Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Znamy już składy reprezentacji Polski na zaplanowane na najbliższy weekend zawody Letniej Grand Prix i Pucharu Kontynentalnego. W Rasnowie zobaczymy sze¶ciu naszych skoczków, w Zakopanem - dwunastu...

Skład na konkursy Letniej Grand Prix w Rasnowie nie zaskakuje - do Rumunii pojedzie żelazna szóstka Stefana Horngachera. Pierwsze skrzypce powinni grać Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy zajmuj± drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Oprócz nich na skoczni zobaczymy Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota i Jakuba Wolnego.

O punkty Pucharu Kontynentalnego skoczkowie powalcz± w Zakopanem. Tutaj wykorzystamy prawo gospodarza do wystawienia dodatkowych zawodników w ramach tzw. kwoty narodowej, st±d większa liczba startuj±cych Polaków. Pod Tatrami wyst±pi oczywi¶cie pięciu naszych skoczków, którzy już punktowali w tegorocznej edycji letniego CoC - Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł W±sek i Andrzej Stękała. Doł±cz± do nich Klemens Murańka, Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Damian Skupień, Szymon Jojko, Mateusz Gruszka i Kacper Stosel.

W Zakopanem i Rasnowie odbęd± się po dwa konkursy indywidualne.

Letnia Grand Prix Rasnov
 
21 wrze¶nia 2018 (pi±tek)
9:00
odprawa techniczna
11:00
oficjalny trening (dwie serie)
13:00
kwalifikacje
 
22 wrze¶nia 2018 (sobota)
14:00
seria próbna
15:00
konkurs indywidualny
 
23 wrze¶nia 2018 (niedziela)
13:30
kwalifikacje
15:00
konkurs indywidualny

Puchar Kontynentalny Zakopane
 
22 wrze¶nia 2018 (sobota)
10:00
odprawa techniczna
15:00
oficjalny trening
16:30
seria próbna
18:00
konkurs indywidualny
 
23 wrze¶nia 2018 (niedziela)
9:30
seria próbna
11:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
~anonimk
Czyli nie ma kwalifikacji
(20.09.2018, 20:58)
.
@sebinweb: Wiem, że Twoje stwierdzenie nie było dosłowne. Ale moim zdaniem po prostu je¶li Horngacher by ich nie zabrał, bo plany treningowe s± inne, to bym się nie smucił, że nie wygra LGP. Zima ważniejsza.
@Kraftus: Wszystkiego najlepszego również dla Pero. I powrotu choćby do top10 P¦!
(20.09.2018, 17:29)
K. Stock
Też bym się trochę wkurzył, gdyby tak to się zakończyło, tym bardziej, że w tym cyklu 2x był drugi. Wiem, że nie można mieć wszystkiego, ale ogromnie szkoda, że Kamil zaj±ł dwa drugie miejsca w lotach (M¦ i P¦wL). No ale w tych pierwszych odwołana seria uniemożliwiła pogoń, a w tych drugich dobra forma Stjernena. Aż tak mi się teraz przypomniał taki filmik z YT o "pijanym Małyszu". W przypadku Stocha byłoby to: Andreas Stjernen! Jeste¶ @#$ a nie skoczek! Stefan Kraft! Na następnych zawodach cię pokonam! Daniel Andre Tande! Twoja matka daje @#$ za Biedronk±! :D Specjalnie wstawiłem tutaj nazwiska tych skoczków, bo w ostatnich dwóch latach wła¶nie oni zgarnęli Kamilowi zwycięstwo w turniejach sprzed nosa :)
(20.09.2018, 10:59)
Kraftus
Tak w ogóle nasz wspaniały trener kończy dzisiaj 49 lat! Wszystkiego najlepszego i dużo sukcesów trenerskich, Horni!!! :D
(20.09.2018, 09:41)
sebinweb
@kropka
Nie znasz sie na zartach :(
Ale swoja droga, to bylaby wielka szkoda, gdyby Kamil zmarnowal taka szanse wygrania wreszcie LGP.
(20.09.2018, 00:13)
.
*konkursy
(19.09.2018, 19:45)
.
@Luk: Po co mu mistrzostwo ¶wiata w lotach? Id±c tym tokiem my¶lenia Małysz mógł zakończyć karierę po sezonie 01/02 - po co była mu walka o mistrzostwo olimpijskie w póĽniejszych latach, przecież miał srebrny medal.
@placek08: W kontek¶cie medali by się zamienił, ale nie w kontek¶cie kariery.
@sebinweb: Dlaczego miałby¶ im nakopać? Bo, o zgrozo, nie pojechali na konkurs do Rumunii w czasie letniego cyklu treningowego?
(19.09.2018, 19:45)
sebinweb
No, mieli szczescie, bo juz chcialem im nakopac, gdyby nie pojechali do Rasnowa :)
(19.09.2018, 03:03)
placek08
@Luk
Wiesz jaka różnica jest między drugim a pierwszym miejscem? Mniej więcej taka jak między 3 a 4. Podaje się przede wszystkim mistrzów, zwycięzców itd., a na medalistów patrzy się wtedy "przy okazji". To jest istotne patrz±c na wyniki zawodnika, ale niezaprzeczalnie złoto to co¶ innego niż srebro. Spytaj Małysza, on ma aż 4 medale IO, czy zamieniłby się z Fortun±.
(18.09.2018, 19:33)
Luk
@K. Stock
Ale po co mu Mistrzostwo ¦wiata w lotach?
Ma już srebrny medal. A to też jest co¶. A na przykład Adam Małysz w ogóle nie ma jakiekokolwiek medalu z M¦wL...
A poza tym, też chciałbym, żeby Kamil wygrał tegoroczn± Letni± Grand Prix.
(18.09.2018, 18:54)
K. Stock
Super informacja. Wiadomo, że niewielu skoczków traktuje LGP poważnie, jednakże bardzo chciałbym, aby Kamil wygrał ten cykl, gdyż jest to jedno z trofeów, którego jeszcze nie ma. Je¶li zgarnie ten tytuł, to do wygrania zostanie mu tylko M¦ w Lotach, M¦ na normalnej skoczni, P¦ w Lotach oraz drużynowe mistrzostwo olimpijskie. Tego ostatniego raczej już nie wygra, ale te 3 wymienione klasyfikacje może wygrać.
(18.09.2018, 17:52)