Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Po trzecich miejscach w Oberstdorfie i Willingen Dawid Kubacki po raz pierwszy stanął na podium poza Niemcami. W norweskim Lillehammer Polak był drugi, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze...

- Drugie miejsce smakuje bardzo dobrze. Wiem, że oddałem dziś bardzo dobre skoki. Jestem zadowolony z drugiej lokaty. A to, że Kamil skakał w innej lidze, to inna kwestia... - podsumował.

Jeszcze dwa dni temu Polak zanotował jeden z najsłabszych występów w sezonie - na Holmenkollen był dopiero 26. We wtorek było jednak zupełnie inaczej...

- Dzisiejszy występ to dowód na to, że w Oslo po prostu nie miałem szczęścia. Moja wartość jako zawodnika jest wciąż wysoka, potrafię bardzo dobrze skakać - podkreślił.

Kubacki przyznaje, że na półmetku Raw Air Kamil Stoch jest najpoważniejszym kandydatem do wygranej, jednak jeszcze nie zwyciężył:

- Kamil na pewno jest faworytem, ale ja bym tonował nastroje - na skoczni mamuciej można bardzo dużo odrobić i bardzo dużo stracić. To jest sport, wieszanie medali przed zakończeniem zawodów nie wychodzi na dobre - przestrzegł na koniec.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Maxi kinng: Tak... Jak mogło to ominąć fana skoków to nie wiem, w każdym razie był to pierwszy konkurs, nie ten drugi.
(15.03.2018, 00:50)
Maxi kinng
To Kubacki był trzeci w Willigen?
(15.03.2018, 00:39)
.
@Fan Skoków Narciarskich: W tym sezonie tak, ale najlepszym wynikiem w karierze Johanssona jest 2. miejsce w Innsbrucku rok temu.
(14.03.2018, 19:11)
Fan Skoków Narciarskich
Gratulacje Dawidzie za 2 Miejsce najlepsze miejsce w karierze . Dla Kamila Stocha za pierwsze i za 3 Johannsona [pierwszy raz na podium dotychczas trzy razy 4 miejsca] . Życzę ci Dawidzie wszystkiego najlepszego Pierwszego miejsca w Trondheim .
(14.03.2018, 17:28)
frida
niech bog Cie bogosławi
(14.03.2018, 16:35)
.
@Bartek, @Fanka: Zapomnieliście, że to było w Trondheim, nie w Lillehammer :)
(14.03.2018, 15:08)
Tomasz
Brawo Dawid !!! Gratulacje za najlepszy wynik w karierze !!! Powodzenia w Trondheim i życzę ci z całego serca miejsca na podium oraz podium w Raw Air !!!
(14.03.2018, 12:02)
Fanka
@ Bartek
Niestety zapomniałeś :-). To było 138,5 m. - ustanowił wtedy rekord skoczni (pobity dopiero po jej przebudowie). Trener Tajner wtedy aż się za głowę złapał! Piękne wspomnienia.
A co do Dawida - pamiętam, jak po poprzednim świetnym sezonie Kamila Stocha (czyli w 2014 r.) zorganizowano spotkanie ze skoczkami (brali w nim udział Kamil, Dawid i Jan Ziobro). Była możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, chwili rozmowy, otrzymania kartki z autografem (były przygotowane gotowe z podpisem skoczka, ale można było też poprosić o imienną z dedykacją). I właśnie taką (Dla ... - tu moje imię) dostałam od Dawida. Umieściłam ją w ramce, a obok doczepiłam kartkę, na której zapisuję jego osiągnięcia (indywidualne i w drużynie). Zaczęłam od 2 miejsc na podium (wygrana i trzecie miejsce) w PK w Zakopanem w 2015 r., potem była najlepsza lokata Polaka w MŚwL na Kulm 2016 r., wygrana w drużynówce w Klingenthal, złoto w drużynie na MŚ w Lahti, zwycięstwo w LGP w 2017 r., pierwsze indywidualne podium w PŚ (Oberstdorf - TCS 2017), medal MŚwL 2018 w drużynie, wygrana w Zakopanem w konkursie drużynowym, medal IO w Korei 2018, wczoraj dopisałam kolejny sukces - najlepsze (póki co) miejsce indywidualnie w PŚ. A na tej kartce mam jeszcze sporo miejsca :-).
Serdeczne gratulacje Dawid, tak trzymaj!
(14.03.2018, 09:05)
oeriel
Dawid ładnie skakał, czasem jak na niego patrzę w locie, to mam wrażenie jakby był to drugi Kamil. Odbicie ma potężne. Dzisiaj z dość dużą przewagą wygrał z Johanssonem, pecha miał jednak, że Kamil jest w formie 0:) Myślę, że bardziej go cieszy takie drugie miejsce, gdzie jeszcze Polak przed nim, niż gdyby był to ktoś inny, nawet przesympatyczny Kasai.
(14.03.2018, 08:36)
Bartek
Piękny konkurs. Nie zapomnę jak Adam Małysz skoczył tu kiedyś 138m. Skocznia miała jeszcze mniejszy zeskok i wyglądało to tak jakby przeskoczył skocznie. Dziś za to mamy 2 wspaniałych zawodników na najwyższych miejscach podium. Szkoda tylko decyzji że zrobili tą przerwę przed skokiem Stefana Huli. Wierzę jednak że Stefanowi uda się jeszcze wskoczyć na podium. Kamil Stoch oczywiście klasa. Skacze on ww swojej prywatnej lidze. Nie wyobrażam sobie nawet jakby on miał skakać z tej samej belki co konkurencja. :D