Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Simon Ammann będzie jedynym członkiem kadry narodowej Szwajcarii w kolejnym sezonie, Gregor Deschwanden znalazł się z kolei w jednoosobowej kadrze A.

W poprzednim sezonie, po raz pierwszy od 2002 roku, Ammann wypadł z kadry narodowej i wraz z dwoma innymi zawodnikami trafił do kadry A. Wyniki osi±gnięte w ostatnich miesi±cach pozwoliły jednak utytułowanemu Szwajcarowi powrócić do utraconego statusu. Ammann będzie jedynym zawodnikiem kadry narodowej.

Tylko jeden skoczek znalazł się również w kadrze A - będzie to Gregor Deschwanden. Bardziej liczna jest grupa B (Luca Egloff, Sandro Hauswirth, Gabriel Karlen, Kilian Peier, Dominik Peter i Andreas Schuler), natomiast kadra C również składa się z jednego zawodnika (Olan Lacroix).

Tobias Birchler, który w ubiegłym sezonie był zawodnikiem kadry B, zakończył karierę.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
@ placek08
Kaelin już rok temu nie znalazł się w kadrach. W sezonie wystartował jedynie na PK w Engelbergu i w Zakopanem. W Engelbergu jeszcze spor± grupę skoczków wyprzedzał (raz był 40.), ale w Zakopanem był w¶ród najsłabszych. Może i jest lepszy niż Lacroix, ale pewnie uznaj± go już za nieperspektywicznego, albo po prostu skacze już hobbystycznie.
(16.04.2018, 19:33)
marmi
Nie ma tu nic do rozumienia, po co się tak wym±drzać... Nie ma to znaczenia, że to niszowa dyscyplina, medale olimpijskie s± tak samo ważne i prestiżowe.
Szwajcarski zwi±zek ma po prostu sztywne zasady, wymagaj±ce wyników na okre¶lonym, najwyższym poziomie ¶wiatowym aby być w kadrze narodowej. Czyli nie ma u nich znaczenia to, że jest się najlepszym w kraju jak w większo¶ci innych krajów, tam się liczy poziom w porównaniu do ¶wiata. Ammann pewnie sobie zasłużył miejscem na podium w P¦ :)
(16.04.2018, 18:48)
mahrer
Za to na igrzyska pojechały urocze dziewczyny Gisin i Holdener i zdobyły kilka medali w dużo popularniejszej dyscyplinie.Ludzie w Szwajcarii skoki to nisza,kiedy w końcu zrozumiecie że skoki to niszowa dyscyplina sportu w któr± bawi się kilkuset chudzielców w kilku zaledwie krajach.
(16.04.2018, 09:15)
Sweet
To jest wła¶nie szwajcarski zwi±zek przez takie zasady sztywne na IO nie pojechali Peier i Schuler i nie było drużyny pewnej wspaniałego 7 miejsca.
(15.04.2018, 13:06)
sebinweb
Szwajcarskiemu Zwiazkowi chodzi tylko o pieniadze, zeby nie musieli za duzo placic zawodnikom.
Dlatego przez cale lata te "jaja" z przesuwaniem zawodnikow z jednej kadry do drugiej.
(15.04.2018, 02:07)
placek08
Dziękuję redakcji za usunięcie tych nic nie wnosz±cych komentarzy - dużo łatwiej się czyta :) Niemniej, poleciał też jeden sensowny - do kolegi @sebinweb. "Kończ wa¶ć wstydu oszczędĽ" (bo tak dokładnie należy zacytować) to okre¶lenie podkre¶laj±ce raczej szacunek dla rywala lub własn± bezsilno¶ć (lub jedno i drugie).

Dziwi mnie sposób prowadzenia kadry Szwajcarskiej. Przypomina to bardziej jak±¶ grę, w której statystyk wprowadził pewne zasady i powiedział: jako¶ to będzie.

I jeszcze jedno: gdzie się zgubił Pascal Kaelin?
(14.04.2018, 22:08)
???
Dusty Korek urodził się 19 kwietnia.
(14.04.2018, 20:35)
o co chodzi z kwot± narodow±?
o co chodzi z kwot± narodow±?
(14.04.2018, 14:34)
sebinweb
Nie Simon, koncz juz wacpan, wstydu oszczedz !!!

P.S.: Ammann przez dwa lata gnebil Adama, ciagle pytajac : "A kiedy konczysz kariere, a kiedy konczysz kariere ???" (zeby mu ubylo konkurenta)
Teraz niech wreszcie sam konczy, albo niech skacze jeszcze przez dziesiec lat, zajmujac ciagle ostatnie miejsca !!!
(14.04.2018, 11:25)
xx
Simon skacz jak najdłużej !
(14.04.2018, 10:57)
J.A.Forfang
A Stjernen wci±ż się namy¶la?
(14.04.2018, 10:26)