Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
30.09.2017, godz. 16:30
Klingenthal HS-140
(Letni CoC)

Ponad miesi±c temu poznali¶my skład polskiej kadry A, natomiast dzi¶ wreszcie ogłoszono pełne składy wszystkich grup szkoleniowych na kolejny sezon...

Jak już informowali¶my, w kadrze A znalazło się siedmiu skoczków - oprócz mistrzów ¶wiata z Lahti (Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki) ze Stefanem Horngacherem będ± trenować Stefan Hula, Jakub Wolny i Krzysztof Miętus. Austriackiemu szkoleniowcowi będ± - podobnie jak w minionym sezonie - asystować Grzegorz Sobczyk i Zbigniew Klimowski (ten ostatni będzie również koordynatorem kadr A i B).

W sztabie szkoleniowym znaleĽli się także Michal Doleľal (trener techniczny, odpowiedzialny za sprzęt we wszystkich kadrach męskich), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer (serwismeni), a stale współpracować będ± Harald Pernitsch (konsultant), Aleksander Winiarski (lekarz), Piotr Krężałek (biomechanik) i Adam Małysz (dyrektor do spraw skoków i kombinacji, konsultant zarz±du).

Aż dziewięciu skoczków będzie liczyć kadra B, prowadzona przez nowego trenera Radka ®idka. Czech poprowadzi Klemensa Murańkę, Andrzeja Stękałę (wcze¶niej - przynajmniej formalnie - w kadrze A), Jana Ziobrę, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Bieguna, Bartłomieja Kłuska, Przemysława Kantykę (dotychczas kadra B), Łukasza Bukowskiego (awans z kadry C) oraz Stanisława Bielę (trenował poza kadr±).

Asystentami czeskiego trenera będ± dotychczasowi szkoleniowcy tej grupy, Robert Mateja i Marcin Bachleda, a fizjoterapeut± pozostanie Michał Górny. Nie znamy jeszcze nazwiska osoby odpowiedzialnej za serwis - dotychczas pełni±cy tę funkcję Kamil Skrobot przechodzi do kadry C.

Ten zespół będzie składać się z kolei z sze¶ciu zawodników - oprócz Pawła W±ska, Bartosza Czyża, Tomasza Pilcha, którzy byli członkami kadry C już w ubiegłym roku, zobaczymy tu Kacpra Juroszka, Karola Niemczyka i Damiana Skupnia. Poza grupami szkoleniowymi PZN będ± w tym roku trenować Dawid Jarz±bek i Dominik Kastelik. Nie można jednak wykluczyć, że jeszcze doł±cz± do kadry C, ponieważ do końca sierpnia ta grupa może zostać powiększona o jednego lub dwóch skoczków.

W sztabie szkoleniowym kadry C nie ma większych zmian - trenerem głównym pozostaje Maciej Maciusiak, jego asystentami - Wojciech Topór i Piotr Fijas, natomiast fizjoterapeut± wci±ż będzie Daniel Kwiatkowski. Do zespołu doł±czy jedynie wspomniany Kamil Skrobot, odpowiedzialny za serwis. W zakresie motoryki z kadr± C będzie współpracować Michał Wilk, natomiast sprawami dietetyki zajmie się Magdalena Wieczorek (pracuj±ca również z paniami).

A skoro jeste¶my przy paniach - kadra kobiet będzie podzielona na dwie grupy, których wspólnym ogniwem będzie trener główny Sławomir Hankus. Grup± tatrzańsk± (Magdalena Pałasz, Kamila Karpiel i Joanna Kil) zajmie się Krystian Długopolski, natomiast przy grupie beskidzkiej (Kinga Rajda, Anna Twardosz) razem z Hankusem będzie pracować Wojciech Tajner.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jacek32
W±tpie. Ja już na tym forum mam wyrobion± markę. I wiele rzeczy które mówiłem to sprawdziły się. Że Stoch nie zdobędzie Kuli, że o 2 miejscu Wellingera na M¦ nie wspomnę. Tak samo jak słusznie stwierdziłem że Kranjec miał kontuzję w co nie wierzyło wiele osób na tym forum że ja mogę co¶ takiego wiedzieć.
(14.05.2017, 22:21)
Fanka
@ Jacek 32
Kolejna wpadka :-).
A z prawdopodobieństwem granicz±cym z pewno¶ci± chodzi o pewien incydent podczas tegorocznego FIS-Cup w Zakopanem. Ja w nim nie uczestniczyłam, ale słyszałam od innego kibica.
(13.05.2017, 08:23)
fan
Biela "Zimno mi" mi kadrze B ... Niech sobie skacze ;)
(11.05.2017, 21:35)
Jacek32
Jakub Kot to wieczny student, on startował na uniwersjadzie z 20 latkami ;] on jest takim przykładem celebryty skokowe, fan pejdże, strony i moda wokół niego a wyniki marne. Jakub Kot wieczny młodzieniec jak Ibisz ;]
(11.05.2017, 09:38)
Patryk
Oficjalne info. Andrzej G±sienica zakończył karierę i został kulturyst±. Będzie startował w zawodach do 78 kg.
(11.05.2017, 08:11)
ms.
Meneger

Większo¶ć zawodników których wymieniłe¶ zakończyło karierę, niektórzy nawet kilka lat temu. A druga sprawa jest taka że prawie połowa tych zawodników wymienionych przez ciebie to kombinatorzy norwescy.
(10.05.2017, 20:11)
ricardo-78
@Menager

Jakub Kot dał sobie spokój ze skakaniem w zeszłym roku.Andrzej G±sienica podobno także.

Reszta pewnie trenuje w klubach.Skoro tylko skacz±,a nie s± lepsi od tych co s± w kadrach to czemu maj± tam być?Analogia choćby do piłki(choć tutaj to mało rozbudowane w porównaniu)
(10.05.2017, 20:08)
Jacek32
@Menager
Zapewne w kadrach ŻADNYCH ;]
(10.05.2017, 19:35)
Menager
W jakich kadrach będ± następuj±cy zawodnicy : Adam Ruda, Krzysztof Leja, Artur Kukuła, Andrzej Zapotoczny, Jakub Kot, Łukasz Podżorski, Grzegorz Miętus, Tomasz Byrt, Konrad Janota, Andrzej G±sienica, Michał Gut-Chowaniec, Łukasz Rutkowski, Kacper Kupczak,
Krystian Karpiel, Jan Łowisz, Wojciech Marusarz, Marcin Budz, Piotr ¦wierczek, Kamil Gałysa

Czy zakończyli kariere, b±dĽ też inne info na ich temat

(10.05.2017, 19:29)
Jacek32
@yay
Jestem jestem i mam się dobrze ;]
Jacu¶ Gacu¶ jest na stanowisku a jakże ;] choćby¶ nie wiadomo jak chciał mi dokopać to ci się nie uda. Taka drobna uwaga co do mojej skromnej osoby ;]
A co do kadr to wiadomo od dawna że tam jest jeden wielki burdel, nielot Miętus jest tego największym przykładem. Ja do dzi¶ nie mogę zrozumieć i się pogodzić z nominacj± tego nielota do kadry A. Zwłaszcza po fantastycznych występach kiedy przegrywał z Rumunami tudzież Turkami w zawodach piknikowych.. Ale to wiemy kogo zasługa, Prezesa Misia.. który namówił trenera żeby dal go do kadry A. To jest po prostu dla mnie paranoja i tyle. Nahlepiej by było jakby ten cały Mietu¶ skonczył t± swoj± pożal się karierę. Tak jak jego brat. Bo nie bęzdzie żadnego pożytku z niego a tylko wkurzał będzie kibiców swoim spadaniem na bulę. To chyba jedyne wyj¶cie żeby Mietusa się pozbyc z kadr.. niech konczy to swoje pożal się nędzne skakanie.
(10.05.2017, 17:25)