Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Jonathan Learoyd wyraźnie pokonał rywali w walce o tytuł mistrza Francji w Premanon. Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała Julia Clair.

Konkursy panów i pań zostały zakończone po jednej serii. Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał młodziutki Jonathan Learoyd, który poleciał na odległość 93,5 metra. To dało mu notę o 8,5 punktu wyższą od dwóch rywali, którzy wspólnie zajęli drugie miejsce - Ronan Lamy Chappuis i Thomas Roch Dupland lądowali na 89. metrze i otrzymali podobne noty za styl.

Poza podium uplasowali się specjalista od kombinacji norweskiej Maxime Laheurte, Laurent Muhlethaler i reprezentujący Szwajcarię Kilian Peier.

Wśród pań walka była bardziej wyrównana - Julia Clair (84 m) pokonała Lucile Morat (86 m, ale w znacznie słabszym stylu) o półtora punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła Lea Lemare (85 m).

Wyniki końcowe - mężczyźni
 
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Jonathan Learoyd
Francja
93.5
134.2
2
Thomas Roch Dupland
Francja
89.0
125.7
 
Ronan Lamy Chappuis
Francja
89.0
125.7
4
Maxime Laheurte
Francja
88.5
125.2
5
Killian Peier
Szwajcaria
86.0
120.2
 
Laurent Muhlethaler
Francja
87.0
120.2
7
Edgar Vallet
Francja
86.0
119.2
8
Paul Brasme
Francja
85.5
118.7
9
Alessandro Batby
Francja
85.0
116.7
 
Naokin Jacquel
Francja
85.0
116.7
11
Antoine Gerard
Francja
84.0
115.7
12
Jason Lamy Chappuis
Francja
85.5
114.3
13
Mathis Contamine
Francja
81.0
106.7
 
Jack White
Francja
80.5
106.7
15
Enzo Milesi
Francja
80.5
106.2
16
Valentin Foubert
Francja
75.5
98.2
17
Olan Lacroix
Szwajcaria
74.5
95.2
18
Francois Braud
Francja
75.0
94.7
19
Gael Blondeau
Francja
74.0
93.7
20
Nicolas Didier
Francja
74.0
93.2
21
Lilian Vaxelaire
Francja
73.0
91.2
22
Mael Tyrode
Francja
71.5
85.8
23
Yoann Morel
Francja
69.0
84.5
24
Adrien Caron
Francja
68.5
81.7
25
Tanguy Laheurte
Francja
70.5
81.3
26
Jules Chervet
Francja
69.5
79.8
27
Matteo Baud
Francja
68.0
79.2
28
Tom Rochat
Francja
68.5
76.8
29
Brice Ottonello
Francja
66.5
75.7
30
Janne Perini
Francja
66.0
74.7
31
Gael Liardon
Francja
64.0
74.0
32
Kevin Romang
Szwajcaria
65.0
73.2
33
Thomas Spenner
Francja
64.0
70.7
34
Tom Michaud
Francja
63.5
69.7
35
Kenta Osaki
Francja
62.0
69.5
36
Luc Claret Tournier
Francja
61.5
69.0
37
Leo Benas
Francja
64.5
67.8
38
Antonin Vaxelaire
Francja
62.5
64.3
39
Nils Gouy
Francja
62.5
63.8
40
Ange Toussaint
Francja
61.5
61.3
41
Clovis Pagnier
Francja
59.5
61.2
42
Hugo Buffard
Francja
59.0
61.0
43
Samy Claret Tournier
Francja
59.0
60.0
44
Nicolas Mousset
Francja
58.0
59.5
45
Enrique Martin
Francja
58.0
54.3
46
Theo Rochat
Francja
55.0
52.5
47
Marco Heinis
Francja
52.5
47.0
48
Paul Guyot
Francja
50.5
44.0

Wyniki końcowe - kobiety
 
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Julia Clair
Francja
84.0
117.5
2
Lucile Morat
Francja
86.0
116.0
3
Lea Lemare
Francja
85.0
115.0
4
Romane Dieu
Francja
81.5
106.5
5
Josephine Pagnier
Francja
76.0
98.0
6
Oceane Paillard
Francja
74.5
93.5
7
Lena Brocard
Francja
63.5
70.0
8
Emma Treand
Francja
62.0
66.5
9
Ambre Turrel
Francja
54.0
50.0
10
Marine Bressand
Francja
53.0
47.5
11
Coline Mattel
Francja
DNS
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Burgos BH
@skoki
z palca to wyssałeś,czy co?!
(02.04.2018, 20:01)
zaciekawionY kolarz CCC
kto mi wytłumaczy co tu u licha robią Peier,Lacroix i Romang???


PS.nie myślałem że jest tak dużo Francuzów
(02.04.2018, 19:59)
Horus
@Fakty
Na pierwsze pytanie masz odpowiedź w Wikipedii (w haśle "Adam Małysz" w sekcji "Rekordy skoczni").

Na drugie pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi. :)
(01.04.2018, 01:03)
Fakty
A ja mam trudne pytanie do statystyków i znawców. Ile rekordów Adama Małysza nie zostało nigdy pobitych?(tzn zostały jego aż do przebudowy skoczni), oraz który skoczek w historii ma takich "rekordów na zawsze" najwięcej?
(31.03.2018, 23:12)
Dziwny
Nie ma na liście i tyle .. Na co drążyć temat - jak gość kończy karierę
(31.03.2018, 22:10)
jb
Nie wiem dlaczego Jasona Lamy Chappuis nie ma na tej stronie na liście zawodników z prawem startu w PS. Uzyskał on takie dożywotnie prawo dzięki 8. miejscu w konkursie drużynowym w Planicy w 2011 r. Jest czynnym zawodnikiem, i jak widać bierze udział w zawodach w skokach.
(31.03.2018, 19:37)
Adix
Lamy Chapuis wraca do formy, do tego Learoyd, Vincent i Roch Dupland i drużynówka jak znalazł na przyszły sezon
(31.03.2018, 18:52)
jaa
W sekcji "Zawody" przydałaby się kategoria z Mistrzostwami krajowymi różnych państw. Fajnie by było to zebrać w jednym miejscu, nie trzeba by było skakać do archiwum.
(31.03.2018, 17:30)
Presto
@Wbatekk

http://www.s kisprung schanzen. com/EN/Ski+Jum ps/FRA-France/I-Franche-Comt%C 3%A9/Pr%C3%A9man on/0310/
(31.03.2018, 14:09)
Wbatekk
na jakiej skoczni były rozgrywane zawody?
(31.03.2018, 14:03)
Bart
bardzo liczna obsada, z zastrzeżeniem że około 3/4 startujących tu zawodników to albo zawodnicy specjalizujący się tylko i wyłącznie w kombinacji, albo juniorzy, którzy starają się łączyć obie dyscypliny. Ale we Francji to już od lat tradycja - tam kombinacja ma większe tradycje i o wiele więcej jest tam kombinatorów niż skoczków. Podobna sytuacja ma miejsce w Estonii i na Ukrainie.
(31.03.2018, 13:24)
Sweet
Brawo Jason Lamy Chappuis ostatni skok w karierze. Fantastyczna kariera, szkoda że przerwał kariera i wrócił na ten sezon, mógł nie przerywać na te 2 sezony.
(31.03.2018, 13:15)
Sweet
Uuuu ciekawa czy ten występ pobudza Maxima do przejścia na skoki, jest w top 15 kombinacji al trochę traci w biegu, a tu wygrał z Killianem. Vincent odpoczywa przed nim jeszcze 1 sezon. Jonathan fantastycznie tak jak mówiłem.
(31.03.2018, 13:13)
placek08
I jeszcze jedno: dlaczego Coline zrezygnowała z ostatniego skoku?
(31.03.2018, 12:34)
placek08
To ja bym zwrócił uwagę na, poza nieobecnością Vincenta, na:
- niezły - ba, dobry występ Romana Lamy Chappuis. W przyszłym sezonie powinien wrócić do startów w zawodach międzynarodowych,
- słaby skok Peiera. 3 ze Szwajcarów powinien być na podium w takiej stawce,
- przeciętny występ Brasme. On w tym sezonie był chyba nr 4 w swoim kraju,
- aż 12 miejsce Jasona, który jest kombinatorem, do tego bez jakiejś wybitnej dyspozycji. Nie ujmując mu wielkości, ale...,
- rozegranie konkursu na skoczni normalnej. Ciekawe czemu.
Oczywiście rozegrano tylko jedną serię, co nieco ogranicza wszelkie domysły. Do tego mistrzostwa rozegrano już po zakończeniu sezonu. W przyszłym sytuacja może rysować się kompletnie inaczej.
(31.03.2018, 12:33)
MACIEJJ
Niby więcej niż na MP ale weźmy pod uwagę, że mamy tu paru Szwajcarów, sporo kombinatorów (J. Lamy Chappuis, Braud itd.) i zawodników skaczących hobbystycznie (Didier i Morel ostatnie międzynarodowe zawody zaliczyli odpowiednio 7 i 8 lat temu).

PS: Do redakcji - Janne Perini jest Szwajcarem :)
(31.03.2018, 12:02)
Eryk
O tym zawodniku z Liechtensteinu to była zwykła plotka , tam nikt nie uprawia na chwilę obecną skoków narciarskich
(31.03.2018, 11:47)
rob
Wie ktos, czemu nie skakal Vincent Descombes Sevoie?
(31.03.2018, 11:13)
zzz
Więcej zawodników niż w MP :D
(31.03.2018, 10:38)
Kibic
Dokładnie podpinam się do pytania o zawody zwłaszcza te z Kazachstanu mnie interesują
(31.03.2018, 10:07)
J.A.Forfang
Jest gdzieś jakaś rozpiska z resztą terminów mistrzostw?
(31.03.2018, 09:56)
cvb
Kenta Osaki to chyba japońskiego pochodzenia, jeszcze jedno ktoś wspominał o skoczku z Lichtenstainu czy ktoś moze przypomniec jak on sie nazywa???
(31.03.2018, 09:32)