Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Luca Egloff wygrał drugi konkurs FIS Cup mężczyzn w austriackim Villach. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobyło tylko dwóch Polaków.

Egloff obj±ł prowadzenie już po pierwszej serii, w której uzyskał 95,5 metra. W finale l±dował jeszcze dalej (98 m) i choć nie był to najlepszy wynik rundy, to pozwolił mu pewnie zwyciężyć.

Na drugim miejscu uplasował się inny Szwajcar, Gregor Deschwanden (95,5 i 96 m), natomiast najniższy stopień podium przypadł Fabianowi Seidlowi z Niemiec (94,5 i 96,5 m). Kolejne lokaty zajęli Justin Nietzel (91 i 99,5 m), Elias Tollinger (89 i 101 m - najlepszy w drugiej serii) oraz Thomas Aasen Markeng (94,5 i 96 m).

Polacy ponownie nie zachwycili - w czołowej trzydziestce znalazło się tylko dwóch naszych reprezentantów: Kacper Juroszek był dwudziesty (85 i 93 m), a Krzysztof Biegun - dwudziesty ósmy (83,5 oraz 85,5 m).

Blisko zdobycia punktów był także Mateusz Gruszka, który nawet awansował do drugiej serii - startowało w niej jednak 32 skoczków (na półmetku trzech sklasyfikowano na trzydziestym miejscu), a wobec słabszego drugiego skoku Polak wypadł poza grono premiowanych punktami.

Podczas konkursu wiał umiarkowany wiatr (do 1,2 m/s), który nie sprzyjał skoczkom. W pierwszej serii wszyscy skakali z siódmej belki, w drugiej niemal wszyscy z ósmej.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Luca Egloff
Szwajcaria
95.5
98.0
255.0
2
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
95.5
96.0
250.5
3
Fabian Seidl
Niemcy
94.5
96.5
250.0
4
Justin Nietzel
Niemcy
91.0
99.5
249.0
5
Elias Tollinger
Austria
89.0
101.0
248.5
6
Thomas Aasen Markeng
Norwegia
94.5
96.0
247.5
7
Thomas Hofer
Austria
93.5
94.5
242.5
8
Ulrich Wohlgenannt
Austria
91.0
96.0
242.0
9
Markus Schiffner
Austria
90.0
96.0
239.5
10
David Haagen
Austria
90.5
95.5
238.5
11
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
91.5
93.5
236.5
12
Sebastian Rombach
Niemcy
89.0
97.0
235.5
13
Jernej Presecnik
Słowenia
83.5
97.0
228.0
14
Lukas Wagner
Niemcy
89.0
91.0
226.5
15
Markus Rupitsch
Austria
86.5
93.0
224.5
16
Lovro Vodusek
Słowenia
84.0
95.5
223.5
17
Maximilian Steiner
Austria
88.0
90.5
223.0
18
Tim Fuchs
Niemcy
87.0
91.5
221.0
19
Henri Kavilo
Finlandia
85.5
92.5
219.0
20
Kacper Juroszek
Polska
85.0
93.0
218.0
21
Noah Valtiner
Austria
85.5
89.5
213.5
22
Paul Winter
Niemcy
86.5
88.5
213.0
23
Mark Hafnar
Słowenia
85.0
90.0
212.5
24
Andreas Alamommo
Finlandia
84.0
87.5
206.0
25
Adrian Sell
Niemcy
86.5
85.0
204.5
26
Johannes Schubert
Niemcy
83.0
87.5
201.5
27
Stefan Rainer
Austria
83.5
85.5
200.5
28
Krzysztof Biegun
Polska
83.5
85.5
198.5
29
Julian Wackernell
Austria
83.5
83.0
194.5
30
Andrei Feldorean
Rumunia
83.0
82.0
189.0
31
Mateusz Gruszka
Polska
83.5
81.0
186.5
32
Martin Diess
Austria
82.5
77.5
179.0
33
Thomas Lackner
Austria
82.5
 
95.0
34
Marco Woergoetter
Austria
82.5
 
94.5
35
Francisco Moerth
Austria
82.0
 
94.0
36
Medard Brezovnik
Słowenia
82.0
 
93.5
 
Dominik Maylaender
Niemcy
82.0
 
93.5
 
Hunor Farkas
Rumunia
82.0
 
93.5
39
Petr Vaverka
Czechy
81.5
 
93.0
40
Radu Mihai Pacurar
Rumunia
82.0
 
91.5
41
Luka Robnik
Słowenia
81.0
 
91.0
42
Damian Skupień
Polska
80.5
 
90.5
 
Nejc Toporis
Słowenia
80.5
 
90.5
44
Daniel Tschofenig
Austria
80.0
 
89.5
 
Szymon Pawłowski
Polska
80.0
 
89.5
 
Marcel Rep
Słowenia
80.0
 
89.5
47
Sander Vossan Eriksen
Norwegia
79.5
 
89.0
48
Josef Ritzer
Austria
79.5
 
88.5
 
Kacper Stosel
Polska
79.5
 
88.5
50
Niko Loeytaeinen
Finlandia
79.0
 
87.5
51
Gleb Safonov
Kazachstan
79.5
 
87.0
52
Naim Stanfel
Austria
78.5
 
85.5
53
Patrick Kogler
Austria
78.5
 
85.0
 
Janni Reisenauer
Austria
78.0
 
85.0
55
Adam Niżnik
Polska
78.5
 
84.5
56
Jonne Veteläinen
Finlandia
77.5
 
83.0
57
Axel Maylaender
Niemcy
77.0
 
82.5
58
Elias Vaenskae
Finlandia
77.0
 
82.0
59
Łukasz Bukowski
Polska
78.0
 
81.5
60
Szymon Jojko
Polska
76.0
 
80.0
61
Florian Mittendorfer
Austria
76.0
 
79.5
62
Radek Selcer
Czechy
75.5
 
79.0
 
Henrik Haave
Norwegia
75.5
 
79.0
 
Arttu Pohjola
Finlandia
75.5
 
79.0
65
Matevz Samec
Słowenia
76.5
 
78.0
66
Kalle Heikkinen
Finlandia
75.0
 
77.5
67
Ernest Prislic
Słowenia
76.0
 
77.0
68
Simen Aasen Markeng
Norwegia
74.0
 
76.0
69
Tomi Jovan
Słowenia
74.5
 
75.5
70
Niko Kytoesaho
Finlandia
76.0
 
75.0
71
Daniel Andrei Cacina
Rumunia
75.0
 
74.5
72
Jakub Sikola
Czechy
72.0
 
71.0
73
Mihnea Alexandru Spulber
Rumunia
71.5
 
70.0
74
Tuomas Kinnunen
Finlandia
70.5
 
66.0
75
Benedikt Holub
Czechy
69.5
 
65.5
76
Karol Niemczyk
Polska
68.0
 
62.0
77
Ole Kristian Baarset
Norwegia
68.0
 
58.0
78
Danil Vassilyev
Kazachstan
67.0
 
56.0
79
Nikita Devyatkin
Kazachstan
65.0
 
51.5
80
Mico Ahonen
Finlandia
 
 
0.0

klasyfikacja generalna FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
PS. klasyfikacja FIS Cup wci±ż nie jest zaktualizowana...
(09.07.2018, 14:04)
marmi
Co¶ widzę, że Szwajcarzy rz±dz± w 2 i 3 lidze, kto by się spodziewał? Pewnie w LGP już jednak tak różowo dla nich nie będzie...
Polacy o ile w COC nieĽle to w FIS Cupie cieniutko, jedynie Juroszek się nadaje. No może Biegun da radę się odbudować choć na poziom COC. On miał zdaje się dług± przerwę więc zobaczymy do zimy...
(09.07.2018, 14:03)
Skijumper 1000
slabo to widze by polacy staneli na podium FC...
(08.07.2018, 21:13)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
FIS Cup: Egloff najlepszy w drugim konkursie, dwóch Polaków z punktami
FIS Cup: Egloff najlepszy w drugim konkursie, dwóch Polaków z punktami

FIS Cup: Egloff najlepszy w drugim konkursie, dwóch Polaków z punktami

Kalendarium
Martin Mesik
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Jan Zelencik (1979)
Najbliższe zawody
27 paĽdziernika 2018 (sobota)
13:30
MP Zakopane
odprawa techniczna
15:15
MP Zakopane
seria próbna
16:00
MP Zakopane
konkurs ind.
16 listopada 2018 (pi±tek)
11:00
P¦ Wisła
odprawa techniczna
16:00
P¦ Wisła
oficjalny trening
18:00
P¦ Wisła
kwalifikacje
17 listopada 2018 (sobota)
15:00
P¦ Wisła
seria próbna
16:00
P¦ Wisła
konkurs druż.
18 listopada 2018 (niedziela)
14:00
P¦ Wisła
seria próbna
15:00
P¦ Wisła
konkurs ind.
30 listopada 2018 (pi±tek)
12:15
P¦ Niżny Tagił
odprawa techniczna
13:45
P¦ Niżny Tagił
oficjalny trening
15:45
P¦ Niżny Tagił
kwalifikacje
1 grudnia 2018 (sobota)
14:45
P¦ Niżny Tagił
seria próbna
15:45
P¦ Niżny Tagił
konkurs ind.
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze ¶wiata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto będzie najlepszym z Polaków w sezonie 2018/19?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stefan Hula
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
Przemysław Kantyka
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich