Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Znamy już ostateczn± listę zawodników, którzy powalcz± o udział w sobotnim konkursie o mistrzostwo olimpijskie na skoczni normalnej. Na starcie kwalifikacji stanie 57 skoczków...

W porównaniu z treningami lista skoczków zmniejszyła się o osiem nazwisk - wynika to z faktu, iż na igrzyskach olimpijskich maksymalny limit dla reprezentacji to czterech zawodników.

Już wczoraj wiedzieli¶my, że z trybun dzisiejsze kwalifikacje i sobotnie zawody obejrzy Piotr Żyła - trener Stefan Horngacher postawił na Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Macieja Kota, którzy na wczorajszych porannych treningach spisywali się najlepiej.

Szkoleniowców nie przekonali do siebie także Anders Fannemel (Norwegia), Anze Semenic (Słowenia), Stephan Leyhe (Niemcy), Clemens Aigner (Austria), Taku Takeuchi (Japonia), Lukas Hlava (Czechy) i Jarkko Määttä (Finlandia).

Panowie ponownie pojawi± się na olimpijskim obiekcie o 12:15 - wtedy rozpocznie się seria próbna. Z kolei na 13:30 zaplanowano start kwalifikacji, po których stawka zostanie zredukowana do pięćdziesięciu nazwisk.

Zarówno kwalifikacje, jak i serię próbn± polscy kibice będ± mogli ¶ledzić w telewizji - transmisję zapowiadaj± Eurosport 1 i TVP1. Kibice, którzy nie będ± mogli ogl±dać zawodów w TV, z pewno¶ci± chętnie skorzystaj± transmisji na sport.tvp.pl lub z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które będzie pokazywać Eurosport.


Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można ¶ledzić wyniki serii próbnej i kwalifikacji.


Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularno¶ć Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich! Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.


Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Seou Choi
Korea Pd.
2
Federico Cecon
Włochy
3
Viktor Polasek
Czechy
4
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
5
Martti Nomme
Estonia
6
Alexey Romashov
Rosja
7
Kevin Maltsev
Estonia
8
Mikhail Nazarov
Rosja
9
Michael Glasder
USA
10
Janne Ahonen
Finlandia
11
Artti Aigro
Estonia
12
Davide Bresadola
Włochy
13
Sergey Tkachenko
Kazachstan
14
Andreas Alamommo
Finlandia
15
Hyun-Ki Kim
Korea Pd.
16
Casey Larson
USA
17
Sebastian Colloredo
Włochy
18
Jonathan Learoyd
Francja
19
Vojtech Stursa
Czechy
20
Vincent Descombes Sevoie
Francja
21
Vladimir Zografski
Bułgaria
22
Evgeniy Klimov
Rosja
23
Eetu Nousiainen
Finlandia
24
Alex Insam
Włochy
25
Daiki Ito
Japonia
26
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
27
William Rhoads
USA
28
Roman Koudelka
Czechy
29
Antti Aalto
Finlandia
30
Kevin Bickner
USA
31
Denis Kornilov
Rosja
32
Cestmir Kozisek
Czechy
33
Gregor Schlierenzauer
Austria
34
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
35
Ryoyu Kobayashi
Japonia
36
Timi Zajc
Słowenia
37
Noriaki Kasai
Japonia
38
Manuel Fettner
Austria
39
Michael Hayboeck
Austria
40
Tilen Bartol
Słowenia
41
Maciej Kot
Polska
42
Simon Ammann
Szwajcaria
43
Peter Prevc
Słowenia
44
Karl Geiger
Niemcy
45
Jernej Damjan
Słowenia
46
Stefan Hula
Polska
47
Andreas Stjernen
Norwegia
48
Markus Eisenbichler
Niemcy
49
Dawid Kubacki
Polska
50
Junshiro Kobayashi
Japonia
51
Stefan Kraft
Austria
52
Robert Johansson
Norwegia
53
Johann Andre Forfang
Norwegia
54
Daniel Andre Tande
Norwegia
55
Andreas Wellinger
Niemcy
56
Richard Freitag
Niemcy
57
Kamil Stoch
Polska

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
woj
Po co byly kwalifikacje skoro startuja wedlug miejsc w punktacji generalnej PS? Dlaczego nie ma tam np przedstawicieli Afryki oni tez moga skakac...i potrafia...
(09.02.2018, 17:30)
mr.OTHER
Inna sprawa, że mogliby ewentualnie zwiększyć limit dla wszystkich... Tylko że wtedy przyjedzie 7 Turków i kto im zabroni występować? :) Trzeba by wtedy wprowadzić jakie¶ odgórne minimum olimpijskie - no chyba, że już jakie¶ jest (np. min. 1 pkt w Pucharze Kontynentalnym)
(08.02.2018, 13:05)
mr.OTHER
Ale wła¶nie na tym polega idea Igrzysk Olimpijskich, że nie ma równych i równiejszych. Nie ma, że jedna reprezentacja może wystawić 4, a inna 5, bo jest lepsza w Pucharze Narodów, Pucharze ¦wiata, Pucharze im. Roberta Matei, czy też ma obrońcę tytułu/lidera P¦/Waltera Hoffera
(08.02.2018, 13:03)
xd
najlepsza 10 p¶ na końcu
(08.02.2018, 12:31)
Kibic
Mam pytanie. Czy w jutrzejszym konkursie wszyscy będ± skakać w kolejno¶ci odwrotnej do kwalifikacji czy pierwsza 10 P¦ skacze na końcu?
(08.02.2018, 12:21)
stefek
Zapewne znacie wyniki treningowe Leyhe. Był chyba lepszy od 2 lub nawet 3 innych Niemców. Dobrze dla naszej reprezentacji, bo tam może teraz panować negatywna atmosfera po takim wyborze.
(08.02.2018, 11:46)
Kuba Dawicki
no pisałem przecież, że Fritagowi nie będzie pasować zmiana strefy czasowej co odbije się i na drużynówce. z korzy¶ci± dla nas.
(08.02.2018, 11:44)
troolol
@ miedziane pociski
Em ja bym się 3 razy zastanowił zanim zamie¶ciłbym tak± listę. Tylko się z icioglu moge zgodzić że poleci ale reszta ma równo szanse. Zwłaszcza choi i aigro maj± duże szanse na awans.
Według mnie oprócz ipcioglu przynajmniej jeden czech i fin polec±(patrz treningi)
(08.02.2018, 11:44)
Simao
My¶lę, że te zasady należałoby trochę zmienić, aby nie cierpieli na tym naprawdę dobrzy zawodnicy. Ten system nie jest sprawiedliwy. To jest moje subiektywne zdanie. Na IO tylko 57 zawodników w kwalifikacjach? Gdyby to ode mnie zależało ,to 3 pierwsze reprezentacje w Pucharze Narodów spokojnie mógłby wystawić po 5 zawodników. Nawet pierwsze 5 w końcu to s± IO, tych zawodników w kwalifikacjach byłoby 60 kilka. Czyli tak jak w normalnych kwalifikacjach. Jednak taka decyduj± osoby za to odpowiedzialne.
(08.02.2018, 11:41)
FanNiszowychKrajówWskokach
Zawsze była taka bieda na igrzyskach ? 57 zawodników to dramat, kwalifikacje mijaj± się z celem.
(08.02.2018, 11:29)
Miedziane Pociski
Odpadn±
F.Cecon
F.A.Ip cioglu
S .Tkachenko
A.Aigro
K.M altsev
S .Choi
H.Ki-Kim
(08.02.2018, 11:15)
Czarodziej28
@RIHU
Porównaj wszystkie treningi to zobaczysz kto był lepszy ;)
(08.02.2018, 10:23)
Grzesiu96CK
Agaraf - moim zdaniem się mylisz. Swoj± postaw± w całym sezonie Freitag zasłużył na wzięcie udziału w Igrzyskach i nawet chwilowa gorsza forma, nie powinna temu przeszkodzić.

Jakby Kamil Stoch miał tak± chwilow± zniżkę, to co też by¶ go nie wzi±ł, czy wzi±ł za postawę w P¦? Głupie masz my¶lenie niestety...
(08.02.2018, 10:14)
RIHU
Aigner też lepiej skakał od Geegora (oprocz ostatniego treniungu) chyba jednak nazwiska skacz±
(08.02.2018, 10:13)
troolol
No to teraz trzymać kciuki za tkachenke,choia i ipciolglu
(08.02.2018, 10:03)
Michał
Szkoda że na IO nie ma czego¶ takiego jak zawodnik który broni tytułu jak na M¦ w Lotach. Wówczas żyła by się załapał
(08.02.2018, 09:55)
Rm
@Agaraf po prostu byłyby gromy na Schustera, jakby nie wzi±ł Freitaga, a tak to będzie wina Richarda jak nie zdobędzie medalu. Przypomnij sobie nasze "ale że Dudka nie wzięli na mundial" :)
(08.02.2018, 09:48)
kibicu¶
To będ± dwa treningi. Nie róbmy napinki z kwalifikacji. Odpadn± skoczkowie których prawie nigdy niema w Pucharze ¦wiata.
(08.02.2018, 08:56)
gregory_1975
Rozumiem że w tym zdaniu to chodzi o konkurs w Willingen przed tygodniem:)
"Pora rozgrywania zawodów, ze względu na planowane wyloty do Pjongczangu, jest do¶ć nietypowa - seria próbna rozpocznie się o 9:30, a konkurs - o 10:20"
(08.02.2018, 08:49)
Agaraf
A jednak Rysiek Pi±tek wystartuje mimo że na treningu spisywał się najsłabiej z Niemców. Wydaje mi się że to bł±d. Przecież to nie nazwiska skacz± :)
(08.02.2018, 08:30)