Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Dwana¶cie zespołów stanie na starcie drużynowego konkursu Pucharu ¦wiata w Lahti. Polska ekipa pojawi się na Salpausselce w składzie znanym z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Mimo dobrych występów Jakuba Wolnego w dzisiejszych treningach i kwalifikacjach Stefan Horngacher nie zdecydował się na powołanie naszego młodego skoczka do czwórki na jutrzejszy konkurs drużynowy - zamiast tego Austriak postawił na Macieja Kota, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha - czyli ekipę, która powoli staje się now± "żelazn± czwórk± Horngachera".

Składu z igrzysk olimpijskich nie zmienił także Alexander Stöckl - Norwegię będ± więc reprezentować Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang i Robert Johansson.

Istotna zmiana nast±piła natomiast w ekipie Niemiec, gdzie ¶wietnie skacz±cy dzi¶ Markus Eisenbichler zast±pił niewiele słabszego w Lahti Stephana Leyhe. Trzeba przyznać, że Werner Schuster miał niemały ból głowy - w czołowej siódemce kwalifikacji było aż czterech jego podopiecznych (Eisenbichler, Leyhe, Geiger, Wellinger), a pojedyncze dobre skoki notowali też Richard Freitag i Constantin Schmid.

Sobotni konkurs drużynowy powinien rozpocz±ć się o 16:30 naszego czasu, godzinę wcze¶niej ma ruszyć seria próbna. Polscy kibice będ± mogli ¶ledzić zawody za po¶rednictwem stacji Eurosport 1 i TVP1. Kibice, którzy nie będ± mogli ogl±dać zawodów w TV, z pewno¶ci± chętnie skorzystaj± z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które będzie pokazywać Eurosport.


Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można ¶ledzić wyniki serii próbnej i konkursu.


Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularno¶ć Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich! Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.



Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
2
Roberto Dellasega
Włochy
3
William Rhoads
USA
4
Antti Aalto
Finlandia
5
Alexey Romashov
Rosja
6
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
7
Yukiya Sato
Japonia
8
Anze Lanisek
Słowenia
9
Stefan Kraft
Austria
10
Maciej Kot
Polska
11
Karl Geiger
Niemcy
12
Andreas Stjernen
Norwegia
13
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
14
Davide Bresadola
Włochy
15
Casey Larson
USA
16
Andreas Alamommo
Finlandia
17
Denis Kornilov
Rosja
18
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
19
Taku Takeuchi
Japonia
20
Nejc Dezman
Słowenia
21
Gregor Schlierenzauer
Austria
22
Stefan Hula
Polska
23
Markus Eisenbichler
Niemcy
24
Daniel Andre Tande
Norwegia
25
Alexey Korolev
Kazachstan
26
Sebastian Colloredo
Włochy
27
Michael Glasder
USA
28
Jarkko Määttä
Finlandia
29
Mikhail Nazarov
Rosja
30
Killian Peier
Szwajcaria
31
Junshiro Kobayashi
Japonia
32
Tilen Bartol
Słowenia
33
Clemens Aigner
Austria
34
Dawid Kubacki
Polska
35
Richard Freitag
Niemcy
36
Johann Andre Forfang
Norwegia
37
Marat Zhaparov
Kazachstan
38
Alex Insam
Włochy
39
Kevin Bickner
USA
40
Janne Ahonen
Finlandia
41
Evgeniy Klimov
Rosja
42
Simon Ammann
Szwajcaria
43
Ryoyu Kobayashi
Japonia
44
Jernej Damjan
Słowenia
45
Michael Hayboeck
Austria
46
Kamil Stoch
Polska
47
Andreas Wellinger
Niemcy
48
Robert Johansson
Norwegia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu drużynowego w Lahti według ¶redniej wyników z treningów i kwalifikacji+ noty za styl z kwalifikacji *2:
1.Niemcy 1118,2 pkt.
2.POLSKA 1085,4 pkt.
3.Norwegia 1077,4 pkt.
4.Austria 1062,2 pkt.
5.Japonia 1033,2 pkt.
6.Słowenia 1012,6 pkt.
7.Szwajcaria 939,8 pkt.
8.Rosja 900,6 pkt.
9.Finlandia 858,4 pkt.
10.Włochy 829,2 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 717,6 pkt.
12.Kazachstan 454,6 pkt.
(15.05.2018, 12:50)
.
@Kamil: "Tande drugi raz tak słabo nie skoczy" A jednak!
(04.03.2018, 02:57)
LANSIK
POLSKA!
(03.03.2018, 13:20)
Hahahhahaha
Szkoda ze Estonia nie wyst±pi!
(03.03.2018, 13:15)
może
Bickner być moze dorówna kiedy¶ Albornowi
(03.03.2018, 09:36)
Kamil
Na podstawie wyników z kwalifikacji (Kazachów nie liczyłem). Norwegom można z automatu doliczyć +20pkt bo Tande drugi raz tak słabo nie skoczy.

01. Polska531,9
02. Niemcy531,2
03. Norwegia501,2
04. Austria495,4
05. Japonia487
06. Słowenia473,6
07. Szwajcaria461,5
08. Rosja406,7
09. Finlandia393,2
10. Włochy364,9
11. USA293,9
(03.03.2018, 09:28)
Sweet
Dramat Freitaga przegral Igrzyska, przegrywa Puchar ¦wiata przegrywa nawet sklad druzynowki.
(02.03.2018, 23:21)
???
@marmi

Daj już spokój.Mówimy o sporcie,w którym nie ma praktycznie żadnej konkurencji.

Ammann skacze znacznie lepiej od niego,a nie jest z kraju TOP6.

W zeszłym sezonie o klasę lepiej od niego skakał Descombes Sevoie...
(02.03.2018, 23:07)
Lukash999
Za Hulę wstawiłbym Wolnego
(02.03.2018, 22:58)
Lesksn
Liczę na Sokolenkę
(02.03.2018, 22:39)
.
@Sebek99pl: A my z kolei wiele stracimy na Huli.
(02.03.2018, 22:35)
Sebek99pl
Niemcy tym Freitagiem oddali zwycięstwo...
(02.03.2018, 22:32)
marmi
@???
Zapomniało ci się jedno 0 przy liczbie ludzi uprawiaj±cych skoki.
100 to u nas by się znalazło a już na pewno np. w Norwegii.
Owszem sukces, bo jest lepszy od całkiem sporej liczby skoczków z krajów, gdzie trenerzy, finansowanie czy tradycje s± na znacznie wyższym poziomie, w tym niektórych Polaków, Austriaków czy Słoweńców.
(02.03.2018, 22:16)
troolol
@ Fileep86
o nie wiedziałem. Czyli kazachy trenuj± go jak trzeba ehhehehe
@???
Ale o tym że Bickner ma rekord lepszy w locie między innymi od schinfechura to już się nie pamięta
(02.03.2018, 21:52)
Kacper
#Lelo Masz racje Kevin Bickner to bardo fajny zawodnik
(02.03.2018, 21:49)
???
@Lelo

Jest "20" w sporcie,który uprawia 100 zawodników.Rzeczywi¶cie wielki sukces:).

I traci do najlepszego skoczka 20 metrów.Co za talent!
(02.03.2018, 21:46)
Lelo
Wara od Bicknera. W kraju gdzie rz±dzi futbol amerykański, baseball, koszykówka, itd. Gdzie skoki narciarskie sa na bodajze 50. miejscu pod wzgledem polularnosci, gdzie budzet na skoki jest 50 razy mjiejszy niz w Polsce i 100 razy mniejszy niz w Norwegii czy Niemczech to gosciu łapie sie w pierwszej "20" na igrzyskach. Szacunek Kevin!
(02.03.2018, 21:34)
Fileep86
Przecież Tkaczenko załatwił sobie latem w Hakubie dożywotnie prawo startu w P¦.
(02.03.2018, 21:31)
troolol
Może tkachenko jedzie po punkty CoC aby móc za rok startować w ps
(02.03.2018, 21:22)
Fileep86
Ja mówię tylko o tej czwórce a wła¶ciwie trójce. Ogólnie to maj± jeszcze Daniła Wasiliewa, 14-latka który już skacze w FIS Cupach.
(02.03.2018, 21:16)
Bart
Może i ci Kazachowie s± nieperspektywiczni, ale maj± ciekawych juniorów, w tym gronie Iwan Niechoroszew i Ilja Mizernyj.
(02.03.2018, 21:11)
Fileep86
Podziwiam samozaparcie Kazachów. Skacz± beznadziejnie, nie maj± żadnych szans nawet na zbliżenie się do przedostatniej ekipy, przywieĽli tu skład wybitnie nieperspektywiczny poza Muminovem, bo Korolev i Sokolenko po 31 lat a Zhaparov 33. A mimo to s±. Ciekaw jestem jak wygl±da finansowanie skoków w Kazachstanie, skoro opłaca się wysyłać na P¦ tak słabiusieńk± ekipę.
(02.03.2018, 21:07)
???
Dajcie spokój z robieniem sobie jaj z Sokolenki.

Lepiej po¶miejscie się z Insamów i Bicknerów,którzy trac± do najlepszego zawodnika 20 metrów.

Kostek się bawi skokami,a oni s± podobno utalentowanymi profesjonalistami.
(02.03.2018, 21:07)
kibic ski
Przy 12 zespołach mamy dokładnie tyle samo skoków co w konkursie indywidualnym czyli 80. Więcej drużyn nie powinno skakać.
(02.03.2018, 21:06)
Konstanty Sokół
ooo jest kazachska legenda skoków narciarskisch Konstantin Sokolenko ps. "Konstanty Sokół" :D