Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
sierpień 2018
Najbliższe zawody
24.08.2018, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Pięć kompletów medali zostanie rozdanych w skokach narciarskich podczas zaplanowanych na 2022 rok igrzysk olimpijskich w Pekinie. Do programu imprezy dołączył konkurs drużyn mieszanych.

Władze Mięzynarodowego Komitetu Olimpijskiego ogłosiły dziś, że od 2022 roku w programie zimowych igrzysk olimpijskich znajdzie się siedem nowych konkurencji. Wśród nich wymieniono konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich.

Tym samym w Pekinie (a prawdopodobnie także w kolejnych igrzyskach) będziemy mieli aż pięć konkurencji w skokach - konkursy indywidualne panów na skoczni normalnej i dużej, konkurs drużynowy mężczyzn na dużej skoczni, konkurs indywidualny pań na skoczni normalnej oraz właśnie drużynówkę mieszaną.

Konkursy drużyn mieszanych w skokach nie mają długiej historii - po raz pierwszy w ten sposób rywalizowano w trakcie Letniej Grand Prix 2012, zimą tego samego roku takie zawody znalazły się w programie Pucharu Świata, a kilka miesięcy później (2013) rozdano pierwsze medale mistrzostw świata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@???: Już Murańka, Byrt, Rutkowski mieli poskakać i nie poskakali.
(20.07.2018, 12:42)
???
@Lukash999

Nie martw się.Stoch,Żyła i Hula będą skakać przynajmniej do 2022 roku.A potem pewnie Pilch coś tam poskacze.
(20.07.2018, 11:04)
rycheł
Kiedy ranking Polskih skoczków?
(20.07.2018, 10:16)
killersn
@Lukash999
Ale prezesa przyszłość skoków w ogole nie interesuje, bo przeciez niedługo emeryturka więc po co walczyć o przyszłość? Dzis jest dobrze, dziś jest kasa a dzięki temu na emeryturce też bedzie wiec po co się spinać?
(20.07.2018, 09:11)
Lukash999
Polo Tajner dalej oczywiście ma w głębokim poważaniu skoki kobiet, bo po co, prawda Prezesie ? Wystarczy że jesteśmy potęgą w męskich zmaganiach. Cóż, że na glinianych nogach, kto by się tam przejmował ? Chwilo trwaj.. Nic to że Stoch, Żyła i Hula za rok - dwa skończą kariery. Po co nam w ogóle średnie i małe obiekty, nie ? Niech od razu idą na Wielką Krokiew...
Spójrzmy prawdzie w oczy. Jesteśmy obecnie na takim etapie jak Finowie 8 - 10 lat temu. Też liczyli się w skokach, ale kiedy stara gwardia jak Ahonen, Hautamaeki, Kiuru pokończyła kariery, kontuzje zniszczyły Larinto, a Olli na własne życzenie wypisał się z czołówki, nagle w ciągu roku, dwóch Finowie statystowali, tak indywidualnie jak i w zawodach drużynowych. Za niedługo czeka to również Polskę. Tymczasem przez moment ludzie ze świecznika mogą jeszcze spijać śmietankę, ciesząc się ostatnimi podrygami naszej bytności w ścisłym topie.
(19.07.2018, 14:06)
placek08
No to jeszcze czas właśnie na drużynówkę pań. Mikst powinien zwiększyć w naszym kraju zainteresowanie skokami płci pięknej.
Takie konkurencje mamy choćby w biathlonie i sankach. Tam też medale można już właściwie rozdzielać.
Nadal przydałby się tak z jeden konkurs mieszany w PŚ w sezonie.
(19.07.2018, 07:24)
Horus
Mam mieszane (proszę docenić żart słowny) uczucia. Te miksty to są takie konkursy "na doczepkę". Generalnie panie powinny rywalizować w normalnych zawodach drużynowych, ale ponieważ wciąż skacze mało kobiet, to stworzyli taką hybrydę. Cóż, kolejne medale dla Niemiec, Norwegii, Austrii i Japonii...