Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
sierpień 2018
Najbliższe zawody
24.08.2018, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Polacy w składzie: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła wygrali drużynowy konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle wyprzedzając Niemców aż o 71,3 punktu. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie ze stratą 3,9 punktu do viceliderów.

Walkę o czwarte miejsce stoczyli Słoweńcy z Austriakami i Japończykami. Zwycięsko wyszli z niej ci pierwsi. Do finałowej serii awansowali też Szwajcarzy i Czesi.

Wyniki końcowe
 
kraj
 
punkty
1
Polska
Polska
1073.3
2
Niemcy
Niemcy
1002.0
3
Norwegia
Norwegia
998.1
4
Słowenia
Słowenia
945.4
5
Japonia
Japonia
924.9
6
Austria
Austria
923.4
7
Szwajcaria
Szwajcaria
885.7
8
Czechy
Czechy
806.1
9
Finlandia
Finlandia
361.8
10
Kazachstan
Kazachstan
272.2

Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Piotr Żyła
Polska
136.0
130.5
282.4
2
Kamil Stoch
Polska
135.0
126.5
273.0
3
Dawid Kubacki
Polska
128.0
131.0
268.2
4
Karl Geiger
Niemcy
128.5
131.0
264.5
5
Timi Zajc
Słowenia
129.0
126.5
260.5
6
Killian Peier
Szwajcaria
128.5
127.0
258.9
7
Robert Johansson
Norwegia
126.5
125.5
256.4
8
Johann Andre Forfang
Norwegia
126.0
123.5
252.6
9
Richard Freitag
Niemcy
126.5
125.0
251.7
10
Halvor Egner Granerud
Norwegia
124.5
127.5
250.6
11
Maciej Kot
Polska
125.0
127.0
249.7
12
Stephan Leyhe
Niemcy
124.0
125.0
246.8
13
Junshiro Kobayashi
Japonia
127.5
121.0
242.8
14
Andreas Kofler
Austria
123.0
125.5
242.4
15
Yukiya Sato
Japonia
124.0
122.5
241.5
16
Tilen Bartol
Słowenia
124.5
124.5
241.3
17
Andreas Wellinger
Niemcy
120.0
123.0
239.0
18
Marius Lindvik
Norwegia
120.0
126.0
238.5
19
Naoki Nakamura
Japonia
117.0
126.5
236.7
20
Michael Hayboeck
Austria
124.5
117.5
234.0
21
Tomaz Naglic
Słowenia
122.0
120.0
231.5
22
Roman Koudelka
Czechy
128.0
123.5
227.7
23
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
117.0
121.5
227.0
24
Stefan Kraft
Austria
122.0
118.0
225.2
25
Gregor Schlierenzauer
Austria
119.0
117.5
221.8
26
Bor Pavlovcic
Słowenia
112.0
119.5
212.1
27
Andreas Schuler
Szwajcaria
117.5
112.0
209.2
28
Cestmir Kozisek
Czechy
113.5
113.5
205.3
29
Yumu Harada
Japonia
110.0
121.0
203.9
30
Lukas Hlava
Czechy
106.5
118.0
191.2
31
Luca Egloff
Szwajcaria
108.0
115.0
190.6
32
Vojtech Stursa
Czechy
112.0
105.5
181.9
33
Jarkko Määttä
Finlandia
119.0
 
105.9
34
Sergey Tkachenko
Kazachstan
112.5
 
94.5
35
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
109.0
 
92.3
36
Eetu Nousiainen
Finlandia
110.5
 
92.0
37
Antti Aalto
Finlandia
104.5
 
84.8
38
Andreas Alamommo
Finlandia
103.0
 
79.1
39
Alexey Korolev
Kazachstan
94.0
 
63.4
40
Nikita Devyatkin
Kazachstan
73.0
 
22.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Michał
Schlierenzauer i Hula dostali taką możliwość bo w torach najazdowych był wtedy śnieg/deszcz nie pamiętam dokładnie. I do tego doszły warunki ale głównie chodziło o tory najazdowe które ich spowalniały. Zresztą tak jak mówię to nie jest żadna przysługa dla Gregora tylko jak już to krzywda wyrządzona Małyszowi w 2007.

A co do złotych czasów Austriaków to tak pamiętam, rzecz w tym że oni każdego wtedy niszczyli bez względu na warunki. Najlepsza ekipa w historii skoków prawdopodobnie. Mnóstwo hejterów wymyśla sobie jakieś teorie spiskowe że im pomagano z przeciąganiem skoków. A oni po prostu byli najlepsi.
(26.07.2018, 17:29)
Horus
@Michał
Ja nie mówię, że cała kariera Schlierenzauera to wynik przekrętów. Ale jednak tamto wydarzenie z 2011 odebrałem bardzo źle (zresztą nie tylko ja).

Ale ok, przyjmijmy na chwilę, że organizatorzy chcieli dobrze. Czemu podobnej sprawiedliwości nie stosują wobec Polaków? Np. w 2007 Małysza puścili w skandalicznych warunkach w Oslo, choć Adam walczył o PŚ. I co? I nic. Podobnie było w tym roku w Zakopanem, gdzie Stoch pomimo wielkiej formy nie wszedł do II serii. I znowu jaka reakcja jury? Żadna. A przecież w obu przypadkach mogli dać szansę Polakom na powtórzenie skoku. W 2017 dali taką możliwość Huli, ale wtedy Stefan nie liczył się w walce o podium, więc był to pusty gest.

Oczywiście to wszystko historia i detale, ale jednak z takich detali zbudowane są kariery zawodników. Gdyby nie decyzja z 2011, to Schlierenzauer miałby o jeden T4S mniej. A gdyby Stocha puszczali w sprawiedliwych warunkach, to w ostatnim sezonie miałby o 2 zwycięstwa więcej (Zakopane i Oslo).
(23.07.2018, 14:31)
Kuroi
@Michał

Przypomnij sobie "złote czasy" Austriaków. Wybitne postaci Morgi, Shlierie, Kofler, Loitzl, Koch (ostatni głównie na mamutach). Przypomnij sobie przeciąganie każdego skoku powyżej wymienionych w oczekiwaniu na wiatr...
Miran number 1. :D
(23.07.2018, 12:25)
Michał
Nie no błagam przecież to nie było specjalnie dla niego. Nie poradził sobie z warunkami nie tylko on ale także kilku innych czołowych wtedy skoczków, bodajże Tom Hilde. Warunki były tak słabe wtedy że nie powinni ich puszczać, zresztą Schlierenzauer na dużej skoczni skaczący 90m w swoim prime. No proszę cię to nawet teraz na 20 skoków w Oberstdorfie na dużej poleciałby nawet z lekkim wiatrem w plecy dalej za każdą próbą. To było nie fair dla niego i kilku innych. Nie wiem czy nie było też problemu z rozbiegiem. Może i gdyby to zdarzyło się wtedy Polakowi to by tego nikt nie powtarzał, ale to żadna przysługa dla Schlierenzauera tylko sprawiedliwość. Natomiast nie zrobienie takiej akcji dla Polaka byłoby robienien krzywdy Polakowi bo jemu też się należy coś takiego. Kazachowie i z wiatrem pod narty potrafią skoczyć 90m na dużej czy mamuciej więc nikt by się nie zorientował że było coś nie tak. A nawet jeśli udzielono mu wtedy tej pomocy to jest to tylko jeden przykład na całe morze jego osiągnięć.
(23.07.2018, 11:58)
Horus
@Michał
Schlierenzauer to niewątpliwie świetny skoczek, ale jest też sporo prawdy w tym, że trochę mu pomagano. Np. w Oberstdorfie w 2011 specjalnie dla niego anulowano pierwszą serię konkursu, bo nie poradził sobie z warunkami. Rafał Kot kiedyś powiedział, że gdyby to samo spotkało Kazacha, Czecha czy Polaka, to nikt by palcem nie kiwnął. I coś w tym jest.
(23.07.2018, 11:40)
marmi
@Michał
Spokojnie dyskutuj, bez inwektyw...
@Redakcja
Tymczase m live nadal nie działa, coś mi się zdaje, że red. Mysiak na urlopie :)
(22.07.2018, 16:48)
Michał
Zresztą właśnie, Stoch jest o 3 lata starszy niż Schlierenzauer. Gdzie więc był przez DZIEWIĘĆ sezonów bycia w topie przez Schlierenzauera? Że Schlierenzauer przez 5 sezonów po 3 kontuzjach kolana gdzie niektórzy po jednej kończą kariery się nie liczy, 9 sezonów w topie to szeroki kombinezon, bo przecież dla niego były osobne zasady i rywale nie mogl mieć tych kombinezownów takich samych jak on. A Stoch od 03/04 przez 7 lat się nie liczył i to już nic wielkiego. Kurłłła Polak rodak najlepszy, co?
(22.07.2018, 15:54)
Michał
Nie no ty chyba masz jakieś upośledzenie. Masz formę forma przechodzi nie skaczesz już tak dobrze jak wcześniej. Proste. Jest geniuszem, wygrał swój pierwszy konkurs w wieku 16 lat kiedy ty czekałeś na w*****ol po wywiadówce. A jeśli uważasz że trzy kontuzje dwóch kolan nie mogły mieć na niego aż takiego wpływu to się doedukuj Januszu sportu. 'MITYCZNY syndrom wypalenia'. Nie no nie wytrzymam kto to ty jesteś je***y Hawking? Może zaraz powiesz że nowotwór też jest mityczny? Człowieku to co wypisujesz wię w pale nie mieści hahahahah
(22.07.2018, 15:50)
Kuroi
@marmi

Austria, Norwegia, Niemcy, Japonia, Finlandia i Słowenia - te kraje takie podium już mieli w historii więc tak jak napisałeś tylko Polacy odstają... no i dziwi też brak Kazachów :D
A tak na poważnie to w tej klasyfikacji bez konkurencji pozostają Austriacy jako jedyni z resztą skompletowali pierwsze 4 czołowe lokaty w zawodach PŚ, no chyba że o czymś zapomniałem. :)
(22.07.2018, 14:57)
placek08
Ja przypomnę, może nie o pojedyńczym konkursie - ale o 4 z pewnego przełomu lat, gdzie ktoś źle zmierzył odległość. Liczy się?
(22.07.2018, 14:56)
Fanka
Niewiele brakowało do polskiego podium w Lillehammer w ubiegłym sezonie (takie było po I serii). Ale co się odwlecze... Powodzenia, Orły!
(22.07.2018, 14:51)
fan skoków85
Czemu nie ma opisu konkursu??
(22.07.2018, 14:43)
marmi
*Jeśli chodzi o normalny, zimowy PŚ to wszystkie kraje z czołówki mają już przynajmniej jedno takie podium w historii na koncie. Poza Polską...
(22.07.2018, 14:02)
marmi
Dzięki kropko, ale dywagacje były o całości podium w zawodach najwyższej rangi. Co prawda nie było to napisane wprost, ale w domyśle dla mnie przynajmniej było oczywiste...
Jeśli chodzi o normalny, ziowy PŚ
(22.07.2018, 14:00)
.
Oprócz tego jeszcze w konkursie pierwszej edycji PK w 1992 w Szczyrku miejsca na podium zajęli Skupień, Kowal i Młynarczyk, w FIS Cup w Szczyrku w 2008 znaleźli się tam Żyła, Rutkowski i G. Miętus, rok później w tym samym miejscu też na FIS Cupie Murańka, G. Miętus i J. Kot, a w PK w Wiśle w 2015 na podium byli Kot, Murańka i Kubacki.
(22.07.2018, 13:05)
.
@Horus, @marmi: Nie, bo w konkursach LPK w Wiśle w 2009 na 3 pierwszych miejscach byli Bachleda, Małysz i Rutkowski.
@???: Stoch przez 7 sezonów z rzędu licząc od debiutu w PŚ w sezonie 03/04 nie liczył się w walce o czołowe lokaty.
(22.07.2018, 12:53)
Gabi
Moim zdaniem świetnie się zaprezentowalismy i życzę dziś powodzenia!
(22.07.2018, 12:13)
placek08
Wydaje mi się, że będzie to najlepsze lato Peiera. Ciekawe czy przełoży się to na formę zimą. Co do Polaków to bym jeszcze nie przesądzał o niczym, bo jednak skaczą u siebie - i wszystkim naszym idzie dużo lepiej. Koudelka - wszystko na to wskazuje - odzyska(ł) formę na 20/30 LGP/PŚ. Jeżeli rzeczywiście przełoży się to na zimę, to kryzys Czeski zostanie na chwilę zażegnany.
(22.07.2018, 10:24)
???
@Michał

Geniusz,który 5 sezonów z rzędu się nie liczy w rywalizacji o czołowe lokaty.Ciekawa definicja "geniusza".

Stoch na początku grudnia 2014 roku miał operację.Sezon skończył na 9. miejscu w generalce,lokatę wyżej od w pełni zdrowego Schlierenzauera.Także zwalanie na problemy zdrowotne wyników Austriaka,jest zabawne.

Trochę śmieszy mnie ta moda usprawiedliwiania własnej słabości mitycznym syndromem wypalenia.Jak mu się nie chce skakać,to niech odejdzie na sportową emeryturę,nie będzie to żadna strata dla skoków.
(22.07.2018, 10:24)
Skijumper 1000
Lukash999 DZiękuje ;D
(22.07.2018, 10:13)
Fanka
@ !@#$%
Ale zauważ, że Killian Peier wygrał ostatnio dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego i jest liderem tego cyklu. Oczywiście, to niższa liga, ale mogła to już być zapowiedź jego lepszej formy.
Gratulacje dla najlepszych (zwłaszcza Orłów), udanej rywalizacji dzisiaj.
(22.07.2018, 08:49)
!@#$%
Do ekip w totalnym rozkładzie po Finach kolejni są widzę niestety Czesi :/ Za to Killian Peier jest w pewnym sensie zaskoczeniem in plus.
(22.07.2018, 08:30)
troolol
niektórzy by się wstydzili. szkoda że kazach tkachenko nie miał wczoraj formy bo miaj szansę by wejść do konkursu
(22.07.2018, 01:38)
Michał
Myślenie że Schlierenzauer nie jest geniuszem jest idiotyzmem i ignorancją. Najlepiej wytłumaczyć jego sukcesy szerokimi kombinezonami. Za kilka lat a może nawet i za rok forma Stocha też zniknie i co wtedy powiesz? Że miał dobre warunku czy kombinezon? A nie, bo to Polak. Z tym że 253.5 w Planicy to warunki a nie żaden błysk geniuszu się zgodzę, ale człowieku zejdź na ziemię Gregor kiedyś będąc w życiowej formie niszczył rywali lub przynajmniej był w czołówce. Teraz skacze słabo bo już nie ma formy. Nie ma tej pasji a za sobą ma syndrom wypalenia i kilka poważnych kontuzji, jak na przykład dwie pod rząd w to samo kolano. Schlierenzauer oczywiście że jest geniuszem i jest legendą tego sportu, jednym z najlepszych w historii, którego JUŻ nie jest stać na skoki na poziomie Stocha. Wie to każdy. Przyzna to każdy skoczek z obecnej czołówki jak i emerytowany były wybitny zawodnik. Przyzna ci to każdy dziennikarz sportowy i setki tysięcy ludzi na tym świecie o tym wie, ale ty jeden jak chcesz to możesz sobie być tym co wszyskie zmysły pozjadał i ma jakieś urojenia że można ot tak stać się w wieku 24 lat jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, bo obszerny kombinezon czy przepisy.
(22.07.2018, 00:58)
???
@Kulll

To nie był błysk geniuszu Schlierenzauera,tylko ekstremalnie korzystne warunki.Skaczący przed nim Dellasega omal się nie rozbił o zeskok,bo po prostu wiało za mocno.

Skoki poszły do przodu,zmieniły się przepisy,nie skacze się już w obszernych kombinezonach,to Schlierenzauer przestał istnieć.


Także myślenie,że Schlierenzauer jest jakimś geniuszem,którego stać na skoki na poziomie Stocha,świadczy o naiwności.
(22.07.2018, 00:01)
marmi
@Horus
Trudno powiedzieć, nie śledzę drużynówek pod tym względem, bo to i tak się nie liczy, Ale bardzo możliwe, że to pierwsza taka sytuacja. Tak naprawdę to się będzie liczyć w indywidualnym ZIMĄ. Na to ciągle czekam :)
@Kulll
Gregora nigdy nie lubiłem ale nie można mu odmówić geniuszu w skokach. Też jestem ciekaw czy jeszcze "zatrybi" i także coraz bardziej w to powątpiewam. Najprędzej zimą na mamucie...
(21.07.2018, 23:50)
marmi
Bardzo ładnie Polacy, nawet pomimo nie najlepszej obsady pozostałych ekip to jednak przewaga robi wrażenie! Nie miałbym nic przeciwko takiej kolejności jutro :)
Ciekawostka u Austriaków, obsada chyba jednak najmocniejsza a najlepszym dość zdecydowanie okazał się Kofler, który najlepsze lata ma dawno za sobą a dodatkowo zmagał się z poważną chorobą jeśli dobrze kojarzę. Z tym, że to nie Kofler skakał tak świetnie a pozostali słabiutko. Na tyle słabo, że przegrali (minimalnie ale jednak) nawet z w połowie w drugim składzie Japonią... Kto wie czy nie przegraliby nawet ze Szwajcarią, gdyby wystawili Ammanna.
@Redakcja
Rozumiem, że podczas konkursu były problemy techniczne, ale może dałoby się wstawić chociaż punktację po pierwszej serii?
(21.07.2018, 23:44)
jadebowczyk
Kofler skacze najlepiej z całej słabej austriackiej kadry.
(21.07.2018, 23:43)
Horus
Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, ale to chyba pierwszy konkurs, w którym mamy 3 Polaków na czele. Ok, nieoficjalnie, ale jednak.
(21.07.2018, 23:12)
Kulll
Przy każdym konkursie jestem ciekawy jak zaprezentuje się Schlierenzauer i zastanawia mnie zawsze czy nie zaskoczy swoimi błyskami geniuszu jak wtedy w planicy ale z jest co raz gorzej,już przestaję powoli wierzyć że on kiedykolwiek wróci na szczyt albo chociażby stanie na podium ,przecież każdy jego skok to ledwo punkt K i rzadko kiedy jest w pierwszej 20.Nie wiem czy ten Felder pomoże mu odzyskać dawny blask ale narazie tego nie widać niby sezon letni ale powinien skakać lepiej skoro chce tak wrócić na szczyt.Nie wiem czy to wina psychiki,czy jego ciało się zmieniło ,stracił tą moc czy psychika jakaś jego słaba że nie może przeskoczyć poziomu przeciętniaka którym się stał jakoś od początku sezonu 15/16.
(21.07.2018, 22:27)
Lukash999
Z LGP Hinterzarten na żywo będzie tylko transmisja z Q (Eurosport 1 godz. 18:45).

Konkurs będzie z odtworzenia...
(21.07.2018, 21:17)
Skijumper 1000
Czy LGP W HINTERZARTEN BEDZIE W TVP1 CZY T? PROSZE O ODPOWIEDZ
(21.07.2018, 20:02)
T
Gratulacje dla całego zespołu. Na własnej skoczni, na własnej ziemi nie mogło to się inaczej zakończyć. Taki konkurs to nagroda również dla kibiców, których polscy skoczkowie nie zawiedli, no może z wyjątkiem hejterów, których nawet tutaj przybyło. Ciekaw jestem tylko, które konkursy LGP nasi odpuszczą, jak wspominali komentatorzy.
(21.07.2018, 19:40)
placek09
@placek08 wow, fascynujące.
(21.07.2018, 19:26)
placek08
A jeszcze na kolejkę przed końcem miałem maxa w typerze...
(21.07.2018, 19:12)
Paweł Stawowczyk
nie działa relacja live z druzynowki, male problemy techniczne.
(21.07.2018, 19:01)
marmi
Relacja live nie działa, choć jeszcze na próbnej działała.
Coś się popsuło ale pewnie następnym razem znów będzie działać, nie ma potrzeby się spinać, takie rzeczy się zdarzają...
(21.07.2018, 18:43)
Fanka
Po I serii na prowadzeniu Piotr przed Kamilem, a Polska ma ponad 40 pkt przewagi nad Niemcami.
(21.07.2018, 18:40)
Cześć
Kto miał więcej punktów? Stoch czy Żyła?
(21.07.2018, 18:34)
Bizon
a co z relacją live???
(21.07.2018, 18:30)
placek08
No nie brak tabelki... tragedia :(