Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
październik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Finałowe konkursy Letniej Grand Prix pań i panów w Klingenthal zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru.

Panie miały pojawić się na skoczni dziś o 10:00, jednak tak się nie stało - seria próbna została odwołana z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr). Rozpoczęcie zaplanowanego na 11:00 konkursu tym samym również stało pod znakiem zapytania. Po kilku decyzjach o przesunięciu startu sędziowie ostatecznie ogłosili, że konkurs się nie odbędzie.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LGP już wcześniej zapewniła sobie Sara Takanashi.

Później na tym samym obiekcie mieli rywalizować panowie, jednak ich zawody podzieliły los konkursu pań. Najpierw odwołano zaplanowaną na 13:15 serię próbną, później przesuwano konkurs (pierwotnie miał zacząć się o 14:15), a tuż przed godziną 16:00 również go anulowano.

Końcowej wygranej w LGP mężczyzn od niedzieli mógł być pewien Jewgienij Klimow. Piotr Żyła zajął trzecie miejsce, Kamil Stoch - czwarte, a w czołowej dziesiątce znaleźli się także Dawid Kubacki i Stefan Hula.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@jb: Ta, wreszcie. Tak bardzo nienawidzisz amatorskich skoczków?
(12.10.2018, 20:37)
Anton
Muszę przyznać, że to zdecydowanie najlepsza strona o skokach w sieci. Aż dziwne, że dopiero dziś na nią trafiłem.

Gratulacje dla całej redakcji - tak trzymać!
(12.10.2018, 14:33)
Horus
Popieram kolegów @IchBinDa i @marmi. Taka radość z przedwcześnie zakończonej kariery jest zwyczajnie niesmaczna. Biegun to był duży talent i szkoda, że dołączył do grona talentów zmarnowanych.

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Biegun jest jednym z zaledwie trzech Polaków, którzy nosili żółtą koszulkę lidera PŚ. Jest też jednym z pięciu polskich skoczków w historii, którzy wygrywali konkursy PŚ i LGP (pozostali to Małysz, Stoch, Kot i od niedawna Żyła). Ponadto on i Zniszczoł to jedyni Polacy, którzy byli w złotych drużynach na głównych imprezach juniorskich - MŚJ, uniwersjadzie i OFME. Tak więc szkoda...

Swoją drogą przydałby się jakiś news o tym zakończeniu kariery...
(11.10.2018, 23:25)
ja
@IchBinDa @marmi
No skoro polska myśl szkoleniowa polega na "cała kasa na pierwszą reprezentację bo politykom potrzeba sukcesów a przyszłość poza najbliższymi wyborami się nie liczy" no to tak jest, że nie łapiący się do pierwszego składu kończą kariery. Za kilka lat będziemy ze skokami na poziomie Finlandii.
(11.10.2018, 22:24)
IchBinDa
@marmi
Zawsze dziwiłem się ludziom, którzy ze zniecierpliwieniem wyczekiwali końca kariery zawodników, a w dzisiejszych czasach, gdy liczba skoczków na poziomie spada (zarówno w Polsce jak i na całym świecie) jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
(11.10.2018, 20:01)
marmi
@jb
Właśnie po Hakubie podjął tą decyzję, ale nie ma się z czego cieszyć, próbował, dano mu szansę ale nie dał rady. Odchodzi kolejny utalentowany skoczek, czego powodem jest ponoć głównie konieczność podjęcia pracy na utrzymanie czego nie dało się pogodzić z wystarczającym zaangażowaniem w skoki.
Prawdopodobnie mógłby jeszcze odbudować formę pod warunkiem pełnego zaangażowania, na co go po prostu nie stać.
Taka radość, wyrażana jeszcze wielkimi literami i wykrzyknikami jest po prostu niestosowna. Trzeba patrzeć trochę szerzej niż na same tylko wyniki.
(11.10.2018, 17:01)
jb
No i Biegun ogłosił zakończenie kariery. Po kompromitacji w Japonii nasuwa się tylko jedno - WRESZCIE!!!
(11.10.2018, 15:34)
.
Trochę offtop, ale po tym, jak Haagen zdobył prawo startu, postanowiłem zrobić takie zestawienie (poprawcie mnie, jak kogoś pominąłem):

Juniorzy z prawem startu w PŚ (* - dożywotnie):

Austria:

HAAGEN David
LIENHER Maximilian
SCHWANN Mika*
WIENERROITHER Julian*

Estonia:

AIGRO Artti*
MALTSEV Kevin

Finlandia:

HEIKKINEN Kalle
KYTOESAHO Niko

Francja:

LEAROYD Jonathan*

Japonia:

IWASA Yuken*

Kazachstan:

TKACHENKO Sergey*

Niemcy:
< br>GOLLER Max
LISSO Justin
RAIMUND Philipp
ROTH Luca
SCHMID Constantin*

Norwegia:

MARKEN G Thomas Aasen
VILLUMSTAD Fredrik

Polska:
< br>CZYZ Bartosz
PILCH Tomasz*
WASEK Pawel*

Słowenia:

BOMBEK Jan
MOGEL Zak
OSTERC Aljaz
PREVC Domen*
VODUSEK Lovro
ZAJC Timi*

Stany Zjednoczone:

DEAN Decker*

Szwajcaria:
HAUSWIRT H Sandro*
PETER Dominik

Włochy:
< br>BRESADOLA Giovanni
(10.10.2018, 15:23)
???
Dlaczego na liście zawodników z prawem startu w PŚ nie ma Pitei?Jeden z użytkowników obecność na liście Birchlera,o którego końcu kariery poinformował oficjalnie Szwajcarski Związek Narciarski argumentował tym,że "jest młody i może wrócić".Pitea jest w tym samym wieku,obydwaj urodzili się w lipcu 1997 roku.Zdecydujcie się na coś-albo przywracacie Piteę,albo usuwacie z listy Birchlera.

Zresztą jeżeli usunęliście Piteę,to usuńcie też Toroka.Na Instagramie pisze o sobie:"Former ski jumper from Brasov, Romania".

Trzeba też wpisać na listę Deana i wyrzucić Lamy Chappuis.
(08.10.2018, 18:17)
.
@T: Za chwilę naszą normą będą wyniki Finów. Cieszmy się, póki mamy z czego.
@Lukash999: Cóż, bywa.
Co do LGP, gratulacje dla zwycięzców, Klimowa i dzisiejszej solenizantki Takanashi. Oby Polacy dobrze skakali także w zimie.
(08.10.2018, 02:52)
DragonL
Gratulacje dla korusa, Darnak16 i pozostałych typująch. Teraz czekamy na zimę:)
(06.10.2018, 16:04)
Lukash999
Mały off-topic. Dopiero teraz zauważyłem że Finowie mają limit 2 na pierwszy zimowy period... Zjechali na samo dno... A jeszcze dekadę temu bili się w drużynie o podia w PŚ/MŚ
(06.10.2018, 00:31)
T
Gratulacje dla Pana Klimov'a! Naprawdę cieszy mnie ten sukces. oby zimą było równie dobrze. Występ naszych równie udany, ale to już norma :)
(04.10.2018, 08:19)
Fileep86
Gratulacje dla korusa i pozostałych podiumowiczów w typerze. ;-) Szkoda, że nie udało mi się wrócić do TOP 10 gdzie byłem przez większość lata.
(04.10.2018, 07:15)
Horus
Cóż, początek sezonu letniego wskazywał, że Polak znowu wygra LGP - i to bez większego wysiłku. Tymczasem Stoch skończył poza podium. Trochę szkoda, ale jeśli jest to efekt przygotowań do zimy, to nie mam nic przeciwko.

Za to Żyła może sobie dopisać kolejny sukces do coraz większej kolekcji. Miejsce na podium w klasyfikacji generalnej LGP to ładne osiągnięcie. No i wreszcie się przełamał i wygrał konkurs LGP.
(03.10.2018, 20:43)
marmi
Ciekawy news, ale to dopiero za 2 lata... Konkurs już chyba odwołany skoro przez ponad godzinę nikt nie skoczył?
(03.10.2018, 15:28)
jump
http://www.sport.pl/skoki/7,65 074,23997575,skoki-narciarskie -walter-hofer-przestanie-byc-d yrektorem-sezon.html#s=BoxOpIm g3
(03.10.2018, 14:53)
marmi
Już mówiłem wieczorem, że nic z tego nie będzie. Nadal tu wieje, no może jest mała nadzieja że w ciągu godziny się uspokoi, ale nic na to nie wskazuje.
Ciekawe czy nie mogliby przenieść zawodów na jutro...
(03.10.2018, 13:10)