27 pań i 61 panów stanie na starcie zawodów w norweskim Notodden. Kobiety powalczą o punkty Pucharu Kontynentalnego, panowie - o punkty FIS Cup. Nowych nazwisk nie brakuje...
W zawodach CoC kobiet z pewnością najbardziej znana i najbardziej doświadczona w stawce jest Juliane Seyfarth - ze wszystkich zgłoszonych pań to ona zgromadziła w karierze najwięcej punktów Pucharu Świata. Na drugim biegunie mamy jedyną debiutantkę - to Kjersti Graesli z Norwegii.
W Norwegii wystartuje też reprezentacja Polski - do Pauliny Cieślar, Poli Bełtowskiej, Natalii Słowik i Sary Tajner dołącza Kinga Rajda.
O wiele więcej dzieje się na liście startowej FIS Cup mężczyzn. Tutaj co prawda gwiazd nie ma (tylko nieliczni skoczkowie punktowali w PŚ), mamy za to szerokie grono debiutantów - to Leonard Fageraas, Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll, Mats Strandbraaten, Sander Modalen Bakken, Marcus Groenvold, Magnus Heimdahl, Karl Haugen Kleppa, Jason Colby, Tate Frantz, Camillo Hauke, Magżan Amankeldiuli, Bekarys Atibek i Isak Nichols.
Polskę w Notodden reprezentować będą Kacper Tomasiak, Wiktor Szozda, Adam Niżnik i Marcin Wróbel.
Panie i panów czekają w Norwegii po dwa konkursy.
FIS Cup Notodden |
16 grudnia 2022 (piątek) |
8:30 | odprawa techniczna |
10:45 | oficjalny trening (jedna seria) |
11:45 | seria próbna |
12:45 | konkurs indywidualny |
17 grudnia 2022 (sobota) |
12:45 | seria próbna |
14:00 | konkurs indywidualny |
Puchar Kontynentalny kobiet Notodden |
16 grudnia 2022 (piątek) |
8:30 | odprawa techniczna |
16:00 | oficjalny trening (jedna seria) |
17:00 | seria próbna |
18:00 | konkurs indywidualny |
17 grudnia 2022 (sobota) |
10:00 | seria próbna |
10:45 | konkurs indywidualny |
Lista startowa - CoC kobiet |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Karoline Lauvsland | |
2 | Ingrid Hordvik Kleven | |
3 | Annika Belshaw | |
4 | Paige Jones | |
5 | Kinga Rajda | |
6 | Juliane Seyfarth | |
7 | Josie Johnson | |
8 | Kjersti Graesli | |
9 | Cara Larson | |
10 | Marie Liane | |
11 | Sofia Mattila | |
12 | Heidi Dyhre Traaserud | |
13 | Veronika Shishkina | |
14 | Sara Tajner | |
15 | Frida Berger | |
16 | Natalia Słowik | |
17 | Pola Bełtowska | |
18 | Rea Kindlimann | |
19 | Samantha Macuga | |
20 | Anna Hoffmann | |
21 | Pia Lilian Kuebler | |
22 | Katharina Ellmauer | |
23 | Paulina Cieślar | |
24 | Lia Boehme | |
25 | Ingvild Synnoeve Midtskogen | |
26 | Michelle Goebel | |
27 | Nora Midtsundstad | |
Lista startowa - FIS Cup mężczyzn |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Leonard Fageraas | |
2 | Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll | |
3 | Mats Strandbraaten | |
4 | Sander Modalen Bakken | |
5 | Marcus Groenvold | |
6 | Magnus Heimdahl | |
7 | Sigurd Myrvang | |
8 | Martin Tonby Opsahl | |
9 | Karl Haugen Kleppa | |
10 | Fabian Oestvold | |
11 | Iver Myhre | |
12 | Maximilian Steiner | |
13 | Jason Colby | |
14 | Thomas Lackner | |
15 | Ilyja Mizernykh | |
16 | Kacper Tomasiak | |
17 | Iver Olaussen | |
18 | Tate Frantz | |
19 | Daniil Kalinkin | |
20 | Andreas Varsi Breivik | |
21 | Francisco Moerth | |
22 | Camillo Hauke | |
23 | Sindre Ulven Joergensen | |
24 | Isak Andreas Langmo | |
25 | Anders Haare | |
26 | Sergey Tkachenko | |
27 | Martin Hamann | |
28 | Magzhan Amankeldiuly | |
29 | Nurshat Tursunzhanov | |
30 | Mircea Stefan Jipescu | |
31 | Ulrich Wohlgenannt | |
32 | Moise Alexandru Folea | |
33 | Ilya Shilnikov | |
34 | Adrian Thon Gundersrud | |
35 | Bekarys Atibek | |
36 | Felix Hoffmann | |
37 | Johannes Aardal | |
38 | Eric Hoyer | |
39 | Maxim Glyvka | |
40 | Richard Selbekk-Hansen | |
41 | Isak Nichols | |
42 | Ilshat Kadyrov | |
43 | Svyatoslav Nazarenko | |
44 | Jan Bombek | |
45 | Frantisek Holik | |
46 | David Haagen | |
47 | Espen Jacobsen | |
48 | Sandro Hauswirth | |
49 | Luca Geyer | |
50 | Marcel Rep | |
51 | Peter Resinger | |
52 | Wiktor Szozda | |
53 | Adam Niżnik | |
54 | Marcel Strzinar | |
55 | Jonas Schuster | |
56 | Marcin Wróbel | |
57 | Marco Woergoetter | |
58 | Eric Fuchs | |
59 | Jernej Presecnik | |
60 | Maximilian Lienher | |
61 | Janni Reisenauer | |