Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Piątek w Lahti był dniem pod znakiem Kamila Stocha. Polak był najlepszy we wszystkich trzech rozegranych dziś seriach - dwóch treningowych i kwalifikacyjnej...

129, 127 oraz 134,5 metra - takie odległości osiągał w dzisiejszych treningach i kwalifikacjach Kamil Stoch. Za każdym razem dawało to najwyższą notę spośród wszystkich zawodników. Polak może być zadowolony ze swoich piątkowych występów w Lahti...

- Ten dzień był bardzo dobry - potwierdził Stoch w wywiadzie dla TVP. - Lubię tę skocznię, dziś warunki były idealne, a skoki - bardzo dobre. Mogę się nawet pochwalić, że w pierwszym odbiłem się za wcześnie - oznajmił.

Od ostatniego startu minęło już półtora tygodnia, od powrotu z igrzysk - nieco ponad tydzień. Jak się okazuje, mistrz olimpijski nie świętował sukcesów w żaden szczególny sposób:

- Wróciłem jak po każdych zawodach, odwiedziłem rodziców, poczekałem aż żona przyjedzie z Korei. Poza tym nic się nie działo - przyznał, jednocześnie podając swój przepis na powrót do szarej rzeczywistości po igrzyskach: - Doświadczenie pozwala mi znaleźć system przygotowania się z konkursu na konkurs i wypełnienia czasu pomiędzy zawodami. Staram się nie myśleć o wygrywaniu w tym momencie - owszem, chcę wygrywać, ale koncentruję się na pracy, którą mam do wykonania. Staram się myśleć "z weekendu na weekend" - nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość, ale też nie patrzę za siebie. Skupiam się tylko na tym, co mam bezpośrednio przed sobą - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibic (fan zografskiego)
Stoch igrzyska wygrał i nie ma prawa być wkurzony bo obiektywnie mówiąc, Wellinger był chyba ciut mocniejszy. Natomiast Kubacki miał pecha i ma prawo być zły, tym bardziej po przegranym srebrze w drużynie.
(03.03.2018, 14:25)
JacekKatos
patrząc na wczorajsze kwalifikacje (to nic że to tylko kwalifikacje) i widząc z jaką przewagą, lekkością i zapasem skakali Stoch i Kubacki, to można pomyśleć sobie tak: "Chłopaki po olimpiadzie źli że byli tuż tuż od zaspokojenia swoich ambicji na maksa, źli na to na co nie mieli wpływu w zawodach i trochę na siebie, teraz nienasyceni i głodni sukcesów, teraz już na prawdę mocno wkurzeni Nasi Skoczkowie ZACZNĄ ZAMIATAĆ, na wszystkich skoczniach, jak leci, do końca sezonu.' I TAK CHCĘ MYŚLEĆ I NIKT MI TEGO NIE ZABRONI ;-)
A to czy im starczy umiejętności, sił i wytrwałości do końca sezonu... to już inna, drugorzędna sprawa.
(03.03.2018, 12:49)
kibic (fan zografskiego)
Ja piszę, że drużynówka powinna być tylko na zawodach mistrzowskich bo tam się walczy o medale. A w przypadku PS w drużynówce się walczy o nic.
(03.03.2018, 12:27)
Team
Co do druzynowki ta czasem dostarczają więcej emocji i jest to ciekawe. Gdyby nie takie konkursy to po co na IO był i byśmy nie mieli chłopaków z medalami.
(03.03.2018, 12:24)
.
@NieLubieNiszowychSkoczków: Chodzi Ci o Astanę w sezonie 15/16? No cóż, urwali punkty Atletico i Benfice, podobnie dzieje się co roku w LM, kluby z gorszych lig urywają punkciki tym z lepszych, w tym roku wyleciały przez to Napoli i Atletico...
(03.03.2018, 11:27)
NieLubieNiszowychSkoczków
Im mniej zawodników w skokach, tym poziom wyższy. Widzieliście kiedyś żeby ktoś się podniecał jakimś klubem z kazachstanu w LIdze Mistrzów
(03.03.2018, 08:01)
Derek
No zobaczymy jak będzie w zawodach w Lahti, oby jak najlepiej. Wspomóż Boże naszą drużynę.
(03.03.2018, 03:52)
kibic (fan Zografskiego)
@Horus: Dokładnie. Drużynówki powinny być tylko jako trening przed dużą imprezą. Mnie osobiście nie grzeje drużynówka w PS bo jaką wartość ma takie zwycięstwo? Tylko medale na IO czy MS się liczą. Kto pamięta o wygranych w tym śmiesznym Pucharze Narodów? Przeglądając profile skoczków, nie natkniemy się na wzmianke o tych "sukcesach", a o medalach na mistrzowskich imprezach, owszem.
(03.03.2018, 00:22)
Horus
@kibic (fan zografskiego)
Otóż to. Te drużynówki w PŚ są zdecydowanie za często. To powinna być ciekawostka lub możliwość treningu przed dużą imprezą, a teraz to już niemal osobny cykl zawodów. I rzeczywiście szkoda, bo Stoch w takiej formie jest na prostej drodze do Pucharu. Cóż, mam nadzieję, że będzie najlepszy i w sobotę, i w niedzielę :)
(03.03.2018, 00:10)
kibic (fan zografskiego)
Szkoda, że jutro ta pie... drużynówka bo w takiej formie była szansa odskoczyć pościgowi. Zdobyć KK i ten sezon będzie lepszy od 2014.
(02.03.2018, 23:39)
Szymon
Co się ostatnio dzieje z tą stroną że co chwile nie działa?!
(02.03.2018, 23:19)
xxx
baa, nawet ten kwalifikacyjny trafił w próg
(02.03.2018, 23:02)
marmi
Łał, Stoch odbił się za wcześnie, to rzeczywiście nowość :)
Jak uda się powtórzyć takie skoki w niedzielę to bardzo zbliży się do kryształowej kuli.
(02.03.2018, 23:00)