Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
sierpień 2018
Najbliższe zawody
17.08.2018, godz. 16:30
Frenstat HS-106
LGP kobiet

Andreas Stjernen był najlepszy podczas wszystkich trzech serii kolejnej porannej sesji treningowej w Pjongczangu. Większość zawodników zrezygnowała ze startu...

W pierwszej serii Stjernen poleciał na odległość 95,5 metra - po uwzględnieniu przelicznika za belkę (piętnasta) i wiatr pod narty (0,47 m/s) Norweg miał notę o 3,2 punktu wyższą od Stefana Krafta (również 95,5 m, ale z siedemnastej belki i przy słabszym wietrze - 0,08 m/s).

Kolejne miejsca zajęli Taku Takeuchi (97 m - belka siedemnasta, wiatr 0,73 m/s), Piotr Żyła (92,5 m - belka piętnasta, wiatr 0,43 m/s) i Clemens Aigner (93,5 m - belka piętnasta, wiatr 0,67 m/s).

W drugiej rundzie skoczkowie startowali z dwudziestej belki, a przy wietrze 0,32 m/s pod narty Stjernen poleciał na odległość 103 metrów. Dalej (104 m), ale przy silniejszych podmuchach (0,78 m/s) lądował Timi Zajc - stąd strata 1,6 punktu do Norwega.

Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Stefana Krafta (102,5 m - wiatr 0,45 m/s), Taku Takeuchiego (96,5 m - wiatr 0,38 m/s w plecy) i Piotra Żyłę (99,5 m - wiatr 0,38 m/s).

Trzecia seria to również najlepszy wynik Stjernena - 104,5 m (0,64 m/s) dało mu 1,2 punktu przewagi nad Gregorem Schlierenzauerem (107,5 m, ale przy wietrze aż 1,54 m/s).

W czołówce znaleźli się także Timi Zajc (106 m - wiatr 1,21 m/s), Stefan Kraft (96 m - wiatr 0,38 m/s w plecy) i Clemens Aigner (99,5 m - wiatr 0,63 m/s). Piotr Żyła tym razem miał ósmy wynik (92 m przy tylnym wietrze 0,29 m/s).

Po raz pierwszy na treningach w Pjongczangu pojawił się Daniel Andre Tande, który odpuścił wczorajsze serie ze względu na ból zęba. Norweg dziś nie zachwycił - skoki na odległość 98, 89 i 88 metrów były odpowiednio szóstym, szesnastym i jedenastym wynikiem poszczególnych rund.

Większość zawodników zrezygnowała z udziału w porannej sesji treningowej, zachowując siły na wieczór - o 12:15 naszego czasu czeka ich seria próbna, a o 13:30 wystartują w kwalifikacjach.

Wyniki treningu - I seria
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
Norwegia
95.5
57.6
2
Stefan Kraft
Austria
95.5
54.4
3
Taku Takeuchi
Japonia
97.0
52.2
4
Clemens Aigner
Austria
93.5
52.0
 
Piotr Żyła
Polska
92.5
52.0
6
Daniel Andre Tande
Norwegia
98.0
51.9
7
Gregor Schlierenzauer
Austria
96.5
49.8
8
Roman Koudelka
Czechy
95.0
48.7
9
Anders Fannemel
Norwegia
91.0
45.4
10
Anze Semenic
Słowenia
88.0
43.7
11
Timi Zajc
Słowenia
89.5
42.7
12
William Rhoads
USA
92.5
40.1
13
Casey Larson
USA
87.5
34.6
14
Viktor Polasek
Czechy
85.5
33.8
 
Lukas Hlava
Czechy
85.0
33.8
16
Cestmir Kozisek
Czechy
87.0
30.6
17
Artti Aigro
Estonia
80.0
23.8
18
Jarkko Määttä
Finlandia
78.0
23.0
19
Vojtech Stursa
Czechy
79.5
17.3
20
Sergey Tkachenko
Kazachstan
77.0
10.6
21
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
68.0
1.8

Wyniki treningu - II seria
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
Norwegia
103.0
67.4
2
Timi Zajc
Słowenia
104.0
65.8
3
Stefan Kraft
Austria
102.5
65.4
4
Taku Takeuchi
Japonia
96.5
60.7
5
Piotr Żyła
Polska
99.5
60.0
6
Anders Fannemel
Norwegia
99.0
58.9
7
Clemens Aigner
Austria
100.5
58.4
8
Gregor Schlierenzauer
Austria
98.0
57.3
9
Viktor Polasek
Czechy
95.5
54.1
10
Vojtech Stursa
Czechy
96.0
51.8
11
William Rhoads
USA
88.5
46.2
12
Roman Koudelka
Czechy
88.5
46.0
13
Cestmir Kozisek
Czechy
86.5
45.6
14
Jarkko Määttä
Finlandia
95.0
44.5
15
Lukas Hlava
Czechy
94.0
43.8
16
Daniel Andre Tande
Norwegia
89.0
43.5
17
Artti Aigro
Estonia
89.0
41.9
18
Sergey Tkachenko
Kazachstan
84.0
36.6
19
Casey Larson
USA
86.5
35.3
20
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
80.5
20.1

Wyniki treningu - III seria
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
Norwegia
104.5
67.9
2
Gregor Schlierenzauer
Austria
107.5
66.7
3
Timi Zajc
Słowenia
106.0
66.3
4
Stefan Kraft
Austria
96.0
59.7
5
Clemens Aigner
Austria
99.5
58.0
6
Artti Aigro
Estonia
96.5
51.4
7
William Rhoads
USA
95.5
51.0
8
Piotr Żyła
Polska
92.0
50.8
9
Viktor Polasek
Czechy
97.5
50.5
10
Taku Takeuchi
Japonia
91.5
48.7
11
Daniel Andre Tande
Norwegia
88.0
48.3
12
Jarkko Määttä
Finlandia
94.0
46.2
13
Cestmir Kozisek
Czechy
93.0
46.1
14
Casey Larson
USA
95.5
46.0
15
Sergey Tkachenko
Kazachstan
94.0
43.4
 
Anze Semenic
Słowenia
90.5
43.4
17
Anders Fannemel
Norwegia
90.5
43.1
18
Vojtech Stursa
Czechy
93.0
43.0
19
Roman Koudelka
Czechy
89.0
39.0
20
Lukas Hlava
Czechy
89.0
35.3
21
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
83.5
19.6

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
mr.OTHER
Nikt nie ma obowiązku startowania w nich. Jak chce, to może, i dobrze.
(08.02.2018, 13:06)
Kuba Dawicki
ło Boże po co tyle tych serii treningowych?! powinny być wczoraj dwie, żeby trenerzy mogli wybrać "czwórki" i dziś jedna przed kwalifikacjami. organizatorzy odbijają sobie brak zawodów w Saporro przez Igrzyskami, bo tak to wygląda. czyli po prostu ktoś źle ułożył program PŚ...
(08.02.2018, 11:42)
Zyzy
Gregor to czarny kon bedzie
(08.02.2018, 08:59)
misieq
co za zjazd Czechów...
(08.02.2018, 08:03)
obskurny
Za to Tande coś blado wypadł...
(08.02.2018, 06:56)
zzz
Bickner może być mocny na średniej skoczni...
(08.02.2018, 06:31)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
ZIO Pjongczang: Uboga obsada porannych treningów, Stjernen najlepszy
ZIO Pjongczang: Uboga obsada porannych treningów, Stjernen najlepszy

ZIO Pjongczang: Uboga obsada porannych treningów, Stjernen najlepszy

Kalendarium
Jakob Grimholm
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
16 sierpnia 2018 (czwartek)
20:00
CoC Szczyrk
odprawa techniczna
17 sierpnia 2018 (piątek)
08:15
LGP kobiet Frenstat
odprawa techniczna
09:00
LGP kobiet Frenstat
oficjalny trening
10:30
LGP kobiet Frenstat
kwalifikacje
15:00
CoC Szczyrk
oficjalny trening
15:30
LGP kobiet Frenstat
seria próbna
16:00
CoC Szczyrk
seria próbna
16:30
LGP kobiet Frenstat
konkurs ind.
17:00
CoC Szczyrk
konkurs ind.
18 sierpnia 2018 (sobota)
12:30
LGP kobiet Frenstat
kwalifikacje
14:00
LGP kobiet Frenstat
konkurs ind.
16:00
CoC Wisła
oficjalny trening
17:30
CoC Wisła
seria próbna
19:00
CoC Wisła
konkurs ind.
19 sierpnia 2018 (niedziela)
10:30
CoC Frenstat
odprawa techniczna
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Najszybsi na progu!
W naszym serwisie klasyfikacja generalna Pucharu Świata pojawia się już niecałą minutę po ostatnim skoku...
Sonda
Kto wygra LGP 2018?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Killian Peier
Roman Koudelka
Timi Zajc
Stefan Kraft
Karl Geiger
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich