Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Po miesięcznej przerwie związanej z igrzyskami olimpijskimi skoczkowie powracają do regularnych startów w Pucharze Świata. Znamy już polską szóstkę na konkursy w Lahti...

Skład naszej reprezentacji na konkursy w Finlandii nie jest niespodzianką - w Lahti zobaczymy tę samą szóstkę, której kibicowaliśmy przez większość konkursów w tym sezonie.

Oprócz olimpijczyków z Pjongczangu - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Macieja Kota i Piotra Żyły - na Salpausselce wystąpi Jakub Wolny, który ostatnio notował dobre wyniki w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Program zawodów w Lahti przewiduje rozegranie konkursu drużynowego (sobota) i indywidualnego (niedziela). Na piątek zaplanowano z kolei treningi i kwalifikacje.

Puchar Świata Lahti
 
2 marca 2018 (piątek)
14:30
odprawa techniczna
16:00
oficjalny trening (dwie serie)
18:00
kwalifikacje
 
3 marca 2018 (sobota)
15:30
seria próbna
16:30
konkurs drużynowy
 
4 marca 2018 (niedziela)
14:30
seria próbna
15:30
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
Psioczycie na drużynówki, bo za czasów Adama nie odnosiliśmy w nich sukcesów. Szczególnie @SkaczjaKamil, który wprost pisze o "eliminacji wybitnych skoczków bez dobrze skaczących kolegów".
(02.03.2018, 15:32)
FAREN
Poszedłnym nawet dalej, w moim odczuciu konkursy drużynowe powinny się ograniczać do imprez typu MŚ i IO podobnie jak konkursy K90. Puchar Narodów to w tej formule kompletnie poroniona sprawa, nie dość że przez drużynówki tworzy niemiarodajne różnice punktowe zupełnie nie odzwierciedlające realnego poziomu różnicy pomiędzy poszczególnym reprezentacjami to na dodatek w dolnej części tabelki je przekłamuje. Przykład Finlandi która bez punktu z drużyn byłaby sporo za Czechami i jeszcze kilka punktów za USA.
(02.03.2018, 08:54)
SkaczjaKamil
Daliby sobie spokój z tymi drużynówkami. Praktycznie pierwsza czwórka wiadoma. Wiadomo praktycznie na 95% które drużyny nie wejdą do ósemki. W zasadzie szanse na niespodziankę, że wygra np. Japonia albo Rosja są nikłe. Zgadzam się z tym, że włącznie do ogólnej punktacji Raw Air rezultatów z konkursów drużynowych to delikatnie mówiąc pomyłka. Eliminuje się wybitnych skoczków, którzy nie mają dobrze skaczących kolegów.
(02.03.2018, 08:32)
Dawid
Druzynowki sa Durzo wiecej ciekawe i emocjonalne od idywidualnych skokow wiec jak najwiecej panowie
(02.03.2018, 07:57)
kibic (fan zografskiego)
Jeśli chodzi o te drużynówki to już kmopletną paranoją jest konkurs drużynowy w Raw Air. Może w tym roku ktoś poszedł po rozum do głowy i zlikwidował tę niedorzeczność?
(01.03.2018, 22:14)
Odpowiadajnik
Lahti nie zalicza się do Raw Air ponieważ to nie jest Norwegia tylko Finlandia. a Raw Air to tylko i wyłącznie norweskie skocznie
(01.03.2018, 19:27)
ricardo-78
Pytanie może wydać się tendencyjne,ale ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu oglądania TV,o necie nie wspomnę.Zatem przepraszam jeśli komuś wyda się głupie
(01.03.2018, 19:24)
ricardo-78
Lahti nie kwalifikuje się do Raw Air?Tylko norweskie konkursy?
(01.03.2018, 19:22)
placek08
Moim zdaniem to też trochę przesada. W tym sezonie mamy aż 8 drużynówek przy ledwie 23 konkursach indywidualnych (+ MŚwL, IO 2/3). Drużynki tracą przez to wyjątkowość. Na moje powinno być tak z 6 w sezonie - i po jednej na kraj.
(01.03.2018, 19:07)
miseo_anthropos
A ja sądzę, że duża ilość drużynówek jest fajna. To nie tylko łatwe punkty w Typerze, ale też możliwość pokazania się skoczków, którym często nie udaje się przebrnąć przez kwalifikacje, a poza tym jeszcze najlepsza możliwość do ocenienia trenera (bo poszczególni skoczkowie nie koniecznie muszą być jego ,,dziełem").
A pomijając to wszystko, to wreszcie wszyscy moi ulubieni skoczkowie mogą zmieścić się na podium :)
(01.03.2018, 17:47)
Funemanka
Ja też jestem poirytowana tyloma drużynówkami, na co to komu...
(01.03.2018, 17:33)
kibic (fan zografskiego)
@Faren, racja. Nie wiem kogo podniecają te drużynówki w PS i ten cały Puchar Narodów. Zresztą jego wyniki mogą być obliczane na podstawie tylko indywidualnych występów.
(01.03.2018, 14:28)
FAREN
Za dużo tych drużynówek, za dużo.
(01.03.2018, 11:31)
żenua
Jak zwykle spodziewam sie żenującej liczby skoczków od 58-63
(01.03.2018, 10:14)
marmi
@fan skoków
Nie sądzę aby to zawirowania internetowo-dziennikarskie mu najbardziej przeszkadzały. Raczej rodzinne i to z jego winy.
(28.02.2018, 22:29)
jldkjdljsdlk
Do HulaBula:
Do 50-tki kwalifikuje się 50 skoczków.
Pozdrawiam.
(28.02.2018, 21:21)
HulaBula
może chociaż dwóch się zakwalifikuje do 50-tki
(28.02.2018, 20:52)
kibic (fan zografskiego)
Fajnie wrócić do PS tak troche na luzie, po dobrym występie na igrzyskach.
(28.02.2018, 20:18)
Ja
Ciekawy jestem tego weekendu.
Czy Norwegowie po sukcesie na ZIO a przed Nordykami wrzucą trochę na luz i odpuszczą Lahti?

Czy Niemcom forma będzie już tylko rosła?

Jak Hula, Kot i Kubacki poradzą sobie po jakby nie było trudnych dla nich psychicznie Igrzyskach?
(28.02.2018, 19:25)
troolol
@ ktoś
bo 6 to limit. Po tym konkursie koniec periodu dopiero
(28.02.2018, 18:49)
Ktoś?
I czemu nie powołali 7.
(28.02.2018, 17:42)
fan skoków
Mam nadzieję że Piotr się już odbuduje psychicznie po tych zawirowaniach internetowo-dziennikarskich i będzie coraz lepiej skakał.Ps.Pod koniec sezonu dałbym szansę poskakać Pilchowi w PŚ.
(28.02.2018, 17:06)