Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
listopad 2017
Najbliższe zawody
25.11.2017, godz. 16:15
Ruka HS-142
(P¦ druż.)

Słoweńska Planica i norweskie Trondheim to jedyni kandydaci do organizacji mistrzostw ¶wiata w narciarstwie klasycznym w 2023 roku. Na decyzję delegatów FIS poczekamy jednak jeszcze ponad rok...

Żadna z dwóch miejscowo¶ci nie jest nowicjuszem w organizacji imprez rangi mistrzowskiej. W Trondheim skoczkowie walczyli o medale w 1997 roku, z kolei Planica już sze¶ciokrotnie była aren± rywalizacji o mistrzostwo ¶wiata w lotach (w 2020 roku stanie się tak po raz kolejny), ale w ostatnich latach starania o organizację klasycznych M¦ kończyły się niepowodzeniem (uznanie delegatów zyskały Lahti, Seefeld i Oberstdorf).

Szanse Planicy na wykorzystanie fantastycznego centrum sportów zimowych podczas mistrzostw rosn± dzięki niewielkiej liczbie kandydatów - w ostatnich latach pretendentów było więcej (czterech lub pięciu). Również o M¦ w narciarstwie klasycznym ubiegaj± się tylko dwa miasta (Courchevel-Meribel oraz Saalbach-Hinterglemm). Tym bardziej dziwi± słowa prezesa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kaspera:

- FIS cieszy się z zainteresowania organizacj± naszych flagowych imprez. Wszyscy kandydaci wnosz± bogate do¶wiadczenie organizacyjne. Uważamy, że te kandydatury s± wyj±tkowe i zróżnicowane.

Pierwsze informacje na temat kandydatur poznamy podczas Konferencji Kalendarzowej FIS pod koniec maja; dalsze szczegóły maj± być sprecyzowane do 1 wrze¶nia. Organizatorów M¦ 2023 poznamy podczas Kongresu FIS w Costa Navarino (13 maja 2018).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
skoki
trondheim wolę
(20.06.2017, 18:52)
Jacek32
I ja się nigdzie nie wybieram ;] mam się dobrze na tym forum ;] bo dzięki mnie na tym forum w dużej mierze jest interesuj±co i ciekawie..
(06.05.2017, 12:40)
Jacek32
@J.A. Forfang
Kasai to wyj±tek, ale mam rację z tym że Janda czy Ahonen s± już bulomierzami podstarzałymi.. tu nie możesz zaprzeczyć.. a wręcz mnie poprzeć ;]
I nie wiem jak można porównywać rzemiel¶nika skokowego Maturę do jednego z największych talentów w historii tej dyscypliny sportu.. Domen łyknie te jego całe sukcesy i to podejrzewam że w przyszłym sezonie ;]
(06.05.2017, 12:39)
J.A.Forfang
@Jacek 32
Żadn± strat± będzie jak ty st±d odejdziesz. Matura osi±gn±ł więcej niż np twój Domen (nie mówię, że w przyszło¶ci go nie przebije), może jeszcze Kasaim jako podstarzałym bulomierzu powiedz. A że Jan zakończył karierę akurat podczas matur...
(05.05.2017, 22:54)
Jacek32
@NicolasDessum
Naprawdę? Niemożliwe ;]
To z pewno¶ci± można napisać że Matura w swojej karierze nie zdał matury bo zazwyczaj bulił i skakał przeciętnie.. ostatnio zazwyczaj to pierwsze. Żadna tam strata dla skoków narciarskich, jednego podstarzałego bulomierzacza mniej.. Jeszcze Janda powinien już skonczyć bo też nic nie osi±gnie a tylko zajmuje miejsce młodym zawodnikom.
(05.05.2017, 17:47)
NicolasDessum
Wiecie że Jan Matura zakończył swoj± karierę
(05.05.2017, 17:05)
Jacek32
O matko a co to całe Kandersteg? To jaka¶ egzotyka chyba.. mie¶cina gdzie¶ pewnie na koncu ¶wiata.. ale w sumie popieram skakać na skoczniach egzotycznych, niech juniorzy testuj± mniej znane skocznie ;]
(05.05.2017, 14:42)
kubafanskoków
@killersn
W Kandersteg
(05.05.2017, 13:04)
Jacek32
Planica? Mi się kojarzy z lotami narciarskimi.. i zawsze z tym będzie mi się kojarzyć. Z wielk± Velikank±, rekordami.. popisami lotników.. i zakończeniem sezonu. A ta skocznia duża (nie mamucia o której piszę wcze¶niej) to sorry ale nie porywa mnie jako¶.. leci się na niej jako¶ tak wysoko i w jeden punkt. Takie odnoszę wrażenie. Tam to Kubacki miałby radochę ze swoim stylem ale tym sprzed 2 lat kiedy latał wysoko jak kura ;] ale ta skocznia nie kręci mnie jako¶. Nudy, wszyscy w jedn± dziurę i wysoki lot.. tak by było.A Trondheim to wspomnienia polskie budzi przecież Małysz ;] i inni Polacy odnosili tam wiele sukcesy. Ale z drugiej strony ta skocznia jest tak oklepana że już co¶ innego. A we Francji Mistrzostwa to by było co¶ ;] bo u nas to jest niemożliwe (Tajner... )
(05.05.2017, 10:04)
Polonus
Zdecydowanie Planica.
Nie ma nawet co porównywać.
Nie ma ani jednego argumentu na rzecz Trondheim.
Co od razu sugeruje, że Norwegowie s±... faworytem głosowania:)
Tak to w tych wszystkich "demokratycznych" organizacjach typu FIFA, UEFA czy własnie FIS bywa.
No, ale może tym razem akurat zwycięży dobro sportu i rozs±dek.
(05.05.2017, 09:11)
Jacek32
@killersn
Pewnie na jakiej¶ skoczni.

Mi tam obojętne kto zostanie wybrany, ci±gle te same oklepane skocznie aż do porzygania.. chciałbym zeby kto¶ nowy został np może jaka¶ ze Francji? Albo co¶ w tyn stylu a nie ci±gle te same skocznie..
(05.05.2017, 00:10)
killersn
A czy kto¶ wie gdzie odbęd± się MSJ w przyszłym roku?
(04.05.2017, 23:40)