Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
22.09.2017, godz. 09:30
Rasnov HS-100
(FIS Cup kobiet)

Klemens Murańka uzyskał najlepszy rezultat podczas serii próbnej przed drugim konkursem Letniej Grand Prix w Hakubie. Polak wyprzedził Simona Ammanna i Ryoyu Kobayashiego.

W bardzo sprzyjających warunkach (1,48 m/s pod narty) Murańka poleciał na odległość 137,5 metra - co jest wynikiem lepszym od letniego rekordu obiektu. Polak o niespełna cztery punkty wyprzedził Simona Ammanna, do którego zresztą właśnie ten rekord należy (Szwajcar dziś uzyskał 126,5 metra, jednak startował przy słabszym wietrze i z krótszego rozbiegu).

W czołówce znaleźli się także Ryoyu Kobayashi (123,5 m), Junshiro Kobayashi (118 m), Anze Semenic (121,5 m) i Michaił Nazarow (122,5 m).

Pozostali reprezentanci Polski również zajęli miejsca w czołowej trzydziestce - Aleksander Zniszczoł był dziesiąty (124 m), Jan Ziobro - osiemnasty (120,5 m), a Krzysztof Miętus - dwudziesty siódmy (115,5 m).

Podczas serii próbnej wiał dość silny, korzystny dla skoczków wiatr (do 1,9 m/s). Belka startowa początkowo była ustawiona w pozycji dwunastej, ale w końcówce rozbieg wydłużono do bramki trzynastej. Później jednak belkę obniżano - najpierw po skoku Murańki (jedenasta), a następnie po próbie Halvora Egnera Graneruda (do dziesiątej).

Ze względu na małą liczbę skoczków zgłoszonych do drugiego konkursu (Japonia nie mogła już wykorzystać kwoty narodowej) nie było potrzeby przeprowadzania kwalifikacji - ich miejsce zajęła seria próbna.

Wyniki serii próbnej
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Klemens Murańka
Polska
137.5
71.1
2
Simon Ammann
Szwajcaria
126.5
67.4
3
Ryoyu Kobayashi
Japonia
123.5
61.3
4
Junshiro Kobayashi
Japonia
118.0
59.6
5
Anze Semenic
Słowenia
121.5
58.1
6
Mikhail Nazarov
Rosja
122.5
56.6
7
Sebastian Colloredo
Włochy
126.5
56.4
8
Evgeniy Klimov
Rosja
119.5
55.1
9
Taku Takeuchi
Japonia
120.0
54.2
10
Aleksander Zniszczoł
Polska
124.0
53.5
11
Kevin Bickner
USA
121.0
52.6
12
Kenneth Gangnes
Norwegia
117.5
52.1
13
Bor Pavlovcic
Słowenia
121.5
51.0
14
Antti Aalto
Finlandia
118.0
50.8
15
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
121.5
50.0
16
Jurij Tepes
Słowenia
121.0
49.3
17
Anze Lanisek
Słowenia
114.0
49.1
18
Jan Ziobro
Polska
120.5
48.0
19
Robert Kranjec
Słowenia
116.5
47.7
20
Halvor Egner Granerud
Norwegia
121.0
45.9
21
Jarkko Määttä
Finlandia
118.0
45.8
22
Tomas Vancura
Czechy
119.5
44.4
23
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
117.5
41.5
24
Pius Paschke
Niemcy
115.5
40.7
25
Joshua Maurer
Kanada
115.0
39.2
26
Daiki Ito
Japonia
113.0
38.5
27
Krzysztof Miętus
Polska
115.5
37.9
 
Heung-Chul Choi
Korea Pd.
112.0
37.9
29
Lukas Wagner
Niemcy
114.5
36.2
30
Killian Peier
Szwajcaria
111.0
34.1
31
Davide Bresadola
Włochy
108.5
31.7
32
Marat Zhaparov
Kazachstan
113.0
30.8
33
Tilen Bartol
Słowenia
105.5
29.7
 
Michael Glasder
USA
112.5
29.7
35
Jakub Janda
Czechy
106.0
29.6
36
Alexey Romashov
Rosja
110.0
28.0
37
Lukas Hlava
Czechy
110.0
27.6
38
Vojtech Stursa
Czechy
109.5
27.0
39
Rok Justin
Słowenia
103.5
25.7
40
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
106.5
22.8
41
Anders Fannemel
Norwegia
105.0
22.7
42
Seou Choi
Korea Pd.
106.5
22.3
43
Gabriel Karlen
Szwajcaria
104.5
21.9
44
Cestmir Kozisek
Czechy
98.5
4.8
45
Muhammet Irfan Cintimar
Turcja
93.0
2.2
46
Sergey Tkachenko
Kazachstan
93.0
0.0
 
Casey Larson
USA
92.0
0.0

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
48.Roman Sergeevich Trofimov DNS DNS
Noriaki Kasai DNS DNS
(21.09.2017, 22:41)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Hakuba: Murańka dalej od rekordu skoczni w serii próbnej
LGP Hakuba: Murańka dalej od rekordu skoczni w serii próbnej

LGP Hakuba: Murańka dalej od rekordu skoczni w serii próbnej

Kalendarium
Tom Hilde
Dziś urodziny obchodzą:
Patrik Lichy (1992)
Najbliższe zawody
22 września 2017 (piątek)
08:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs M
23 września 2017 (sobota)
11:30
CoC Rasnov
odprawa techniczna
13:30
CoC Rasnov
trening (2 serie)
15:30
CoC Rasnov
konkurs
24 września 2017 (niedziela)
09:00
CoC Rasnov
seria próbna
10:00
CoC Rasnov
konkurs
30 września 2017 (sobota)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Listy zawodników z prawem startu w PŚ i PK
Lubisz zabawić się w selekcjonera kadry? Zobacz, kogo możesz wybrać!
Sonda
Kto wygra LGP 2017?
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stephan Leyhe
Karl Geiger
Stefan Hula
Roman Koudelka
Piotr Żyła
Daniel Andre Tande
Sebastian Colloredo
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2017 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich