Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31
lipiec 2018
Najbliższe zawody
21.07.2018, godz. 17:30
Wisła HS-134
LGP druż.

Zgrupowania na Cyprze nie będzie dobrze wspominać Michael Hayboeck. Austriacki skoczek podczas treningu doznał poważnej kontuzji...

W trakcie treningu siódmy zawodnik minionego Pucharu Świata wbiegał po schodach, jednak w pewnym momencie stanął tak nieszczęśliwie, że skręcił kostkę. Nie znamy jeszcze dokładnej diagnozy, jednak lekarze podejrzewają zerwanie więzadła.

Nie wiadomo, kiedy Austriak powróci do normalnych treningów, jednak ćwiczenia mające na celu szybszą regenerację już rozpoczął:

- Pozostanę na Cyprze i będę aktywnie pracował nad rehabilitacją. Oczywiście - moment, kiedy to się zdarzyło, nie jest zbyt dobry, ale nigdy nie ma odpowiedniej chwili na kontuzję - przyznał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Sebek99pl
Uraz stawu skokowego... Współczuję Michaelowi. W październiku 2012 roku również skręciłem staw skokowy i też na schodach. Tylko, że ja zostałem zepchnięty. Minęło 5 lat, a uraz mnie nie opuszcza, w konsekwencji noga od kolana w dół mi się trochę wykrzywiła (dziwne, nieprawdaż?), a od kilku miesięcy chodzenie bez stabilizatora jest niemożliwe. Nie mówiąc już o uprawianiu jakiegokolwiek sportu. Oby Michael nie miał takich problemów jak ja.
(01.11.2017, 15:28)
FK89
kontuzja wiązadła przykra sprawa, jeszcze gorzej kolana, no ale zawsze są jakieś alternatywy. Pozostaje życzyć szybkiego powrotu do zdrowia
(30.10.2017, 22:16)
Qaz
Ani artykułu, ani nawet słowa o tym, że Jakub Janda kończy karierę i zajmie się polityką? Co się dzieje z tym portalem?
(27.10.2017, 07:59)
KaeM-SkiJumpinG
Bardzo dobry skoczek, mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

Przy okazji zapraszam na mój kanał na YT, związany ze skokami narciarskimi: KaeM-SkiJumpinG :)
(22.10.2017, 10:53)
marmi
No właśnie, może skręcił kostkę bo motyl leciał a on się na niego zagapił :)
(21.10.2017, 03:12)
Jaro
Znacie efekt motyla? Wydarzenie bez znaczenia może mieć nieoczekiwane skutki. Taki np. Hayboeck szedł sobie po schodach i skręcił kostkę. Niby nic - każdemu się zdarza. Ale stało się to przed sezonem, co będzie miało wpływ na przygotowania i formę zawodnika. Być może pozostanie mu ból, który uniemożliwi osiąganie dobrych wyników w najbliższych miesiącach. A tak się składa, że Hayboeck to kluczowa postać reprezentacji Austrii. Bez niego drużyna może stracić szansę na walkę o medal w konkursie drużynom ZIO i zwycięstwo w PN. A zaczęło się od skręconej kostki...

Oczywiście to tylko spekulacje, ale to pokazuje, że sukces w sporcie zależy od tysiąca małych drobiazgów.
(20.10.2017, 15:45)
Piotr S.
Pozostaje tylko życzyć szybkiego powrotu do zdrowia
(19.10.2017, 19:36)
Fanka
Przykra wiadomość. Nie dość, że zaledwie na miesiąc przed sezonem olimpijskim, to jeszcze fakt, że tego rodzaju kontuzje potrafią być trudne do wyleczenia i pozostawić po sobie długotrwałe skutki (przypomnijcie sobie Adama Małysza i problemy z lewą nartą - również skutek skręcenia stawu skokowego), czasem gorsze, niż w przypadku złamania. Trzeba trzymać kciuki za Michaela, by jak najszybciej powrócił do zdrowia i formy, chociaż niestety w Wiśle na 99% go nie zobaczymy.
Gute Besserung, Michi!
(19.10.2017, 11:48)