Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Pięciu polskich skoczków stanie na starcie weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Renie. Po nieobecno¶ci w Klingenthal do składu powrócił Aleksander Zniszczoł.

W Norwegii wyst±pi trzech skoczków kadry B (Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka) oraz dwóch zawodników kadry C (Tomasz Pilch i Paweł W±sek). Razem z nimi do Reny pojad± trenerzy Radek ®ídek, Robert Mateja i Wojciech Topór.

W porównaniu z poprzednimi zawodami Pucharu Kontynentalnego w składzie nast±piła jedna zmiana - do ekipy doł±czy Aleksander Zniszczoł, natomiast zabraknie Jakuba Wolnego. Zawodnik Klimczoka Bystra podczas olimpijskiej przerwy od Pucharu ¦wiata notował dobre rezultaty w konkursach CoC w Iron Mountain, Brotterode i Klingenthal (w sumie cztery razy stan±ł na podium), a teraz prawdopodobnie powraca do startów w zawodach najwyższej rangi (choć oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma).

W Renie odbęd± się dwa konkursy CoC - pierwszy w sobotę, drugi w niedzielę.

Puchar Kontynentalny Rena
 
3 marca 2018 (sobota)
9:00
odprawa techniczna
10:30
oficjalny trening
11:30
seria próbna
13:00
konkurs indywidualny
 
4 marca 2018 (niedziela)
9:00
seria próbna
10:15
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Sweet
Wojtek w kombinacji jest przeciez kto skakal na igrzyskach?!!
(02.03.2018, 15:08)
barnaba
@Ada¶ko - przynajmniej 1/3 z nich zakończyła kariery, a kilku skacze już jedynie amatorsko.
(01.03.2018, 20:22)
placek08
@Ada¶ko
Wojciech Marusarz może gdzie¶ w kombinacji, co? Czę¶ć już, jak zauważył przedmówca, nie skacze.
(28.02.2018, 20:30)
Labrador_Retriever
@Ada¶ko - zaktualizuj sobie listę. Zreszt± zazdroszczę ilo¶ci wolnego czasu.
(28.02.2018, 19:41)
troolol
@ kto¶?
5 to jest limit
(28.02.2018, 18:48)
Kto¶?
Czemu nie powołali 6?
(28.02.2018, 17:44)
Presto
Zawody z cyklu Lotos CUP z tego co pamiętam będ± rozgrywane w ten weekend więc pewnie tam się pojawi±.
(28.02.2018, 17:33)
kris
Wolny startuje w P¦ , pewne oficjalnie!!!
(28.02.2018, 17:31)
Ada¶ko
W zwi±zku z brakiem zawodów FIS CUP w najbliższy weekend , gdzie będ± startować pozostali Polscy skoczkowie : Bartosz Czyż, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała, Krzysztof Miętus,
Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Damian Skupień, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Łukasz Bukowski, Kacper Stosel, Szymon Pawłowski, Dawid Jarz±bek, Dominik Kastelik, Mateusz Gruszka, Artur Kukuła, Łukasz Rutkowski, Mateusz Rajda, Szymon Jojko, Jakub Chowaniec, Krzysztof Kieta, Wiktor Pękala, Arkadiusz Jojko, Wiktor Fickowski, Łukasz Stawowy, Adam Ruda, Andrzej Zapotoczny, Jakub Kot, Łukasz Podżorski, Grzegorz Miętus, Tomasz Byrt, Konrad Janota, Andrzej G±sienica, Michał Gut-Chowaniec, Kacper Kupczak, Krystian Karpiel, Jan Łowisz, Wojciech Marusarz, Marcin Budz, Piotr ¦wierczek, Kamil Gałysa
(28.02.2018, 17:11)
troolol
Moim zdaniem zniszczoł zasłużył sobie na starty w p¶ jako taka nagroda za ten sezon który był całkiem dobry w wykonaniu olka(wiele razy top 10 Coc szkoda tylko że bez podium choć kto wie)
(28.02.2018, 15:46)
Maqur
tak btw to po co nam 7 miejsce w p¶? zawodnicy typu Zniszczoł czy Muranka lepiej by juz do konca sezonu skakali w CoCu i szykowali sie powoli do nastepnej zimy, Pilch stracił forme z przełomu roku, a reszta juniorów jeszcze napewno nie jest gotowa na starty w p¶. Miejsce Wolnego jest w p¶, spokojnie bedzie zajmował miejsca 20-35, a przecież na niego liczymy chyba najbardziej jesli chodzi o przyszło¶ć kadry.
(28.02.2018, 10:54)
placek08
Czyli nie walczymy na sił o 7. miejsce w P¦. Może i dobrze? Słabo będzie tylko, jak Wolny nie zapunktuje w Lahti.Choć wyniki w CoC pokazuj± raczej co¶ przeciwnego. No i zobaczymy czy inni wy¶l± swoich na P¦.
Z drugiej strony ubędzie na pewno kilku zawodników względem poprzedniego startu. Z czołówki z Klingenthal będzie tak z 8 zawodników. Większa szansa dla naszych na top10 (W±sek może pudło) i punkty. Również dla innych nacji.
(28.02.2018, 08:36)