Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
22.09.2017, godz. 09:30
Rasnov HS-100
(FIS Cup kobiet)

Simon Ammann spisał się najlepiej podczas drugiej serii treningowej w Hakubie. Dziesiąty rezultat rundy należał do najlepszego z Polaków - Klemensa Murańki.

Przy umiarkowanym wietrze w plecy (0,47 m/s) Ammann poleciał na odległość 125,5 metra - to wystarczyło, by o niespełna trzy punkty pokonać Anze Semenica (tylko 120,5 metra, ale w bardzo niekorzystnych warunkach - 0,94 m/s). W czołówce, z niewielką stratą do Semenica, znaleźli się także Antti Aalto (126,5 m), Anze Lanisek (121,5 m) i Jewgienij Klimow (122 m).

Wśród Polaków tym razem najlepiej spisał się Klemens Murańka - przy niemal najkorzystniejszym wietrze w całej stawce (0,5 m/s pod narty) poleciał na odległość 121 metrów, co oznaczało dziesiąty wynik rundy. Aleksander Zniszczoł był szesnasty (120,5 m w minimalnie lepszych warunkach od Murańki), Jan Ziobro - dwudziesty szósty (110,5 m - wiatr 0,16 m/s w plecy), a Krzysztof Miętus - trzydziesty siódmy (104 m - wiatr 0,59 m/s z tyłu).

O ile na początku wiatr wiał pod narty, to później zmienił kierunek i raczej przeszkadzał skoczkom; jego siła była stosunkowo niewielka - zwykle do 0,5 m/s, choć w kilku przypadkach pod koniec serii dochodziła do 0,9 m/s. W związku z tym sędziowie podnosili belkę startową z bramki czternastej do piętnastej, a następnie do szesnastej.

Wyniki treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Simon Ammann
Szwajcaria
125.5
67.2
2
Anze Semenic
Słowenia
120.5
64.4
3
Antti Aalto
Finlandia
126.5
64.3
4
Anze Lanisek
Słowenia
121.5
64.0
5
Evgeniy Klimov
Rosja
122.0
63.6
6
Tomas Vancura
Czechy
126.0
62.7
7
Ryoyu Kobayashi
Japonia
122.0
59.0
8
Mikhail Nazarov
Rosja
123.0
58.6
9
Kenneth Gangnes
Norwegia
118.0
57.4
10
Klemens Murańka
Polska
121.0
56.4
11
Junshiro Kobayashi
Japonia
119.5
55.7
12
Kenshiro Ito
Japonia
118.5
54.6
13
Taku Takeuchi
Japonia
121.0
53.9
14
Noriaki Kasai
Japonia
117.5
53.5
15
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
113.0
51.7
16
Aleksander Zniszczoł
Polska
120.5
50.9
17
Yumu Harada
Japonia
117.0
50.1
18
Kevin Bickner
USA
114.5
50.0
19
Daiki Ito
Japonia
115.0
49.9
20
Robert Kranjec
Słowenia
117.0
48.9
21
Killian Peier
Szwajcaria
116.5
48.0
22
Halvor Egner Granerud
Norwegia
112.5
46.3
23
Tilen Bartol
Słowenia
114.0
44.7
24
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
115.0
43.0
25
Masamitsu Ito
Japonia
111.5
42.2
26
Jan Ziobro
Polska
110.5
40.6
27
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
113.5
40.4
 
Shohei Tochimoto
Japonia
110.0
40.4
29
Jurij Tepes
Słowenia
108.0
40.1
30
Pius Paschke
Niemcy
111.5
39.3
31
Anders Fannemel
Norwegia
110.5
38.3
32
Bor Pavlovcic
Słowenia
108.0
37.7
33
Jakub Janda
Czechy
110.0
37.2
34
Kento Sakuyama
Japonia
108.5
36.7
35
Gabriel Karlen
Szwajcaria
106.0
36.4
36
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
108.0
35.1
37
Krzysztof Miętus
Polska
104.0
34.5
38
Rok Justin
Słowenia
104.5
33.4
39
Davide Bresadola
Włochy
105.0
33.1
 
Seou Choi
Korea Pd.
107.5
33.1
41
Lukas Wagner
Niemcy
108.5
30.4
42
Jarkko Määttä
Finlandia
104.5
30.1
43
Vojtech Stursa
Czechy
107.0
29.9
44
Sebastian Colloredo
Włochy
104.0
28.9
45
Michael Glasder
USA
99.0
25.5
46
Yuken Iwasa
Japonia
101.5
25.4
47
Joshua Maurer
Kanada
103.5
25.0
48
Marat Zhaparov
Kazachstan
99.5
23.1
49
Cestmir Kozisek
Czechy
96.0
21.6
50
Casey Larson
USA
100.0
21.1
51
Alexey Romashov
Rosja
99.5
19.5
52
Heung-Chul Choi
Korea Pd.
97.0
16.8
53
Lukas Hlava
Czechy
100.0
16.1
54
Sergey Tkachenko
Kazachstan
93.5
15.2
55
Muhammet Irfan Cintimar
Turcja
87.5
7.6

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Hakuba: Ammann najlepszy w drugim treningu
LGP Hakuba: Ammann najlepszy w drugim treningu

LGP Hakuba: Ammann najlepszy w drugim treningu

Kalendarium
Tom Hilde
Dziś urodziny obchodzą:
Patrik Lichy (1992)
Najbliższe zawody
22 września 2017 (piątek)
08:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs M
23 września 2017 (sobota)
11:30
CoC Rasnov
odprawa techniczna
13:30
CoC Rasnov
trening (2 serie)
15:30
CoC Rasnov
konkurs
24 września 2017 (niedziela)
09:00
CoC Rasnov
seria próbna
10:00
CoC Rasnov
konkurs
30 września 2017 (sobota)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra LGP 2017?
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stephan Leyhe
Karl Geiger
Stefan Hula
Roman Koudelka
Piotr Żyła
Daniel Andre Tande
Sebastian Colloredo
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2017 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich