Znamy już listy startowe pierwszych rozgrywanych tej zimy oficjalnych zawodów w skokach narciarskich pod egidą FIS. W konkursach FIS Cup w Falun wystąpi pięćdziesięciu jeden panów i dwadzieścia cztery panie.
Lista startowa zawodów mężczyzn obejmuje pięćdziesiąt nazwisk, a najbardziej znanym skoczkiem wśród zgłoszonych zdecydowanie jest poszukujący dawnej formy Richard Freitag. Fanom dyscypliny nie są obcy również inni skoczkowie - jak np. Alex Insam, Peter Resinger, Marco Woergoetter czy Clemens Aigner.
Z drugiej strony mamy też kilku osobników, którzy nigdy nie startowali nie tylko w Pucharze Świata, ale nawet w FIS Cup - i właśnie w Falun zadebiutują w tym cyklu. To Simen Kvarstad, Fredrik Gran, Swiatosław Nazarenko, Flemming Dolonen Hagen, Tobias Froeier i reprezentujący Islandię Anton Oyvindsson.
W konkursach wystąpi sześciu reprezentantów Polski - do Szwecji pojechali Szymon Jojko, Klemens Joniak, Arkadiusz Jojko, Szymon Zapotoczny, Adam Niżnik i Jan Habdas.
Lista startowa zawodów pań nie jest tak liczna - obejmuje tylko 24 nazwiska. Nie można się jednak oprzeć wrażeniu, że te nazwiska są nieco bardziej znane - wśród zgłoszonych jest dość silna grupa Rosjanek z Iriną Awwakumową na czele; mamy także Jessikę i Larę Malsiner, Marię Jakowlewą czy Julię Kykkänen, dla której to będzie pierwszy start w FIS Cup (!). W tym cyklu zadebiutują również Josefine Loeken i Karoline Roestad. Polek w Szwecji zabraknie.
Program zawodów FIS Cup w Falun przewiduje rozegranie po dwóch konkursów indywidualnych kobiet i mężczyzn, poprzedzonych oficjalnym treningiem i seriami próbnymi.
FIS Cup Falun |
12 listopada 2021 (piątek) |
18:00 | odprawa techniczna (kobiety, mężczyźni) |
13 listopada 2021 (sobota) |
9:00 | oficjalny trening (kobiety, jedna seria) |
9:45 | seria próbna (kobiety) |
10:30 | konkurs indywidualny (kobiety) |
13:00 | oficjalny trening (mężczyźni, jedna seria) |
14:00 | seria próbna (mężczyźni) |
15:00 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
14 listopada 2021 (niedziela) |
9:45 | seria próbna (kobiety) |
10:30 | konkurs indywidualny (kobiety) |
13:00 | seria próbna (mężczyźni) |
14:00 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
Lista startowa - mężczyźni |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Ilshat Kadyrov | |
2 | Simen Kvarstad | |
3 | Fredrik Gran | |
4 | Anton Korchuk | |
5 | Svyatoslav Nazarenko | |
6 | Richard Freitag | |
7 | Mattia Galiani | |
8 | Jules Chervet | |
9 | Daimatsu Takehana | |
10 | Nikita Devyatkin | |
11 | Richard Selbekk-Hansen | |
12 | Tatsunao Kobayashi | |
13 | Ole Kristian Baarset | |
14 | Enzo Milesi | |
15 | Jens Gaarder | |
16 | Nurshat Tursunzhanov | |
17 | Iver Myhre | |
18 | Flemming Dolonen Hagen | |
19 | Tobias Froeier | |
20 | Sander Vossan Eriksen | |
21 | Denys Tsvietkov | |
22 | Sergey Kravtsov | |
23 | Daniel Moroder | |
24 | Adrian Sell | |
25 | Valentin Foubert | |
26 | Jo Roemme Mellingsaeter | |
27 | Giovanni Bresadola | |
28 | Andrea Campregher | |
29 | Maximilian Lienher | |
30 | Francesco Cecon | |
31 | Kilian Maerkl | |
32 | Kristoffer Eriksen Sundal | |
33 | Szymon Jojko | |
34 | Klemens Joniak | |
35 | Alex Insam | |
36 | Arkadiusz Jojko | |
37 | Peter Resinger | |
38 | Szymon Zapotoczny | |
39 | Hannes Landerer | |
40 | Maximilian Ortner | |
41 | Markus Mueller | |
42 | Marco Woergoetter | |
43 | Adam Niżnik | |
44 | Markus Rupitsch | |
45 | Clemens Aigner | |
46 | Clemens Leitner | |
47 | Luca Roth | |
48 | Justin Lisso | |
49 | Jan Habdas | |
50 | Francisco Moerth | |
51 | Anton Oyvindsson | |
Lista startowa - kobiety |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Irma Makhinia | |
2 | Julia Kykkänen | |
3 | Irina Avvakumova | |
4 | Anna Shpyneva | |
5 | Kristina Prokopieva | |
6 | Josefine Loeken | |
7 | Alexandra Kustova | |
8 | Karoline Roestad | |
9 | Frida Westman | |
10 | Alina Borodina | |
11 | Sofia Tikhonova | |
12 | Astrid Norstedt | |
13 | Martina Zanitzer | |
14 | Katharina Ellmauer | |
15 | Asia Marcato | |
16 | Julia Tervahartiala | |
17 | Noelia Vuerich | |
18 | Jessica Malsiner | |
19 | Vanessa Moharitsch | |
20 | Anastasiia Subbotina | |
21 | Camilla Henni Comazzi | |
22 | Martina Ambrosi | |
23 | Lara Malsiner | |
24 | Mariia Iakovleva | |