Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
listopad 2017
Najbliższe zawody
18.11.2017, godz. 16:00
Wisła HS-134
(P¦ druż.)

Podczas gdy w Norwegii dużo kontrowersji wzbudza fakt, że tradycja rozgrywania niedzielnych zawodów na Holmenkollen ma zostać przerwana dla dobra turnieju Raw Air, Maren Lundby zwraca uwagę na sytuację kobiecych zawodów.

Od kilku tygodniu w Norwegii duż± uwagę przykłada się do zmian w formacie turnieju Raw Air. Na skutek zastrzeżeń drużyn i oficjeli zdecydowano się zrezygnować z konkursów drużynowych i najpewniej zmieni się również kolejno¶ć rozgrywanych konkursów. Ze względów logistycznych turniej miałby rozpoczynać się w Trondheim, a nie w Oslo, przez co zawody w stolicy Norwegii miałyby odbywać się w ¶rodku tygodnia, a nie zgodnie z tradycj± w niedzielę.

Jednak najlepsza norweska skoczkini i trzecia zawodniczka ostatniej edycji Pucharu ¦wiata zwraca uwagę na problem konkursów pań. Zgodnie ze wstępnym kalendarzem w przyszłym sezonie będzie jeszcze mniej zawodów kobiet.

- My¶lę, że na pewno ten harmonogram można poprawić - przyznaje Lundby. - Kiedy rozmawiamy o ewolucji skoków kobiet, mówi się, że wszystko krok po kroku, ale zastanawiam się, co to ma oznaczać, w którym kierunku to krok po kroku? Bo wygl±da na to, że do tyłu. Piętna¶cie konkursów Pucharu ¦wiata w porównaniu do dziewiętnastu tej zimy i jeden konkurs na dużej skoczni w porównaniu z trzema w minionym sezonie... - wyja¶niała Norweżka.

Czwarta zawodniczka mistrzostw ¶wiata w Lahti, która minionej zimy triumfowała w czterech konkursach Pucharu ¦wiata, przywołuje i kolejne argumenty:

- Od momentu powstania Pucharu ¦wiata tak naprawdę utknęli¶my w martwym punkcie. Już w 2013 roku pokazały¶my, że możemy rywalizować na dużych skoczniach, ale wydaje mi się, że to nic nie zmienia w podej¶ciu takich ludzi jak Paul Ganzenhuber, odpowiedzialny za kalendarz zawodów w FIS. On uważa, że dzieczyny nie s± gotowe do zawodów na dużych skoczniach, ale z drugiej strony cały czas mamy jeden konkurs w marcu na Holmenkollen - punktowała 22-letnia zawodniczka.

Norweżka przyznała też, że nie rozumie, dlaczego jest tak niewiele konkursów kobiet organizowanych w tym samym miejscu, co Puchar ¦wiata mężczyzn.

- Uważam, iż to dziwne, że nie możemy mieć żadnych zawodów wspólnie z mężczyznami, tak jak to ma miejsce w narciarstwie dowolnym, biathlonie, biegach i wszystkich innych dyscyplinach. Nie mogę zrozumieć, jak to się dzieje, że skoki kobiet s± gorszym produktem, powinno być przecież odwrotnie. My¶lę, że to bardzo dziwne. Mimo tego, co powiedziałam, mogę obiecać, że skoncentruję się na najważniejszych zawodach, jakie czekaj± nas kolejnej zimy - na igrzyskach olimpijskich. Tam wszyscy maj± swoje szanse.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jacek32
Mnie interesuj± skoki kobiet tak jak interesuj± mnie kucharowe podboje czytaj te wszystkie "Chefy" co ostatnio nas racz± w telewizji:] I na koniec co¶ do rozweselenia: A może frytki do tego? I ZASMAŻKA! ;]
(03.05.2017, 20:27)
kibic (fan zografskiego)
Jak mało kogo interesuj± skoki kobiet to się ich mało prganizuje, proste. Przykładowo, interesuj± mnie skoki ale skoki pań interesuj± mnie na tak samo jak podnoszenie ciężarów kobiet.
(01.05.2017, 23:19)
Jacek32
Kobiece skoki s± PIĘKNIEJSZE ;] można czasami obejrzeć fajne niunie ;] ta Norweżka też fajna ziuta. Lepsze może nie ale na pewno piękniesze. Ta nasza Pałasz też obiekt piękno¶ci na skoczni, choć te 2 pozost±łe Rajda i ta druga wcale nie gorsze urod± bij±ce 3/4 skacz±cego kobiecego ¶wiata na skoczni. Z tych czołowych to ta Norweżka, Hendricson, ta ruska też ładna Irina jaka¶ tam, Colin Matel, z Austriaczek to ta Sajnzenberger czy jako¶ tak i ta Niemka co zawsze zabiera Takanashi zwycięstwa na Mistrzostwach. Te s± najpiękniejsze moim zdaniem obok Polek skacz±cych ;]
(28.04.2017, 20:48)
Oreor
"jak to się dzieje, że skoki kobiet s± gorszym produktem, powinno być przecież odwrotnie" - hahahaha, no to pojechała. Co im się w tych norweskich główkach dzieje? Lepsze bo kobiece? Bo jest mniej zawodniczek niż zawodników, bo więcej ich spada na bulę niż mężczyzn? Bo skacz± krócej z wyższych belek?
Organizacja P¦ to koszty, nikt się nie interesuje skokami kobiet, nie bez powodu zreszt±. Sama organizacja P¦ kobiet jest tylko ku uciesze ¶rodowisk feministycznych.
(28.04.2017, 17:57)
kzez1986
W sumie to, że u nas mało jest zainteresowanych skokami kobiet to nie dziwne z uwagi na wyniki, a raczej ich brak. Trochę działaczy ponosz± emocje. Zamiast zrobić, że drużynówki nie licz± się do klasyfikacji indywidualnej, a zrobić drużnynow±, oni likwiduj±. Przecież np. drużynówka w Vikersund była jednym z lepszych konkursów w całym sezonie.
(28.04.2017, 13:53)
Jacek32
@Patryk
Po prostu mnie nie rozumieli.. nie mogli uszanowac tego że mam inne zdanie na dany temat i mogę mieć rację. Ba, ja powiem więcej, oni po prostu zazdro¶cili mi mojej wiedzy na temat skoków narciarskich dlatego tak pisali. Ja pamiętam że mi się dostawało nawet jak prawidłowo wytypowałem 2 miejsce Wellingera w Lahti. To i tak oni swoje. A miałem też rację że Niemcy stan± na podium i się sprawdziło. Oraz to że Stoch nie zdobędzie Kuli. I się sprawdziło. O kozie wspomniałem dlatego że rozum to ona ma niezbyt dobry (poziom) a nie że mam z ni± co¶ wspólnego.
(28.04.2017, 00:24)
Patryk
Czytałem cały sezon Twoje wypociny Jacku i widziałem jak wszyscy ludzie Cię tu cisn± więc widocznie co¶ z Tob± nie tak . Dziwne że wspomniałe¶ o kozie, widocznie masz co¶ z ni± wspólnego
(28.04.2017, 00:07)
Jacek32
@Patryk
Ale o co biega? Co ja napisałem nie tak teraz? Każdy jest ciekawy chyba jakie s± składy następnych kadr w Polsce, bo podano tylko kadrę pierwsz± czyli kadrę A a resztę nie? Ja nie muszę się martwić o swój poziom inteligencji bo mam wysoki, martw się lepiej o swoj± bo tutaj mam w±tpliwo¶ci co do twojego poziomu a i wychowania przy okazji. Ja nie życzę sobie pisania do mnie w ten sposób, bo to co piszesz jest obrzydliwe i w stossunku do mnie nie sprawiedliwe. Więc lepiej zadbaj o swój poziom inteligencji który podejrzewam ma podobny poziom do kozy.
(27.04.2017, 23:29)
Patryk
Jacek Ty zje.bie na maksa. Jak jeste¶ taki ciekawy to napisz do federacji różnych krajów maila lub list ( je¶li znasz tak± formę przekazu) i się dowiesz,albo zostań redaktorem tego portalu. chociaż w±tpię z Twoim poziomem inteligencji aby¶ był na mocy co¶ takiego zrobić.
(27.04.2017, 17:54)
Jacek32
@Lili22
Miej t± przyjemno¶ć czytania że po raz 1-szy od k±d co¶ nabazgrała¶ na tym forum, to się z Tob± zgadzam. Pewnie będziesz szaleć ze szcze¶cia z tego faktu.
Prawdziwi sympatycy czyli tacy jak ja interesuj± się cały rok skokami narciarskimi. Jak kto¶ jest miło¶nikiem to nie ma dla niego sezonu ogórkowego czy szczawiowego. A jest wiele jeszcze nie jasno¶ci. O ile mi co¶ umkneło to nie wiem jaka jest kadra b czy tam dalsza juniorów, bo tylko dali kadrę a i skandaliczne powołanie Miętusa, a co z pozostałymi kadrami? Gdzie one s±? Jeszcze ich nie zrobili? I nie oglłosili?
(27.04.2017, 13:33)
Lili22
Najwierniejsi sympatycy tej dyscypliny interesuj± się cały czas :-)
(27.04.2017, 09:33)
1212
@Jacek32 Jest końcówka kwietnia, o tej porze prawie nikt nie interesuje się skokami :-)
(26.04.2017, 13:25)
Jacek32
Tylko 2 komentarze w tym mój ostatni... co się dzieje z t± stron± i forumowiczami? jaki¶ protest czy co?
Mój pozytywny i zabawny komentarz pozostał bez zainteresowania...
(25.04.2017, 12:19)
Jacek32
Fajna ziuta ;]
Za takie u¶miechy to niech skacz± cały rok ;] I ZASMAŻKA!
(23.04.2017, 16:28)
olabogabolinoga1
powinien być tcs kobiet!
(23.04.2017, 12:18)