Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
4
5
6
11
12
13
14
18
19
20
21
22
23
24
25
29
31
grudzień 2017
Najbliższe zawody
26.12.2017, godz. 12:45
Wisła HS-134
(MP)

Wraz ze zbliżaniem się kalendarzowej zimy rozpoczynaj± się kolejne cykle zawodów. Po Pucharze ¦wiata pań i mężczyzn czas na FIS Cup i Puchar Kontynentalny. Znamy już skład Polaków na inaugurację w Whistler.

Na cztery dni rywalizacji na olimpijskim obiekcie złoż± się po dwa konkursy FIS Cup kobiet i mężczyzn oraz dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego panów; wszystko oczywi¶cie poprzedzone treningami.

Decyzj± trenerów kadr B i C, Radka ®idka i Macieja Maciusiaka, do Kanady pojedzie pięciu skoczków: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka (obaj kadra B), Paweł W±sek, Bartosz Czyż i Tomasz Pilch (wszyscy kadra C).

O ile w zawodach FIS Cup będ± mogli wystartować wszyscy, to nasza kwota w konkursach CoC jest ograniczona do czterech zawodników - w sobotę i niedzielę na skoczni pojawi się więc najlepsza czwórka konkursów pi±tkowego i sobotniego.

FIS Cup Whistler
 
7 grudnia 2017 (czwartek)
4:30
odprawa techniczna
18:30
oficjalny trening (kobiety)
19:15
seria próbna (kobiety)
20:00
konkurs indywidualny (kobiety)
22:00
oficjalny trening (mężczyĽni)
22:45
seria próbna (mężczyĽni)
23:45
konkurs indywidualny (mężczyĽni)
 
8 grudnia 2017 (pi±tek)
19:00
seria próbna (kobiety)
19:45
konkurs indywidualny (kobiety)
22:00
seria próbna (mężczyĽni)
23:00
konkurs indywidualny (mężczyĽni)

Puchar Kontynentalny Whistler
 
9 grudnia 2017 (sobota)
4:30
odprawa techniczna
18:30
oficjalny trening (dwie serie)
20:00
seria próbna
21:00
konkurs indywidualny
 
10 grudnia 2017 (niedziela)
19:00
seria próbna
20:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
M.
Nie wiem, nigdy się tym nie interesowałem. Pytam, czy s± gdzie¶ nieoficjalne, bo w tym roku pierwszy raz obstawiam w Typerze i nie wiem, czy muszę to robić w ciemno :
(04.12.2017, 14:39)
jaa
@M.
nigdzie, bed± po odprawie technicznej w czwartek o 4.30. Widziałe¶ kiedy¶ listę startow± na 3 dni przed konkursem?
(04.12.2017, 13:07)
M.
Gdzie można znaleĽć listy startowe?
(04.12.2017, 12:42)
Kacpro
Ja tylko podlinkowałem tekst o sytuacji Bieguna. Nie napisałem nic o tym, że jego kariera została definitywnie skończona ani nie potwierdzałem słów kolegi poniżej :)
(03.12.2017, 01:25)
Jaro
NajwyraĽniej ludzie potrafi±cy czytać ze zrozumieniem s± na wymarciu. Przeczytałem zamieszczony artykuł, a tam takie zdanie:

"Nie mówię jednak, że to jest koniec mojej kariery."

Zrobił sobie przerwę i tyle. Może wróci, może nie. Ale NIC nie jest przes±dzone.
(03.12.2017, 01:18)
Kacpro
@Labrador_Retriver

ht tps://sp ort.onet.pl/zimowe/skoki-narci arskie/krzysztof-biegun-uciekl -od-ludzi-or-skoki-narciarskie /ff11wvc


Przeczy taj sobie.
(03.12.2017, 00:38)
Labrador_Retriever
@Przemooo - tak? A sk±d ta informacja?
(02.12.2017, 22:29)
M.
My¶lę, że u naszych młodych bardzo duż± rolę odgrywa inteligencja emocjonalna. Często nieumiejętno¶ć panowania nad emocjami, szukanie winy wszędzie, tylko nie w sobie (casus Kastelika), przez co potem, pomimo umiejętno¶ci fizycznych, dochodzi do takich kryzysów. U skoczków zagranicznych szczególnie widać to u Zografskiego, strasznie zestresowanego chłopaka. W kadrze A naszej widać, że zawodnicy maj± zupełnie inne podej¶cie, to s± zawodnicy, przede wszystkim, stabilni emocjonalnie (Żyła to jaki¶ ewenement ¶wiatowy), Wolny dopiero się dociera, ale ma potencjał, widać to po jego wypowiedziach. Ziobro to taki przypadek człowieka zupełnie z przeciwległej strony - znerwicowany, niespokojny, ciężko w nim upatrywać kandydata do dobrego skakania.
(02.12.2017, 22:28)
Przemooo
Biegun zakończył karierę.
(02.12.2017, 22:05)
Przemooo
Szkoda mi Janka :(
(02.12.2017, 22:04)
KeyzerSKI
Ale trenuje chociaż z kadr± B? To samo pytanie kieruje ws. Stękały i Bieguna.
(02.12.2017, 16:13)
M.
U Janka nic nowego, wci±ż jest beznadziejny.
(02.12.2017, 14:56)
KeyzerSKI
Co z Jankiem Ziobro? :/
(02.12.2017, 14:43)
marmi
Tak, to tylko taki zbieg okoliczno¶ci, konkursy FIS Cup i COC w Ameryce tuż po sobie.
Skoro już lecieć prawie na drugi koniec ¶wiata (zachodni brzeg Kanady) to należy wykorzystać wszystkie konkursy jakie tam s±, na pierwszych zapozna się ze skoczni± i może nawet wygra :)
Oczywi¶cie inne ekipy mog± zastosować podobny manewr i skład na FIS Cup może być nadzwyczaj mocny...
(02.12.2017, 14:27)
Presto
Wystartuje tylko w FIS Cup tylko dlatego, że zawody COC odbęd± się póĽniej, a nie w międzyczasie.
(02.12.2017, 13:12)
Kamil Radomski
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tego, że Murańka w 2017 roku będzie rywalizować w FIS Cup.
(02.12.2017, 12:47)