Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
4
5
6
11
12
13
14
18
19
20
21
22
23
24
25
29
31
grudzień 2017
Najbliższe zawody
26.12.2017, godz. 12:45
Wisła HS-134
(MP)

Największ± niespodziank± w polskiej kadrze A na kolejny sezon jest pojawienie się Krzysztofa Miętusa. Zaskoczony był i sam zawodnik, który chce wykorzystać swoj± szansę...

Krzysztof Miętus to zawodnik, który na swoim koncie ma już podia drużynowych konkursów Pucharu ¦wiata czy Letniej Grand Prix, jednak minione sezony nie były dla niego udane. Skoczek AZS Zakopane ostatnio plasował się w czołowej trzydziestce zawodów najwyższej rangi ponad trzy lata temu...

- Nie ma co się oszukiwać, poprzedni sezon był bardzo kiepski w moim wykonaniu. Jeszcze latem skoki i wyniki zaczynały wygl±dać coraz lepiej, natomiast zim± wszystko się posypało - skomentował Miętus swoje występy.

Mimo to Stefan Horngacher zauważył u Miętusa pewien potencjał i powołał go do prowadzonej przez siebie kadry A.

- Dostałem wielk± szansę i będę chciał j± maksymalnie wykorzystać. Nie nakładam na siebie sztucznej presji, tylko cieszę się tym faktem. Przede wszystkim muszę być cierpliwy i z pełnym przekonaniem wykonywać swoje obowi±zki - zadeklarował Miętus.

Dotychczas kontakty skoczka ze szkoleniowcem nie były zbyt intensywne:

- Tak naprawdę dopiero teraz zacznę trenować z Horngacherem. W poprzednim sezonie przede wszystkim nadzorował nasze plany treningowe, ja natomiast parę razy dostawałem od niego wskazówki. Relacje s± jak najbardziej w porz±dku - zakończył Miętus, który obecnie wraz z kolegami z reprezentacji i sztabem szkoleniowym przebywa na zgrupowaniu na wyspie Fuerteventura.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jacek32
Miętus to ewidentny przykład człowieka który od lat utrzymuje się w kadrach przez znajomo¶ci i plecy. A teraz jeszcze AWANSOWAŁ. Mimo że spisywał się tragicznie i nawet Wasek bił go na głowę. Ja wam mówię że to nie jest sprawka tam Horngachera itp tylko to jest sprawka Tajnera.
(23.04.2017, 16:36)
kibice go nie zjedz±
a bydło? pisze cały czas, ale może kiedy¶ dostanie bana...
(18.04.2017, 19:21)
Jacek32
Miętus to sobie może jedynie wygrac na fujarce. I wygrać na nerwach kibiców. Powołanie tego skoczkopodobnego wytwora jest ogromnym nieporozumieniem i największ± kompromitacj± od lat. Nawet nie tak± jak wożenie Tonia po ¶wiecie bo wtedy nie miał kto skakać poza Małyszem, ale tutaj to kompromitacja. Szkoda dla Miętusa samego bo zostanie zjedzony przez kibiców, jak otworzy internet to nie będzie miał wesołęj miny.. ale przynajmniej zobaczy trochę ¶wiata przy przejeżdzaniu buli.
(18.04.2017, 14:40)
Sweet
Mietus jak nie wygra e Kuusamo to leci
(16.04.2017, 14:44)
Kubson
@ricardo
Niestety tak, już na głównej
(15.04.2017, 16:34)
Luk
Co do Krzy¶ka Miętusa to wierzę, że powróci do dobrej formy. To naprawdę duży talent. W sezonie 2012/2013 zdobył ponad 100 punktów w P¦. To nie wzięło się znik±d.
My¶lę, że jego problemy wzięły się wtedy, kiedy zacz±ł pracować nad moc± przy wybiciu z progu. Bo jak wiemy, Miętus nie miał mocnego wybicia, dlatego skakał najlepiej tylko przy wietrze pod narty. Ale jak zacz±ł z tym kombinować, jego forma nagle spadła.
(15.04.2017, 09:25)
ricardo-78
@Kubson

Pewna informacja?

(15.04.2017, 08:26)
Kubson
A nikt nie wspomni o tym, że Ronan Lamy Chappuis ma nowotwór ko¶ci? Sportowca spotyka nieszczę¶cie, skoczka narciarskiego, i nie ma tu o tym żadnej informacji???!!!
(14.04.2017, 23:06)
barttp83
@Jaro

Ja zawsze w tych przypadkach powołuje się na przypadki Jana Matury czy Michaela Neumayera (a w ostatnim sezonie do grona takich ewenementów doł±czył Descombes Sevoie), mianowicie s± skoczkowie którzy dopiero w okolicach 30 roku życia b±dĽ nawet grubo po jego przekroczeniu uzyskuj± życiow± formę. W przypadku niektórych skoczków do sukcesów po prostu trzeba dojrzeć. Miętus na pewno potencjał ma co już niejednokrotnie pokazywał w przeszło¶ci. Może więc warto dać mu szansę.
(14.04.2017, 18:03)
Jaro
Życzę Miętusowi jak najlepiej, ale jako¶ nie widzę go w reprezentacji... Ostatnio punkty P¦ zdobył w Sapporo w 2014. Cały jeden punkt. Od tamtej pory okr±głe zero, a i w PK wyniki raczej słabiutkie (od 2014 tylko raz w top10, w ostatnim sezonie bez punktów). Tu trzeba cudu.

Z drugiej strony, to s± skoki narciarskie. I tu naprawdę wszystko jest możliwe. Taki np. Simon Ammann w sezonie 2000/2001 nie zdobył ani jednego punktu P¦. A w poprzednich trzech sezonach punktował ł±cznie 6 razy. I nagle przyszedł rok 2002, w którym Ammann został dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Miętusowi to raczej nie grozi, ale może warto poczekać?
(14.04.2017, 13:09)
Nicram
Nie wiem jak wy, ale ja kibicuję Krzy¶kowi. . .po tym regresie w 2014 strasznie chciałem aby wrócił do dobrej dyspozycji na miarę punktowania! :D
(14.04.2017, 12:59)
ricardo-78
@mac15011

A na sen polecam dobr± muzykę.mogę nawet posłać Ci linki jako gitarzysta.
(13.04.2017, 16:36)
ricardo-78
@mac15011

Nie będę się z Tob± przepychał bo to nie ma sensu.Też dostałem bana ale powtórzę że pracę magistersk± obroniłem w 2004.Na szczę¶cie nie Ty decydujesz o banach itp. bo s±dzę że zbanowałby¶ wszystkich którzy się z Tob± nie zgadzaj±.Forum służy do dyskusji a nie straszenia.Z mojej strony EOT.
(13.04.2017, 16:34)
mac15011
@ricardo-78

Przykro mi bardzo ale mam bardzo mocny argument, który kiedy¶ przedstawiłem zanim nie zostałem póĽniej zbanowany na innej stronie (moim zdaniem niesprawiedliwie). Odsyłam wszystkich zainteresowanych, a ty pierwszym zdaniem wła¶nie wykluczyłe¶ się z grona forumowiczów. Może nie tyle odsiadka co ban ci dobrze zrobi. Co do Krzy¶ka to naprawdę nie żartowałem - pierwszy kwietnia był 2 tygodnie temu i dla mnie będzie mi się to ¶nić po nocach. Jeszcze tylko brakuje podpisania przez niego kontraktu z Red Bullem.
(13.04.2017, 16:22)
ricardo-78
@mac15011

JedĽ w Bieszczady studenciku i przestań trollować.Nawet możesz mnie o ten koment do s±du podać,chętnie pójdę siedzieć...:)
A co do Krzy¶ka życzę mu jak najlepiej.Być może się odblokuje i co¶ z niego będzie.
(13.04.2017, 16:14)
Lili22
Fajnie, gdyby powrócił do takiego poziomu skakania, który pozwoliłby mu ponownie zdobywać punkty w P¦. Powodzenia :-)
(13.04.2017, 15:50)
placek08
Ludzie, co z wami? Krzysiek, życzę ci, żeby¶ dobr± dyspozycj± obronił swoj± pzoycję!
(13.04.2017, 15:00)
Adam
Miętus wygl±da i zachowuje się jakby miał 16 lat.
(13.04.2017, 13:59)
mac15011
Mam nadzieję, że wylecisz z kadry tak szybko jak do niej doł±czyłe¶. ;/
(13.04.2017, 13:54)
dsds
Spokojnie, po sezonie letnim wypadniesz z kadry, w sensie nie bedziesz jezdzil na P¦.
(13.04.2017, 13:25)