Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
5
6
7
9
13
14
15
20
21
22
23
26
27
28
luty 2018
Najbliższe zawody
03.03.2018, godz. 10:00
Rasnov HS-97
P¦ kobiet

Na półmetku dzisiejszego konkursu w Pjongczangu wydawało się, że Stefan Hula jest na najlepszej drodze po złoty medal olimpijski. Druga runda do¶ć brutalnie to zweryfikowała...

¦wietny skok w pierwszej serii konkursowej sprawił, że wielu wieszało już złoty medal na szyi Stefana Huli. Jak się okazało, wirtualna dekoracja miała miejsce zbyt wcze¶nie - ostatecznie zawodnik ze Szczyrku był pi±ty.

- To był szalony konkurs, nie było jak w kwalifikacjach. Pierwszy skok był super; wydaje mi się, że drugi też, ale na pocz±tku brakowało powietrza. Cóż... My¶lałem, że na medal wystarczy; patrzę - odjęli mi tyle punktów za wiatr... no i trudno - mówił rozczarowany Stefan Hula. - Rywale w drugiej serii oddali ¶wietne skoki - dodał.

Podobn± sytuację Hula przeżył podczas zawodów Pucharu ¦wiata w Zakopanem - wtedy też prowadził po pierwszej serii, ale zakończył konkurs poza podium. Tu stawka była o wiele wyższa...

- Nie denerwowałem się - zapewnił Hula. - Czułem się dobrze, bo wiem, na co mnie stać - na bardzo dobre skoki. Starałem się robić wszystko krok po kroku, jak wcze¶niej. To skoki - nie wszystko zależy od nas.

Mimo wszystko do¶wiadczony zawodnik nie załamuje się i jest zadowolony z wielkiego osi±gnięcia, jakim z pewno¶ci± jest zajęta przez niego lokata.

- Pi±te miejsce na igrzyskach to dla mnie wielki sukces. Z jednej strony bardzo się cieszę, z drugiej - jest niedosyt - przyznał. - My¶lę, że powinni¶my być z siebie zadowoleni, dumni. Pokazali¶my się z bardzo dobrej strony, że jeste¶my w wysokiej dyspozycji. Mimo że nie ma medalu, choć był tak blisko, jest to dla mnie piękny czas - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
trolololo
Oj Stefanek, przypomnisz sobie w przyszło¶ci jak± to szansę zaprzepa¶ciłe¶, to była Twoja życiowa szansa, więc ten "piękny czas" będzie Twoj± zmor±.
(11.02.2018, 14:57)
Vel-diesel
Powinni ponownie skalibrowa¶ czujniki wiatromierzy,Wellinger miał huragan pod narty było widać jak go niesie,a Stefanek co tyle punktów odjętych a wiatru nie było za bardzo. To nie jest sport je¶li niektórzy mog± liczyć na szczę¶cie a inni na pech
(11.02.2018, 08:44)
Skoczek
Nie no, spokojnie z wyrokami na duż± skocznie, tam będzie co innego. W ogóle ja uważam że na tak małej skoczni nie powinno być bonifikat za wiatr i zmieniania belki, bo co komu z tych 3pkt za belkę, jak na tak malutkim obiekcie jedna belka w dół to jak 3 na dużej. Tutaj każdy cm progu jest na wage złota. To samo te bonifikaty za wiatr, za mała to skocznia by takie różnicy w pkt za wiatr były.

Ja jednak uważam że Żyła powinien startować, ostatnio tak ¶wietny występ w Wilingen a tu go w kadrze nie ma, ja rozumiem był najgorszy na treningach, ale trening to nie to co konkurs.

Na dużej skoczni medal musi być, a drużynówka to pewniak największy je¶li chodzi o medal, kto nam go może zabrac? Słowenia? Japonia? Bez jaj, podium to będzie Norwegia, Polska, Niemcy (kolejno¶ć przypadkowa).
(11.02.2018, 01:27)
kibic (fan zografskiego-inny)
PS. Jestem przeciwnikiem teorii spiskowych ale te punkty odjęte Huli za wiatr s± dziwne.
(11.02.2018, 00:39)
kibic (fan zografskiego-inny)
Trochę ma rację @fan zografskiego. Specyfika IO i MS jest taka, że jak idzie to idzie a jak się zatnie to klapa. Zobaczcie na medalistów dwóch poprzednich igrzysk, gdzie nazwiska sie powtarzaj± a w Vancouver skład podium był identyczny w obu konkursach. Jeszcze co do Hula: gdyby wygrał po jednym skoku, to z punktu widzenia innych byłby kolejnym Benkovicem. No ale szkoda chłopa, tym bardziej, że Stoch zawalił swój skok.
(11.02.2018, 00:37)
Nicram
@fan zografskiego
Tak? Jak mocno oberwała psycbika Stocha w Val Di Fiemme w 2013 roku. Był 2 po pierwszej serii, a ostatecznie spadł na 8-me. Co było na skoczni dużej? Nie miał sobie równych...złoto. Dodatkowo zgarn±ł jeszcze br±zowy medal dla drużyny. Nasi chłopcy s± bardzo silni, ale ten konkurs rz±dził się swoimi prawami. Dla mnie powinno być:

1. Wellinger
2. Hula
3. Stoch i Forfang

Ale to już osobna para kaloszy.
(11.02.2018, 00:14)
summo14
@fan zografskiego

Co ty go¶ciu piszesz wiadomo ze sie nie ciesza z tego konkursu ale cios w psychike? Chyba dla działaczy ze przeprowadzil te komedie zawsze ktos musi zajac 4 i 5 miejsce tym razem wygrala loteria ale zyje sie dalej
(10.02.2018, 20:48)
fan zografskiego
Nie ma co tu udawac zadowolenia bo akurat na mistrzostwach swiata i olimpiadzie to 4 i 5 miejsca sa najgorsze z mozliwych, po takim ciosie w psychike raczej nie ma szans juz na medal na normalnej no chyba, ze jakims cudem brozawy w druzynowce.
(10.02.2018, 20:19)
KeVin
Stefan gratulacje!Zasłużyłes bardzo na medal, jeszcze się odkujeie, bo bardzo na to zasłużyli¶cie.
(10.02.2018, 20:18)
merymontgomery
Nasi chłopcy s± wspaniali. Konkurs olimpijski powinien mieć jasne zasady - takie same warunki dla wszystkich skoczków.
(10.02.2018, 19:57)
kibicP
Jakby zasłużyl to by był. 5 miejsce i tr±bienie o wielkim sukcesie w dyscyplinie w której daje się teraz tyle kasy. Sukcesem było 5 miejsce Matei kiedy skoki narciarskie traktowano na pół gwizdka a nie w sporcie niemal narodowym Polaków. Co że Hula tam nie wygrywal wczesniej. Jak szalal na treningach to niech w konkursie szaleje. Hula to tam tego ale Stoch? Jego juz nic nie usprawiedliwia. SpóĽnia, nie spóĽnia i głupie gadanie. Po prostu zawalone Igrzyska i tyle. Nie po raz 1szy przez Polaków.
(10.02.2018, 19:42)
xyz
Stefan gratulacje!Zasłużyłes bardzo na medal, jeszcze się odkujeie, bo bardzo na to zasłużyli¶cie.
(10.02.2018, 19:35)
Pan Geniusz
kibicP

¬le z tob±
(10.02.2018, 19:32)
exciter
ja jestem optymist± i uważam, że na dużej skoczni będzie medal dla Polski. Przynajmniej jeden.
(10.02.2018, 19:28)
kibicP
A i to mog± byc najgorsze Igrzyska od dawna w wykonaniu Polaków. Bo kto zdobędzie medal poza może Stochem? Stara już Justyna, biathlonistki dzis tez pokazały klasę.. oczywi¶cie wielkie PRZEGRANE jak skoczkowie, takie zapowiedzi i kolejny BOOM. Nowakowska dalej na fejsiki filmiki wrzucaj gwiazdo zamiast skupic się na swoim fachu. Jesli myslcie że Justyna czy Nowakowska co¶ zdobed± to się mylicie. Bródka też słaby w tym sezonie.
(10.02.2018, 19:19)
kibicP
Po prostu ten czlowiek nie ma instyktu kilera, jest skazany na 4 miejsca, zawsze byl zapchajdziura w kadrze. I teraz poprawil poziom ale nie wystarcza i nigdy nie bedzie wystarczał na podium. Polacy to ogólnie zazwyczaj zajmuja najgorsze miejsca jakie mog± byc, a przy loteriach nigdy nie trafiaja dobrze, ja od poczatku wiedzialem ze dzisiaj zaden Polak nie stanie na podium od kad widziałem loterie, niestety jak jest loteria to Polacy zwykle przegrywaja i to sie sprawdzilo teraz tez. Stoch tutaj wyrasta na najwiekszego przegranego, takie byly zapowiedzi ze worek medali skoczków i wyszlo z tego wielkie nic. Jedno wielkie polskie nic. My to jestesmy jedynie mocni w pompowaniu balonu i zwykle nic z tego nie wychodzi bo nie oszukujmy sie, dzisiaj Polacy to najwieksi PRZEGRANI tego konkursu i to mega przegrani. Wszyscy co startowali bo i Kubacki z Kotem też. Kot gadał co¶ o przygotowaniach pod Olimpiadę i co z tego wyszło? Kubacki król treningów tracyjnie a tu go nie ma w 30-stce. Nic się nie zmieniło. Kubacki dalej król treningów, Kot wiecznie czegos szuka, Stoch zawala najważniejsze próby a Hula to jednak niestety dalej bula. Taka prawda.
(10.02.2018, 19:16)
146,5
poza tym, trzeĽwy komentarz, mam nadzieję, że zdrowy rozs±dek i ciężka praca zostan± nagrodzone.
(10.02.2018, 19:13)
146,5
dzięki za emocje Stefan. To był loteryjny konkurs, patrz na losy fannemela, rób swoje i w końcu się uda.. całe to pisanie o słabej głowie to w przypadku Stefana bełkot potłuczonych "elspertów przez komputerem"..