Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
29.09.2018, godz. 17:00
Klingenthal HS-140
CoC letni

Niewielu spodziewało się, że ósmy po pierwszej serii Daniel Andre Tande zdoła awansować aż na pierwsze miejsce. Dla Norwega dzisiejsza wygrana jest pierwszą odniesioną na własnej ziemi...

- To niesamowite. Nie spodziewałem się, że zdołam tu wygrać. Słabo mi szło w Lahti, a piątkowy trening tutaj również nie był dla mnie udany. Pozostałem jednak skupiony i spisywałem się coraz lepiej - przyznał Tande po konkursie.

W pierwszej rundzie Tande uzyskał 128 metrów i był dopiero ósmy ze stratą 13,5 punktu do Kamila Stocha. 132 metry w finale wystarczyły jednak, by wyprzedzić wszystkich:

- Dzisiejszy skok w drugiej serii był niesamowity - zbliżony do tych, które oddawałem będąc w najwyższej formie. Tak jak w Willingen byłem w 100% pewny, że Kamil mnie wyprzedzi, ale ostatecznie mogłem się cieszyć ze zwycięstwa na Holmenkollen.

Jednym z czynników mających wpływ na ostateczne rezultaty był dziś wiatr o zmiennej sile. Dla Tande nie było to problemem:

- Wydaje mi się, że warunki były dość trudne. Zwykle w podobnych okolicznościach myślę pozytywnie i mówię sobie, że lubię takie warunki - stwierdził z uśmiechem Tande, który liczy na dobre występy w kolejnych konkursach turnieju Raw Air: - Mam nadzieję, że będę w stanie utrzymać tę dyspozycję i powalczę o podium także w Lillehammer, Trondheim i Vikersund.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@Bolo
Częściowo masz rację, niemniej jakieś założenia trzeba zrobić a gdyby tak było jak napisałeś to nadal faworytem do KK byłby Kamil choć proporcje by się na pewno zmieniły :)
Co innego w przypadku, odpukać, kontuzji. Trudno jednak obliczyć prawdopodobieństwo takich wypadków losowych, więc pewnie trooloil je pominął.
(12.03.2018, 16:40)
kibicuś
Nie da się wygrać ze złymi warunkami. Ci którzy grają w DELUXE SKI JUMP 3 wiedzą o co chodzi :)
(12.03.2018, 11:26)
Bolo
@trooloil
PS. Innymi słowami: zakładasz, że Kamil będzie non stop w super dyspozycji i ani razu nie popełni błędu jak np. tego z Zakopanem, kiedy nie wszedł do 30, choć dzień wcześniej na tej samej skoczni pobił rekord.
(12.03.2018, 03:39)
Bolo
@trooloil
Tak, ja mam pytanie, w jaki sposób obliczasz prawdopodobieństwo (szanse) wygranej, skoro to nie są zdarzenia losowe i nie można uzyć rachunku prawdopodobieństwa?

D wa, przecież takie gdybanie jest nic nie warteXD Wystarczy, że Kamil (odpukać) dostanie grypy żołądkowej na dwa dni, a Tande wygra w tym czasie dwa konkursy - i pa pa, kryształowa kulo:-D Albo że raz Kamil źle się odbije, nie wejdzie do trzydziestki itd. To jest sport, a nie statystyka :-)
(12.03.2018, 03:35)
fric
jakoś nie lubię tego Tandego.. jakoś jakiś taki sztuczny dziwny koleś..
(12.03.2018, 02:43)
.
@trooloil: Forfang ma 403 pkt straty, nie 303.
(12.03.2018, 00:13)
.
@Sweet: Gdyby nie warunki, myślę, że mogła być dziś nawet druga dziesiątka dla Learoyda...
(12.03.2018, 00:11)
trooloil
Korekta:
Freitag musiałby liczyć na 3 i 2 miejsca stocha oczywiście :)
(11.03.2018, 22:14)
trooloil
Aby było mniej niepokoju pare obliczeń co do generalki pś
Zostało 5 konkursów. do zdobycia 500 pkt(Za Raw air jest tylko kasa)
W tej chwili matematyczne szanse na wyprzedzenia stocha w generalce mają:
Freitag - 135 pkt straty
Tande - 180 pkt straty
Wellinger - 219 pkt straty
Forfang - 303 pkt straty
Kraft - 419 pkt straty
Johanson - 483 pkt straty
Co to oznacza?
Johanson i kraft musieliby wygrywać(jeden z nich oczywiście) wszystkie konkursu a kamil musiałby dziubać jakieś punkciki
Forfang Musiałby wszystko wygrać i liczyć że kamil nie będzie wyżej niż na 7 miejscu
Wellinger przy każdym wygranym nie mógłby widzieć kamila wyżej niż na 4 miejscu
Tande przy wygranym każdym konkursie musiałby liczyć na to iż ktoś rozdzieli jego i kamila
Freitag musiałby wszystko wygrać i liczyć na 2 miejsca ORAZ na przynajmniej dwa 3 miejsca
I tak po zlepieniu takich danych doszedłem do takich szans procentowych na kryształową kule
Kamil - 40%
Tande/Freitag - 20%
Wellinger - 15%
Forfang(w przybliżeniu) 4%
Kraft/Johanson - >1%
Jak ma ktoś jakieś pytanie to z chęcią odpowiem
(11.03.2018, 22:13)
kibic (fan zografskiego)
Wkurza to, że dominował tam bezdyskusyjnie a i tak przegrał.
(11.03.2018, 21:55)
Sweet
Jonathan Learoyd pokazal swoj talent w 1 serii, w 2 dostal takie warunki jak Kamil wiec nie mial szans na nic. JONATHAN W 2019 W TOP 15
(11.03.2018, 21:47)
marmi
Ja akurat nie mówię o spisku, raczej o pechu. Warunki rzeczywiście szybko się zmieniały w 2. serii. Trudno mi powiedzieć jak to wyglądało dokładnie, bo trzeba mieć ciągły ogląd wszystkich wiatromierzy jak Sedlak. Być może wyglądało to stabilnie a pogorszyło się już po zapaleniu zielonego, ale jednak jeszcze na czerwonym ta wymagana odległość była niska, bodaj 123 a więc powinien Sedlak poczekać aby puścić Stocha w miarę porównywalnych do najgroźniejszych rywali, w końcu był ostatni więc to nic nie szkodziło.
Podobnie u Kubackiego, natomiast w przypadku Huli pamiętam jak zjeżdżał po najeździe to wymagana odległość malała w oczach, wiatr się znacznie pogorszył już podczas najazdu :(
No a Tande realista, widać że wszyscy uważają Stocha za zdecydowanego lidera, co zresztą nie dziwi. Miał bardzo dobry drugi skok i farta w postaci złych warunków dla paru innych, szczególnie Stocha.
(11.03.2018, 21:39)
kibic (fan zografskiego)
Zanim pojawią się głosy o spisku, proponuję pomyśleć. Pamiętacie Freitaga w Willingen? W szybko zmieniających się warunkach, trudno wszystkich wystartować idealnie. Pamiętacie Freitaga w Willingen? Tam też był spisek? Poza tym Stoch nie może narzekać na jury i sędziów w tym sezonie. Wiem, że szlag trafia, że pogoda potrafi popsuć coś co wydaje się nie do popsuciaa, ale chłodne spojrzenie jest potrzebne.
(11.03.2018, 21:30)