Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Znamy już składy polskich kadr szkoleniowych na sezon 2018/2019. Wielkich niespodzianek w poszczególnych grupach nie ma, mniejsze - owszem.

Prowadzona przez Stefana Horngachera kadra A to żelazny skład z minionego Pucharu Świata - Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Oprócz austriackiego szkoleniowca w sztabie szkoleniowym znaleźli się Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski (asystenci), Michal Doležal (trener techniczny), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer (serwismeni).

Grono osób, które będą współpracować z kadrą A (ale także pozostałymi grupami), jest większe - wśród nich jest dr Harald Pernitsch (konsultant naukowy), Aleksander Winiarski (lekarz), Jakub Kozel (fizjoterapeuta), Piotr Krężałek (biomechanik), Matthias Prodinger (konsultant do spraw sprzętu), Adam Małysz (dyrektor do spraw skoków, konsultant zarządu PZN), Paweł Witczak (IT, analiza wideo, logistyka) i Jan Winkiel (odpowiedzialny za kontakty z mediami).

Jak już informowaliśmy, kadrę B od nowego sezonu poprowadzi Maciej Maciusiak. W jego grupie znalazło się sześciu skoczków: Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka. Dotychczasowy trener kadry B Radek Žídek pozostanie w sztabie w charakterze trenera technicznego, ponadto Maciusiakowi będą pomagać Daniel Kwiatkowski (asystent), Michał Górny (fizjoterepeuta) i Kamil Skrobot (serwismen). Z kadrą B (a także obiema kadrami juniorskimi) będzie współpracować dietetyk Magdalena Wieczorek.

Kadra juniorów będzie składać się z siedmiu zawodników - to Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Damian Skupień, Mateusz Gruszka, Szymon Pawłowski, Szymon Jojko i Kacper Stosel. Tą grupą zajmie się Wojciech Topór, któremu asystować będą Grzegorz Miętus i Piotr Fijas. Rolę serwismena, fizjoterapeuty i trenera technicznego ma pełnić Andrzej Zapotoczny, nie znamy natomiast nazwiska drugiego fizjoterapeuty.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami kadrę juniorek ma objąć Marcin Bachleda, któremu będą pomagać dotychczasowi szkoleniowcy - Sławomir Hankus i Wojciech Tajner. W tej grupie znalazły się cztery zawodniczki - Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Joanna Kil.

Jak wynika z komunikatu PZN, w szczególności zabezpieczone będą potrzeby kadr A i B. Koncepcja szkolenia ma zostać poszerzona o elementy innowacyjne, wdrażane w zakresie kontroli treningu. Nadzór nad całości kadr będzie sprawował Adam Małysz przy udziale Stefana Horngachera. PZN poinformował też, że trenerzy wszystkich kadr deklarują bardzo ścisłą współpracę.

Warto dodać, że poza kadrami znaleźli się m.in. Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała - obaj mają jednak szansę na dołączenie do grupy prowadzonej przez Macieja Maciusiaka, który rozpisał im trening. Poza szkoleniem centralnym będą także m.in. Stanisław Biela, Łukasz Bukowski czy Krzysztof Leja.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
No i szkoda mi braku Kastelika, kibicuję mu od 2 lat.
(04.06.2018, 23:06)
fan skoków85
Dajcie spokój już z tym Ziobro, zawiesił karierę, więc teraz PZN ma go błagać żeby wrócił?? Martwi mnie, że w kadrze kobiet tylko 4 zawodniczki, co z Pałasz i Szwab?? Szczególnie zabezpieczone interesy kadr A i B, ok, a co z paniami, kto w końcu nimi się zainteresuje. W nowym sezonie będą 4 mixty, fajnie by było wystartować, tylko szkoda, ze z taką polityką na "8" nie ma szans :-(
(04.06.2018, 22:40)
marmi
O nim powszechnie wiadomo, przypadek podobny do Byrta.
(02.05.2018, 13:03)
gość
A co powiecie Panowie o Mateuszu Rutkowskim ?
(28.04.2018, 20:55)
barnaba
@Lechoo

Byrt przegrał z imprezami, a potem okazało się, że powrót po przerwie jest bardzo trudny

Kastelik - czyli Ten, Który Naprawdę Wkurzył Małysza - podobnie. Poza tym nigdy nie był jakimś wielkim talentem.

Ziobro - dostał od Horngachera podobną ofertę jak Żyła- zmień pozycję dojazdową, a postaram się zrobić z ciebie gwiazdę skoków. Janek jednak wiedział lepiej, robił po swojemu, a jak został odsunięty od kadry A strzelił focha jak prowincjonalna primadonna.

Stękała - również problemy z imprezami i nadwagą. Czy ma duży talent? Raczej nie. Ot skoczek który przy solidnej pracy może od czasu do czasu wejść do I dziesiątki PŚ.

Leja - umówmy się- skoczek dość przeciętny, na miarę II dziesiątki PK, może będzie mu lepiej szło w kombinacji.

Biegun - jedyny w tym towarzystwie rzeczywiście zmarnowany talent, choć raczej bardziej na miarę Huli niż Stocha.
(21.04.2018, 22:38)
john_01
@A gdzie Ziobro?
skończył karierę (Ziobro(albo zawiesił))
(21.04.2018, 11:05)
Jasper Stuyven
@Ziobro
z wszystkimi się pokłócił(po za składem)
(21.04.2018, 10:59)
.
@Ja: Ważne, żeby co?
(20.04.2018, 23:04)
.
@Lechoo: Ale jednocześnie mówiłeś o pominięciu Stękały, Bieguna i Leji z tych obecnych kadr, więc zrozumiałem, że tylko przez politykę PZN Byrt teraz nie znalazł się w kadrze. No ale skoro wiesz, to OK...
(20.04.2018, 23:04)
Ja
Jak widzę, psychologa nadal nie ma.

To nic, że Hula i Kubacki nie wytrzymują nigdy presji w drugiej serii, jeśli prowadzą po pierwszej.
To nic, że forma Żyły leci na łeb, na szyję, jeszcze chyba szybciej, niż jego życie prywatne
Kot kolejny sezon przegrywa ze swoimi ambicjami.

Jak to kiedyś tłumaczył Żyła: "Problem leży w naszej głowie, dlatego wiemy gdzie jest problem, dlatego nie potrzebujemy psychologa, bo on jest w naszej głowie"

Ważne, żeby
(20.04.2018, 19:08)
aaa
Moim zdaniem Krzysiu Leja powinien znaleść sie w kadrze B jako 7 zawodnik gdyż 6 zawodników to troche malo jak na zaplecze kadry
(20.04.2018, 16:55)
Lechoo
Tak, wiem. Jego nazwisko podałem w kolejności chronologicznej "sekowanych przez PZN" zawodników.
(20.04.2018, 09:34)
.
@Lechoo: Nie wiem, czy wiesz, ale Byrt w 2016 zawiesił karierę, więc tak czy siak w kadrze by się nie znalazł...
(19.04.2018, 23:29)
Lechoo
Byrt, Kastelik, Ziobro - wszyscy skreśleni przez "politykę personalną" w PZN.

Leja - spróbuje swoich sił w kombinacji norweskiej

Stękała, Biegun - ostatnie dwa sezony bardzo słabe, więc miejsce w kadrze B zajęli najlepsi z juniorów
(19.04.2018, 20:55)
tb
Patrzac na kadry widac ze sa stosunkowo waskie ,to daje szanse dla zawodnikow z poza kadry,szkoda tylko ze niema dodatkowej sekcji gdzie mogli by sie odbudowac tacy zawodnicy jak Stekala,Biegun ,Kastelik,Biela ,Leja.
(19.04.2018, 19:16)
A gdzie Ziobro?
Gdzie Ziobro? Nie ma go nawet w kadrze B? A Dominik Kastelik?
(19.04.2018, 17:14)
ddd
Z jednej strony dziwi fakt, że i Kadra A i B mają tylko po 6 zawodników. Można było na okres letni przerzucić Murańke i Zniszczoła do kadry A, tym samym zwalniając 2 miejsca w kadrze B, albo nawet powiększając ją o 1-2 perspektywicznych juniorów. Wyniki w lecie zweryfikowałyby kształt kadr na zimę.
Z drugiej strony, może to dobrze, że już od lata, każda kadra będzie trenowała ze swoim głównym trenerem, a nie będzie skakać po kadrach w czasie lata.
Co nie zmienia faktu, że 6 osobowa kadra B to troche za mało jak dla mnie, przynajmniej jednego skoczka jeszcze powinna ona mieć.
(19.04.2018, 10:56)