Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
31
sierpień 2017
Najbliższe zawody
26.08.2017, godz. 11:00
Hakuba HS-131
(LGP)

65 panów i 57 pań stanie na starcie kolejnych w tym sezonie zawodów Letniej Grand Prix. W treningach i kwalifikacjach w Courchevel zobaczymy mocną szóstkę Polaków...

Do Francji udała się niemal cała czołówka klasyfikacji generalnej LGP - z najlepszej dziesiątki zabraknie tylko wypoczywającego na Ibizie Gregora Schlierenzauera. Na starcie staną natomiast wysoko plasujący się Polacy - lider LGP Dawid Kubacki, a także Maciej Kot, Stefan Hula i Piotr Żyła. Skład naszej reprezentacji uzupełniają Jakub Wolny i Kamil Stoch, którzy również już punktowali tego lata.

Dodajmy jeszcze, że na liście startowej, wśród zawodników, którzy we Francji rozpoczną letni sezon, znalazły się dwa istotne nazwiska - Andreas Stjernen i Michael Hayboeck.

Mocno obsadzone będą także inauguracyjne zawody LGP kobiet - tutaj, wśród 57 pań, zobaczymy cztery pierwsze zawodniczki minionego Pucharu Świata pań, czyli Sarę Takanashi, Yuki Ito, Maren Lundby i Katharinę Althaus. Najlepszą dziesiątkę poprzedniej zimy będą reprezentować także Ema Klinec, Irina Awwakumowa i Svenja Wuerth.

Do Francji udały się również dwie Polki - pod opieką Wojciecha Tajnera w Courchevel wystąpią Anna Twardosz i Kinga Rajda.

Program zawodów w Courchevel przewiduje po jednym konkursie pań i panów, w obu przypadkach zawody główne poprzedzone są oczywiście treningami i kwalifikacjami. Harmonogram jest dość skondensowany - kobiety rozpoczną i zakończą rywalizację w piątek, z kolei mężczyźni całość zmagań mają zaplanowaną na sobotę.

Letnia Grand Prix Courchevel
 
10 sierpnia 2017 (czwartek)
19:00
odprawa techniczna
 
11 sierpnia 2017 (piątek)
9:00
oficjalny trening kobiet (dwie serie; HS-96)
11:00
kwalifikacje kobiet (HS-96)
17:30
seria próbna kobiet (HS-96)
18:30
konkurs indywidualny kobiet (HS-96)
 
12 sierpnia 2017 (sobota)
9:00
oficjalny trening mężczyzn (dwie serie; HS-132)
11:00
kwalifikacje mężczyzn (HS-132)
17:30
seria próbna mężczyzn (HS-132)
18:30
konkurs indywidualny mężczyzn (HS-132)

Lista startowa - mężczyźni
 
zawodnik
kraj
1
Martti Nomme
Estonia
2
Kento Sakuyama
Japonia
3
Julian Hahn
Niemcy
4
Nikolay Karpenko
Kazachstan
5
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
6
Mikhail Nazarov
Rosja
7
Casey Larson
USA
8
Manuel Fettner
Austria
9
Naoki Nakamura
Japonia
10
Paul Brasme
Francja
11
Lukas Hlava
Czechy
12
Joshua Maurer
Kanada
13
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
14
Yukiya Sato
Japonia
15
Gabriel Karlen
Szwajcaria
16
Felix Hoffmann
Niemcy
17
Tomas Vancura
Czechy
18
Yumu Harada
Japonia
19
Constantin Schmid
Niemcy
20
Michael Hayboeck
Austria
21
Ziga Jelar
Słowenia
22
Junshiro Kobayashi
Japonia
23
Moritz Baer
Niemcy
24
Thomas Roch Dupland
Francja
25
Andreas Stjernen
Norwegia
26
Vladimir Zografski
Bułgaria
27
Jakub Janda
Czechy
28
Marat Zhaparov
Kazachstan
29
Vincent Descombes Sevoie
Francja
30
Rok Tarman
Słowenia
31
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
32
Denis Kornilov
Rosja
33
Antti Aalto
Finlandia
34
Killian Peier
Szwajcaria
35
Alexey Romashov
Rosja
36
Clemens Aigner
Austria
37
Anders Fannemel
Norwegia
38
Viktor Polasek
Czechy
39
Markus Schiffner
Austria
40
Anze Lanisek
Słowenia
41
Robert Kranjec
Słowenia
42
Miran Zupancic
Słowenia
43
Andreas Kofler
Austria
44
Simon Ammann
Szwajcaria
45
Ville Larinto
Finlandia
46
Stefan Kraft
Austria
47
Rok Justin
Słowenia
48
Anze Semenic
Słowenia
49
Florian Altenburger
Austria
50
Robert Johansson
Norwegia
51
Kamil Stoch
Polska
52
Davide Bresadola
Włochy
53
Jakub Wolny
Polska
54
Kenneth Gangnes
Norwegia
55
Andreas Wank
Niemcy
56
Sebastian Colloredo
Włochy
57
Halvor Egner Granerud
Norwegia
58
Daniel Andre Tande
Norwegia
59
Roman Koudelka
Czechy
60
Piotr Żyła
Polska
61
Stefan Hula
Polska
62
Karl Geiger
Niemcy
63
Stephan Leyhe
Niemcy
64
Maciej Kot
Polska
65
Dawid Kubacki
Polska

Lista startowa - kobiety
 
zawodnik
kraj
1
Julia Clair
Francja
2
Oceane Paillard
Francja
3
Karolina Indrackova
Czechy
4
Anna Twardosz
Polska
5
Elisabeth Raudaschl
Austria
6
Jerneja Brecl
Słowenia
7
Jana Mrakotova
Czechy
8
Claudia Purker
Austria
9
Sophie Mair
Austria
10
Katja Pozun
Słowenia
11
Kinga Rajda
Polska
12
Marta Krepelkova
Czechy
13
Eva Pinkelnig
Austria
14
Natalie Eilers
Kanada
15
Abigail Strate
Kanada
16
Romane Dieu
Francja
17
Nina Lussi
USA
18
Silje Opseth
Norwegia
19
Barbora Blazkova
Czechy
20
Nicole Maurer
Kanada
21
Lara Malsiner
Włochy
22
Atsuko Tanaka
Kanada
23
Natasha Bodnarchuk
Kanada
24
Oceane Avocat Gros
Francja
25
Luisa Goerlich
Niemcy
26
Tara Geraghty-Moats
USA
27
Daniela Vasilica Haralambie
Rumunia
28
Ksenia Kablukova
Rosja
29
Alexandra Kustova
Rosja
30
Nika Kriznar
Słowenia
31
Taylor Henrich
Kanada
32
Coline Mattel
Francja
33
Gianina Ernst
Niemcy
34
Evelyn Insam
Włochy
35
Juliane Seyfarth
Niemcy
36
Abby Ringquist
USA
37
Sofia Tikhonova
Rosja
38
Anastasiya Barannikova
Rosja
39
Lucile Morat
Francja
40
Lea Lemare
Francja
41
Ursa Bogataj
Słowenia
42
Elena Runggaldier
Włochy
43
Julia Kykkänen
Finlandia
44
Kaori Iwabuchi
Japonia
45
Spela Rogelj
Słowenia
46
Nita Englund
USA
47
Manuela Malsiner
Włochy
48
Sarah Hendrickson
USA
49
Chiara Hoelzl
Austria
50
Yuka Seto
Japonia
51
Svenja Wuerth
Niemcy
52
Irina Avvakumova
Rosja
53
Ema Klinec
Słowenia
54
Katharina Althaus
Niemcy
55
Maren Lundby
Norwegia
56
Yuki Ito
Japonia
57
Sara Takanashi
Japonia

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Lizakowaty
Warto dodać, że przyjechała tu również Carina Vogt, lecz upadła podczas nieoficjalnego treningu i skręciła kolano.
(10.08.2017, 21:55)
fax
26 to chyba Władimir a nie Martin? ;-)
(10.08.2017, 20:19)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Courchevel: 65 panów i 57 pań na starcie
LGP Courchevel: 65 panów i 57 pań na starcie

LGP Courchevel: 65 panów i 57 pań na starcie

Kalendarium
Anders Bardal
Dziś urodziny obchodzą:
Nicholas Alexander (1988)
Najbliższe zawody
25 sierpnia 2017 (piątek)
06:00
LGP Hakuba
odprawa techniczna
10:00
LGP Hakuba
trening + kwalifikacje
26 sierpnia 2017 (sobota)
10:00
LGP Hakuba
seria próbna
11:00
LGP Hakuba
konkurs ind.
27 sierpnia 2017 (niedziela)
02:00
LGP Hakuba
kwalifikacje
03:00
LGP Hakuba
konkurs ind.
8 września 2017 (piątek)
06:00
LGP Czajkowski
odprawa techniczna K
07:00
LGP Czajkowski
odprawa techniczna M
09:00
LGP Czajkowski
oficjalny trening K
11:00
LGP Czajkowski
kwalifikacje K
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rekordy osobiste skoczków
Jakie są najdłuższe skoki poszczególnych zawodników - zobacz nasz nowy dział
Sonda
Kto wygra LGP 2017?
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stephan Leyhe
Karl Geiger
Stefan Hula
Roman Koudelka
Piotr Żyła
Daniel Andre Tande
Sebastian Colloredo
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2017 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich