Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2017
Najbliższe zawody
18.11.2017, godz. 16:00
Wisła HS-134
(PŚ druż.)

Jeszcze niedawno Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała przebojem wdzierali się do światowej czołówki. Bieżący sezon rozpoczęli trenując w kadrze B, przed zimą jednak wypadli z grup szkolenia centralnego...

Wygrana w otwierającym sezon 2013/2014 konkursie Pucharu Świata w Klingenthal, drużynowe mistrzostwo świata juniorów, mistrzostwo Uniwersjady, wygrany konkurs Letniej Grand Prix i dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego - to najważniejsze osiągnięcia Krzysztofa Bieguna.

Andrzej Stękała ma z kolei na swoim koncie 34. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, szóstą lokatę w indywidualnym konkursie w Trondheim, trzecie miejsce w drużynówce w Zakopanem i świetny rekord życiowy (235 m w Vikersund) - wszystko z sezonu 2015/2016.

Obu zawodników łączy to, że w minionych latach odnosili (mniejsze lub większe) sukcesy, po czym nadszedł spadek formy. Obaj przed obecnym sezonem znaleźli się w kadrze B, a po okresie letnim, gdy trzeba było zredukować liczebność tej grupy, wypadli z niej - jak donosi "Przegląd Sportowy":

- Wiosną wszystkich poinformowaliśmy, że w kadrze B jest za dużo zawodników i (...) przed zimą dwóch odpadnie. Krzysiek i Andrzej okazali się najsłabsi - mówi Adam Małysz. - Wypadli ze szkolenia centralnego, ale nadal mogą trenować i będą dostawać jakieś wsparcie ze związku. Latem mieli wypełnić pewne zadania i nie dali rady - tłumaczy dyrektor-koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN.

Małysz podkreśla, że decyzja władz związku nie była łatwa:

- Obaj uchodzą za wielkie talenty, muszą jednak wiedzieć, że nie ma innej drogi niż ciężka praca i poświęcenia (...) Związek daje wszystko, są pieniądze, zaplecze, możliwości. Nie wszyscy chcą z tego korzystać i im jeszcze mało (...) Prawda jest taka, że aby wejść na szczyt, trzeba być maksymalnym profesjonalistą. Nie ma od tego odstępstw - zakończył były skoczek.

Od zimy kadra B, prowadzona przez Radka Žídka, będzie więc liczyć siedmiu skoczków. W składzie pozostają Jan Ziobro, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Łukasz Bukowski, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Stanisław Biela.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
lzb1963
-Kocham Skoki:)
(23.10.2017, 17:18)
Piotr S.
@ agar

Dawno nie było tak słabego zawodnika w kadrach.
(23.10.2017, 09:05)
Piotr S.
Jest jedna ewentualność, której nie uwzględniłem. Może Łukasz Bukowski nie radzi sobie ze stresem, ale w takim wypadku to powinien on pracować z psychologiem sportowym.
(18.10.2017, 21:04)
agar
Bukowski to zdaje się w jednych zawodach przegrał z Gruzinem ;)
(18.10.2017, 10:46)
Piotr S.
@ marmi

Wyniki są dobrym źródłem. Sprawdź wyniki Łukasza Bukowskiego z całego okresu jak jest on w kadrach. Na pewno nie są budujące i naprawdę nie usprawiedliwiają jego obecności w kadrze. Niestety, może się okazać że jest czyimś pupilem. Do niego należy odnieść słowa Adama Małysza o niewykorzystywaniu możliwości stwarzanych zawodnikom przez PZN. Każdy start latem bez punktów.

Nie mam nic do tego chłopaka, ale poza kadrami są dużo lepsi zawodnicy. Wyrzucony po sezonie zimowym Dawid Jarząbek miał lepsze wyniki od Łukasza Bukowskiego.

Na portalu konkurencji jest wywiad z trenerem Horngacherem w którym on sugeruje ,że Krzysiek Miętus został mu narzucony. Spróbuj znaleźć ten wywiad. Był on przeprowadzony przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Myślę, że Adam Małysz miał dobre intencje. Tyle, że powinien wezwać Dominika na dywanik i tam solidnie go opieprzyć. Myślę, że Dominik zakończył karierę z powodów finansowych. Niestety, skoki narciarskie to kosztowny sport.

Członkowie kadry C i B nie otrzymują ani złotówki od PZN. Trudno się dziwić, że wyrzuceni skoczkowie aby się utrzymać podejmowali pracę.



Jeżeli PZN nie zapewni najlepszym juniorom stypendiów i sponsorów to za 10 lat polskie skoki czeka kryzys (jeśli nie wcześniej)



(17.10.2017, 11:08)
marmi
Nie wiem jakie mogą być rokowania dla Bukowskiego, nie znam osobiście żadnego skoczka. Przyjmuję, że sztab trenerski czy związku wie lepiej, nie mam innych wiarygodnych źródeł. Ty nim z całym szacunkiem też nie jesteś.
Miętus to osobna sprawa o czym zapewne wiesz. To Horngacher coś w nim dojrzał i na jego żądanie czy prośbę dano mu szansę na kadrę A. Wyników czy postępów nie pokazał i spadł do B przed zimą. Być może i na kadrę B nie zasługuje, to się jeszcze okaże.
Co do Kastelika to nie wiem co konkretnie nabroił, ale wiadomo jak sam napisałeś, że za uszami miał. Być może Małysz popełnił błąd, zapewne chciał nim wstrząsnąć w pozytywnym sensie, ja prawdopodobnie postąpiłbym tak samo. Jeśli z tego powodu zakończył karierę to moim zdaniem nie nadaje się na profesjonalnego skoczka.
Pozdrawiam, już tu raczej nie będę zaglądał :)
(16.10.2017, 23:57)
Piotr S.
Jakie mogą być rokowania dla Łukasza Bukowskiego, który w ciągu swojej obecności w kadrze zdobył "aż" 16 punktów w FIS Cup?

Czy ma być on polskim Eddie Edwordsem?

Dlaczego w takim razie tak się cackają z Krzyśkiem Miętusem?
On ma problemy z formą jeszcze dłużej niż wyrzuceni skoczkowie.
Przykład Krzyśka Miętusa przeczy temu co napisałeś. Te lato miał słabe (bardzo chciałbym widzieć jak wraca do do dobrej formy, szczerze mu tego życzę)

Też pytałem. Po letnim Lotos Cup (Łukasz Bukowski 4 miejsce na 5 startujących) wybrano ekipę na FIS Cup w Szwajcarii. Wybrano oczywiście Łukasza a nie zwycięzcę tych zawodów. Zadałem pytanie jakim cudem Łukasz ma zaliczyć dobry lub przyzwoity występ w Szwajcarii w formie komentarza na stronie PZN. Tego komentarza nie ma do dziś, nikt też nie raczył mi odpowiedzieć. Nie wiem co było tam niestosownego. Tym pytaniem chyba nadepnąłem komuś na odcisk.

Adam Małysz "załatwił" Dominika Kastelika. Wiem, że Dominik miał swoje za uszami, ale Adam Małysz popełnił błąd umieszczając wpis na facebooku. To doprowadziło do fali hejtu Potem wykluczenie z kadr i koniec kariery. Takie sprawy należy inaczej załatwiać.

Na onecie są wywiady z Krzyśkiem Biegunem i Andrzejem Stękała. Na stronie przeglądu sportowego jest artykuł o zarobkach skoczków.







(15.10.2017, 22:58)
marmi
@Piotr S.
Źle na to patrzysz, istotne są nie tylko bieżące osiągnięcia ale i to co było wcześniej.
Jeżeli skoczek osiągał wcześniej rezultaty na poziomie światowym (vide Stękała i Biegun) ale już od dłuższego czasu skacze coraz gorzej, wyniki spadają jak na równi pochyłej, powiedziałbym nawet, że dramatycznie a co więcej niejaki Małysz mówi co jest w artykule, co jasno wskazuje na ich podejście (no chyba, że twierdzisz, że kłamie?) to wylatuje w końcu z kadry. Też chciałbym aby wrócili do swoich najlepszych wyników, to jeszcze nie jest wykluczone, może właśnie zmiana otoczenia i podejścia im pomoże.
Z drugiej strony mamy skoczka, który dobrych wyników nigdy nie osiągał, ale rokował. Postępów niestety wciąż nie ma, dlatego spada do niższej kadry. Być może uznano, że się stara i nie wychodzi ale jest nadzieja, że jeszcze odpali.
Nie znam faktów, wnioskuję z tego co czytam, więc na tej podstawie tak bym uzasadniał podjęte decyzje w ich sprawie.
Jestem neutralny w sprawie polskich skoczków, nie preferuję żadnego z nich (no poza Małyszem :).
Dobrze jest postarać się założyć, że ta "druga strona" ma dobre intencje i próbować zrozumieć jej postępowanie tak zakładając. Nie zakładać z góry, że są jakieś układy, machloje, oszustwa itd. Jeżeli nie możemy wymyślić jak wytłumaczyć czyjeś postępowanie w duchu dobrych intencji to najlepiej o to zapytać (jeśli mamy taką możliwość, ja piszę o tym bardzo ogólnie). Dopiero w przypadku odmowy czy pokrętnej odpowiedzi możemy zacząć snuć różne teorie, jak np. o równych i równiejszych.
Moim zdaniem tutaj takie tłumaczenie jest i wyżej je podałem.
(14.10.2017, 21:11)
Piotr S.
Na pewno argument o śmierci ojca za parę lat straci na znaczeniu. Poza tym Andrzej Stękała w wywiadzie na onecie mówił, że na tę chwilę nie chce wracać do kadry i chce współpracować z Grzegorzem Miętusem i Maciejem Maciusiakiem.
(14.10.2017, 14:29)
Piotr S.
Gdyby całą trójka wyleciała z kadry za wyniki to nie byłoby problemu. Niestety, tak się nie stało. Widać,są równi i równiejsi.
(14.10.2017, 14:18)
pooou
Też mi bardzo przykro, że stracił ojca, ale za pare lat też będzie taka śpiewka, że kilka lat temu stracił ojca więc wyniki poszły w dół? Właśnie teraz, w wyniku tego co się stało, powinien dawać z siebie 100%, by pokazać, że stać go na wiele lub przeciwnie - odpuścić sobie. Bo tragedia tragedią, ale w 3 lidze skoków nawet mu nie szło, gdzie połowa skoczków to wg mnie amatorzy. Ale te dobre wyniki w PŚ bodajże 2 lata temu nie wzięły się znikąd. A usunięcie z reprezentacji to jeszcze nie koniec, zawodnicy trenują też w klubach, dobrym przykładem tego jest Pieter. Jeśli się pozbiera fizycznie i psychicznie, to na pewno wróci jeszcze do kadry którejkolwiek.
(14.10.2017, 13:29)
Piotr S.
Trudno mi uwierzyć, że olewali treningi. To bardzo mało prawdopodobne. Andrzej Stękała mógł być trudny we współpracy ze sztabem szkoleniowym ale miał on problemy bo latem stracił ojca. Dawanie kopniaka zawodnikowi w takiej sytuacji życiowej budzi niesmak.
Obaj wyrzuceni skoczkowie musieli pracować by zarobić na swoje utrzymanie. Czy za to należy ichi potępiać?
(13.10.2017, 19:19)
Piotr S.
@ fax

wychodzi że zero to więcej niż 14 i 33. Przypomniał mi się ten słynny transparent na stadionie Legii ze świnią w garniturze z napisem UEFA
(13.10.2017, 19:08)
Gienek
A MR Skupień czemu nie wyleciał za tą beznadzieję którą serwuje nam już czwarty sezon
(13.10.2017, 12:55)
dso
@el żullo
Ale 90% narodu nie jest skoczkami narciarskimi, czy sportowcami w ogóle...
(12.10.2017, 17:50)
wiktor
dobrze żę poszli do innej kadry bo to nie najlepsi zawodnicy a tak to w kadrze b będą mieli jakieś tam wyniki a jaku b wolnu pod czas letniego grand grix mnie zaskoczył dużo dużo dużo na PLUS i dobrze że muranka jest w kadrze b bo w kadrze a cobie NIE RADZI
(12.10.2017, 14:10)
el żullo
Młode chłopaki to piją, i co w tym dziwnego? A wy nie pijecie? Przyznawac sie, 90% narodu pije i nikt nie robi z tego tragedii.
(12.10.2017, 13:53)
jb
Informacja jest niekompletna. Miętus został przeniesiony do kadry B, a Bukowski do kadry C.
(11.10.2017, 23:37)
fax
To co innego. Tak btw, konkurencja podaje że Bukowski został jednak zdegradowany do kadry C.
(11.10.2017, 19:23)
barnaba
@fax - między wierszami- chodziło o olewanie treningów, a nie o brak wyników
(11.10.2017, 18:21)
dysy
Jeżeli będą zawzięcie trenować w swoich klubach, pokazą na co ich stać, to jest dla nich otwarta droga. Ale jesli sie startuje w zawodach 3 rzędu i nic się tam nie pokazuje, to ciężko coś z nimi zrobić. Mimo wszystko liczę, że kiedyś ich zobaczymy chociażby z dobrej strony w PK
(11.10.2017, 13:10)
fax
" Krzysiek i Andrzej okazali się najsłabsi" . FIS Cup: Biegun 33 pkt, Stękała 14 pkt, Łukasz Bukowski ZERO. Panie Adamie, dlaczego wciska pan nam ciemnotę?
(11.10.2017, 11:33)