Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
5
8
9
15
16
17
18
22
23
24
25
29
30
31
styczeń 2018
Najbliższe zawody
19.01.2018, godz. 09:00
Zao HS-106
(P¦ kobiet)

Zgrupowania na Cyprze nie będzie dobrze wspominać Michael Hayboeck. Austriacki skoczek podczas treningu doznał poważnej kontuzji...

W trakcie treningu siódmy zawodnik minionego Pucharu ¦wiata wbiegał po schodach, jednak w pewnym momencie stan±ł tak nieszczę¶liwie, że skręcił kostkę. Nie znamy jeszcze dokładnej diagnozy, jednak lekarze podejrzewaj± zerwanie więzadła.

Nie wiadomo, kiedy Austriak powróci do normalnych treningów, jednak ćwiczenia maj±ce na celu szybsz± regenerację już rozpocz±ł:

- Pozostanę na Cyprze i będę aktywnie pracował nad rehabilitacj±. Oczywi¶cie - moment, kiedy to się zdarzyło, nie jest zbyt dobry, ale nigdy nie ma odpowiedniej chwili na kontuzję - przyznał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Sebek99pl
Uraz stawu skokowego... Współczuję Michaelowi. W paĽdzierniku 2012 roku również skręciłem staw skokowy i też na schodach. Tylko, że ja zostałem zepchnięty. Minęło 5 lat, a uraz mnie nie opuszcza, w konsekwencji noga od kolana w dół mi się trochę wykrzywiła (dziwne, nieprawdaż?), a od kilku miesięcy chodzenie bez stabilizatora jest niemożliwe. Nie mówi±c już o uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Oby Michael nie miał takich problemów jak ja.
(01.11.2017, 15:28)
FK89
kontuzja wi±zadła przykra sprawa, jeszcze gorzej kolana, no ale zawsze s± jakie¶ alternatywy. Pozostaje życzyć szybkiego powrotu do zdrowia
(30.10.2017, 22:16)
Qaz
Ani artykułu, ani nawet słowa o tym, że Jakub Janda kończy karierę i zajmie się polityk±? Co się dzieje z tym portalem?
(27.10.2017, 07:59)
KaeM-SkiJumpinG
Bardzo dobry skoczek, mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

Przy okazji zapraszam na mój kanał na YT, zwi±zany ze skokami narciarskimi: KaeM-SkiJumpinG :)
(22.10.2017, 10:53)
marmi
No wła¶nie, może skręcił kostkę bo motyl leciał a on się na niego zagapił :)
(21.10.2017, 03:12)
Jaro
Znacie efekt motyla? Wydarzenie bez znaczenia może mieć nieoczekiwane skutki. Taki np. Hayboeck szedł sobie po schodach i skręcił kostkę. Niby nic - każdemu się zdarza. Ale stało się to przed sezonem, co będzie miało wpływ na przygotowania i formę zawodnika. Być może pozostanie mu ból, który uniemożliwi osi±ganie dobrych wyników w najbliższych miesi±cach. A tak się składa, że Hayboeck to kluczowa postać reprezentacji Austrii. Bez niego drużyna może stracić szansę na walkę o medal w konkursie drużynom ZIO i zwycięstwo w PN. A zaczęło się od skręconej kostki...

Oczywi¶cie to tylko spekulacje, ale to pokazuje, że sukces w sporcie zależy od tysi±ca małych drobiazgów.
(20.10.2017, 15:45)
Piotr S.
Pozostaje tylko życzyć szybkiego powrotu do zdrowia
(19.10.2017, 19:36)
Fanka
Przykra wiadomo¶ć. Nie do¶ć, że zaledwie na miesi±c przed sezonem olimpijskim, to jeszcze fakt, że tego rodzaju kontuzje potrafi± być trudne do wyleczenia i pozostawić po sobie długotrwałe skutki (przypomnijcie sobie Adama Małysza i problemy z lew± nart± - również skutek skręcenia stawu skokowego), czasem gorsze, niż w przypadku złamania. Trzeba trzymać kciuki za Michaela, by jak najszybciej powrócił do zdrowia i formy, chociaż niestety w Wi¶le na 99% go nie zobaczymy.
Gute Besserung, Michi!
(19.10.2017, 11:48)