Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
5
6
7
9
13
14
15
20
21
22
23
26
27
28
luty 2018
Najbliższe zawody
03.03.2018, godz. 10:00
Rasnov HS-97
P¦ kobiet

Kamilowi Stochowi nie udało się dzi¶ wywalczyć trzeciego w karierze tytułu mistrza olimpijskiego. Do zwycięzcy zabrakło mu dokładnie dziesięciu punktów, do podium - zaledwie 0,4 punktu...

- To był trudny konkurs, było w nim dużo loterii. Nie możemy jednak narzekać, czwarte i pi±te miejsce jest bardzo dobre. Zabrakło niewiele. Jest mi przykro, ale cóż - taki jest ten sport, trzeba to przyj±ć i dalej i¶ć do przodu - mówił po zawodach Stoch. - Uważam, że ze Stefanem skoczyli¶my dobrze - na tyle, na ile się dało.

Stoch skakał dzi¶ na odległo¶ć 106,5 oraz 105,5 metra. Te dystanse mogłyby być lepsze, gdyby nie drobne błędy techniczne...

- Wiem, że skoki nie były idealne, choć przy optymalnych warunkach może mógłbym być na podium. Nie ma co gdybać - wyszło jak wyszło - zaznaczył. - Uważam, że zrobiłem dobr± pracę, ale dało się skakać lepiej. Oba skoki były spóĽnione. Wiem, że jeszcze bardziej muszę pracować nad luĽniejsz± pozycj± dojazdow±.

Polak podkre¶la, że dzisiejszy konkurs to już historia, ale jednocze¶nie nie chce o nim zapominać:

- Warto pamiętać o tym, co się zrobiło, co można zrobić lepiej - bo mogę skakać lepiej. Z takim nastawieniem przyst±pię do kolejnych dni. Mamy jeszcze dwa konkursy, jeste¶my w dobrej dyspozycji. Nikogo nie nakręcamy, nic nie obiecujemy, ale drużynę mamy tutaj najlepsz± - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ madziula
Tylko, że na normalnej skoczni Kamil był 4., a na dużej - 7. (oczywi¶cie indywidualnie).
Najgorsze jest to, że znowu wieje. Skoki do kombinacji zostały przesunięte. Ja nie chcę takiej loterii, żeby bać się o zdrowie zawodników!
(14.02.2018, 09:01)
madziula
@bercik

No akurat Horngaher to nie zaciemnia rzeczywisto¶ci, jak skoki s± niezbyt dobre, to mówi, że s± niezbyt dobre. Nie znam się aż tak na skokach żeby kwestionować jego wypowiedzi.
'Na pewno utrzymałby miejsce na podium. ' Nie wiem sk±d ta pewno¶ć, w sporcie nie ma nic na pewno, gdyby w pierwszej serii w takich warunkach Wellinger skoczyłby więcej niż 104,5 to byłoby przesłanie do takiego stwierdzenia, że obroniłby miejsce na podium. ;) Mnie Andreas niestety tym zwycięstwem w ogóle nie przekonał.
Wiadomo, że Kamil mógł skakać lepiej, bo gdy oddaje swoje najlepsze skoki, to zazwyczaj nikt nie ma z nim szans, ale nadal wierzę, że jak najbardziej jest w stanie zdobyć medal, bo choćby rok temu pokazał, że duża skocznia mu bardziej pasuje niż normalna :)
(13.02.2018, 22:18)
Bercik
@Fanka
Nie obrażam Stocha tylko twierdzę iż nie jest na tyle mocny aby zdobyć medal. Chcialbym żeby znalazł się na podium. Nawet na jego najniższym stopniu. Było by super ale uważam że nie da niestety rady...
Chciałbym bardzo się mylić...
Co do druzynowki to Schuster wystawi Geigera po jego dobrych skokach na skoczni normalnej. To raczej pewne. No i nie ma się co oszukiwać. Geiger skacze lepiej niż Kot. Niemieccy skoczkowie jako drużyna prezentuj± się lepiej. No chyba że który¶ zawali skok :)
@madziula
A co ma powiedzieć Horngaher? Ze Stoch np. minimalnie spóĽnił skok. Ze popełnił bł±d. Sam Stoch powiedzial że jego skoki mogly być lepsze. Tak, Uważam że Wellinger na miejscu Stocha oddał by nieco dłuższy skok. Na pewno utrzymał by miejsce na podium.
(12.02.2018, 19:24)
madziula
@Bercik
A Ty my¶lisz, że 'genialny' Wellinger skoczyłby dalej w warunkach Stocha? Otóż raczej by nie skoczył, bo w pierwszej serii Wellinger miał odjęte -10 czyli tyle ile Kamil w drugiej serii, a skoczył...104,5.

Praw da jest taka, że na tej skoczni jak jeden zawodnik ma odjęte -17, a drugi -10, to jest to przepa¶ć.

Horngeher mówił, że drugi skok Kamila był najlepszy tutaj, ale w tych warunkach po prostu nie dało się dalej. Ale i tak przyjd± jacy¶ znawcy, którzy stwierdz±, że Kamil nie wytrzymał i nie stac go na dobre skoki, no wybacz, ale bardziej wiarygodny jest dla mnie Horngaher.

Mam nadzieję, że w sobotę Kamil wszystkim pokaże iż nigdy nie można go skre¶lać i zdobędzie złoto, bo duża skocznia, jak z reszt± powiedział trener Kamilowi bardzo pasuje. Duża skocznia jest podobna do tej w Ga-Pa, a wiadomo co na tegorocznym TCS Kamil zrobił w Ga-Pa.
(12.02.2018, 13:39)
Fanka
@ Bercik
Można Kamila Stocha lubić lub nie (jak każdego innego zawodnika), ale nie wolno go obrażać. Więc troszkę pohamuj swoje opinie.
Rzeczywi¶cie, Niemcy wydaj± się najmocniejsi na drużynówkę, ale przypomnij sobie M¦ w Lahti i M¦ w Oberstdorfie. Wiem, że wtedy zawalił im występy S. Leyhe (w Korei jest, ale nie wiadomo, czy trener go wystawi po dobrym występie K. Geigera w sobotę) i tyle było z tego "pewniactwa" do medalu.
Szkoda, potwornie szkoda tego, co się stało (dobrze, że w takich warunkach nie doszło do jakiego¶ wypadku), ale "to se ne vrati" i trzeba patrzeć w przyszło¶ć. Oby na dużej skoczni było lepiej.
(12.02.2018, 12:34)
Bercik
@Horus
To nie jest absurd... Stoch nie ma na chwilę obecn± odpowiedniej formy aby oddać dwa bardzo dobre skoki. Taka jest prawda. Tylko dwa bardzo dobre skoki gwarantuj± zdobycie medalu. Nikt nie będzie pamiętał że zaj±ł on 4 miejsce. Liczy się tylko podium. Jest utytuowany i co z tego...? Również to samo można by powiedzieć o Krafcie :) Również utytuowany i co z tego jak nie przygotował formy na najważniejsz± imprezę. Stoch Jest słaby psychicznie i nie trafił z form± na najważniejsz± imprezę. Koniec
(12.02.2018, 12:04)
Horus
@Bercik
Serio zamierzasz nazywać jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków "zł± baletnic±"? WeĽ się przez chwilę zastanów nad absurdalno¶ci± tej wypowiedzi...
(11.02.2018, 15:44)
Bercik
Stoch nie wytrzymał presji i tyle w temacie. Psychika nie wytrzymała. Poza tym, żeby zdobyć medal trzeba oddać dwa bardzo dobre skoki. Stocha na chwilę obecn± na takie dwa skoki nie stać! Taka jest prawda. Popełnia błędy i to w najważniejszej imprezie. Nie ma co tu winić organizatorów i kiepskich warunków. Niemiec i Norwedzy jako¶ dali radę! Złej BALETNICY przeszkadza... :)
Druga sprawa. Nie zgadzam się ze mamy najlepsza drużynę. To Niemcy na chwilę obecn± s± faworytem w drużynowce. Drugie miejsce Norwedzy a my co najwyżej br±z. Je¶li "kto¶" czego¶ nie sp...li oczywi¶cie. Tyle w temacie.
(11.02.2018, 14:10)
Brak Słów
Widzę, że niektórzy zaczynaj± deprecjonować ZIO tylko dlatego, że Stoch nie wygrał. A prawda jest taka, że docelow± imprez± sezonu ba 4 lecia s± igrzyska Olimpijskie. Wygrał jeden z faworytów rozumiem, że trudno się pogodzić z tym wynikiem, ale pisanie T4S> ZIO jest przejawem skrajnego zaslepienia i braku trzezwego spostrzezenia na sprawę. Czy się komu¶ to podoba czy nie najważniejszym osi±gnięciem w skokach narciarskich jest złoty medal IO!
Ps. Tak szkoda Adasia, że go nie ma. Bo ewidentnie na niego zaslugiwał. No, ale cóż...
(11.02.2018, 12:13)
Malgosia
@Areq
Miałam te same odczucia. Kiedy usiadł na belce widać było jak bardzo jest spięty.
(11.02.2018, 09:15)
marmi
Co do 4 serii to jak najbardziej jestem za takim rozwi±zaniem w przypadku igrzysk. Jest na nich czas aby rozci±gn±ć każdy konkurs indywidualny na 2 dni (sobota i niedziela), do tego nic by się też wielkiego nie stało gdyby której¶ serii nie udało się dokończyć czy też łatwiej byłoby któr±¶ przerwać w przypadku dużego rozrzutu warunków. No ale my tu możemy sobie pogadać, w±tpię aby zmieniali zasady obowi±zuj±ce od pocz±tku.
Natomiast nie jestem fanem zaliczania kwalifikacji do konkursu i nowych formuł jak w Raw Air czy też to Willingen Five. Konkurs to konkurs a kwalifikacje to kwalifikacje. Te drugie zawsze służyły tylko i wył±cznie do ograniczenia liczby uczestników konkursu do 50 tudzież zniechęcenia skoczków takich jak Eddie Edwards do brania udziału w P¦. To ze względu na niego i czas antenowy w TV zostały wła¶ciwie wprowadzone, m.in. obawiano się, że przy belkach ustawianych w P¦ (a wtedy się ich nie zmieniało) może nie przeskoczyć buli i zrobić sobie krzywdę.
(11.02.2018, 01:35)
Co z tym Stochem?
Co¶ widać się popsuło w jego głowie, po turnieju 4 skoczni nie jest sob±, mimo niezłych występów to przeplata dobre skoki ze złymi. Nie dawno był w takiej formie że medal to by była rutyna dla niego, a złoto norma, no ale co¶ się zacięło. Mnie bardziej i tak interesuje drużynówka, to większa duma bo reprezentuj± nasz kraj niż siebie indywidualnie, i dla mnie mog± nie mieć indywidualnie żadnego medalu a w drużynówce ma być złoto
!
(11.02.2018, 01:31)
Horus
Kiedy¶ (dawno temu) bywały trzy serie, a zawodnikom liczono dwa najlepsze wyniki. To też w jaki¶ sposób eliminowało przypadkowych mistrzów. Problem polega na tym, że każda kolejna seria wydłuża zawody. Wyobrażacie sobie trzeci± (a może i czwart±) serię po 3 godzinach dzisiejszej męki? Strach się bać... Oczywi¶cie można przełożyć zawody na kolejny dzień, ale igrzyska i tak s± napięte do granic możliwo¶ci. Media naciskaj±, żeby wszystko szło szybko i sprawnie...
(11.02.2018, 01:25)
kibic (fan zografskiego)
@sebek99pl
Ja się zastanawiam, dlaczego do wyników nie s± zaliczane kwalifikacje. Przecież i tak s± obowi±zkowe, i tak jest zarezerwowany termin ich rozgrywania a 3 serie w dwa dni to już znaczne ograniczenie możliwo¶ci przypadkowych wyników. Oczywi¶cie 4 serie to byłby ideał dla wyłonienia prawdziwego mistrza.
(11.02.2018, 00:18)
Areq
Nie wiem ale mi się wydawało, że Kamil przed drugim skokiem jakby się stresował czy był spięty. Być może to tylko takie moje wrażenie :/
(10.02.2018, 23:49)
Sebek99pl
@kibic
Ja tak od dawna uważam. Co więcej, dla mnie M¦wL maj± większ± warto¶ć... A to dlatego, że tam nie trzeba mieć dyspozycji dnia lub jednego skoku życia, bo drugiego dnia trzeba też bardzo dobrze wypa¶ć (chyba, że zostan± odwołane zawody). W sumie to co stoi na przeszkodzie aby konkursy ZIO i zwykłych M¦ miały 4 serie i odbywały się przez dwa dni? Wtedy szansa na przypadkowego zwycięzcę była by minimalna. Ale co by nie mówić - Wellinger przypadkowym zwycięzc± nie jest, generalnie nie ma przypadkowych medalistów dzisiaj. Co innego jakby na podium stan±ł jaki¶ Zografski, ale skoczkowie z podium po treningach i kwalifikacjach byli w¶ród faworytów, a to że podium jest dla trzech...
(10.02.2018, 23:36)
kibic (fan Zografskiego)
Po zwycięstwie Kamila w TCS, który¶ z byłych mistrzów powiedział, że TCS ma większ± warto¶ć od złota IO. Miał racje.
(10.02.2018, 23:29)
Sebek99pl
@Redakcja
Zamierzacie zrobić co¶ z takimi osobnikami jak EbE?
(10.02.2018, 23:17)
Fragment
Zamiast skupić się na skokach to my¶l± nie wiadomo o czym !
(10.02.2018, 21:23)