Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Jednym z bohaterów minionego sezonu został trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Daniel Andre Tande. Dla 23-latka była to zarazem niezwykle trudna zima...

Tande rozpoczął ten sezon bardzo dobrze - trzykrotnie stawał na drugim stopniu podium (w Kuusamo, Klingenthal i Lillehammer). Następnie triumfował w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen, a potem w Innsbrucku. Wydawało się, że to właśnie on sięgnie po złotego orła, ale w Bischofshofen popełnił błąd i popsuł skok, przez co zajął odległe 26. miejsce i trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej turnieju. Na podium stanął jeszcze raz w Wiśle. Imponował za to regularnością - niemal w całym sezonie plasował się w czołowej dziesiątce, do drugiej serii nie zakwalifikował się jedynie w Vikersond, a w finałowych zawodach w Planicy został zdyskwalifikowany...

- Początek sezonu był dla mnie znacząco lepszy niż jego końcówka. W ostatnim czasie czułem się już zmęczony tym sezonem i startami, zmagałem się też z problemami technicznymi. W ostatnich tygodniach starałem się jak najwięcej odpoczywać, aby zregenerować się przed startami. Oczywiście bardzo cieszę się z tego, że zająłem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, bo to dla mnie duże osiągnięcie - szczególnie że to tak naprawdę dopiero mój drugi pełny sezon w Pucharze Świata - powiedział na konferencji prasowej kończącej sezon 2016/2017.

W niedzielę Tande został zdyskwalifikowany przed swoją próbą ze względu na nieregulaminowy kombinezon:

- Byłem gotowy do skoku, ale potem byłem zdekoncentrowany. Przez to po prostu nie stanąłem tak jak powinienem i kombinezon był za nisko. To błąd, który niestety mi się przytrafił - przyznał norweski skoczek.

Zdaniem Andersa Jacobsena 23-latek bardzo zmienił się w trakcie tego sezonu, o czym mówił po jednym z konkursów norweskiego turnieju. Po zawodach w ramach Raw Air w Lillehammer Daniel Andre Tande po swoim skoku mocno okazywał swoje niezadowolenie z decyzji jury, które pozwoliło na skoki w niekorzystnych warunkach.

- Jest wielka różnica pomiędzy Danielem, który stracił swoją szansę na zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i wziął winę na siebie, a tym Danielem, który nie skoczył technicznie idealnie, a zrzucał wszystko na warunki i jury - mówił Anders Jacobsen. Po tym incydencie Tande był nawet na dywaniku u Alexandra Stöckla.

- To był dla niego bardzo trudny sezon z wieloma pozytywnymi momentami. Ale nie był teraz tak głodny sukcesów, jak był na początku sezonu - stwierdził z kolei szkoleniowiec Norwegów.

O trudach sezonu mówił i sam zawodnik.

- Pewne rzeczy stały się cięższe niż mogłem sobie wyobrazić. W którymś momencie stałem się tak uparty, że przestałem słuchać ludzi; nie zachowując żadnych środków ostrożności, zderzasz się potem ze ścianą. To był ciężki sezon - zakończył skoczek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ Jacek32
Nie wygadałam się :-).
Najzabawniejsze jest to, że kilkanaście minut po zakończeniu tego treningu spotkałam jednego z naszych skoczków. Przywitałam się: "Dzień dobry... (tu imię). Życzę powodzenia w zawodach, najlepiej powtórki z Klingenthal". No i w pewnym sensie się spełniło, bo rzeczywiście powtórka była, chociaż nie taka, jakiej zapewne oczekiwali kibice i sami zawodnicy - wygrali goście przed gospodarzami.
A kogo spotkałam, to nie chcę pisać, żeby przypadkiem nie miał nieprzyjemności za złamanie zasady ignorowania kibiców. W każdym razie - jemu kibicowałam najmocniej do końca sezonu.
(31.03.2017, 08:38)
Jacek32
@Polonus
Ale mi chodzi o obserwację.. wieloletnią.. oglądam skoki narciarskie od bardzo dawna, a Tande nigdy nie sprawiał jakiegoś wrażenia super sympatycznego zawodnika, przynajmniej tak mi sie wydawało, może tam jest sympatyczny nie wiem ;] osobiście go nie znam.
@Fanka
Zgaduj zgadula? A chyba się wygadałaś.. bo chodzi pewnie o Kota.. jakoś nie jestem tym faktem zdziwiony.. to ostatnie twoje zdanie w poprzednim komentarzu mnie jakby nakierowało ze własnie chodzi o Kota. Wiadomo że Kot sprawia wrażenie zawsze filozofa i zarozumiałego typa i ja nie zdziwiłbym się gdyby też warknął tupnął na kibiców że mu przeszkadzają albo wręcz ich wygonił.. cóż taki charakter
(30.03.2017, 16:35)
Fanka
@ marmi
Tak, wiem, że mamy nowego trenera ;-).
Ale: po pierwsze - ta sytuacja nie miała miejsca w dniu zawodów, a kilka dni przed kwalifikacjami.
Po drugie - nie oczekuję rozmów, zdjęć, autografów (chociaż to byłoby miłe, o czym wspomniałam w kontekście ubiegłego roku). Ale żeby uważać dużą grupę kibiców (też z flagami i szalikami) za niewidzialnych, gdy jednocześnie sami zawodnicy mówią, jak ważne jest dla nich wsparcie kibiców i o to proszą, a nawet do nich nie pomachają i nie pozdrowią - to nie jest przyjemne.
Tym bardziej, że już podczas kwalifikacji (a więc regularnej walki "o być albo nie być") miałam bardzo sympatyczne pozdrowienia z zawodnikami z różnych krajów, o czym wspominałam kilkakrotnie na forum, za co niektórzy chcieli mnie "wirtualnie zlinczować".
Tę informację odnośnie M. Kota czytałam. Ale to jednak coś zupełnie innego - udzielenie wywiadu dziennikarzowi a pozdrowienie (choćby z daleka) grupy kibiców.
(30.03.2017, 16:04)
marmi
@Fanka
Ale wiesz, że mamy nowego trenera oczywiście. Powinnaś też wiedzieć, że jest rygor i skoczkowie muszą go słuchać i często zabrania im np. udzielania wywiadów. Czytałem gdzieś o tym ostatnio, na przykład dziennikarz chciał o coś spytać Kota, ten powiedział, że musi zapytać trenera (był blisko akurat). Trener nie pozwolił, Kot przeprosił i odszedł. Myślę, że tym bardziej może im zabraniać kontaktów z kibicami w dzień zawodów.
Oczywiście nie wiem czy tak było, ale mogło tak być i trzeba to wziąć pod uwagę. Skoro w ubiegłym roku byli zupełnie inni ci sami skoczkowie to wiele na powyższe wskazuje...
(30.03.2017, 15:47)
Polonus
@jacek 32
Nie pitol.
Gdybyś był tak blisko skoków jak nam to tu wszystkim usiłujesz wmówić, to nigdy byś takich bzdur o Tande nie napisał.
A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego.
(30.03.2017, 14:56)
Fanka
@ Sebek99pl
Graj dzisiaj w Lotto :-). Tylko, żeby nie było, że zachęcam Cię do hazardu.
Gdybym była pod skocznią sama, to trudno - nie byłoby mi miło, ale w końcu jeden kibic nie musi zwrócić na siebie uwagi drużyny skoczków (choćby był odpowiednio przygotowany na takie spotkanie: szalik, flaga). Ale nas tam była naprawdę duża (kilkudziesięcioosobowa) grupa osób. Dziwi mnie to tym bardziej, że np. w ub. sezonie była podobna sytuacja, a zawodnicy zachowywali się tak, że "dałabym się za nich pokroić" (znaczy - bardzo fajnie) - zdjęcia, autografy, krótkie rozmowy. Nie wiem, co się stało, ale niesmak pozostał na długo.
(30.03.2017, 14:42)
Sebek99pl
@Fanka sądząc po Twoich wpisach pewnie to byli Polacy ;) Jak Cię polscy sportowcy źle potraktowali to nie jesteś jedyna. Mnie też olał Polak, ale nie skoczek, lecz kolarz szosowy jeżdżący w nieistniejącym już zespole Rosjanina.
(30.03.2017, 14:19)
Fanka
Istnieje coś takiego, jak ochrona danych osobowych. Dlatego nie mogę napisać: skoczek Iksiński (tu prawdziwe nazwisko) zachowuje się niesympatycznie wobec kibiców, co polega na tym, że...
Natomiast, hm, jak by to wyrazić: część rozstrzygnięć minionego sezonu może zasugerować, o kogo (zwłaszcza) mi chodzi ;-). Zgaduj Ty!
(30.03.2017, 13:45)
fan skoków85
A sami Norwegowie miło nas przyjęli.
(30.03.2017, 13:25)
fan skoków85
@Nik
Poszliśmy ze znajomymi pod domki skoczków przy skoczni i zaczęliśmy się fotografować z każdym jak leci, no tylko się nie udało z P.Prevcem i Forfangiem z tych, których spotkaliśmy. Koleżanka chciała jeszcze z Tande, ale ten najwyraźniej nie miał na to ochoty, siedział w domku i nas piwkiem pozdrawiał. Jak poszedł ochroniarz, to kolega powiedział, że idziemy do nich, no i wprosiliśmy się do ich domku, no i mamy teraz zdjęcie z niemal całą drużyną norweską.
(30.03.2017, 13:23)
Jacek32
@Fanka
A o co to były za typy, daj nazwisko chociaż jedno.. ja już się pochwaliłem że nie lubię Krafta więc ty się pochwwal który to ten gagatek ci podpadł, to znaczy zachował się nie sympatycznie,nie martw się skoczkowie i tak nie patrzą kto tu pisze więc i tak się nie obrażą
(30.03.2017, 12:31)
Fanka
@ Jacek32
A wydarzyło się... Zachowali się mało sympatycznie (poza jednym zawodnikiem), delikatnie to ujmując. Więc od tego czasu przestałam tej grupie kibicować i życzę im tylko bezpiecznych skoków (jak wszystkim innym).
(30.03.2017, 11:35)
Jacek32
@Fanka
A zdziwię cię że wygrane Freunda w ogóle mnie nie denerwowały. A Petera Prevca mnie denerwowały ale mniej niż Krafta.. Po prostu ma się swoje sympatie i amtypatie. Kraft do moich sympatii nie należy.
Sądzę że zdanie złe masz o tych skoczkach po 18 stycznia. A o jakich skoczkach? I co oni Ci zrobili? Coś złego? Bo coś musiało się wydarzyć, piszesz dramatycznie..
(30.03.2017, 11:24)
Fanka
@ Jacek32
Zdanie mam, ale nie muszę go prezentować publicznie. Zwłaszcza w mało sympatyczny sposób. Ciekawe, co by było, gdybym zaprezentowała swoje zdanie o grupie zawodników, której dotyczy ważna dla mnie data "18.01". Obawiam się, że ban byłby wówczas najmniejszym problemem. A właśnie takie zdanie o tych sportowcach wtedy sobie wyrobiłam.
A co licznych wygranych Stefana Krafta w minionym sezonie: miał akurat wspaniały czas i pragnął go wykorzystać. Co w tym złego? W ubiegłym roku pewnie denerwowały Cię wygrane P. Prevca (prawie dwa razy tyle, co S. Krafta w sezonie 2016/2017), a dwa lata temu - Severina Freunda (9 w całym cyklu, co ostatecznie zadecydowało o KK).
(30.03.2017, 10:29)
Jacek32
@Fanka
A Kurzajewskiego sama pewnie nie raz oceniałaś i to negatywnie.. patrząc na jego gwiazdorstwo i nieudolność w tv.. więc można. Da się oceniać po długoletnich obserwacjach a ja jako człowiek który jest z tą dyscypliną sportu od bardzo dawna, miłośnik i wielbiciel tego fachu już mogę ocenić kto jaki jest.. Bo chyba mi nie powiesz że nie masz zdania na temat Kurzajewskiego i jego pajacowania na wizji..
(30.03.2017, 09:38)
Jacek32
@barttp83
Np właśnie tak mi się jakoś zrobiło i utkwiło w pamięci ;] i właśnie te najważniejsze występy tam zawodził..
@Sebek99pl
Mnie się wydawało że są niesympatyczni i że teraz Kraft nadrabia tymi wypowiedziami, a to szacunek do Stocha itp.. jaki miły teraz.. a wcześniej wydawało mi się że taki sympatyczny to on nie był.. Ale napewno sie ze mną zgodzisz że to ciągle wygrywanie jego może irytować.. Kraft i Kraft i Kraft.. nie ma innych skoczków?
Podobnie jak Ty chciałem żeby to Stoch miał Kulę.. ale nie dość że pojawił się ten Kraft to jeszcze Stoch w najważniejszych momentach zaczął właśnie przypominać Tandego. Psuł i spóźniał. Nie wspomnę o zawodzie na Mistrzostwach kiedy był wielkim faworytem a wyjechal bez medalu.. czy teraz ta Kula w sposób mistrzowski przegrana.. Niestety też na własne życzenie i Kraft mu w tym przeszkodził.. szkoda bo Stoch jest coraz starszy i już nie wiem czy podoła w przyszłości żeby znów Kulę wywalczyć..
(30.03.2017, 09:36)
Fanka
@ Sebek99pl
100% racji w racji, Sebek ;-). Nie wiem, jak można ocenić zawodnika, widząc go wyłącznie w TV lub czytając wywiady z nim. Tak samo mogłabym stwierdzić, że "znam" wielu skoczków. Bo przecież z kilkoma z nich rozmawiałam, a z dwoma mam nawet zdjęcia na belce startowej skoczni (to nie żart!). Jak bardzo się myliłam co do tej mojej "znajomości", mogłam przekonać się 18.01 tego roku pod Wielką Krokwią...
(30.03.2017, 09:23)
Sebek99pl
@Jacek, nie wiem co ty chrzanisz, że Tande i Kraft są zarozumiali. Poprosiłem ich o autograf i zdjęcie, oprócz tego jeszcze zamieniliśmy kilka zdań, wydają się być sympatyczni. Niewiele skoczków tak się zachowuje względem kibiców ;) Czasami warto wyjść z lasu/jaskini i pojechać na zawody, potem można kogoś oceniać... Mam wrażenie, że swoje opinie tworzysz tylko dlatego, że to główni rywale Stocha w ubiegłym sezonie. Takie typowo polskie...
(30.03.2017, 08:29)
barttp83
@Jacek32 ostatnio to on w ogóle psuł, nie tylko w konkursach, a w kwalifikacjach i na treningach również. A właściwie to na treningach i w kwalifikacjach nawet bardziej. Zobacz sobie choćby wyniki Raw Air i jakie miejsca tam zajmował w Kwali a jakie w zawodach. Może po prostu wbiły ci się w pamięć jego nieudane występy w najważniejszych momentach - takich jak finał TCS, czy MŚ, ale już na MŚ także i treningi nie szły mu za dobrze.
(30.03.2017, 03:12)
Nik
co do Tande, warto zauważyć, że był to obok Krafta najwyżej sklasyfikowany zawodnik PŚ 2015/2016, który liczył się też w tym sezonie. Drugiej połowy tego sezonu nie wytrzymał chyba zarówno fizycznie jak i mentalnie, ale koniec końców fajnie, że udało mu się stanąć na pudle. No i jak to się stało, że Daniel nie potrafił skakać tak jak jego koledzy z drużyny w tych magicznych kombinezonach?
(29.03.2017, 17:14)
Jacek32
@Jaro
Nie wiem dlaczego mnie się tak wydawało że Tande psuje w konkursach? może po ostatnich konkursach tak sobie to wziąłem do siebie ;] a zwłaszcza po tym co wyprawiał ostatnio, tak jakoś mi się weszło ;] rzeczywiście Tande był wbrew pozorom regularny i solidnie punktował..
Ale ostatnio coś psuł w konkursach tu już rację mam.. a z Ziobro to tak w proporcjach tak sobie porównałem, bo wiadomo że Ziobro to skoczek o 2 klasy gorszy i ten to dopiero irytuje nieudolnością w konkursie.. przez 2 miesiące nie zdobył żadnego punktu dopiero w Planicy marne punkciki bo musiuał zdobyć 30-stka startowała i nie dało rady wypasć poza nią.. no ale jakby startowała grupa krajowa Słowenii to by pewnie wypadł.. bo to Ziobro król treningów.. ale o dziwo, o dziwo w konkursie Ziobro nietypowo dla siebie lepiej skoczył niż na treningu w Planicy, aż sam byłem zdziwony ;]
(29.03.2017, 17:10)
Nik
@Fan skoków85 co takiego zrobiła ta grupka polskich kibiców? :D
(29.03.2017, 17:01)
Felidae
Tande to chyba jedyny zawodnik, który zdobywa w PŚ sukcesywnie coraz więcej punktów od 4 sezonów, więc niesamowity rozwój.
(29.03.2017, 16:56)
Jaro
@Jacek32
Być może tego nie wiesz, ale Tande w całym sezonie był tylko 5 razy poza top10 (w tym tylko dwa razy poza top15). Jeśli to jest "lipa w konkursie", to ja poproszę taką lipę dla polskich skoczków...
(29.03.2017, 16:24)
Jacek32
@Fanka
A znam ;] patrzy się latami na tą dyscyplinę w koncu i obserwuje charaktery, do tego różne wywiady itp a Tande nie jest orłem że tak powiem ;] Dodatkowo skoczek kruchy psychicznie jak nasze orły w Polsce. Przykładem jest Ziobro mistrz treningów. Tande tak samo zazwyczaj na treningach dobrze skacze a w konkursie lipa.
(29.03.2017, 15:50)
fan skoków85
Fanka
Pewnie nie jest tak źle, zresztą nas z uśmiechem przyjęli.
(29.03.2017, 15:24)
Fanka
@ fan skokow85
Może nie jest tak źle ;-). Pamiętam, jak w ub. roku w Zakopanem (podczas PŚ) Daniel wyszedł do grupki kibiców stojących pod hotelem (zima, śnieg, mróz!) w samych klapkach i lekkim dresie. I dość długo cierpliwie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.
@ Jacek 32
Rozumiem, że wszystkich skoczków, których wymieniasz w swoim poście świetnie znasz i dlatego wypowiadasz się o ich charakterze i osobowości?
(29.03.2017, 14:59)
J.A.Forfang
@Jacek32
Ciekawe.
(29.03.2017, 14:41)
Jacek32
Tande jest jednym z tych Norwegów których akurat nie lubię. Jego zarozumiałośc i pycha drażni.. Na wszystkich by zwalał winę tylko nie na siebie. Bardziej kibicuję innym Norwegom, Fofrangowi i Stjoernenowi.. i pozostałym. Jemu najmniej. Choć i tak lepiej mu kibicuję od Krafta.. jeśli miałbym wybierać to wolałbym żeby Kulę zdobył Tande a nie Kraft. Bo Krafta bardziej nie lubię i bardziej nie kibicuję od Tandego.
(29.03.2017, 14:23)
fan skoków85
Trzeba było się spytać jeszcze Tandego, co myśli o grupce "beszczelnych" polskich kibiców, którzy przerwali im imprezę po zakończeniu sezonu :)
(29.03.2017, 11:44)
uskotko
@Flx
Dobre xD
(29.03.2017, 06:15)
Flx
To samo co Domen tylko na mniejsza skalę
(29.03.2017, 00:44)
marecka9
Daniel, ogarnij się !
(28.03.2017, 22:44)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tande: Pewne rzeczy stały się cięższe niż mogłem sobie wyobrazić
Tande: Pewne rzeczy stały się cięższe niż mogłem sobie wyobrazić

Tande: Pewne rzeczy stały się cięższe niż mogłem sobie wyobrazić

Kalendarium
Daniel Lackner
Dzień Matki
Dziś urodziny obchodzą:
Artem Utev (1993)
17 lat Skokinarciarskie.pl!
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze Świata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Sonda
Jak oceniasz sezon 2017/18?
super
bywały lepsze
słaby
nie mam zdania
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich