Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

41 skoczków stanie na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. W tym gronie znalazło się dwóch Polaków. W Japonii tradycyjnie rozegrane zostan± trzy konkursy...

W cieniu zawodów Pucharu ¦wiata w Zakopanem, przy do¶ć ubogiej obsadzie, w najbliższy weekend aren± rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym będzie japońskie Sapporo - najpierw panowie powalcz± na normalnym obiekcie Miyanomori, by na sobotę i niedzielę przenie¶ć się na duż± Okurayamę.

Na li¶cie startowej treningu i pierwszego konkursu znalazło się 41 nazwisk; dodatkowych 21 skoczków - wył±cznie reprezentantów Japonii - weĽmie udział w tych samych zawodach, walcz±c jednak nie w CoC, a w Olimpijskim Memoriale Sapporo.

W¶ród zgłoszonych mamy dwóch Polaków (to Krzysztof Leja i Przemysław Kantyka), a także kilku skoczków doskonale znanych z Pucharu ¦wiata - jak Jewgienij Klimow, Aleksiej Romaszow, Heung Chul Choi, Seou Choi, Robert Kranjec, Anze Lanisek, Tom Hilde czy Andreas Wank. Najwyżej sklasyfikowanym w CoC spo¶ród obecnych w Sapporo jest Nejc Dezman (czwarty w "generalce") - do Japonii nie udali się bowiem Marius Lindvik, Tomasz Pilch i Jonathan Learoyd.

Pierwszy start w Sapporo już dzi¶ w nocy naszego czasu.

Puchar Kontynentalny Sapporo
 
25 stycznia 2018 (czwartek)
12:00
odprawa techniczna
 
26 stycznia 2018 (pi±tek)
0:30
oficjalny trening (HS-100)
1:30
seria próbna (HS-100)
2:30
konkurs indywidualny (HS-100)
 
27 stycznia 2018 (sobota)
0:30
oficjalny trening (HS-137)
1:30
seria próbna (HS-137)
2:30
konkurs indywidualny (HS-137)
 
28 stycznia 2018 (niedziela)
1:00
seria próbna (HS-137)
2:00
konkurs indywidualny (HS-137)

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Evgeniy Klimov
Rosja
2
Mikhail Nazarov
Rosja
3
Alexey Romashov
Rosja
4
AJ Brown
USA
5
Nigel Lauchlan
Kanada
6
Tomofumi Naito
Japonia
7
Nicholas Mattoon
USA
8
Joshua Maurer
Kanada
9
Naoki Nakamura
Japonia
10
Hiroaki Watanabe
Japonia
11
Heung Chul Choi
Korea Pd.
12
Adrian Sell
Niemcy
13
Seou Choi
Korea Pd.
14
Rok Tarman
Słowenia
15
Matthew Soukup
Kanada
16
Gabriel Karlen
Szwajcaria
17
Felix Hoffmann
Niemcy
18
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
19
Krzysztof Leja
Polska
20
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
21
Robert Kranjec
Słowenia
22
Daniel Huber
Austria
23
Moritz Baer
Niemcy
24
Thomas Hofer
Austria
25
Luca Egloff
Szwajcaria
26
Martin Hamann
Niemcy
27
Robin Pedersen
Norwegia
28
Markus Schiffner
Austria
29
Miran Zupancic
Słowenia
30
Przemysław Kantyka
Polska
31
Sondre Ringen
Norwegia
32
Florian Altenburger
Austria
33
Thomas Lackner
Austria
34
Philipp Aschenwald
Austria
35
Anze Lanisek
Słowenia
36
Tomaz Naglic
Słowenia
37
Joachim Hauer
Norwegia
38
Tom Hilde
Norwegia
39
David Siegel
Niemcy
40
Andreas Wank
Niemcy
41
Nejc Dezman
Słowenia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
fax
Niezłe jaja, Kranjec wygrał, Seou Choi 8. Kantyka niestety katastrofa, 70 metrów i 38 miejsce
(26.01.2018, 06:11)
Wesoły kibic
@jadebowczyk
Rzeczywi¶cie Kranjec słabo... Po pierwszej serii prowadzi.
(26.01.2018, 04:15)
Maxi kinng
ciekawy konkurs zapowiada się :D Soukup usrdniony wskaznik 5,57m/s pod narty i -44.6 za wiatr podczas treningu
(26.01.2018, 01:22)
znawca
@marmi hejt był bo Mateja wyj±tkowo nie radził sobie z presj± potrafił prowadzić po pierwszej serii by w drugiej serii oddać skok katastrofę. Niestety nie przyszło nikomu do głowy by w tamtym okresie korzystać z psychologów bo co jak co Mateja to nie spełniony talent i gdyby nie brak zimnej głowy na jego koncie byłoby kilka albo nawet kilkana¶cie zwycięstw i kilkadziesi±t podium
(25.01.2018, 23:24)
marmi
Słuszna uwaga, nie wiem czemu był taki hejt na Mateję. Przed sukcesami Małysza był trzecim polskim skoczkiem w P¦ po Fijasie i Bobaku...
(25.01.2018, 22:52)
kibic ski jump
Przepraszam 754 pkt w pucharze ¶wiata zdobył
(25.01.2018, 22:00)
kibic ski jump
Mateja zdobył 741 punktów a traktowany jest gorzej niż dwóch Tajnerów, Kruczek czy Długopolski co nawet setki nie uzbierali.
(25.01.2018, 21:57)
Sweet
Wedlug mnie nielotem mozna nazwac takich, ktorzy maja duzo startow w PS a nie zdobyli nawet pojedynczego punktu lub min 10.
(25.01.2018, 21:42)
Labrador_Retriever
@chamDaro - owszem, byłyby. Ale nie przyjechali. Powymieniaj jeszcze parę krajów, może komu¶ z podstawówki przyda się taka powtórka z geografii.
(25.01.2018, 21:17)
troolol
jakby plich tak zdobył punkty p¶ to w lotach mógłby polatać
(25.01.2018, 20:57)
placek08
Znowu to okre¶lenie "nielot". To też s± dobrzy skoczkowie, a Colloredo już zapunktował w tym sezonie, w zeszłym był bodajże nawet 9. Insam jest młody, Davide z tej 3 najsłabszy, ale też formę miał głównie na pocz±tek sezonu. My¶lę, że na Igrzyskach zobaczymy jakie¶ 11 konkursowych skoków Włochów (licz±c tylko zawody panów).

Pilch ma szansę zdobyć pkty P¦, to ważniejsze niż CoC. I tak do Japonii by nie pojechał, nie przed M¦J.

Nie wysyłajcie nikogo na emeryturę. Niech skacz± póki maj± z tego rado¶ć.
(25.01.2018, 20:52)
PK
Ale w drugim konkursie podium będzie skakać , przecież Dezman do francuza traci 12pkt.
(25.01.2018, 20:44)
PK
Podium generalki nie skacze !
(25.01.2018, 20:41)
PK
Ten francuz też nie skacze
(25.01.2018, 20:41)
PK
A , sorry ten Lindvik go przegonił , a oni w P¦ będ± skakać
(25.01.2018, 20:40)
PK
No to przez Zakopane Pilch straci korone
(25.01.2018, 20:38)
jadebowczyk
@Sweet

No Insam nielotem nie jest, ale inni w tym Bresadola i Colloredo s± nielotami.
(25.01.2018, 20:33)
jadebowczyk
Zupancic rozumiem że dostał powołanie na te zawody tylko dlatego, że m.in lubi t± mniejsz± skocznię w Sapporo, no bo ostatnio nawet raz był poza 30 w FC w Planicy, a rok temu na normalnej Miyanomori wygrał, a Kranjec powinien się zastanowić nad tym czy odłożyć narty na półkę, czy dalej się męczyć, bo on skacze tragicznie, ogl±dałem P¦ w Engelbergu, ostatnie jak dot±d zawody P¦ w których Kranjec skakał, i on wtedy w ogóle skakał tak jakby nie czuł progu, poza tym w PK, to on też nie błyszczy, wyżej niż do 2 dziesi±tki nie wskakuje, teraz to on może nawet punktów nie zdobyć, bo po pierwsze nie przepada za małymi skoczniami, po drugie jak na skoczka ma już podeszły wiek, nie ma formy odpowiedniej, i może być zmęczony dalek± podróż±, a o Tepesu to słuch zupełnie zagin±ł, ciekawi mnie czy skoczek z nr. 15 Soukup, potwierdzi czy jego forma z Turcji to wypadek przy pracy, czy pokaże że jego forma idzie w górę, ja mam nadzieję że to 2 u niego będzie.
(25.01.2018, 20:25)
Sweet
@jadebowczyk
Alex nie jest nie lotem, ma duzy talent, ma wice mistrza swiata juniorow, poczekajmy jesczcze chwile, dajmy mu czas, on jeszcze rosnie.
(25.01.2018, 20:08)
jadebowczyk
@Daro

Kazachowie pewnie w 4 do Zakopanego pojechali, tak jak, rok i dwa lata temu, Learoyd zapewne prze M¦J trenuje, Czesi 4 wysłali do Zakopanego, Hlava pewnie przed IO trenuje, u Finów Larinto i Maeaettae maj± w treningach w kraju walczyć o ostatnie 5 miejsce w kadrze Finów na IO, więc do Zakopanego pewnie 4 Finów Nousiainen, Ahonen, Aalto i Alamommo pojechali, Zografski raczej też na Wielkiej Krokwi poskacze, u Rumunów Torok i Pitea się zastanawiaj± nad zakończeniem kariery przez konflikt ze sztabem rumuńskim, a u Włochów pewnie żelazna 3 nielotów Kruczka wystartuje w Zakopanem, ale dziwi to że żelaznej 3 z PK nie ma w Sapporo, no może Włosi wystawi± u nas drużynę i dlatego nie pojechali, brakuje też Turków może Ipcioglu będzie w Zakopanem a reszta raczej na M¦J się szykuje, Estończycy w szczególno¶ci Aigro i Maltsev wystartuj± w Kanderstegu zapewne więc też się szykuj±, no a Kaliniczenko ostatnio w P¦ tylko w Polsce startuje więc może i tym razem też w Zakopanem poskacze.
(25.01.2018, 19:45)
Daro
@psina Zawody byłyby ciekawsze
(25.01.2018, 19:18)
Labrador_Retriever
@Daro - oraz Mongolia, Kirgistan, Macedonia, Grecja i Chile. A tak na poważnie... Co wnosz± takie komentarze jak Twój?
(25.01.2018, 19:14)
Daro
Szkoda ze Francja, Czechy, Finlandia, Bułgaria, Włochy, Rumunia, Turcja, Estonia, Kazachstan I Ukraina nie wysłała żadnego zawodnika do Sapporo !!!
(25.01.2018, 19:07)
jadebowczyk
No to Klimov, Nazarov i Romashov w Sapporo, czyli to oznacza że w Zakopanem raczej będ± oprócz Korniłowa i Vassilieva, no i ciekawe kto t± kadrę uzupełni, może Hazedtinov, który ostatnio w PK nieĽle skacze, może też Trofimov, czy Bazhenov, zobaczymy jak to będzie.
(25.01.2018, 18:30)
Somelseg
Zimosport, ty masz tak± żałosn± wiedzę, że aż wstyd takie wypociny komentować.
(25.01.2018, 18:06)
Sweet
Ok też napisałe¶ o tym szacunek, a powiedz czy może kombinator który jest na IO wzi±¶ć udział w druzynowce skoków narciarskich? Bo jestem ciekaw czy tak jeszcze można czy co¶ zmienili bo nie ma takich info na stronie FIS.
(25.01.2018, 17:52)
placek08
@Sweet
Fajnie, że masz takie info. Miło byłoby, gdyby¶ czytał komentarze, bo napisałem o tym wcze¶niej.
(25.01.2018, 17:48)
Sweet
No i mam wiadomo¶ć z ostatniej chwili Estonia wzięła wszystko czyli aż 3 Estonczykow jedzie na IO! Nie wiem kiedy tylu było w indywidualnych , będ± to Artti i Kevin czyli dwóch niesamowitych juniorów -dzieci!
(25.01.2018, 17:42)
Sweet
Ja mam dla was pewna potwierdzone info , te najlepsze kraje zimowe, jak Szwajcaria czy Francja maj± specjalne kryteria IO. I nawet jak maj± możliwo¶ć by posłać 4, a zawodnik nie był raz 7 lub 2 razy 15 to za nic w ¶wiecie nie pojedzie. No i mamy tego efekt
(25.01.2018, 17:39)
Sweet
OLIMPIJSKI SKLAD ROSJI NA IO W SAPORRO! Brawo, zobaczymy jak Evgeny potrenowal i czy odzyska swoj± formę z top 15 PS 2016/3017
(25.01.2018, 17:37)
Sweet
Hyun Ki Kim chyba się poddał a Estonia nie bierze Arttiego więc Korea ma dwóch na IO, no i dobrze Artti ma jeszcze czas jest to wielki talent, a Koreańczycy czekali na to 20 lat.
(25.01.2018, 17:35)
zzz
Dawno tak mocnego kontynentala nie było z Kranjcem,Klimovem czy Laniskiem :D
(25.01.2018, 17:20)
placek08
Nie wiem, gdzie to umie¶cić, więc napiszę tutaj: Szwajcarzy i Rosjanie odmówili wykorzystania pełnej kwoty na IO. Wystawi± odpowiednio 2/4 i 4/5 względem uzyskanych miejsc. To dało dodatkowe miejsce m.in. Francji, która z tego przywileju zrezygnowała (Wystawi± 2). Dzięki temu dodatkowe miejsca otrzymały Estonia (1+2=3) i Korea Południowa (1+1=2). Nadal brakuje im 1 miejsca, ale to już lepiej wygl±da.
Od strony konkursów wygl±da to tak: 57 zawodników w kwali (+1) i 11 ekip w drużynówkę (-1). Estończycy i Francuzi chyba mog± tę liczbę powiększyć, jeżeli dokoptuj± zawodników z kombinacji.
(25.01.2018, 16:52)
troolol
tylko że ci japońce będa w innych zawodach skakać
(25.01.2018, 16:36)
Zimosport
21 Japońców? A u nas nie mog± kwoty zapewnić do 12, a niby polska to taka potęga, chyba w pompowaniu balonu:-)
(25.01.2018, 16:26)
Labrador_Retriever
@Harakiri - zwiastowania końca japońskich skoków jeszcze nie widziałem. Wystarczy czasem trochę podumać, poczytać, a przede wszystkim nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia.
(25.01.2018, 16:11)
hololomat
@harakiri
Na małym obiekcie wystawiaj± 3 ale na dwa konkursy na dużym obiekcie wystawi± kwotę narodow±.
Równocze¶nie z konkursem CoC odbywać się będzie memoriał olimpijczyków i skoczkowie CoC niejako s± wpisani w listę startow± tych zawodów.
Przed Klimovem będzie skakać dodatkowo 21 Japończyków, którzy nie będ± liczeni do klasyfikacji konkursu PK
(25.01.2018, 15:57)
xbxj
To jest CoC??? Odwołać te hucpe!!; Powinen regulamin min. 50 zawodników!!!
(25.01.2018, 15:54)
halba
Tylu mog± tylko wystawić
(25.01.2018, 15:34)
Harakiri
3 Japończyków ? !

Upadek tych skoków powoli...
(25.01.2018, 15:26)