Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Najbardziej niespodziewany zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w ostatnich latach, Thomas Diethart, postanowił zakończyć karierę sportow±...

Austriacki skoczek postanowił nie wracać na skocznię po groĽnym upadku, jaki zaliczył w listopadzie minionego roku w Ramsau; nie był to zreszt± jego jedyny wypadek - w lutym 2016 roku z bliska ogl±dał zeskok obiektu w Brotterode.

- To tyle. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, zwłaszcza rodzinie, przyjaciołom, kolegom z drużyny, trenerom i sponsorom. Będę tęsknił za uczuciem latania - napisał Diethart na Facebooku.

Najważniejszym sukcesem Dietharta z pewno¶ci± jest zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni 2013/2014. Austriak zdobył też srebrny medal igrzysk olimpijskich w Soczi (konkurs drużynowy), zaj±ł ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata 2013/2014 i wygrał dwa konkursy P¦ (Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen podczas zwycięskiego TCS). Po swoim najlepszym sezonie zdecydowanie obniżył loty i nigdy nie powrócił do czołówki.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Może Babiarz do komentowania skoków się nie nadaje, ale szacun dla niego, że odważył się powiedzieć na wizji o modlitwie za zdrowie Dietharta, w dzisiejszych czasach nie tak łatwo takie rzeczy mówić.
(06.06.2018, 10:37)
fan skoków85
Na wysokim poziomie Diethart miał tylko 1 sezon, a nie 2, bo sezon póĽniej już był dopiero 43. w Pucharze ¦wiata.
(06.06.2018, 10:36)
marmi
Nie Bolo, nie ma takiego czego¶ jak w Twoim ostatnim akapicie, to po prostu nieczytelny bełkot a nie żadna forma wyrazu. Dodatkowo zabrakło wielkich liter i jest też zwykły bł±d ("szypko"). Z reguły takich bełkotów po prostu nie czytam :)
(30.04.2018, 19:19)
Bolo
Dziękuję, Republiko Skoków Narciarskich, starałem się, by tym razem poprawnie oddać składnię oraz logikę mowy za pomoc± znaków przestankowych. Mam nadzieję, że nie tylko interpunkcj±, ale również merytoryk± wypowiedzi sprostałem Twoim wymaganiom. (Nawet pomimo błędu z przyznaniem Dawidowi Kubackiemu szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej, wybacz).

natomiast czasem jest nieużywanie przecinków kropek my¶lników to po prostu figura stylistyczna że kiedy chce się oddać że kto¶ mówi mówi bardzo szybko albo niedbale więc dlatego nie ma takich znaków bo takie tempo i tak się wtedy robi żeby zrobić klimat że kto¶ szypko mówi
(30.04.2018, 18:28)
Republika Skoków Narciarskich
@Bolo
Interpunkcja:OK.
(28.04.2018, 18:30)
.
Dziękujemy Ci, Thomas, za srebrny medal Igrzysk w drużynie w 2014 oraz oczywi¶cie za TCS 2014. Szkoda, że Twoja kariera tak się potoczyła...
(26.04.2018, 18:38)
jaa
@Bolo
Kubacki był 9. w zeszlym sezonie

"Na li¶cie zwycięzców TCS s± sami wielcy skoczkowie, i może kilku, jak wła¶nie Diethart czy Loizl, którzy mistrzami nie byli... ale jednak na tej zaszczytnej li¶cie się znaleĽli."
Loitzl wła¶nie mistrzem był, konkretniej Mistrzem ¦wiata '09 z Liberca.
Je¶li już szukać kogo¶ kto poza TCS nic wiekszego nie osiagnal, to mi bardziej Pettersen przychodzi na my¶l.
(26.04.2018, 15:02)
lolek
Nie porównuj loitza do dietharta bo to calkiem co innego loitz osiagnal w porownaniu do dietharta bardzo duzo osiagnal i nie przepadl bo 2 sezonach
(26.04.2018, 11:29)
Bolo
@Republika Skoków Narciarskich
Cyt. "Diethart nic nie zdziałał". Ok, legendarnym skoczkiem nie był, ale w dwa sezony osi±gn±ł tyle, ile np. Dawid Kubacki, 6 zawodnik ubiegłego sezonu, przez cał± swoj± karierę.

W sezonie 2013/14 pokazał, o co chodzi w tym sporcie - robisz sobie formę na imprezę, przychodzisz, wygrywasz, i wracasz do domu.

Pamiętam, że nie trenował wtedy z kadr± Austrii, był jakby z boku, chyba był jaki¶ konflikt między nimi. A może między jego ojcem a zwi±zkiem?

Tak czy siak, TCS nie wygrywa się fartem. Tam zawsze jest walka, presja. Wielu wybitnych zawodników tego nie wytrzymywało.

Na li¶cie zwycięzców TCS s± sami wielcy skoczkowie, i może kilku, jak wła¶nie Diethart czy Loizl, którzy mistrzami nie byli... ale jednak na tej zaszczytnej li¶cie się znaleĽli.

Zapomnijmy na chwilę o Stochu. WyobraĽ sobie, że nie ma Stocha, a TCS wygrywa jaki¶ Polak - Kot, Żyła, Hula, ktokolwiek. Czy nie byłby to spektakularny sukces? Czy media nie rozpływały by się nad tym? Czy nie wieszczono by nadej¶cia nowego Mistrza, Nowego Adama? Czy wtedy również napisałby¶ "NIC nie zdziałał".

Mam nadzieję, że tym razem interpunkcja dobrze.
(26.04.2018, 01:49)
Olsons TV
@JacekKatos
A ja nie!
(25.04.2018, 09:19)
JacekKatos
Szkoda. Sympatyczny jest. Zawsze mu kibicowałem
(24.04.2018, 21:27)
Republika Skoków Narciarskich
@Bolo
Ziobro wszystkich obraził i zawiesił narty na kołku.(A Diethart NIC nie zdziałał).
PS.Naucz się interpunkcji.:)
(24.04.2018, 09:31)
Derek
Szkoda, po prostu szkoda. Współczuję Thomasowi.
(23.04.2018, 20:47)
Bolo
@??? Mylisz się Diethart był jednym z najlepszych najzdolniejszych skoczków ale miał wrogów w Austriackim Zwi±zku Narciarskim AZN i go niszczyli tak jak w Polsce Ziobrę żeby nie skakał bo był niewygodny
(23.04.2018, 20:04)
2018
co 5 minut upadek...
(23.04.2018, 19:43)
jsjsbsbsb
Niw wygrał tcs przypadkiem.
(23.04.2018, 17:57)
???
Żadna strata.Diethart był skokow± miernot±,zwycięstwo w TCS to przypadek.W póĽniejszych latach to potwierdził.Dodatkowo trudno poważnie traktować skoczka,który co 5 minut miał upadek.Po prostu nie nadawał się do tego sportu i tyle.
(23.04.2018, 17:38)