odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
5
8
9
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31
styczeń 2018
Najbliższe zawody
19.01.2018, godz. 16:00
Oberstdorf HS-235
(M¦ loty, ind.)

Trzecim z reprezentantów Polski, który wspaniale zaprezentował się dzi¶ w Oberstdorfie, był Stefan Hula. Dla zawodnika ze Szczyrku pi±te miejsce to najlepszy wynik w karierze...

- Jestem bardzo szczę¶liwy, to dla nas wspaniały dzień - zwycięstwo Kamila, pierwsze "pudło" Dawida, moje najlepsze miejsce w Pucharze ¦wiata. Nic, tylko się cieszyć - skomentował na gor±co po konkursie "Stefanek".

Na półmetku rywalizacji zawodnik klubu Eve-nement Zakopane zajmował siódme miejsce. W drugiej serii (120,5 m) l±dował co prawda bliżej niż w pierwszej (123 m), ale to wystarczyło, by awansować o dwie lokaty.

- Mój pierwszy skok był bardzo dobry, drugi może nie tak udany, ale również OK. Dwa razy trafiłem na ciężkie warunki. Nie było łatwo, ale poradziłem sobie z tym i mogę się cieszyć - tłumaczył przebieg rywalizacji.

Hula, zapytany o nowe kombinezony, jakich używaj± teraz Polacy, przypomniał star± prawdę:

- Mam dobry kombinezon, ale też trzeba dobrze skoczyć - sam kombinezon nie "zaleci". Trzeba dać z siebie, co najlepsze - wtedy sprzęt też może pomóc.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wojtasierda
@Summo chyba oszalał !
Maciek nie jest za słaby psychicznie , tylko słabiej skacze niż w zeszłych sezonach. Już @??? wypisywał lepsze komentarze.
(31.12.2017, 12:09)
marmi
@PolePole
Tak za całokształt. Miałem na my¶li również to, że pomimo lat bez sukcesów nie odpuszczał jak niektórzy, cały czas trenował, skupiał się na skokach i w końcu po latach przyszły efekty. Wiadomo, że skoczkiem wybitnym już nie będzie, ale miłym zwieńczeniem jego wytrwało¶ci byłoby przynajmniej jedno podium P¦. Kto wie czy wczoraj by nie było, gdyby 2x miał dobre warunki a nie złe...
(31.12.2017, 11:57)
zzz
Hula to przykład na to że nie maj±c wielkiego talentu żmudn± i cieżk± prac± można zaj¶ć naprawdę wysoko,co¶ a'la Rymaniak w Koronie Kielce :) Dlatego je¶li człowiek chce nad sob± pracować zawsze warto dać mu szansę,bo i tak często okaże się że jest w stanie być nad tymi którzy maj± tylko talent,ale brak chęci do pracy.
(31.12.2017, 11:55)
Wierny kibic
Maciej Kot zdecydowanie spadł z formy a Stefan Hula po wygranej
w mistrzostwach Polski skacze bardzo dobrze my¶lę że Kot zostanie zast±piony Hul±
(31.12.2017, 09:18)
Jaro
Ano wła¶nie, pewnie Kot wyleci. Szkoda mi go, bo to bardzo solidny zawodnik. Nie mamy wielu skoczków, którzy byli w top10 wszystkich największych imprez - igrzysk, M¦, M¦ w lotach, P¦ i T4S. A dokładnie to mamy trzech - Małysza, Stocha i Kota. Ale cóż... w reprezentacji musz± być najlepsi. Skoro Kot osłabł, to niestety nie ma miejsca na skrupuły.
(31.12.2017, 01:21)
Summo
Maciek jest za slaby psychicznie i kazdy gorszy konkurs ciagnie go w dol powinien pracowac z dobrym psychologiem bo sami wiemy ze skakac to on potrafi tylko musi to sobie jeszcze ulozyc w glowie dobrze
(31.12.2017, 01:14)
Wojtasierda
@Jaro

Ja my¶lę że Hula zast±piłby Maćka.
Maciek ostatnio spadł z formy , jako¶ nie oddaje aż tak dobrych skoków.
Skacze dobrze , ale na reprezentacje to odrobinę za mało. Jeżeli chodzi o formę Polaków to dla mnie jest tak :

1. Kamil Stoch
2. Dawid Kubacki
3. Stefan Hula
4. Piotr Żyła

5. Maciej Kot
6. Jakub Wolny
7. Tomasz Pilch
8. Aleksander Zniszczoł
9. Przemysław Kantyka
10. Klemens Murańka
(31.12.2017, 00:13)
fan skoków85
Jak na razie tylko raz Horngacher nie wystawił podstawowej "4", w LGP 2016 zamiast Żyły postawił na Murańkę, potem jak Smuda- bez zmian.
(30.12.2017, 23:58)
Jaro
Powiedzmy sobie wprost: każda kolejna drużynówka bez Huli będzie skandalem. Kto powinien wylecieć? Nie wiem - może po Turnieju sytuacja będzie klarowniejsza.

A swoj± drog± metamorfoza Stefana jest fascynuj±ca. Jeszcze niedawno był "Hul±-Bul±", którego wielu - w tym ja, mea culpa - wysyłało na emeryturę. Teraz jest mistrzem Polski, który ociera się o podium w Turnieju Czterech Skoczni. To pokazuje, że nigdy nie należy skre¶lać zawodnika. Cóż, byle tak dalej :)
(30.12.2017, 23:37)
PolePoleŁysePole
@marmi za całokształt?
chyba za dwa ostatnie sezony i pocz±tek tego. Wcze¶niej Stefan miał ogromne problemy z przeleceniem buli. Co nie zmienia faktu, że ciężk± prac± i wytrwało¶ci± zasłużył na takie wyniki jakie osi±ga w tym momencie.

Wszystkiego dobrego :)
(30.12.2017, 23:18)
Derek
Brawo Kamil, Dawid i Stefan, brawo !!!
(30.12.2017, 22:43)
kibic
Stefan brawo za walke !!! Mało kto w Ciebie wierzył, a tu proszę jakie wyniki...mistrzostwo polski,a teraz najlepszy wynik w P¦
(30.12.2017, 22:23)
Qwarq
Brawo Stefan
Pamietam jak jeszcze pare sezonow byli tu tacy ktorzy sie wysmiewali ze po co go brac na PS jak tylko bule klepie . I niech to bedzie nauczka dla tych hejterow
(30.12.2017, 22:22)
Jacek
Brawo STEFAN wzór dla młodych skoczków
(30.12.2017, 22:19)
marmi
Gratulacje Stefan, trzymam kciuki za podium P¦, należy się za całokształt :) Byłoby miło podczas TCS, ale może być też póĽniej, np. na IO :-)
(30.12.2017, 21:37)