Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
październik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Wraz ze zbliżaniem się kalendarzowej zimy rozpoczynają się kolejne cykle zawodów. Po Pucharze Świata pań i mężczyzn czas na FIS Cup i Puchar Kontynentalny. Znamy już skład Polaków na inaugurację w Whistler.

Na cztery dni rywalizacji na olimpijskim obiekcie złożą się po dwa konkursy FIS Cup kobiet i mężczyzn oraz dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego panów; wszystko oczywiście poprzedzone treningami.

Decyzją trenerów kadr B i C, Radka Židka i Macieja Maciusiaka, do Kanady pojedzie pięciu skoczków: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka (obaj kadra B), Paweł Wąsek, Bartosz Czyż i Tomasz Pilch (wszyscy kadra C).

O ile w zawodach FIS Cup będą mogli wystartować wszyscy, to nasza kwota w konkursach CoC jest ograniczona do czterech zawodników - w sobotę i niedzielę na skoczni pojawi się więc najlepsza czwórka konkursów piątkowego i sobotniego.

FIS Cup Whistler
 
7 grudnia 2017 (czwartek)
4:30
odprawa techniczna
18:30
oficjalny trening (kobiety)
19:15
seria próbna (kobiety)
20:00
konkurs indywidualny (kobiety)
22:00
oficjalny trening (mężczyźni)
22:45
seria próbna (mężczyźni)
23:45
konkurs indywidualny (mężczyźni)
 
8 grudnia 2017 (piątek)
19:00
seria próbna (kobiety)
19:45
konkurs indywidualny (kobiety)
22:00
seria próbna (mężczyźni)
23:00
konkurs indywidualny (mężczyźni)

Puchar Kontynentalny Whistler
 
9 grudnia 2017 (sobota)
4:30
odprawa techniczna
18:30
oficjalny trening (dwie serie)
20:00
seria próbna
21:00
konkurs indywidualny
 
10 grudnia 2017 (niedziela)
19:00
seria próbna
20:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
M.
Nie wiem, nigdy się tym nie interesowałem. Pytam, czy są gdzieś nieoficjalne, bo w tym roku pierwszy raz obstawiam w Typerze i nie wiem, czy muszę to robić w ciemno :
(04.12.2017, 14:39)
jaa
@M.
nigdzie, bedą po odprawie technicznej w czwartek o 4.30. Widziałeś kiedyś listę startową na 3 dni przed konkursem?
(04.12.2017, 13:07)
M.
Gdzie można znaleźć listy startowe?
(04.12.2017, 12:42)
Kacpro
Ja tylko podlinkowałem tekst o sytuacji Bieguna. Nie napisałem nic o tym, że jego kariera została definitywnie skończona ani nie potwierdzałem słów kolegi poniżej :)
(03.12.2017, 01:25)
Jaro
Najwyraźniej ludzie potrafiący czytać ze zrozumieniem są na wymarciu. Przeczytałem zamieszczony artykuł, a tam takie zdanie:

"Nie mówię jednak, że to jest koniec mojej kariery."

Zrobił sobie przerwę i tyle. Może wróci, może nie. Ale NIC nie jest przesądzone.
(03.12.2017, 01:18)
Kacpro
@Labrador_Retriver

ht tps://sp ort.onet.pl/zimowe/skoki-narci arskie/krzysztof-biegun-uciekl -od-ludzi-or-skoki-narciarskie /ff11wvc


Przeczy taj sobie.
(03.12.2017, 00:38)
Labrador_Retriever
@Przemooo - tak? A skąd ta informacja?
(02.12.2017, 22:29)
M.
Myślę, że u naszych młodych bardzo dużą rolę odgrywa inteligencja emocjonalna. Często nieumiejętność panowania nad emocjami, szukanie winy wszędzie, tylko nie w sobie (casus Kastelika), przez co potem, pomimo umiejętności fizycznych, dochodzi do takich kryzysów. U skoczków zagranicznych szczególnie widać to u Zografskiego, strasznie zestresowanego chłopaka. W kadrze A naszej widać, że zawodnicy mają zupełnie inne podejście, to są zawodnicy, przede wszystkim, stabilni emocjonalnie (Żyła to jakiś ewenement światowy), Wolny dopiero się dociera, ale ma potencjał, widać to po jego wypowiedziach. Ziobro to taki przypadek człowieka zupełnie z przeciwległej strony - znerwicowany, niespokojny, ciężko w nim upatrywać kandydata do dobrego skakania.
(02.12.2017, 22:28)
Przemooo
Biegun zakończył karierę.
(02.12.2017, 22:05)
Przemooo
Szkoda mi Janka :(
(02.12.2017, 22:04)
KeyzerSKI
Ale trenuje chociaż z kadrą B? To samo pytanie kieruje ws. Stękały i Bieguna.
(02.12.2017, 16:13)
M.
U Janka nic nowego, wciąż jest beznadziejny.
(02.12.2017, 14:56)
KeyzerSKI
Co z Jankiem Ziobro? :/
(02.12.2017, 14:43)
marmi
Tak, to tylko taki zbieg okoliczności, konkursy FIS Cup i COC w Ameryce tuż po sobie.
Skoro już lecieć prawie na drugi koniec świata (zachodni brzeg Kanady) to należy wykorzystać wszystkie konkursy jakie tam są, na pierwszych zapozna się ze skocznią i może nawet wygra :)
Oczywiście inne ekipy mogą zastosować podobny manewr i skład na FIS Cup może być nadzwyczaj mocny...
(02.12.2017, 14:27)
Presto
Wystartuje tylko w FIS Cup tylko dlatego, że zawody COC odbędą się później, a nie w międzyczasie.
(02.12.2017, 13:12)
Kamil Radomski
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tego, że Murańka w 2017 roku będzie rywalizować w FIS Cup.
(02.12.2017, 12:47)