Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Tylko trzech skoczków będzie w przyszłym sezonie liczyć austriacka kadra narodowa. Niespodzianką jest obecność Andreasa Koflera oraz absencja Michaela Hayboecka i Gregora Schlierenzauera...

Oczywiście to, że kadra narodowa liczy tylko trzech zawodników, nie oznacza, że taka sama będzie grupa trenująca pod okiem Andreasa Feldera. Nowy szkoleniowiec będzie współpracować z dużo większą liczbą skoczków, a na zawody Pucharu Świata - przynajmniej teoretycznie - będą jeździć najlepsi, niezależnie od formalnego przypisania do kadry.

W kadrze narodowej, usytuowanej najwyżej w strukturze, znaleźli się Stefan Kraft, Manuel Fettner i Andreas Kofler. Dziwi szczególnie obecność tego ostatniego - sympatyczny Austriak zmaga się bowiem ostatnio z chorobą autoimmunologiczną i w minionym sezonie ani razu nie widzieliśmy go w zawodach.

Kadra A jest już bardziej liczna - mamy w niej Michaela Hayboecka, Gregora Schlierenzauera, Daniela Hubera, Clemensa Aignera, Floriana Altenburgera, Philippa Aschenwalda i Manuela Poppingera. Również siedmiu zawodników znalazło się w kadrze B (Jan Hoerl, Stefan Huber, Clemens Leitner, Maximilian Lienher, Markus Rupitsch, Mika Schwann i Ulrich Wohlgenannt).

Najwięcej zawodników - aż dwunastu - liczy kadra C z najmłodszymi skoczkami w składzie (Xaver Aigner, Niklas Bachlinger, David Haagen, Hannes Landerer, Elias Maurer, Valentin Praun, Stefan Rainer, Peter Resinger, Noah Valtiner, Noah Widhoelzl, Julian Wienerroither i Marco Woergoetter.

U pań trenerskie stery po Felderze przejmie Harald Rodlauer, który w kadrze narodowej będzie miał swoje najmocniejsze podopieczne - Danielę Iraschko-Stolz i Chiarę Hoelzl. Również dwie panie znalazły się w kadrze A (Jacqueline Seifriedsberger, Lisa Eder), sześć powołano do kadry B (Julia Huber, Marita Kramer, Sophie Mair, Eva Pinkelnig, Claudia Purker i Elisabeth Raudaschl), a dwie - do kadry C (Katharina Ellmauer i Vanessa Moharitsch).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@jaa: Lanisek nie wypada, wygrał 3 zimowe PK.
(10.05.2018, 20:59)
.
@jaa: Ja też, przetłumaczyłem sobie to, co tam pisało na Google Tłumacz, może i koślawo przetłumaczyło, ale zrozumiałem, o co chodziło.
(10.05.2018, 20:55)
jaa
@.
Słabo rozumiem niemiecki, stąd nie wyłapałem, że co najmniej jedno z tych miejsc w top 8 musi być osiągnięte zimą. Dlatego Koudelka i Rosjanie faktycznie wypadają, Paschke również (jego wziąłem dlatego, że wygrał 3 letnie PK) oraz Lanisek. Z Kobayashim i Bartolem moja pomyłka.
Mała aktualizacja zatem:
Austria - Kraft, Fettner, Kofler
Japonia - J.Kobayashi
Niemcy - Freitag, Wellinger, Eisenbichler, Geiger, Leyhe, Wank, Siegel, Freund
Norwegia - Tande, Johansson, Forfang, Stjernen, Fannemel, Granerud, Lindvik, Gangnes
Polska - Stoch, Kubacki, Hula, Zyla, Kot
Słowenia - P.Prevc, Semenic
Szwajcaria - Ammann
(08.05.2018, 22:33)
.
@Pawmak: W przypadku Lindvika wysokie miejsca w PK były równe 8. miejscu w Zakopanem... Ale te kadry rzeczywiście dziwne.
@jaa: Koudelka nie znalazłby się w takiej "kadrze narodowej" Czech, bo co najmniej jedno z miejsc w czołowej ósemce należy uzyskać zimą. R.Kobayashi też nie byłby w kadrze narodowej Japonii, ma tylko 2 miejsca w czołowej 8. Paschke nie byłby w kadrze narodowej Niemiec, nie wiem skąd go wziąłeś, nie spełnia ani jednego kryterium. Nie byłoby kadry narodowej Rosji z tych samych powodów, co Czech. Bartola nie byłoby w kadrze Słowenii, tylko 2 miejsca w czołowej 8.
@exciter: Ma na imię Thomas Diethart, kilka newsów niżej masz informację o zakończeniu przez niego kariery.

Ciekawostka: W kadrze narodowej znalazłby się Daniel Huber, gdyby w Willingen skończył jedną lokatę wyżej.
(08.05.2018, 17:40)
exciter
A co z tym Autriakiem, który parę lat temu wygrał TCS (już zapomniałem, jak się nazywa)?
(08.05.2018, 12:41)
jaa
Statystyczna Ciekawostka. Gdyby każda federacja przyjęła austriackie kryteria, tak wyglądałyby składy kadr narodowych poszczególnych ekip:

Austria - Kraft, Fettner, Kofler
Czechy - Koudelka
Japonia - J.Kobayashi, R.Kobayashi
Niemcy - Freitag, Wellinger, Eisenbichler, Geiger, Leyhe, Paschke, Wank, Siegel, Freund
Norwegia - Tande, Johansson, Forfang, Stjernen, Fannemel, Granerud, Lindvik, Gangnes
Polska - Stoch, Kubacki, Hula, Zyla, Kot
Rosja - Kornilov, Klimov
Słowenia - P.Prevc, Semenic, Bartol, Lanisek
Szwajcaria - Ammann
(08.05.2018, 01:23)
JacekKatos
@Sonia - a ja uważam, że konkursy mieszane to bardzo przyjemna kombinacja zmagań sportowych. Nie tylko dla oka ;-)
(07.05.2018, 12:25)
Derek
Koflerowi życzę dużo zdrowia.
(05.05.2018, 23:57)
Sonia
Nie Lubię Konkursów Mieszanych Mężczyzn i Kobiet A Lubię Skoki Mężczyczn Konursy Indywiualne i Drużynowe Ani Nie Lubię Konkursów Indywialnych i Drużynowych Kobiet
(05.05.2018, 20:52)
Pawmak
Czyli Fettner jest wyżej od Hayboecka dlatego, że jako ewidentnie słabszy od niego został zesłany na zawody PK, które 2 razy wygrał, a zwycięstwo w PK zrównano z 8. miejscem w PŚ. Kuriozalne... Podobne kuriozum byłoby ze składem kadry C w obliczu braku w kadrach właśnie zawodników typu Tollinger, Schiffner czy Steiner (Lacknera poprzednio też nie było w kadrach) - chyba że oni mają zamiast tego odpowiednie warunki w klubach czy coś.
(05.05.2018, 15:25)
???
Tutaj macie kryteria przydziału do austriackich kadr:

https://www.lao la1.at/d e/red/wintersport/skispringen/ news/hayboeck-und-schlierenzau er-nicht-im-nationalteam/
(05.05.2018, 14:33)
miseo_anthropos
@placek08
Co racja to racja.

Ale ja mam pytanie dlaczego Tollinger, Lackner czy Steiner się nie załapali? Ja wiem, że w ostatnim sezonie nie skakali tak dobrze jak potrafią, ale to normalne. Sezon 16/17 był najlepszym w karierze dla połowy Austriaków (w tym ich chyba też), to oczywiste, że po takim sezonie przyjdzie obniżka formy, ale żeby od razu wywalać z kadr, kiedy skakali w miarę przyzwoicie?
I jeszcze jedno pytanie. Takie zastawienie kadr jest posunięciem taktycznym (żeby zmotywować skoczków do pracy) czy cięciem budżetu?
(04.05.2018, 21:16)
placek08
Brak komentarza
jest tu najlepszym komentarzem.
(04.05.2018, 18:51)