Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
październik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Stefan Huber wygrał sobotni konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, zajął dziewiąte miejsce.

Na półmetku Huber zajmował trzecie miejsce, ale zdecydowanie najlepszy wynik w drugiej serii pozwolił mu objąć prowadzenie, którego nie odebrali mu rywale. Skoki na odległość 137,5 oraz 138,5 metra dały 24-letniemu Austriakowi przewagę 6,6 punktu nad Killianem Peierem (133 i 127,5 m).

Na najniższym stopniu podium stanął Moritz Baer (129 i 133,5 m), a czwarty był - mimo prowadzenia po pierwszej serii - Zak Mogel (138 i 129 m). Kolejne miejsca zajęli Thomas Aasen Markeng, Felix Hoffmann i lider letniego CoC Philipp Aschenwald.

Punkty do klasyfikacji generalnej pięciu reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł, któremu skoki na odległość 133,5 i 127 metrów dały dziewiątą lokatę (na półmetku było nawet lepiej - wiślanin był szósty). W drugiej dziesiątce zameldowali się Paweł Wąsek (127,5 i 124,5 m) i Tomasz Pilch (125 i 127,5 m), a w trzeciej - Przemysław Kantyka (119 i 130 m) oraz Andrzej Stękała (115 i 117 m). Poza trzydziestką rywalizację zakończyli Klemens Murańka, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Bartosz Czyż, Damian Skupień, Mateusz Gruszka i Kacper Stosel.

W trakcie zawodów wiatr wiał głównie w plecy, a jego prędkość dochodziła do 1,8 m/s. Dość długie przerwy w rywalizacji powodowały za to problemy z nawodnieniem obiektu. Wszyscy zawodnicy w obu seriach startowali z dziewiętnastej belki.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Stefan Huber
Austria
137.5
138.5
288.4
2
Killian Peier
Szwajcaria
133.0
127.5
281.8
3
Moritz Baer
Niemcy
129.0
133.5
276.4
4
Zak Mogel
Słowenia
138.0
129.0
275.6
5
Thomas Aasen Markeng
Norwegia
128.0
133.0
265.0
6
Felix Hoffmann
Niemcy
131.0
124.5
263.7
7
Philipp Aschenwald
Austria
126.0
132.5
263.5
8
Constantin Schmid
Niemcy
129.5
124.0
263.0
9
Aleksander Zniszczoł
Polska
133.5
127.0
261.7
10
Naoki Nakamura
Japonia
124.0
131.0
261.5
11
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
127.5
125.0
258.3
12
Martin Hamann
Niemcy
125.0
132.5
254.6
13
Anze Semenic
Słowenia
126.5
126.5
254.5
14
David Siegel
Niemcy
135.5
120.5
253.9
15
Paweł Wąsek
Polska
127.5
124.5
252.6
16
Kenshiro Ito
Japonia
122.5
123.5
251.1
17
Sondre Ringen
Norwegia
125.5
126.0
247.5
18
Bor Pavlovcic
Słowenia
122.5
126.5
247.0
19
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
125.5
125.5
246.4
20
Tomasz Pilch
Polska
125.0
127.5
244.4
21
Przemysław Kantyka
Polska
119.0
130.0
242.3
22
Rok Justin
Słowenia
124.0
129.0
241.0
23
Tomaz Naglic
Słowenia
126.5
121.0
240.4
24
Andreas Schuler
Szwajcaria
123.5
121.5
231.8
25
Marius Lindvik
Norwegia
118.0
117.0
229.5
26
Justin Lisso
Niemcy
122.5
116.5
228.9
27
Andrzej Stękała
Polska
115.0
117.0
225.3
28
Mikhail Maksimochkin
Rosja
122.5
116.0
224.7
29
Yumu Harada
Japonia
122.0
122.0
224.3
30
Manuel Poppinger
Austria
119.0
115.5
222.1
31
Maximilian Steiner
Austria
122.0
109.5
221.1
32
Thomas Hofer
Austria
117.0
 
114.2
33
Zakhir Dzhafarov
Rosja
120.5
 
113.8
34
Sigurd Nymoen Soeberg
Norwegia
120.0
 
113.1
35
Artti Aigro
Estonia
119.0
 
112.7
36
Klemens Murańka
Polska
117.0
 
111.8
37
Ulrich Wohlgenannt
Austria
115.0
 
111.4
38
Aleksandr Bazhenov
Rosja
116.0
 
110.8
39
Thomas Lackner
Austria
121.0
 
110.5
40
Justin Nietzel
Niemcy
116.0
 
110.4
41
Jan Bombek
Słowenia
114.0
 
109.1
42
Gabriel Karlen
Szwajcaria
114.5
 
108.9
43
Matthew Soukup
Kanada
116.0
 
105.5
44
Szymon Jojko
Polska
118.5
 
105.2
45
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
114.0
 
104.5
46
Elias Vaenskae
Finlandia
116.0
 
104.4
47
Tomas Vancura
Czechy
113.5
 
103.8
48
Kacper Juroszek
Polska
110.0
 
98.5
49
Filip Sakala
Czechy
111.5
 
97.3
50
Bartosz Czyż
Polska
111.5
 
93.3
51
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
106.5
 
92.9
52
Vojtech Stursa
Czechy
103.0
 
90.9
 
Damian Skupień
Polska
109.0
 
90.9
54
Yevgen Marusyak
Ukraina
109.5
 
90.6
55
Mateusz Gruszka
Polska
108.0
 
90.2
56
Kacper Stosel
Polska
114.0
 
86.7
57
Niko Loeytaeinen
Finlandia
101.0
 
85.7
58
Arttu Pohjola
Finlandia
100.0
 
83.1
59
Marat Zhaparov
Kazachstan
100.5
 
78.3
60
Nigel Lauchlan
Kanada
97.5
 
77.1
61
Ayberk Demir
Turcja
97.5
 
74.2
62
Decker Dean
USA
96.0
 
70.6
63
Muhammet Ali Bedir
Turcja
94.0
 
61.6
64
Andrii Vaskul
Ukraina
89.5
 
50.0
65
Patrick Gasienica
USA
DSQ
 
DSQ

klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@vbk: Prawie 20-latek, a nie "dzieciaczek".
@ ja: A który? :)
(26.09.2018, 16:01)
ja
Byłam na tych skokach i jeden skaczek podpisał mi się na koszulce
(23.09.2018, 12:55)
marmi
Aschenwald już prawie pewny zwycięstwa w cyklu, Peier musiałby wygrać 3 pozostałe konkursy a lider zdobyć tylko małe punkciki.
Polacy chyba na miarę możliwości, przyzwoicie nawet Klimek po przerwie.
(22.09.2018, 23:53)
vbk
Brawo Dzafahor blisko 30-stki a przeciez to dzieciaczek, przyszlosc rosyjskich skoków!
(22.09.2018, 23:16)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
CoC Zakopane: Zwycięstwo Hubera, Zniszczoł dziewiąty
CoC Zakopane: Zwycięstwo Hubera, Zniszczoł dziewiąty

CoC Zakopane: Zwycięstwo Hubera, Zniszczoł dziewiąty

Kalendarium
Marc Vogel
Dziś urodziny obchodzą:
Markus Eigentler (1980)
Najbliższe zawody
27 października 2018 (sobota)
13:30
MP Zakopane
odprawa techniczna
15:15
MP Zakopane
seria próbna
16:00
MP Zakopane
konkurs ind.
16 listopada 2018 (piątek)
11:00
PŚ Wisła
odprawa techniczna
16:00
PŚ Wisła
oficjalny trening
18:00
PŚ Wisła
kwalifikacje
17 listopada 2018 (sobota)
15:00
PŚ Wisła
seria próbna
16:00
PŚ Wisła
konkurs druż.
18 listopada 2018 (niedziela)
14:00
PŚ Wisła
seria próbna
15:00
PŚ Wisła
konkurs ind.
30 listopada 2018 (piątek)
12:15
PŚ Niżny Tagił
odprawa techniczna
13:45
PŚ Niżny Tagił
oficjalny trening
15:45
PŚ Niżny Tagił
kwalifikacje
1 grudnia 2018 (sobota)
14:45
PŚ Niżny Tagił
seria próbna
15:45
PŚ Niżny Tagił
konkurs ind.
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka wyników
Szukasz wyników konkursów sprzed 10 lat? Skorzystaj z wyszukiwarki wyników!
Sonda
Kto będzie najlepszym z Polaków w sezonie 2018/19?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stefan Hula
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
Przemysław Kantyka
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich