Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
24.09.2017
Predazzo HS-106
(Alpen Cup)

Słoweńska Planica i norweskie Trondheim to jedyni kandydaci do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2023 roku. Na decyzję delegatów FIS poczekamy jednak jeszcze ponad rok...

Żadna z dwóch miejscowości nie jest nowicjuszem w organizacji imprez rangi mistrzowskiej. W Trondheim skoczkowie walczyli o medale w 1997 roku, z kolei Planica już sześciokrotnie była areną rywalizacji o mistrzostwo świata w lotach (w 2020 roku stanie się tak po raz kolejny), ale w ostatnich latach starania o organizację klasycznych MŚ kończyły się niepowodzeniem (uznanie delegatów zyskały Lahti, Seefeld i Oberstdorf).

Szanse Planicy na wykorzystanie fantastycznego centrum sportów zimowych podczas mistrzostw rosną dzięki niewielkiej liczbie kandydatów - w ostatnich latach pretendentów było więcej (czterech lub pięciu). Również o MŚ w narciarstwie klasycznym ubiegają się tylko dwa miasta (Courchevel-Meribel oraz Saalbach-Hinterglemm). Tym bardziej dziwią słowa prezesa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kaspera:

- FIS cieszy się z zainteresowania organizacją naszych flagowych imprez. Wszyscy kandydaci wnoszą bogate doświadczenie organizacyjne. Uważamy, że te kandydatury są wyjątkowe i zróżnicowane.

Pierwsze informacje na temat kandydatur poznamy podczas Konferencji Kalendarzowej FIS pod koniec maja; dalsze szczegóły mają być sprecyzowane do 1 września. Organizatorów MŚ 2023 poznamy podczas Kongresu FIS w Costa Navarino (13 maja 2018).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
skoki
trondheim wolę
(20.06.2017, 18:52)
Jacek32
I ja się nigdzie nie wybieram ;] mam się dobrze na tym forum ;] bo dzięki mnie na tym forum w dużej mierze jest interesująco i ciekawie..
(06.05.2017, 12:40)
Jacek32
@J.A. Forfang
Kasai to wyjątek, ale mam rację z tym że Janda czy Ahonen są już bulomierzami podstarzałymi.. tu nie możesz zaprzeczyć.. a wręcz mnie poprzeć ;]
I nie wiem jak można porównywać rzemielśnika skokowego Maturę do jednego z największych talentów w historii tej dyscypliny sportu.. Domen łyknie te jego całe sukcesy i to podejrzewam że w przyszłym sezonie ;]
(06.05.2017, 12:39)
J.A.Forfang
@Jacek 32
Żadną stratą będzie jak ty stąd odejdziesz. Matura osiągnął więcej niż np twój Domen (nie mówię, że w przyszłości go nie przebije), może jeszcze Kasaim jako podstarzałym bulomierzu powiedz. A że Jan zakończył karierę akurat podczas matur...
(05.05.2017, 22:54)
Jacek32
@NicolasDessum
Naprawdę? Niemożliwe ;]
To z pewnością można napisać że Matura w swojej karierze nie zdał matury bo zazwyczaj bulił i skakał przeciętnie.. ostatnio zazwyczaj to pierwsze. Żadna tam strata dla skoków narciarskich, jednego podstarzałego bulomierzacza mniej.. Jeszcze Janda powinien już skonczyć bo też nic nie osiągnie a tylko zajmuje miejsce młodym zawodnikom.
(05.05.2017, 17:47)
NicolasDessum
Wiecie że Jan Matura zakończył swoją karierę
(05.05.2017, 17:05)
Jacek32
O matko a co to całe Kandersteg? To jakaś egzotyka chyba.. mieścina gdzieś pewnie na koncu świata.. ale w sumie popieram skakać na skoczniach egzotycznych, niech juniorzy testują mniej znane skocznie ;]
(05.05.2017, 14:42)
kubafanskoków
@killersn
W Kandersteg
(05.05.2017, 13:04)
Jacek32
Planica? Mi się kojarzy z lotami narciarskimi.. i zawsze z tym będzie mi się kojarzyć. Z wielką Velikanką, rekordami.. popisami lotników.. i zakończeniem sezonu. A ta skocznia duża (nie mamucia o której piszę wcześniej) to sorry ale nie porywa mnie jakoś.. leci się na niej jakoś tak wysoko i w jeden punkt. Takie odnoszę wrażenie. Tam to Kubacki miałby radochę ze swoim stylem ale tym sprzed 2 lat kiedy latał wysoko jak kura ;] ale ta skocznia nie kręci mnie jakoś. Nudy, wszyscy w jedną dziurę i wysoki lot.. tak by było.A Trondheim to wspomnienia polskie budzi przecież Małysz ;] i inni Polacy odnosili tam wiele sukcesy. Ale z drugiej strony ta skocznia jest tak oklepana że już coś innego. A we Francji Mistrzostwa to by było coś ;] bo u nas to jest niemożliwe (Tajner... )
(05.05.2017, 10:04)
Polonus
Zdecydowanie Planica.
Nie ma nawet co porównywać.
Nie ma ani jednego argumentu na rzecz Trondheim.
Co od razu sugeruje, że Norwegowie są... faworytem głosowania:)
Tak to w tych wszystkich "demokratycznych" organizacjach typu FIFA, UEFA czy własnie FIS bywa.
No, ale może tym razem akurat zwycięży dobro sportu i rozsądek.
(05.05.2017, 09:11)
Jacek32
@killersn
Pewnie na jakiejś skoczni.

Mi tam obojętne kto zostanie wybrany, ciągle te same oklepane skocznie aż do porzygania.. chciałbym zeby ktoś nowy został np może jakaś ze Francji? Albo coś w tyn stylu a nie ciągle te same skocznie..
(05.05.2017, 00:10)
killersn
A czy ktoś wie gdzie odbędą się MSJ w przyszłym roku?
(04.05.2017, 23:40)