Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Zakończył sezon tak, jak wygl±dała dla niego ta zima - wygrywaj±c w wielkim stylu. Kamil Stoch powraca z Planicy z Pucharem ¦wiata, dwoma zwycięstwami i rowerem, który zdobył jako triumfator Planica Seven...

- Chciałem tak zakończyć sezon - nie nastawiałem się na wygrywanie, ale chciałem daleko latać, cieszyć się tymi lotami - i jest! - mówił po konkursie zadowolony Stoch. - Trudno opisać słowami to, co dzieje się wewn±trz mnie. Uważam, że powinienem podziękować ludziom, bez których by mnie tu nie było - żonie, całemu sztabowi szkoleniowemu, (każdemu z nich z osobna). Każdy włożył mnóstwo wysiłku, żebym nie tylko ja, ale cała drużyna się rozwijała. Dziękuję też rodzinie i kibicom za dodawanie mi energii - podkre¶lił.

Po udanych zawodach w Planicy Stoch powróci do domu - i prawdopodobnie tam spędzi najbliższe półtora tygodnia. Po krótkiej regeneracji przyjdzi czas na wznowienie treningów - do pracy skoczkowie powróc± tuż po ¶więtach.

- Nie mam konkretnych planów na odpoczynek, po tygodniu przerwy wracamy do treningów. Parę dni w domu, czas na pozałatwianie spraw i trzeba dalej pracować. Na tym poziomie nie ma miejsca na wylegiwanie się - trzeba przez cały rok utrzymywać koncentrację i być w 100% sportowcem - zaznaczył.

Po sezonie, w którym Polak osi±gn±ł niemal wszystko, coraz trudniej o kolejne cele i motywację do pracy. Jej utrata jednak Stochowi chyba nie grozi:

- Zawsze jest co¶, co można zrobić lepiej. Cieszę się, że mamy kolejne wyzwania. Gdyby¶my wszystko wygrywali, byłoby nudno - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Derek: Japończyków? Przecież aj± 3 zawodników na 30 P¦, w przeciwieństwie do pozostałych.
@kibic (fan Zografskiego): W Lahti przecież wygrał...
@hetman: W jednym szeregu z Nykaenenem? Spójrz jeszcze raz na osi±gnięcia Nykaenena.
(02.04.2018, 15:29)
.
@Horus: Nie można zakładać, że i tak by wygrał.
(02.04.2018, 14:48)
Fripp
Kamil już jest legenda dyscypliny
(27.03.2018, 20:13)
arsenalfclondyn
Brawo Kamilu, jeste¶ geniuszem!
(27.03.2018, 14:25)
hetman
w 2010 roku zdawało mi się, że Stoch będzie niezłym skoczkiem, któremu w przyszło¶ci uda się ze trzy razy stan±ć na podium P¦ i to wszystko. ale że pod względem trofeów, będzie w jednym szeregu z Weissflogiem i Nykaenenem...
(26.03.2018, 19:43)
Derek
¦więta racja Kamil. Gdyby¶my wszystko wygrywali byłoby nudno. Dyscyplina skoków straciłaby na popularno¶ci. Trzeba żyć zgodnie z maksym±: "miłuj bliĽniego, jak siebie samego" albo inn±: żyj dobrze i daj żyć innym". Niech tak będzie. Amen
(26.03.2018, 19:01)
kibic (fan Zografskiego)
Zakopane, Lahti, Oslo - wszędzie super-forma Kamila, idealna pogoda i duże szanse na kolejne zwycięstwa. Niestety, walczono wtedy o puchar złotych gaci, którego prestiż jest tak wielki jak Planica 7, gdzie udekorowano tylko zwycięzców. Nie wiem, może jest jaki¶ sposób żeby przekonać organizatorów naszych konkursów PS, żeby nie chcieli tych drużynówek. Na naszych skoczniach, nasi zawodnicy maj± duże szanse na dobre wyniki, nawet nie będ±c w najwyższej formie. Należy im to umożliwiać, niech Stoch srubuje rekordy zwycięstw a nie podniecać się drużynówkami w PS.
(25.03.2018, 22:21)
Baciar
SkiFan powrotu do zdrowia życzę !
(25.03.2018, 20:05)
SkiFan
Smutno mi ze to juz koniec. Akurat w tym znakomitym sezonie nie opu¶ciłem żadnego konkursu P¦ ani nawet kwalifikacji, przez to, że mam nogę w gipsie. Dziekuje wszystkim skoczkom za umilanie czasu rekonwalescencji. A teraz pora wracać do mojej formy.
(25.03.2018, 19:48)
Derek
Tak jest, gdyby¶cie wszystko wygrywali to rywale byliby zniechęceni. A trzeba ich zachęcać do rywalizacji, zwłaszcza Czechów, Finów, Rosjan, Amerykanów, Szwajcarów, Włochów, Japończyków, Koreańczyków, Estończyków i Zografskiego aby zmontował tam jak±¶ drużynę. Zapomniałem o Francuzach.
(25.03.2018, 17:02)
Horus
@.
A dlatego, że w Zakopanem był w wielkiej formie (no i skakał u siebie). Wygrał kwalifikacje z przewag± ponad 10 punktów i był najlepszy w drużynówce (gdzie zreszt± ustanowił rekord skoczni). Skakał tam na poziomie, który potem uzyskał w Raw Air. Gdyby nie warunki, to by bez problemu wygrał tamten konkurs. Ale cóż...

PS. Nie mogę się zgodzić ze Stochem, że byłoby nudno. Ja bym się wcale nie nudził, gdyby Polacy wygrywali wszystko :)
(25.03.2018, 15:51)
.
@Siema: Czemu wszyscy zakładaj±, że gdyby nie warunki, to w Zakopanem na pewno by wygrał?
(25.03.2018, 15:31)
BMC Racing Team
@FanTomek
lecz w tym sezonie nie było: Sapporo,PyeongChang (bo ZIO), Lillehamer (na pocz±tku) i Klinghental
(25.03.2018, 14:54)
Pies Polny
FanTomek: Rok temu było więcej konkursów indywidualnych.
(25.03.2018, 14:53)
Siema
W tym sezonie było mniej konkursów jak w poprzednim , a przypomnę że Kamil tak naprawdę mógł mieć dwa zwycięstwa więcej gdyby nie warunki , tj oslo ,Zakopane . Wieksza dominacja, aniżeli Kraft rok temu