Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Maciej Kot wystąpi w jutrzejszym konkursie drużynowym Pucharu Świata. Polak, mimo braku awansu do niedzielnych zawodów, ma kredyt zaufania od trenera.

Obok niego w konkursie zobaczymy Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha.

U faworytów mamy żelazną ostatnio czwórkę - Johansson, Forfang, Stjernen i Tande. U Niemców Wellingera, Freitaga, Eisenbichlera i Geigera, a u Austriaków Krafta, Hayboecka, Aignera i Schlierenzauera.

Słoweńcy wystąpią w składzie Damjan, Dezman, Prevc i Bartol, a Japończycy nie wystawili Noriakiego Kasai.

Łącznie wystąpi tylko 10 drużyn. Skoki będą wliczać się do klasyfikacji RAW Air, przez co drużynówka staje się niejako także zmaganiami indywidualnymi.

O 15:45 odbędzie się seria próbna, na 17:00 przewidziano konkurs.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
K. Sokolenko
Kazachstan
2
R. Dellasega
Włochy
3
A. Romashov
Rosja
4
G. Deschwanden
Szwajcaria
5
Y. Sato
Japonia
6
T. Bartol
Słowenia
7
G. Schlierenzauer
Austria
8
M. Kot
Polska
9
K. Geiger
Niemcy
10
D. Tande
Norwegia
11
A. Korolev
Kazachstan
12
D. Bresadola
Włochy
13
D. Kornilov
Rosja
14
A. Schuler
Szwajcaria
15
T. Takeuchi
Japonia
16
P. Prevc
Słowenia
17
C. Aigner
Austria
18
S. Hula
Polska
19
M. Eisenbichler
Niemcy
20
A. Stjernen
Norwegia
21
S. Muminov
Kazachstan
22
S. Colloredo
Włochy
23
M. Nazarov
Rosja
24
K. Peier
Szwajcaria
25
J. Kobayashi
Japonia
26
N. Dezman
Słowenia
27
M. Hayboeck
Austria
28
D. Kubacki
Polska
29
R. Freitag
Niemcy
30
J. Forfang
Norwegia
31
M. Zhaparov
Kazachstan
32
A. Insam
Włochy
33
E. Klimov
Rosja
34
S. Ammann
Szwajcaria
35
R. Kobayashi
Japonia
36
J. Damjan
Słowenia
37
S. Kraft
Austria
38
K. Stoch
Polska
39
A. Wellinger
Niemcy
40
R. Johansson
Norwegia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu drużynowego w Oslo według średniej wyników z treningów i kwalifikacji+ noty za styl z kwalifikacji *2:
1.Norwegia 1040,0 pkt.
2.POLSKA 1002,0 pkt.
3.Niemcy 986,8 pkt.
4.Austria 950,0 pkt.
5.Słowenia 939,0 pkt.
6.Japonia 926,0 pkt.
7.Szwajcaria 892,4 pkt.
8.Rosja 807,2 pkt.
9.Włochy 767,2 pkt.
10.Kazachstan 506,2 pkt.
(19.05.2018, 02:26)
.
@Czarodziej28: Nie mówię o stałym wprowadzeniu Kuby do drużyny, tylko o szansie dla niego. Poza tym @dbdj mówił, że Kot jest zdecydowanie lepszy od Żyły, który do końca sezonu nie zapunktuje. Poza tym to zależy, co zaliczasz jako zepsuty skok.
(10.03.2018, 19:14)
Julian
dbdj kot najlepszy ? hahaha tylko ze stoch jest lepszy od niego a pozatym Żyła jest lepszy tylko ty może oglądasz skoki od 2017 i ty nie wiesz że żyła jest nie obliczalny i on potrafi się tak skoncentrować tak jak na lahti i może odpalić
(10.03.2018, 17:18)
Czarodziej28
@.
Popatrz obiektywnie, średnie skoki Kuby nie są lepsze niż zepsute skoki Maćka (pomijając ten wypadek przy pracy Maćka wczoraj) Wolny nie prezentuje wyższego poziomu niż Aigner, a właśnie przez Aignera Austriacy w śmieszny sposób ostatnio przegrali podium.
(10.03.2018, 13:43)
.
@dbdj: A jak Kot nie zdobywał pkt, pewnie tak samo o nim mówiłeś. Wolnemu zdarzają się lepsze i gorsze momenty. Na ten moment wydaje mi się, że warto dać Kubie szansę.
(10.03.2018, 11:47)
Ale dziwoki
Ja to nie rozumiem po co Austriacy z uporem pchają tego Aignera do drużynówki???
Kochają przegrywać???
(10.03.2018, 10:53)
dbdj
Kot i tak najlepszy Wolny i Żyła to straszna mizeria przygotujcie się na max. 4 Polaków w 30-tce już do końca sezonu
(10.03.2018, 10:51)
kuba.923
Chociaż raz należy się Wolnemu skakać w drużynówce. Niech pokaże co umie!
(10.03.2018, 10:20)
Fanatyk Skoko
Dawać Żyłkę w drużynie przecież kot tak się krzywo w tym sezonie wybija że pierwszy raz aż go prawie przekręciło.
(10.03.2018, 04:49)
Fanka Schmitta
Moim zdaniem Zyla zasluzyl zeby skakac w druzynie. Zawody mniejszej rangi wiec nie bedzie zalu jak cos a moze by sie podbudowal.
(10.03.2018, 02:26)
znawca ski springen
Nie ważne jak będzie wyglądać podium tworu ,,raw air,, które za rok może zniknąć najważniejsza jest kryształowa kula na koniec.
(10.03.2018, 00:29)
Fan Stocha
@kibic (fan zografskiego) nmzc, ale to są dodatkowe nagrody więc to można traktować jako dodatkową motywację. A motywację to wiadomo walka o KK. W to, że Kamil wygra 2 raz w karierze KK to jestem niemal pewien. Co do Raw Air a tu jestem ciekaw jak będzie wyglądać podium :).
(09.03.2018, 23:02)
kibic (fan zografskiego)
@Fan Stocha: dzieki, to jednak kilku zawodników więcej, będzie dodatkowo zmotywowanych.
(09.03.2018, 22:42)
???
Człowiek bez talentu ma skakać w drużynie z jedynym utalentowanym skoczkiem Kamilem Stochem? Ja chyba abdykuję!
(09.03.2018, 22:41)
Fan Stocha
Za całe podium są nagrody 60, 30, 10 tys euro. Za samą wygrana tylko w W5.
(09.03.2018, 22:33)
kibic (fan zografskiego)
@Szef: ktoś tu pisał, że tylko za wygraną.
(09.03.2018, 22:26)
Szef
kibic (fan zagrafskiego)

Są nagrody za całę podium w Raw AIR
(09.03.2018, 22:22)
placek08
@zdziwiony
Kot skakał najrówniej w treningach. A z Kowalczyk to nietrafiony argument, bo na ZIO i tak była naszą najlepszą zawodniczką.
(09.03.2018, 22:19)
kibic (fan zografskiego)
Trzecie miejsce i tak jest zarezerwowane. zresztą nawet jakby spadli poza podium to jaki problem? To nie IO czy MS. Ja będę kibicował Stochowi, żeby zbierał punkty w Raw Air a i pozostała dwójka ma szansę na wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej. Szkoda, że nie ma nagród pieniężnych za całe podium bo to podnosiłoby prestiż zawodów, nawet kosztem obniżenia nagrody za pierwsze miejsce.
(09.03.2018, 22:16)
miseo_anthropos
Panikujecie (bez urazy) Kot może i nie skacze najlepiej, ale nie oszukujmy się, w walce o III miejsce nie mamy żadnej konkurencji. Bo niby kto miałby nas z niego zepchnąć? Austria?
(09.03.2018, 21:57)
wb
jak Maciek nie skoryguje to możemy sie pożegnać z podium
(09.03.2018, 21:51)
zdziwiony
Ładna rywalizacja. To już wiadomo, że Zyła nie odegra duzej roli w riw air, tak samo jak Kot. To samo jest w biegach narciarskich, Kowalczyk nie ma wyników, a biorą ją do składu.
(09.03.2018, 21:50)
placek08
No i koniec dyskusji. Walczymy wszystko albo nic.
(09.03.2018, 21:44)