŚ, więc tu też warto "uderzyć"
(22.06.2005, 15:54)
spiderman
@Henio
Może skończysz wreszcie z tymi juniorami?
Ciągle nadajesz o tych juniorach, że tylko oni wszędzie mają startować, a starsi najlepiej według ciebie niech zakończą karierę.
Według mnie w LGP (HInterzarten) powinien być taki skład: Małysz, Mateja, Skupień, Długopolski i Kamil Stoch. Ci młodsi niech startują w letnim COC.
(22.06.2005, 15:25)
kibic z Augustowa
Powiem krótko: Taki jest Adam!!!


P.S. NAjlepsze było to.. To tylko dodaje mi motywacji, aby skopać im tyłki
Uśmiałem sie ze ho ho... ;p
(22.06.2005, 15:22)
spiderman
Małysz jak widać ma niezłe poczucie humoru. Fajnie, że w kadrze panuje super atmosfera. Może przez to Polacy będą osiągać lepsze rezultaty?!
(22.06.2005, 15:20)
Fanka
I dobrze , ze Adam tak do tego podchodzi.Nareszcie może będzie mial rywali na krajowym rynku to dobrze.Bo walczyc samemu ciagle kiedy wciąż wzrok jest skierowany na niego od lat, to duże obciążenie psychiczne.I tak świetnie sobie z tym radzil.Adam jest doświadczonym zawodnikiem ,wie co dobre dla niego a co zle.Ja mam tylko nadzieje,że Robert i cala reszta ,w Pucharze Swiata powalczą obok Adama i będą sie liczyc tak jak on.Oby zachowali forme do zimy ,bo nadchodzący sezon będzie wyjątkowo ciężki ja im tego życzę.
(22.06.2005, 15:03)
Henio
@ dal
Cykanie w CoC nie ma żadnego związku z 50-tką WRL w PŚ.
Trzeba cykać punkty w LGP.
A już jeśli chodzi zdobywanie punktów tak w PK jak w PŚ to byłoby racjonalniej wystawić i do LPK w Słowenii(Velenja) i do LGP wNiemczech( Hi-Za) srebrnych ze Styrnu i Rovaniemi z K.Stochem, P.Żyłą, S.Hulą na czele.Ważne jest też aby szanse zdobycia punktów w CoC dostali juniorzy D.Kowal, Ł.Rutkowski, J.Kot, M.Cieślar itd.
Starty Mateji,Skupnia czy Długopolskiego za granicą mają sens tylkow tedy jeśli juniorzy i srebrni nie będą w stanie robić punktów w konkursach FIS.
(22.06.2005, 14:06)
daf_krakow
ano właśnie - drugi rok z rzędu Mateja dobry latem... Oby w COC było dobrze, to przynajmniej punktów na cały zimowy sezon nastyka... Może będzie się dzięki temu trzymał w "50-tce"
(22.06.2005, 13:47)
kormo
Luk napisał
Mateja był w poprzednim sezonie 14 w Obersdtorfie i 12 w Ga-Pa
Teraz może być lepiej ;)

i wygrał letni COC przecież
(22.06.2005, 12:41)
Luk
Mateja był w poprzednim sezonie 14 w Obersdtorfie i 12 w Ga-Pa
Teraz może być lepiej ;)
(22.06.2005, 11:43)
indor
Ludzie nie dajmy się zwariować!!!
Przegrał w zawodach o złote majtki i wieeeeeeeelka sensacja.
To już większa była jak przegrał ze Stochem w konkursie PŚ. A Mateja to zaraz wybuchnie, tak go duma rozpiera że wygrał z wielkim Małyszem i że trochę grosza wpadło do kieszeni...żałosne..
(22.06.2005, 11:37)