Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Dzisiejsze zwycięstwo w Planicy było dla Kamila okr±gł± - trzydziest± - wygran± w Pucharze ¦wiata. Polak cieszy się zarówno wynikami, jak i samymi skokami - a te na Letalnicy wychodz± mu wyj±tkowo dobrze...

- To był naprawdę dobry dzień dla mnie, ale też dla moich kolegów - zwłaszcza dla Dawida, który zaj±ł dziewi±te miejsce. Fajnie było polatać. Lubię tę skocznię, to mój ulubiony obiekt, zawsze miło tu być. Przyjechałem tu z u¶miechem na twarzy i zamiarem latania tak daleko, jak to możliwe - przyznał Stoch.

Zapytany o przyczyny tak wysokiej dyspozycji, odpowiedział:

- Nie wiem, co sprawia, że jestem w takiej formie - zażartował. - Tak na serio: to ciężki trening i praca całego naszego zespołu. Bardzo im dziękuję - bez nich nie byłbym w stanie tyle osi±gn±ć - podkre¶lił po raz kolejny w tym sezonie.

Stoch przyznaje, że nie spodziewał się swojego zwycięstwa:

- Jestem pozytywnie zaskoczony tym, co się dzisiaj stało. Chciałem dobrze polatać. Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji, ale też miałem ¶wiadomo¶ć, że inni też s± w dobrej formie i potrafi± latać naprawdę daleko. Cieszę się, że mimo to potrafiłem wykonać dobr± robotę i przy okazji wygrać zawody.

Przed Stochem i jego kolegami jeszcze dwa konkursy. Nasz zespół ma jeszcze do ugrania podium konkursu drużynowego i drugie miejsce w Pucharze Narodów...

- Trener zasugerował, żeby nie odpuszczać. Każdy ma walczyć i pracować do ostatniego skoku. Nie wiadomo, jak wszystko się dla nas potoczy. Może być całkiem nieĽle - zakończył optymistycznie Stoch.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
placek08
@kibic
Nie jestem zwolennikiem zbyt wielu drużynówek, ale jak dla mnie powinno ich być tak z 5-6: na rozpoczęcie i zakończenie sezonu + 1 lub 2 w RawAir + Zakopane (w przypadku kiedy pocz±tek nie jest w Wi¶le) + Niemcy/Finladnia (to bez rozpoczęcia). W sezonach olimpijskich 5, żeby razem i tak było 7 (M¦/M¦wL). Same indywidualne też by się znudziły. Natomiast jeszcze większym urozmaiceniem byłyby zawody na skoczni normalnej raz lub dwa w sezonie. Np. dodać Szczyrk obok Zakopca i w RawAir waln±ć w Oslo 2x normaln±.
(24.03.2018, 21:55)
.
@Horus: No wła¶nie. Niemal :(.
@kibic (fan zografskiego): Tylko, że nie wiadomo, czy to nie ostatni sezon Stocha w czołówce...
(24.03.2018, 21:44)
do fan zografskiego
Drużynówki to jakie¶ urozmaicenie bo skoki to dyscyplina zimowa z najmniejsz± ilo¶ci± konkurencji. Jeszcze powinna być kula za same skoki bez lotów.
(24.03.2018, 09:33)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
Stoch jest najlepszym skoczkiem ¦wiata obecnie

(24.03.2018, 09:31)
Piter
co do drozynowek jest przesyt
(24.03.2018, 09:22)
Piter
Stoch jest zawziety,wydaje mi sie ze jednym z jego celow jest przescignac Malysza
(24.03.2018, 09:20)
kibic (fan zografskiego)
Dzięki wszystkim za odzew. Dla mnie, drużynówki powinny być tylko na imprezach mistrzowskich. Wtedy s± emocje bo jest stawka, czyli medal wielkiej imprezy. Puchar Narodów to, jak już pisałem, odpowiednik pasa Polsatu w boksie. Kto się tym jara to ja nie wiem ale wystarczy odpalić profil dowolnego skoczka, żeby się przekonać, że nikt nie traktuje poważnie sukcesów w PN. Poza tym, jak już kto¶ chce wyliczać klasyfikację narodow±, wystarczy zliczać wyniki indywidualne, zawodników poszczególnych reprezentacji.
(24.03.2018, 00:23)
Horus
Zgadzam się, że drużynówek jest za dużo. O wiele lepiej byłoby zorganizować więcej konkursów indywidualnych - np. w Seefeld, gdzie za rok będ± M¦.

Z drugiej strony Polacy maj± niemal gwarantowane miejsce na podium w każdej drużynówce, więc tak jako¶ nie wypada narzekać :)
(24.03.2018, 00:01)
Genesis
@kibic (fan zografskiego)
Przede wszystkim. było ogólnie mniej konkursów. Dla porównania: w tym jest bodajże 22 indywidualne, w 2001 było 21 - więc niekoniecznie jest tak jak mówisz ;)
W ogóle Małysz trafił z form± na te mniej obfite w konkursy sezony, dokładaj±c fakt że mogło być więcej tych zawodów na skoczniach normalnych pewnie byłby na prowadzeniu, ale można sobie gdybać...
(23.03.2018, 23:48)
Emsiem
Ja też nie lubię drużynówek. Za mało w nich emocji, s± przewidywalne w 90%. Jest to fajna odskocznia, lecz dla mnie jest ich zdecydowanie za dużo.
(23.03.2018, 23:45)
tomek44
@kibic (fan zografskiego)

Mnie się wydaje ze to dopiero w tym sezonie jest tyle drużynówek, jest ich aż 10 (ł±cznie z lotami i IO),z czego we wszyskie soboty marca,prócz 31,jest drużynówka.O ile jestem fanem drużynowych konkursów,bo to zawsze co¶ innego,o tyle te 3-4 konkursy drużynowe mniej to byłoby dużo lepsze rozwi±zanie.
(23.03.2018, 23:41)
kibic (fan zografskiego)
Jeszcze niedawno wydawało się, że Stoch nie ma możliwo¶ci dogonienia Małysza w ilo¶ci wygranych zawodów PS. Teraz sprawa jest otwarta. Dwa dobre sezony i może 40 pękn±ć. Czy mi się wydaje, czy za czasów Małysza było mniej drużynówek, przez co łatwiej było kolekcjonować wygrane?
(23.03.2018, 23:25)