Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
5
6
7
9
13
14
15
20
21
22
23
26
27
28
luty 2018
Najbliższe zawody
03.03.2018, godz. 10:00
Rasnov HS-97
P¦ kobiet

Międzynardowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła dzi¶ zmianę w kalendarzu tegorocznej Letniej Grand Prix. Siódmy konkurs, 3 wrze¶nia, odbędzie się w Bischofshofen, a nie jak wcze¶niej planowano, w Innsbrucku. Zmiany dokonano na wniosek przedstawicieli Austriackiego Zwi±zku Narciarskiego.

Bischofshofen będzie po raz pierwszy go¶cić ¶wiatow± czołówkę skoczków podczas zawodów LGP. Do tej pory na skoczni imienia Paula Ausserleitnera, na której wiosn± ubiegłego roku położono igelit, odbywały się jedynie zawody letniego turnieju pań. Nieoficjalnym rekordem letnim skoczni jest 147 metrów, jakie osi±gn±ł Andreas Kofler 4 lipca 2004. Jest to o 4 metry dalej niż wynosi faktyczny (zimowy) rekord (Daiki Ito, 6 stycznia 2005). Miejmy nadzieję, że we wrze¶niu będziemy ogl±dać równie dalekie loty.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Paweł B. z Nowego S±cza
No całkiem dobry pomysł niech raz bedzie cos innego np:Bishofshofen :P
(22.06.2005, 08:11)
zdegustowany
Spiderman
Dyskusja o rekordach została przesunięta na forum.
Za to głupoty panienek, co wal± gnioty, że Liegl ma ładny tyłek a Morgi - ¶liczn± mordke [albo na odwrót] zawsze zostaj± :/
(21.06.2005, 07:48)
spiderman
@redakcja
Nie wiem co wy ode mnie chcecie! Przecież ja tylko w swoich komentarzach wyja¶niam pewne zagadnienia dotycz±ce rekordów skoczni! Nie rozumiem dlaczego skasowali¶cie moje komentarze i napisali¶cie pod moim wpisem "--->>> Zapraszamy na forum".
Zamiast mnie czepiajcie się innych osób co pisz± "głupoty" a nie mnie! Nigdy nic złego nie napisałem!
(17.06.2005, 20:47)
daf_krakow
@FIS - dokładnie tak! Warunki na skoczni s± tak różne, że wogóle nie ma sensu mówić o rekordach, zreszt± większo¶ć skoczni ma je już tak wy¶rubowane, że teraz to by chyba trzeba robota, żeby je pobił (Planica, Willingen)... FIS powinien ignorować takie zestawienia, bo to tylko prowokuje niedo¶wiadczonych skoczków do brawury - ostatnio w Planicy "stare pryki" omal się nie połamały (Herr nie miał tyle szczę¶cia) a co by było, jakby tak "podwiało" np. Benkovicowi, który w końcówce sezonu był w dobrej formie.
(17.06.2005, 12:56)
FIS mam w nosie
Temat rekordów jest chyba jeszcze bardziej skomplikowany, niż same przepisy FIS :)
Rekordem powinien być najdłuższy skok na danej skoczni - ale czy aby na pewno :) Bo jeszcze liczy się jedna rzecz - długo¶c najazdu. W ten sposób możemy pu¶cić Klimka z ostatniej belkii zapisać, że jest to rekord skoczni :P
(17.06.2005, 12:45)
daf_krakow
oczywi¶cie problem nie dotyczy tylko skoków, ale np. biegów maratońskich (tam można dyskutować, bo trasy i warunki s± niejednakowe). Popaprane to wszystko... :P
(17.06.2005, 11:18)
daf_krakow
Kto wymy¶lił wogóle pojęcie "rekord nieoficjalny"? Albo jest rekord albo go nie ma, a nie - oficjalny/nieoficjalny... paranoja...
(17.06.2005, 11:15)
spiderman
@Clio
Wszystkie informacje jakie napisała¶ w artykule można uznać za prawidłowe (zależy jak na to patrzeć). Rekord zimowy Daiki Ito się zgadza i jest to oficjalny rekord skoczni ( i jednocze¶nie najdłuższy skok oddany zim± na tej skoczni). Rekord letni to rekord nieoficjalny czyli może być ustanowiony podczas treningów LGP, konkursów LGP, Letniego COC, czy Mistrzostw letnich danego kraju.
(15.06.2005, 15:36)
Hans Abba
co za głupota z tymi przepisami!!! Jak kto¶ skacze najdalej, to chyba powinien być rekordzist±... "tak na zdrowy rozs±dek".
(15.06.2005, 10:24)
spiderman
(...)
Co do rekordu letniego skoczni w Bischofshofen to różnie można to oceniać. Otóż skok Koflera na 147 m był podczas treningu kadry austriackiej, więc czy możemy nazywać ten skok rekordem to mam w±tpliwo¶ci. Podobna sytuacja do tej jaka miała miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wojciech Tajner podczas treningu kadry polskiej skoczył 142 m. Tego skoku za rekord nie uznali¶my, więc dlaczego mieliby¶my uznać skok Koflera na 147 m podczas treningu kadry austriackiej?!
Temat do przedyskutowania...
(14.06.2005, 22:08)
Clio
racja, racja, już poprawiłam. Po prostu FIS ma na swojej stronie kilka różnych wersji kalendarza i spojrzałam nie na tę co trzeba. Przepraszam ;)
(14.06.2005, 21:57)
spiderman
Niezbyt rozumiem ten artykuł...
Konkurs w Innsbrucku był planowany na 3 wrze¶nia. A ostatnie konkursy miały się odbyć a Hakubie. Czyli jak wygl±da obecnie kalendarz LGP 2005?
(14.06.2005, 21:04)