Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Nadszedł ten czas - przed nami ostatni konkurs męskiego Pucharu ¦wiata w skokach. Choć losy Kryształowej Kuli s± przes±dzone od tygodnia, to pozostaje nam walka o Planica Seven i klasyfikację lotów...

Finałowe zawody Pucharu ¦wiata zawsze s± rozgrywane na szczególnych zasadach - nie s± przeprowadzane kwalifikacje, a na starcie staje trzydziestu najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze ¦wiata skoczków obecnych w Planicy. Jutro będziemy mieli jednak 31 zawodników - z najlepszej trzydziestki zabraknie Timiego Zajca, a następni w kolejce s± Pius Paschke i Taku Takeuchi, sklasyfikowani ex aequo na 31. miejscu.

W gronie skoczków uprawnionych do startu w finale mamy pięciu Polaków - to oczywi¶cie zwycięzca Pucharu ¦wiata Kamil Stoch, a także Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Maciej Kot. Nasi reprezentanci jeszcze dzi¶ rano mogli mieć nadzieję na walkę o drugie miejsce w Pucharze Narodów, jednak po czwartym miejscu w konkursie drużynowym szanse s± już tylko matematyczne - stratę 210 punktów do Niemców ciężko będzie zniwelować. Dominuj±cych w tym sezonie Norwegów na pewno nie pokona już nikt.

O ile jednak Puchar ¦wiata i Puchar Narodów s± już rozstrzygnięte, to cały czas pozostaje nam walka o Puchar ¦wiata w lotach i wygran± w turnieju Planica Seven. W rywalizacji o mał± Kryształow± Kulę teoretycznie szanse na wygran± maj± Andreas Stjernen, Robert Johansson, Kamil Stoch, Daniel Andre Tande i Stefan Kraft, choć dwaj pierwsi Norwegowie maj± spor± przewagę nad Polakiem i pozostałymi skoczkami. W Planica Seven sytuacja jest bardziej otwarta (teoretycznie wygrać może nawet kilkunastu skoczków), choć pokonać Johanna Andre Forfanga nie będzie łatwo.

Program na niedzielę przedstawia się podobnie jak sobotni - o 9:00 ruszy seria próbna, godzinę póĽniej - konkurs. Warto jednak pamiętać, że w nocy czeka nas zmiana czasu na letni, ¶pimy więc o godzinę krócej. Raczej nie ma co liczyć na przesunięcia w programie - prędko¶ć wiatru ma nie przekraczać jednego metra na sekundę.

Jutrzejszy konkurs polscy kibice będ± mogli ¶ledzić za po¶rednictwem stacji Eurosport 1 (transmisja od 9:30) i TVP1 (studio od 9:35). Kibice, którzy nie będ± mogli ogl±dać zawodów w TV, z pewno¶ci± chętnie skorzystaj± z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które będzie pokazywać Eurosport.


Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można ¶ledzić wyniki serii próbnej i konkursu.


Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularno¶ć Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich! Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.



Lista startowa
 
zawodnik
kraj
rekord życiowy
1
Karl Geiger
Niemcy
243.5
Planica 2017
2
Manuel Fettner
Austria
235.5
Vikersund 2017
3
Daniel Huber
Austria
221.5
Planica 2018
4
Maciej Kot
Polska
244.5
Vikersund 2017
5
Pius Paschke
Niemcy
219.5
Planica 2018
6
Jernej Damjan
Słowenia
228.5
Kulm 2018
7
Taku Takeuchi
Japonia
240.0
Vikersund 2016
8
Andreas Wellinger
Niemcy
245.0
Vikersund 2017
9
Michael Hayboeck
Austria
241.5
Planica 2015
10
Ryoyu Kobayashi
Japonia
229.5
Planica 2018
11
Tilen Bartol
Słowenia
234.5
Planica 2018
12
Halvor Egner Granerud
Norwegia
240.0
Vikersund 2016
13
Anze Semenic
Słowenia
238.0
Planica 2017
14
Piotr Żyła
Polska
245.5
Vikersund 2017
15
Clemens Aigner
Austria
216.5
Kulm 2018
16
Stephan Leyhe
Niemcy
224.0
Vikersund 2018
17
Stefan Hula
Polska
231.0
Planica 2018
18
Dawid Kubacki
Polska
232.0
Vikersund 2017
19
Junshiro Kobayashi
Japonia
230.5
Planica 2018
20
Richard Freitag
Niemcy
243.0
Planica 2018
21
Anders Fannemel
Norwegia
251.5
Vikersund 2015
22
Peter Prevc
Słowenia
250.0
Vikersund 2015
23
Markus Eisenbichler
Niemcy
248.0
Planica 2017
24
Simon Ammann
Szwajcaria
239.5
Vikersund 2017
25
Noriaki Kasai
Japonia
241.5
Vikersund 2017
26
Johann Andre Forfang
Norwegia
245.5
Vikersund 2017
27
Stefan Kraft
Austria
253.5
Vikersund 2017
28
Daniel Andre Tande
Norwegia
243.5
Planica 2018
29
Kamil Stoch
Polska
251.5
Planica 2017
30
Robert Johansson
Norwegia
252.0
Vikersund 2017
31
Andreas Stjernen
Norwegia
249.0
Vikersund 2016

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Grzegorz: Odpowiedzi:

Nie
T ak
Nie
Kamil Stoch
Nie
Nie
Nie< br>Stefan Horngacher
(25.03.2018, 14:25)
Xdxd
Rekord Polski to 251.5 metra ( Kamil Stoch) ustanowił ten rekord w Planicy 2017 roku.
(25.03.2018, 10:10)
aaa
Rekord Polski 242.5?
(25.03.2018, 09:29)
Janusz40
Kamil wygra i zje ciasto z rodzynkami polane lukrem
(25.03.2018, 08:55)
Grzegorz
Szczerze - liczę na piękny spektakl dalekich lotów z rekord ami życiowym, rekordem skoczni i może rekordem ¦wiata...

-> to pytania (niewiadome), które będ± dzisiaj rozwiazane:

Czy dzisiaj będzie pobity rekord Polski (242, 5 metra)?
Czy który¶ Reprezentant Polski pobije rekord życiowy?
Czy Kamil Stoch zdobędzie mała Kryształowa Kulę (za loty narciarskie)?
Kto będzie pierwszym historycznym zwycięzca cyklu "Planica 7"?
Czy padnie nowy rekord ¶wiata (253,5 metra)?
Czy który¶ Reprezentant Polski zdoła być wyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata (niż jest przed ostatnim konkursem Pucharu ¦wiata)?
Czy po raz pierwszy w historii stanie trzech Reprezentantów Polski?
Kto - Oficjalnie - będzie Selekcjonerem Reprezentacji Polski od następnego sezonu w skokach narciarskich narciarskich?

Gor±co zapraszam na wielki finał skoków narciarskich w sezonie 2017/2018!!! Szukajmy odpowiedzi na powyższe pytania w czasie konkursu o kibicuje naszym!
(25.03.2018, 08:09)
jb
@jaa Był chory, ale był w Planicy. Gdyby musiał skakać, to by skakał. A Aschenwaldowi na awans do niedzielnego konkursu mogło wystarczyć 8. miejsce, przy spełnieniu innych warunków. Mało realne, ale czemu nie spróbować?

@marmi Zajca nie dopu¶cili już w Vikersund, i dawno było wiadomo, że Trondheim to jego ostatni konkurs w sezonie.
(25.03.2018, 01:17)
heee
Taku Takeuchi startował 13 razy, Paschke 14, z kolei najwyższe miejsce w pojedynycznym konkursie Paschke miał 12, Takeuczi 15. Powinien startować Niemiec.
(25.03.2018, 01:15)
heee
a czemu skacze 31? powinien skakać ten, który miał wyższ± pozycję w konkursie p¶ (no bo oczywi¶cie żaden z nich nie wygrał), tak samo jak p¶ zdobywa ten, który wygrał więcej konkursów.
(25.03.2018, 01:09)
marmi
Nie ma jeszcze 18. Nie jestem jednak pewien czy to jest wymagane, on ostatnio skakał w Tondheim, może po prostu nie chc± go jeszcze puszczać na mamuty w tym sezonie, podobnie było z Domenem wcze¶niej...
(25.03.2018, 00:57)
jfj
Zajc ma juz 18nascie dlaczego nie dopuscili?
(25.03.2018, 00:43)
M.
@placek08: jak rozumiem o istnieniu Czechów, to już wszyscy zapomnieli?:) Koudelka jeszcze startował rok temu.
(25.03.2018, 00:39)
jaa
@jb
Przecież zamiast Hayboecka skakał Aschenwald, który akurat nie miał żadnych szans na awans do 30 P¦, Hayboecka nie bylo po prostu z powodu choroby, było mówione że być może wróci na finał i tak też się stało.
(25.03.2018, 00:06)
.
@jb: Ah, w takim wypadku przepraszam.
(24.03.2018, 23:44)
placek08
Pewne podobieństwo widać, ale... Ammann jest trochę starszy a Stoch już wtedy był zdaje się lepszy od Deschwandena. Ale kto wie, zaplecze w Szwajcarii aspiruje nieĽle. Może nawet na takie TOP30 w wykonaniu 2-3 zawodników na sezon.

A tak w ogóle to ten sezon jest wybitnie nieudany dla innych nacji. Jeszcze sezon temu w finałowym konkursie wyst±piło 3 zawodników spoza wielkiej 6: Vincent, Klimow i wła¶nie Simon. I Rosjanie mog± za sezon znowu lepiej skakać, Francuzi... jeszcze trochę pewnie poczekaj± na młodzież.
(24.03.2018, 22:43)
jb
@Lukash999 Męskie sprinty to rozgrywka w obrębie dwóch krajów: USA i Jamajki. Czy przez to s± mniej ciekawe?

Nie wiem, o co Wam chodzi z Hayboeckiem, o ile wiem, był w Planicy od samego pocz±tku, tyle że nie załapał się do składu na wcze¶niejsze konkursy (chodziło o to, aby inni punktowali, żeby jak najwięcej Austriaków załapało się na finał, co ostatecznie się nie udało, bo Schliriemu, Poppingerowi i Achenwaldowi zabrakło, za to przynajmniej Aigner i Huber utrzymali miejsca; a Hayboeck już o nic nie walczył).
(24.03.2018, 22:38)
marmi
Popatrz, to zupełnie jak 10-15 lat temu, tylko tym rodzynkiem był Małysz a zamiast Polski była Finlandia...
(24.03.2018, 22:35)
Lukash999
Skład TOP 30 pokazuje że skoki to wła¶ciwie rozgrywka tylko w obrębie sze¶ciu krajów. Plus jeden szwajcarski rodzynek w postaci Ammanna...
(24.03.2018, 22:21)
.
Jednak przyjechał! Guess who's back, back again, Hayböck's back, tell a friend!
(24.03.2018, 22:18)