Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
29.09.2018, godz. 17:00
Klingenthal HS-140
CoC letni

Lukas Hlava dość niespodziewanie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła, który zajął czternaste miejsce.

Po pierwszej serii Hlava plasował się na drugiej pozycji, w finale zdołał jeszcze awansować. Skoki na odległość 99 i 103,5 metra dały Czechowi radość ze zwycięstwa przed własną publicznością, drugie w trakcie tego weekendu podium i przewagę 3,2 punktu nad Florianem Altenburgerem (103 i 104,5 m).

Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca dwóch poprzednich konkursów - Philipp Aschenwald (98,5 i 103 m), natomiast czwarte miejsce zajął lider po pierwszej serii - Eetu Nousiainen (107 i 99,5 m). Na kolejnych lokatach znaleźli się Zak Mogel (101 i 101,5 m) i Fabian Seidl (100 i 101,5 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Cestmir Kozisek, Julian Hahn, Rok Justin i Jonathan Learoyd.

Tym razem wśród najlepszych zabrakło reprezentanta Polski - punkty do klasyfikacji generalnej CoC zdobyło tylko dwóch naszych skoczków: Aleksander Zniszczoł (95,5 i 102 m - czternasty po awansie z 29. miejsca zajmowanego na półmetku) i Przemysław Kantyka (96 i 97 m - osiemnasty). Stosunkowo niewiele do awansu zabrakło Tomaszowi Pilchowi - w pierwszej serii uzyskał 99,5 metra, jednak został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Poza trzydziestką sklasyfikowano natomiast Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę i Bartosza Czyża.

Podczas pierwszej serii zawodnicy startowali z belek czternastej i szesnastej; w trakcie finału - tylko z szesnastej. Skoczkom w rywalizacji przeszkadzał wiatr - podmuchy były skierowane co prawda pod narty, ale ich siła - według uśrednionego pomiaru - się zmieniała (od ciszy do 1,7-1,8 m/s).

Po dzisiejszym konkursie Philipp Aschenwald powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej letniego CoC do 98 punktów nad Killianem Peierem. Wśród Polaków najwyżej - na czwartym miejscu - plasuje się Aleksander Zniszczoł. Kolejne starty w CoC za trzy tygodnie w austriackim Stams.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Lukas Hlava
Czechy
99.0
103.5
254.2
2
Florian Altenburger
Austria
103.0
104.5
251.0
3
Philipp Aschenwald
Austria
98.5
103.0
248.5
4
Eetu Nousiainen
Finlandia
107.0
99.5
246.9
5
Fabian Seidl
Niemcy
100.0
101.5
242.9
 
Zak Mogel
Słowenia
101.0
101.5
242.9
7
Cestmir Kozisek
Czechy
99.5
102.5
242.8
8
Julian Hahn
Niemcy
101.5
100.0
239.0
9
Rok Justin
Słowenia
99.5
97.0
237.7
10
Jonathan Learoyd
Francja
103.0
100.5
237.1
11
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
99.5
99.5
237.0
12
Maximilian Steiner
Austria
99.5
99.0
236.8
13
Jaka Hvala
Słowenia
98.5
98.5
235.6
14
Andreas Schuler
Szwajcaria
100.5
98.0
233.6
 
Aleksander Zniszczoł
Polska
95.5
102.0
233.6
16
Markus Schiffner
Austria
93.5
100.5
232.0
17
Cedrik Weigel
Niemcy
98.5
100.5
230.3
18
Przemysław Kantyka
Polska
96.0
97.0
229.0
19
Ilmir Hazetdinov
Rosja
98.5
93.5
226.3
20
Philipp Raimund
Niemcy
96.5
97.0
225.8
21
Ernest Prislic
Słowenia
97.0
98.0
224.4
22
Paul Brasme
Francja
98.5
95.5
222.6
23
Dominik Peter
Szwajcaria
98.5
99.0
221.9
24
Federico Cecon
Włochy
101.5
96.0
220.8
25
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
99.5
95.5
219.8
26
Sigurd Nymoen Soeberg
Norwegia
99.0
92.0
219.0
27
Vladislav Boyarintsev
Rosja
99.0
97.0
217.4
28
Luca Roth
Niemcy
95.0
92.0
213.2
29
Martti Nomme
Estonia
96.0
93.5
212.6
30
Oscar P. Westerheim
Norwegia
101.0
97.0
203.4
31
Mikhail Maksimochkin
Rosja
97.0
 
110.4
 
Thomas Lackner
Austria
94.0
 
110.4
33
Paweł Wąsek
Polska
94.5
 
110.1
 
Jan Bombek
Słowenia
99.5
 
110.1
35
Max Goller
Niemcy
96.0
 
109.9
36
Thomas Hofer
Austria
97.0
 
109.2
 
Kilian Maerkl
Niemcy
98.0
 
109.2
38
Tomas Vancura
Czechy
94.5
 
108.6
39
Filip Sakala
Czechy
97.0
 
108.4
 
Aleksandr Bazhenov
Rosja
97.5
 
108.4
41
Radek Selcer
Czechy
96.5
 
107.3
 
Giovanni Bresadola
Włochy
98.0
 
107.3
43
Andrzej Stękała
Polska
94.5
 
106.1
44
Mathis Contamine
Francja
95.0
 
105.7
45
Viktor Polasek
Czechy
93.0
 
105.6
46
Gabriele Zambelli
Włochy
95.0
 
105.0
47
Lovro Vodusek
Słowenia
95.0
 
104.7
48
Marat Zhaparov
Kazachstan
97.5
 
103.0
49
Joachim Hauer
Norwegia
92.0
 
102.0
50
Hunor Farkas
Rumunia
91.5
 
100.4
51
Henri Kavilo
Finlandia
94.0
 
99.2
52
Jesper Oedegaard
Norwegia
90.5
 
97.4
53
Vojtech Stursa
Czechy
90.5
 
92.5
54
Frantisek Holik
Czechy
86.5
 
92.4
55
Yevgen Marusyak
Ukraina
90.0
 
91.6
56
Mats Bjerke Myhren
Norwegia
90.0
 
91.5
57
Nigel Lauchlan
Kanada
90.0
 
88.4
58
Andrei Feldorean
Rumunia
90.0
 
87.4
59
Bartosz Czyż
Polska
87.0
 
85.8
60
Andrii Vaskul
Ukraina
84.0
 
78.9
61
Alexey Korolev
Kazachstan
76.5
 
68.4
62
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
74.5
 
55.8
63
Niko Kytoesaho
Finlandia
DNS
 
DNS
64
Petr Vaverka
Czechy
75.0
 
DSQ
65
Tomasz Pilch
Polska
99.5
 
DSQ

klasyfikacja generalna letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@marmi: Tak się kończy czytanie na szybko... Zrozumiałem, że stracił 23 m do 2. najgorszego xD.
(23.08.2018, 01:09)
Pawmak
Co do PŚ, to nawet nie uważam inaczej (z drobnymi zastrzeżeniami). Z LGP i PK jednak nie przesadzajmy, czasem może poskakać - a już zwłaszcza w letnim (tym bardziej, że Karpienko chyba jednak już przestał skakać, więc jeśli mają taki limit i chcą postartować, to jak ktoś ma prawo startu, to proszę bardzo i nikomu nic do tego). Tyły PK to niekoniecznie musi być poziom "30" FIS Cup. A humor powinien być po prostu zabawny, no i na pewno nie powinien nudzić...
(22.08.2018, 19:18)
marmi
No o tych zawodach, których dotyczy artykuł: 97,5-74,5=23.
Info oczywiście niepotwierdzone, tak zawierzyłem komentarzowi nieznanej tu osoby.
Pewnie dlatego, że życzę dobrze skokom w Czechach, bo nie chciałbym aby kolejny kraj "odpadł" z tego sportu ale też widząc w tym własny interes. Na tamtejsze skocznie mam najbliżej i chętnie bym jeszcze na jakiś konkurs pojechał :)
(22.08.2018, 18:01)
.
@marmi: O jakich zawodach mówisz z tymi 23 m? A z tymi kibicami to nie wiadomo, czy to "potwierdzone info"...
(22.08.2018, 11:55)
marmi
O, to miło że są kibice w Czechach nawet latem na COC. To zwiększa szanse na podtrzymanie/rozwój tego sportu w tym kraju.
Kiedyś jak byłem na PŚ w Libercu (zimą) to więcej było Polaków niż Czechów :)
(22.08.2018, 11:15)
R
@Marmi

Było mnóstwo osób, Czescy kibice uwielbiają skoki.
(22.08.2018, 10:23)
marmi
Za grosz u was poczucia humoru, zauważmy też, że Sokolenko stracił 23m do Żaparowa i ponad 15 do Lauchlana. To nie poziom tyłów COC tylko tyłów FIS Cupu. Tylko i wyłącznie tam powinien startować a jak tam będzie w czołówce to wrócić do COC. Starty w PŚ/LGP to jakieś nieporozumienie. Coś pomyliłem?
(22.08.2018, 08:51)
.
@Pawmak: Learoyd może lato traktuje absolutnie treningowo i dlatego tak zaczął. Tak w ogóle, dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o upadku Westerheima...
(21.08.2018, 23:50)
Pawmak
Był ostatni, ale chamstwo nikomu nie jest potrzebne - przynajmniej nie powinno...

Co do wyników, to jednak Learoyd się obudził.
(21.08.2018, 19:07)
.
@marmi: Sokolenko nie był ostatni, wyprzedził Kytösaho, Vaverkę i Pilcha :P
(21.08.2018, 19:00)
marmi
Polacy tutaj słabo, czy to utrata atutu własnej skoczni spowodowała? Wiatr jednak też niektórym tutaj przeszkadzał zaś innym pomagał. Można założyć, że szczęście w I serii miał Nousiainen a pecha Zniszczoł. Zaś taki np. Learoyd zaprezentował się zgoła odmiennie niż dzień czy 2 wcześniej...
Przynajmniej Czesi mogli się cieszyć ze zwycięstwa (o ile ktoś tam w ogóle był lol).
Pilch zapewne wciąż skacze w tym samym kombinezonie, o którym dawno już mu kontrolerzy powiedzieli, że przekracza normy i żeby to było ostatni raz. Jak mu się uda go odpowiednio naciągnąć to przechodzi kontrolę, ale jak widać często mu się nie udaje. To jest jakaś paranoja, powinni go wymienić bądź zmniejszyć gdzie trzeba już przed tym weekendem.
Sokolenko oczywiście ostatni ale tym razem dzięki słabemu skokowi kolegi z reprezentacji nie było to 10m+ mniej (choć ok. 13pkt. co świadczy o odmiennych warunkach wietrznych). Jest jeszcze nikomu nieznany lokalny Wawerka, który mógłby ewentualnie z nim przegrać, ale dostał dsq :)
(20.08.2018, 23:45)
VULVAR WINKING
To Chlawa nie umarł jeszcze ze starości?
(20.08.2018, 14:21)
fax
Stękała z Biegunem lecą do Hakuby, nieźle :-)))
(20.08.2018, 12:37)
.
@???: Nawet jeśli ktoś oficjalnie kończy karierę, nie znaczy to, że przestaje skakać. Ostatnio Aune kończył karierę, a jednak dalej startuje w zawodach w Norwegii. Nurmsalu po zakończeniu kariery skacze na mistrzostwach Estonii. Moim zdaniem gdzieś do chwili ukończenia 25. roku życia (bądź utraty prawa startu w PŚ) taki zawodnik powinien znajdować się na liście. Ale możesz mieć inny pogląd na tę sprawę.
(20.08.2018, 11:00)
???
@.

"W przypadku wątpliwości, czy dany zawodnik definitywnie zakończył karierę"-
czyli w przypadku braku oficjalnej informacji o końcu kariery.Szwajcarski Związek Narciarski poinformował o tym,że Birchler dał sobie spokój.

"(np. jest jeszcze młody i może powrócić)"-Myślę,że idealnym przykładem takiej sytuacji jest Phillip Sjoeen.Od dwóch lat nie skakał w żadnych zawodach międzynarodowych,ma status not active na stronie FIS,ale nie było żadnego info o końcu kariery.
(20.08.2018, 10:25)
Gcx
Tomek ma więcej konkursów z dyskwalifikacji niż bez
(20.08.2018, 08:59)
.
Dyskwalifikacji kadry B ciąg dalszy. Co ten Zidek robi?
@???: Zauważ zdanie "jest młody i może wrócić".
(20.08.2018, 00:23)
???
Tutaj dokładniejszy link:

https://www.swi ss-ski.c h/fileadmin/user_upload/www.sw iss-ski.ch/sportarten/skijumpi ng/pdf/downloads/selektionen/S elektionen_Skisprung_201819.pd f